اینترنت اشیا یا چیزنت

در


چیزنت درباره ی عملکردهای نوآورانه و بهره وری بهتر به وسیله اتصال دستگاه های بدون سیم میباشد. اما تهدید بزرگتر کمبود استانداردهای معماری برای اینترنت صنعتی و و اتصالات در چیزنت میباشد. اینجا، میشاییل ویریچ و من گذشته ی انقلاب معماری چیزنت را و اینکه برای پروژه های صنعتی چه معنی ای میدهد دوره میکنیم. من به انتظار بازخورد گرفتن از هم خواننده و هم منتقدان می باشم. "کریستف ابرت"
تصور کنید که سرپرست مهندسان سازندگان موتور خودرو هستید. ساخت موتور در طول دهه گذشته به کمپانی شما این قابلیت را داده که محیط داخلی و خارجی خود را بشناسید.اما موتورها به سرعت تغییر میکنند- که برای کمپانی شما بسیار سریع است، قسمتهای ساخت، تعمیر، خدمات پس از فروش. ابتدا، اتصال الکترونیکی، موتور شما را به هرچیزی شبیه میسازد به جز مکانیکی.سپس دستگاههای الکترونیکی موتورها به سایر سیستمهای الکترونیکی ماشین به شدت متصل میشوند. ناگهان یک انفجار فرصت ها و چالش های تکنولوژی رخ میدهد. شما به یک ابر دستگاه برای اشکال مختلف و به روز کردن آنها،ادغام و تست توانایی هایش برای رسیذگی به انفجار بخش سیستمتان، مهارتهای حفاظتی برای حفظ دستگاه در یک حالت مشخص و بنابراین ایمن برای همگان، یک نرم افزارهای جدید برای تشخیص و تعمیر، اتصال به سیستم برنامه ریزی منابع سرمایه گذاری، آنالیز عمده ی داده ها برای حمایت از مهندسی و نگهداری در طول چرخه ی حیاتش نیاز دارید.
آنچه در بالا گفتیم واضح بود.دانستن احتیاج معمولی مصرف کننده و سازماندهی آنها در محصولات و گردش کارها در زمان واقعی یک ثروتی بر ارزش ایجاد میکند:
• انعطاف پذیری: محصولات می توانند به صورت خود گردان با سناریوی استفاده کننده منطبق بشوند مانند کمک زندگی، ساختمانهای هوشمند، حمل و نقل هوشمند، انرژی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، یا تمتم زنجیره ی تامین.
• قابلت استفاده:حتی محصولات پیچیده می توانند به سادگی مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین تجربیات استفاده کننده هنگام خطرات کاهش می یابد.
• بهره وری: گسترش سرویس در برابر نگهداری پیشگویانه و افزایش فعال، منجر به بهبود آپ تایم و بنابراین بهره وری میگردد.
چیزنت مقدار عظیمی از نوآوری، کارایی،و کیفیت را بالا میبرد. محصولات، دارو، خودرو،یا سیستم حمل و نقل را با سیستم های چیزنت و اطلاعات حیاتی کسب و کار متصل میکند و ارزش زیادی برای سازمانها ایجاد میکند.شرکتهای بزرگ IT مانند سیسکو و SAP میلیاردها ذستگاههای شبکه و یکخدمات کسب و کار جهانی بر اساس IT با انتظارات تریلیون دلار کسب و کار پیش بینی کرده اند.
اما چه کسی در کمپانی شما نرم افزار ترکیبی و نیاز IT و ضرورت معماری و پشته ی تکنولوژی را متوجه میشود؟ تعداد زیادی نیستند. رهبران کسب و کار میدانند اما زنجیره ی ارزش را درباره ی تکنولوژی نمیدانند. تولیدکنندگان حین روبه رویی با تکنولوژی نرم افزار واهمه را کنار میگذارند. دپارتمان IT تمایل به چشم پوشی در افق های بزرگ و دوردست که در آن مشتریان و محصولات واقعی وجود دارد. دپارتمان مهندسی بر پیشرفت سیستمی و اتصالات الکترونیکی تمرکز دارند، و IT را یکی از آن مسایل بزرگی در نظر میگیرند که هرگز طبق انتظار پیش نمیرود.معماری چیزنت و راه حل مدلینگ باید بخشهای ناهمگون را متصل کرده که با با یکدیگر کار کنند.
مهندسی نرم افزار برای چیزنت در وجود برنامه های جدید، دستگاهها، و خدمات دارای چالش میباشد.قابلیت حرکت، پیشرفت تمرکز بر استفاده کننده، دستگاههای هوشمند، خدمات الکترونیکی، محیط زیست، سلامت الکترونیکی، دستگاههای هوشمند و قابلیت کاشت محیطی چالشی خاصی را برای پیشرفت و نیاز قابل اعتماد و ایمن نرم افزارهای خاص ایجاد میکند. رابطهای خاص نرم افزار، تشکیلات فعال، ملزمات نرم افزار دیدگاهی خاص برای ایمنی، ماندگاری، و پایداری نیاز دارد. معماران مورد نظر برای چیزنت می خواهند توسعه دهندگان این چالش ها را ببینند.

