چکار کنیم تا بوته گوجه فرنگی محصول زیادی بدهد

2.jpg

بسیاری از هموطنان که باغچه کوچک خود را اداره می کنند گوجه فرنگی را  پرورش می دهند. علاوه بر این ، هر دوستدار باغبانی علاقه مند به جمع آوری محصول تا حد امکان زیاد و با کیفیت است. برای افزایش شاخص های کیفی و کمی آن ، یک هک زندگی اثبات شده در طول سالها امکان پذیر است که باید در هنگام گلدهی گوجه فرنگی اعمال شود.

اسید بوریک
اسید بوریک کمک خواهد کرد.  / عکس 

 

شکوفه و رشد فعال گوجه فرنگی دقیقاً از تابستان آغاز می شود. فقط چند روز دیگر فصل گرما آغاز می شود و از این رو وقت آن است که به این فکر کنید که چگونه می توانید برداشت گوجه فرنگی را افزایش دهید. می توانید گوجه فرنگی ها را با پردازش آنها در طول دوره گلدهی با یک ابزار اثبات شده به دست آورید. البته ، ما در حال صحبت در مورد محرک های زیستی هستیم. اسید بوریک یکی از بهترین هاست.

 

باغبانی

شما می توانید کود آماده خریداری کنید. شما باید  اسپری کنید.   / عکس


شما می توانید یکی از این دو روش را دنبال کنید: "خانگی" یا تخصصی. در حالت اول ، شما باید به داروخانه بروید و در آنجا اسید بوریک بخرید. از آن محلول تهیه می شود: 2 گرم پودر بوریک در 10 لیتر آب ریخته می شود. مایع به خوبی مخلوط شود. در حالت دوم ، می توانید به سادگی یک ماده محرک بیو محتوی حاوی بور را خریداری کنید. مطابق دستورالعمل ها  عمل کنید. در صورت تمایل می توانید یک لیوان شیر را در یک سطل آب بریزید و 30 قطره ید به آن اضافه کنید.

 

سمپاشی بوته های گوجه فرنگی با محلول بور دقیقاً در شب یا در هوای ابری انجام می شود. لازم است تا گیاهان تیمار شده توسط اشعه خورشید نسوزند. سمپاشی در زمان گل دهی گوجه فرنگی انجام می شود. چند ساعت پس از درمان ، توصیه می شود برگهای پایین بوته ها را نیز جدا کنید تا جریان هوای اضافی ایجاد شود.

 

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی عالی  / عکس

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید