اینترنت اشیا یا چیزنت


چیزنت درباره ی عملکردهای نوآورانه و بهره وری بهتر به وسیله اتصال دستگاه های بدون سیم میباشد. اما تهدید بزرگتر کمبود استانداردهای معماری برای اینترنت صنعتی و و اتصالات در چیزنت میباشد. اینجا، میشاییل ویریچ و من گذشته ی انقلاب معماری چیزنت را و اینکه برای پروژه های صنعتی چه معنی ای میدهد دوره میکنیم. من به انتظار بازخورد گرفتن از هم خواننده و هم منتقدان می باشم. "کریستف ابرت"
تصور کنید که سرپرست مهندسان سازندگان موتور خودرو هستید. ساخت موتور در طول دهه گذشته به کمپانی شما این قابلیت را داده که محیط داخلی و خارجی خود را بشناسید.اما موتورها به سرعت تغییر میکنند- که برای کمپانی شما بسیار سریع است، قسمتهای ساخت، تعمیر، خدمات پس از فروش. ابتدا، اتصال الکترونیکی، موتور شما را به هرچیزی شبیه میسازد به جز مکانیکی.سپس دستگاههای الکترونیکی موتورها به سایر سیستمهای الکترونیکی ماشین به شدت متصل میشوند. ناگهان یک انفجار فرصت ها و چالش های تکنولوژی رخ میدهد. شما به یک ابر دستگاه برای اشکال مختلف و به روز کردن آنها،ادغام و تست توانایی هایش برای رسیذگی به انفجار بخش سیستمتان، مهارتهای حفاظتی برای حفظ دستگاه در یک حالت مشخص و بنابراین ایمن برای همگان، یک نرم افزارهای جدید برای تشخیص و تعمیر، اتصال به سیستم برنامه ریزی منابع سرمایه گذاری، آنالیز عمده ی داده ها برای حمایت از مهندسی و نگهداری در طول چرخه ی حیاتش نیاز دارید.
آنچه در بالا گفتیم واضح بود.دانستن احتیاج معمولی مصرف کننده و سازماندهی آنها در محصولات و گردش کارها در زمان واقعی یک ثروتی بر ارزش ایجاد میکند:
• انعطاف پذیری: محصولات می توانند به صورت خود گردان با سناریوی استفاده کننده منطبق بشوند مانند کمک زندگی، ساختمانهای هوشمند، حمل و نقل هوشمند، انرژی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، یا تمتم زنجیره ی تامین.
• قابلت استفاده:حتی محصولات پیچیده می توانند به سادگی مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین تجربیات استفاده کننده هنگام خطرات کاهش می یابد.
• بهره وری: گسترش سرویس در برابر نگهداری پیشگویانه و افزایش فعال، منجر به بهبود آپ تایم و بنابراین بهره وری میگردد.
چیزنت مقدار عظیمی از نوآوری، کارایی،و کیفیت را بالا میبرد. محصولات، دارو، خودرو،یا سیستم حمل و نقل را با سیستم های چیزنت و اطلاعات حیاتی کسب و کار متصل میکند و ارزش زیادی برای سازمانها ایجاد میکند.شرکتهای بزرگ IT مانند سیسکو و SAP میلیاردها ذستگاههای شبکه و یکخدمات کسب و کار جهانی بر اساس IT با انتظارات تریلیون دلار کسب و کار پیش بینی کرده اند.
اما چه کسی در کمپانی شما نرم افزار ترکیبی و نیاز IT و ضرورت معماری و پشته ی تکنولوژی را متوجه میشود؟ تعداد زیادی نیستند. رهبران کسب و کار میدانند اما زنجیره ی ارزش را درباره ی تکنولوژی نمیدانند. تولیدکنندگان حین روبه رویی با تکنولوژی نرم افزار واهمه را کنار میگذارند. دپارتمان IT تمایل به چشم پوشی در افق های بزرگ و دوردست که در آن مشتریان و محصولات واقعی وجود دارد. دپارتمان مهندسی بر پیشرفت سیستمی و اتصالات الکترونیکی تمرکز دارند، و IT را یکی از آن مسایل بزرگی در نظر میگیرند که هرگز طبق انتظار پیش نمیرود.معماری چیزنت و راه حل مدلینگ باید بخشهای ناهمگون را متصل کرده که با با یکدیگر کار کنند.
مهندسی نرم افزار برای چیزنت در وجود برنامه های جدید، دستگاهها، و خدمات دارای چالش میباشد.قابلیت حرکت، پیشرفت تمرکز بر استفاده کننده، دستگاههای هوشمند، خدمات الکترونیکی، محیط زیست، سلامت الکترونیکی، دستگاههای هوشمند و قابلیت کاشت محیطی چالشی خاصی را برای پیشرفت و نیاز قابل اعتماد و ایمن نرم افزارهای خاص ایجاد میکند. رابطهای خاص نرم افزار، تشکیلات فعال، ملزمات نرم افزار دیدگاهی خاص برای ایمنی، ماندگاری، و پایداری نیاز دارد. معماران مورد نظر برای چیزنت می خواهند توسعه دهندگان این چالش ها را ببینند.

تاریخچه ی مختصر چیزنت:

اصطلاح چیزنت اولین بار در سال 1999 به وسیله کوین اشتن، که بر روی استاندارد علامت گذاری اشیا برای RFID برای کاربردهای حمل و نقل کار میکرد. به هر حال، ایده ی محاسبه ی حاضر به دهه 1980 برمیگردد. از آن زمان محققان بر روی خیلی سیستمها با تمرکز روی شبکه های علامت گذاری و و حسگرها، ابرتکنولوژِی ، و شبکه های ارتباط جمعی کار کردند.
یک مرحله ی بسیار برجسته زمانی حاصل شد که که مهندسی اینترنت وظیفه محور IPv6 منتشر شد، روندی که چیزنت را فعال میکرد. اخیرا چیزنت حجم عظیمی از ورود تبلیغات و کار بر روی معماران مرجع دریافته است که توسط صنایع بزرگ گرفته شده است:
• گوگل، بریلو را به عنوان سیستم عامل برای دستگاههای چیزنت هوشمند خانگی اعلام کرده است.
• دستگاهها به صورت تجاری برای استاندارهای ارتباط ماشین با ماشین مانند بلوتوث و زیگبی، استاندارهای جهانی IPC، و وای فای ضعیف در دسترس هستند.
• مایکروسافت، اعلام کرده است که ویندوز 10 اتصال سیستم های جهانی میکروکنترلر مانند Raspberry Pi2 را ساپورت میکند.
• سامسونگ و کمپانی های دیگر یک نسب جدید از تراشه های دستگاههای هوشمند را اعلام کرده اند.
• بسیاری از گزارشات اجرایی شبکه های میکروکنترلر که به عنوان مراکز حسگرها، دیسک ها، و علامت گذاری را توصیف کرده اند.
دو نام جایگزین برای چیزنت استفاده میشود: اینترنت صنعتی در شمال آمریکا و صنعت 4.0 در اروپا. به هر حال، نام مرجح به نظر همان چیزنت میباشد.این مقاله ادامه دارد....ترجمه  itrans.ir

در سیارک بخوانیم:

اینترنت اشیا

امنیت مسیریابی در اینترنت اشیا "چیزنت"

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.