تاریخچه ی مختصر چیزنت:

اصطلاح چیزنت اولین بار در سال 1999 به وسیله کوین اشتن، که بر روی استاندارد علامت گذاری اشیا برای RFID برای کاربردهای حمل و نقل کار میکرد. به هر حال، ایده ی محاسبه ی حاضر به دهه 1980 برمیگردد. از آن زمان محققان بر روی خیلی سیستمها با تمرکز روی شبکه های علامت گذاری و و حسگرها، ابرتکنولوژِی ، و شبکه های ارتباط جمعی کار کردند.
یک مرحله ی بسیار برجسته زمانی حاصل شد که که مهندسی اینترنت وظیفه محور IPv6 منتشر شد، روندی که چیزنت را فعال میکرد. اخیرا چیزنت حجم عظیمی از ورود تبلیغات و کار بر روی معماران مرجع دریافته است که توسط صنایع بزرگ گرفته شده است:
• گوگل، بریلو را به عنوان سیستم عامل برای دستگاههای چیزنت هوشمند خانگی اعلام کرده است.
• دستگاهها به صورت تجاری برای استاندارهای ارتباط ماشین با ماشین مانند بلوتوث و زیگبی، استاندارهای جهانی IPC، و وای فای ضعیف در دسترس هستند.
• مایکروسافت، اعلام کرده است که ویندوز 10 اتصال سیستم های جهانی میکروکنترلر مانند Raspberry Pi2 را ساپورت میکند.
• سامسونگ و کمپانی های دیگر یک نسب جدید از تراشه های دستگاههای هوشمند را اعلام کرده اند.
• بسیاری از گزارشات اجرایی شبکه های میکروکنترلر که به عنوان مراکز حسگرها، دیسک ها، و علامت گذاری را توصیف کرده اند.
دو نام جایگزین برای چیزنت استفاده میشود: اینترنت صنعتی در شمال آمریکا و صنعت 4.0 در اروپا. به هر حال، نام مرجح به نظر همان چیزنت میباشد.این مقاله ادامه دارد....ترجمه  itrans.ir

در سیارک بخوانیم:

اینترنت اشیا

امنیت مسیریابی در اینترنت اشیا "چیزنت"

نظرات

در ادامه بخوانید...

