سیارک

شنبه
30 تیر 1397

سیارک
سرریز کلید پیانویی (PKW) یک نوع از سرریزهای کنگره‌ای است که دارای کارایی هیدرولیکی مؤثری به ویژه در ارتفاع‌های پایین است.

سرریز کنگره‌ای سد

سرریز کلید پیانویی (PKW) امروزه در حوزه مهندسی هیدرولیک به خوبی شناخته شده است و شکل به خصوص آن‌ها برای هر شخصی آشنا به نظر می‌رسد. با این وجود ظرفیت تخلیه سرریز کلید پیانویی وابسته به پارامتر‌های بسیاری است و هنوز هم تخمین آن بسیار پیچیده است.

سیارک
شاید غلبه  بر معکوس کردن فکرتان مهمترین مانع باشد. اما چرا این مانعی بزرگ است؟

فرایندیادگیری در کلاس معکوس

اگرچه مدل آموزشی کلاس معکوس(Flipped Learning) ایده ای آسان است ، ولی پیاده سازی آن برای می تواند برای آموزگاران پیچیده باشد. به نظر خوب میرسد که به دانش آموزان گفته شود که ویدیویی ببینند و بعد به کلاس بیایند تا عمیق تر یاد بگیرند، اما اگر دانش آموزان ویدیو را نبینند چه؟

جراحی لاپاروسکوپی یک عمل جراحی با ایجاد یک برش بسیار کوچک است.

لاپاراسکوپی در عمل دامپزشکی

لاپاروسکوپی یک روش جراحی با کمترین تهاجم است که برای مشاهده ساختارهای داخلی حفره شکم، با استفاده از یک لنز دوربین و از طریق یک برش کوچک ایجاد شده در دیواره شکم به کار برده می‌شود. یک روش آندوسکوپی است که پلی بین ارزیابی بالینی و اکتشاف جراحی برقرار می‌کند.

موسساتی که به طور سنتی از روش مرسوم در کشاورزی حمایت کرده اند، در حال حاضر به سوی ایده پایداری در حال حرکت هستند.

آیا فناوری درکشاورزی پایدار اصلی جهانی است

اما، تشخیص شیوه ها و یا فن آوریهای کشاورزی "پایدار" یا "ناپایدار" اندکی حساس است. پایداری بسیاری از فن آوری ها بستگی به خصوصیات بوم شناختی، اقتصادی اجتماعی ، و زمینه های تاریخی که در آن اجرا می شوند دارد.

خودرو
هنوز اطلاعات چندانی از قیمت و دیگر جزئیات مربوط به آن در دسترس نیست

آخرین اطلاعات از جدیدترین مدل های شرکت های خودروسازی در سال 2020

شرکت های بزرگ خودرو سازی هیچ گاه از فعالیت دست نمی کشند و در سال 2020 نیز قرار است مدل های جدیدی روانه بازار کنند. صرف نظر از این که این مدل ها، طراحی جدیدی از مدلی به خصوص باشند و یا اینکه خودرویی کاملاً جدید، در هر دو صورت شاهد نتیجه فعالیت های چند ساله شرکت های بزرگ خواهیم بود.

موفقیت
سواد مالی تصمیمات مالی آگاهانه را پیش بینی می کند، اما چه چیزی سواد مالی را توضیح می دهد؟

سواد مالی

بسیاری از تصمیم گیری های اقتصادی نیاز به آگاهی و دانش پایه ای از مفاهیم مالی، مانند نرخ بهره و تورم دارند. با این حال، بسیاری از مردم فاقد این نوع دانش هستند. میزان این کمبود به صورت سیستماتیک با استفاده از آزمون هایی که نمرات «سواد مالی» را جمع آوری می کنند، مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد.

آشپزی
طرز تهیه انواع سس 13 مورد

طرز تهیه انواع سس 13 مورد

در این پست لینک 13 مدل سس برای استفاده راحتتر در آشپزی آورده شده است کاربران عزیز می توانند طرز تهیه سس های دیگر را در بخش نظرات به اشتراک بگذارند.

بیماری
 آترواسکلروزیس در نتیجه چربی خون و اکسیداسیون چربی ایجاد می‌شود

آترواسکلروزیس

تصلب شریان، بیماری انتیما رگ (درونی‌ترین لایه‌ی رگ) است، که در آن همه سیستم عروقی از آئورت به عروق (سرخرگ) کرونر درگیر می‌شود و مشخصه‌ی آن پلاک انتیمال است.

بیماری
ارتباط بین درد و پریشانی روانی با استفاده از راهبردهای مقابله ای انطباقی درد مثل فاجعه سازی تبیین شده است .

درد مزمن و پریشانی عاطفی یارهای دوقلوی آرتروز روماتوئید هستند

این اختلال خود ایمنی که با ورم مفصل و حساسیت در محل‌های متعدد بدن توصیف می‌شود یک نرخ افسردگی دو تا سه برابر نرخ شیوع عادی با خود به همراه دارد . پژوهش ها نشان داده است که افزایش‌های اتفاقی در درد مزمن پیش بینی کننده هیجان منفی بیشتر و سطوح کمتر هیجان مثبت در افراد دچار آرتروز روماتوئید است .