امنیت مسیریابی در اینترنت اشیا "چیزنت"

در

 

امروزه که میلیاردها دستگاه به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند، حفظ امنیت مسیریابی داده‌ها در مقابل حملات گوناگون در شبکه مسئله بسیار مهمی است. اگر کاربران شک کنند که افراد یا سیستم‌هایی می‌توانند به طور غیرقانونی به اطلاعات خصوصیشان دست یابند، دیگر احساس امنیت نمی‌کنند. بر این مبناست که  طرح SecTrust یا اعتماد به امنیت  پیشنهاد شده است. این طرح، روشی امن، سبک و مبتنی بر اعتماد جهت مسیریابی است. هدف طرح، شناسایی و جداسازی حملات مسیریابی مرسوم در شبکه IoT است. طرح پیشنهادی بر اساس همکاری موفق گره‌های حسگر IoT کار می‌کند. این همکاری در اصل، رفتار قابل اعتماد گر‌ه‌ها را بازتاب می‌دهد. (سیارک)


در سال‌های اخیر، اینترنت اشیا یا IoT به یکی از موضوعات داغ تحقیقاتی در فن‌آوری اطلاعات تبدیل شده است، و روز به روز کاربرد گسترده‌تری می‌یابد. IoT توصیفی کامل از محیط و سطح همکاری مناسبی با جهان فیزیکی فراهم می‌کند . امروزه، ابزارهای IoT فراوان متصل به هم (اشیای فیزیکی مجهز به گره‌های حسگر که از آدرس‌دهی IP برای اتصال به اینترنت و ارتباط با سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند) کاربردهای تجاری نوینی یافته‌اند؛ مثلا آن‌ها در چاه‌های نفت به عنوان حسگر، سیستم‌های هوشمند حمل و نقل، بازی‌های رایانه‌ای، کشاورزی، خانه‌های هوشمند، گجت‌های پوشیدنی، گجت‌های نظارت بر سلامت، صنایع خودرو و سیستم‌های هوشمند تولید نیرو بکار گرفته می‌شوند. این موارد تنها نمونه‌های اندکی از کاربردهای نوین IoT است.


در IoT امنیت شبکه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ خصوصا وقتی بسته‌ها از میان شبکه‌هایی گوناگونی متشکل از گره‌های هوشمند گذر می‌کنند تا به سرور واقع در اینترنت برسند. با توجه به توپولوژی‌ متغیر و آسیب‌پذیر احتمالی هر شبکه، مسیریابی و آدرس‌دهی دو موضوع مهم در شبکه‌های IoT هستند که به توجه ویژه‌ای نیاز دارند. اضافه بر این، جهت مسیریابی بسته‌ها لازم است آن‌ها از شبکه‌های مختلف ابزارهای IoT عبور کنند. جهت مسیریابی درست، حفظ یکنواختی در شبکه‌های مختلف هم به شدت به مسائل مسیریابی و آدرس‌دهی وابسته است. برای اینکه میلیون‌ها یا حتی میلیاردها ابزار IoT موجود در سرتاسر جهان کار کنند، مجموعه‌ای از مسائل از جمله تجانس، گسترش‌پذیری، تحرک، مسیریابی، امنیت و غیره به آدرس‌دهی نیاز دارند.
 مسیریابی تعیین می‌کند چگونه باید در شبکه مسیرها ترافیک را ساخت و ترافیک را روی مسیرها ارسال و کنترل کرد؛ مسیریابی امکان انتقال بی‌کم و کاست بسته‌ها را از منبع به مقصد نهایی فراهم می‌کند. ..........ادامه دارد   ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

پنج نوع ابزار پس‌ انداز پول برای کسب‌ و کار

در

هیچ زمانی بهتر از الآن برای ذخیرۀ منابع وجود نداشته است. ما در عصری زندگی می‌کنیم که علاوه بر سرعت و سهولت به دنبال ارزانی هستیم.برای کارآفرینان که متفکران پیشرو هستند، پس انداز پول برای کسب‌وکارشان باید یک اولویت باشد.در اینجا به پنج نوع از ابزار برای ذخیره پول برای کسب و کار شما اشاره شده است.