حرکات یک ضرب و دو ضرب در وزنه برداری حرکات پیچیده ای هستند که کل بدن را درگیر یک سری از انقباضات ماهیچه ای سنگین می نمایند.

ورزش قدرتی وزنه برداری

حرکات یک ضرب و دو ضرب در وزنه برداری حرکات پیچیده ای هستند که کل بدن را درگیر یک سری از انقباضات ماه...

بازی
نکته دیگری که در خصوص بازی وجود دارد و ذکر آن خالی از لطف نیست، تغییرات جزئی است که در روایت داستان بازی به وجود آمده است.

آخرین اطلاعات از نسخه بازسازی شده Resident Evil 2

پس از مدت ها انتظار، بالاخره کپکام از نسخه بازسازی شده بازی ترسناک محبوب خود، Resident Evil 2 پرده برداری کرد. در نمایشگاه E3 امسال، تریلری از این بازی به نمایش گذاشته شد و حالا بسیاری سؤالات بسیاری در خصوص چگونگی گیم پلی و دیگر موارد مربوط به این نسخه باز سازی شده پیش آمده است.

سیارک
ترموست ها را نمی توان بازیابی کرد.

ترموست چیست؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هر کاری را خودشان انجام می دهند،‌ در جعبه ابزار خود آرالدیت (چسب چند منظوره) دارید دو لوله، یکی رزین چسبنده و دیگری سخت ساز چسبنده تر. آنهارا مخلوط کرده و گرم کنید، آنها واکنش خواهند داد تا پلیمر با دوام،‌ قوی و سختی دهد،‌ برروی هرچیزی که قرار داده اید آن را بچسبانید.

سیارک
رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، رفتار و عملکرد انسان در سازمان ها اختصاص دارد.

رفتار سازمانی چیست

رفتار سازمانی معنی کلی خود را از رشته های زیادی شامل روانشناسی، جامعه شناسی، انسان شناسی فرهنگی، مهندسی صنایع، اقتصاد، اخلاق، و مشاوره حرفه ای و همچنین رشته مدیریت اخذ می کند. این مفاهیم و اصول رفتار سازمانی برای مدیران مهم هستند

ادبیات
در راهرویى به سوى اتاقم قدم ‏برمی‌داشتم که بوى نادر دلاویزى درجا میخکوبم کرد.

داستان کوتاه "خاطره " نوشته مارسل پروست

من هیچگاه مقاومت ظریف آن عطر اصیل را از یاد نخواهم برد که با جان مایه خود بربوى آن باد گسترده فائق آمد. وزش باد، در اتاق را بسته بود و به ناگزیر به طبقه پائین رفتم. اما حاصل بخت و اقبال بد و آشفته این بود

اینترفیس یا Interface یکی از پرکاربردترین اشاره گر ها در C# است، بله اینترفیس یک اشاره گر است و به همین دلیل سرعت بالایی در پردازش دارد.

اینترفیس چیست؟

اینترفیس یا Interface یکی از پرکاربردترین اشاره گر ها در C# است، بله اینترفیس یک اشاره گر است و به همین دلیل سرعت بالایی در پردازش دارد.

 بعد از ۱۰ سال کار با صنعت طراحی، دیدگاه من به این که چگونه مواد بخشی از فرآیند طراحی هستند از مواد و مادیت به امتحان و داستان‌گویی تغییر پیدا کرده است.

نقش مواد در برند و استراتژی کاری

در چند سال نخست، من بر این تمرکز داشتم که چگونه می‌توان به طراحان استفاده‌ از مواد جدید و استفاده‌ی از مواد قدیمی به روش‌های جدید را الهام کرد. برای محصولاتی که در حال طراحی‌شان بودیم، ما الهام و سپس انتخاب را از آغاز حرکت تا پایان فرآیند طراحی مد نظر داشتیم.

خوب است در درجه نخست بدانید فرایندهای کسب‌وکار چه فرایندهایی هستند.

فرایند کسب‌وکار چیست؟

بعنوان یک مدیر احتمالاً بحث های گسترده ای در مورد «بهبود فرایند کسب‌وکار»، «باز طراحی فرایند» و «باز مهندسی فرایند کسب‌وکار» در سازمان خود شنیده اید. شاید بخواهید بدانید این اصطلاحات دقیقاً به چه معنایی می باشند.

بازی
بازی نورهود را روی گوشی اندروید بازی کنید. بازی Neverhood یا مرد خمیری 18 سال پیش ساخته شده و هنوز یکی از پرطرفدارترین بازی های کامپیوتری است

بازی Neverhood برای اندروید

بازی نورهود را روی گوشی اندروید بازی کنید. بازی Neverhood یا مرد خمیری 18 سال پیش ساخته شده و هنوز یکی از پرطرفدارترین بازی های کامپیوتری است

ورزش
پوگبا از آن بازیکنانی است که صحبت های زیادی در خصوص او می شود

بهترین بازیکنان جام جهانی 2018

اولین رکورد این بود که هر دو تیم حاضر در رقابت نهایی، توانستند دو گل یا بیشتر به ثمر برسانند و رکورد دیگر مربوط به گلی بود که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید (گلی که گریزمان برای فرانسه زد)