1. سیستم های پرداخت با موبایل

با عبور از روزهای قدیمی، سیستم های پرداخت  با موبایل برای کسب و کارها قابل اتکاتر شده است. بله، شما می توانید  فناوری را در یک فروشگاه کوچک تا فروشگاه های زنجیره ها ی رستورانی بیابید. با ابزارهای پرداختی نظیر اینتویتس گوپیمنت، پرداخت برای مشتری انعطاف پذیرتر شده و برای صاحب کسب و کار انگیزه ی هزینه ای بیشتری پیدا کرده، کسی که می تواند این سیستم ثبت نقدینگی را برای پذیرش پرداخت ها از طریق هر تلفن هوشمند نزدیک استفاده کند. با این ابزار پرداخت کسب و کار ، شما می توانید آسان تر سفر کنید و با تلاش کمتر ، کالاها و خدمات بیشتری دریافت نمایید.

2. کار گروهی ابری

اگر می خواهید بر تشکیلات تمرکز بیشتر داشته باشید اما نمی خواهید برای تغییر سرویس دهنده پرداخت کنید، کار گروهی بر پایه ی ابر می تواند پاسخی برای کسب و کار شما باشد. شما همچنین ممکن است بخواهید فراتر از شروع با جیمیل یا درایو استاندارد بروید. برای نیازهای کار گروهی شما، می توانید زوهو و گوگل را امتحان کنید. زوهو چندین ابزار روی پلتفورمش پیشنهاد می دهد که می تواند به شما کمک کنید که کسب و کارتان را در چند روش گسترش دهید. کار گروهی بر پایه ی ابر می تواند یک ابزار ارزشمند باشد که بودجه ی شرکت شما را کاهش نمی دهد.

3. سازندگان وب‌سایت

داشتن دستان توانا برای کمک به ساختن وب سایت می تواند برای کسب و کارتان مفید باشد. این هوشمندانه تر است که از سازندگان وب سایت به جای تکیه بر شرکت های طراحی وب سایت استفاده کنید. حقیقت آن است که وقتی که به ساختن یک وب سایت فکر می کنید، شما باید رتبه بندی وب سایت، هزینه و کارآیی آن را در نظر بگیرید.(سیارک)

4. انبوه‌سپاری

امکان دارد این را غیر حرفه ای بخوانید اما متحیر می شوید که چندین شخص و شرکت از این ابزار برای به دست آوردن اهداف مؤثر هزینه‌ای، از تأمین مالی طرح هایشان استفاده می کنند. تأمین جمعی یا انبوه‌سپاری می تواند یک ابزار خیلی مفید در کمک کردن به بلند کردن کسب و کارتان از زمین و توسعه در طرح های دیگر برای سازمان باشد.

5. لینوکس 

آنچه لینوکس و اوپن سورس توانسته اند در طول چند سال گذشته اجرا کنند استقرار یک تعامل تجاری به هم چسبیده تر بین مشتریان و سخت افزار است. لینوکس و اوپن سورس واقعاً پلتفورم های آماده برای کسب و کار هستند که ثابت می کنند کسب و کارها میتوانند با ابزارهایی نظیر مدیریت منابع انسانی، مدیریت منابع مشتری، و سایر منابع مشابه کار کنند. در غیر این صورت، چنان منابعی می توانند برای صاحبان کسب و کار دسترس پذیر نباشند. با کمک به کسب و کارها در دست یابی بیشتر و پس انداز پول بیشتر، سرویس دهنده یا دسکتاپ لینوکس ثابت شده که یک ابزار ارزشمند برای کسب و کارها است.

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Myrsky: Mindylle kelpaisi olla useimminkin piimäparta, niin ahnaasti piimä lipitetään. Niinpä Mindyllä on piimää tuntokarvoja myöten.Henna, Friede ja Figo: Eipä kieÃrtte¤!Jinni: No nyt on sitten viimeistään todistettu, että on ihan aito kissa kyseessä ;)Heidi: Teillä on ihan spesialistit siellä :)

در ادامه بخوانید...

ترجمه تخصصی چیست و مترجم چه کسی می باشد

در

ترجمه انتقال متن نوشته شده از زبانی به زبان دیگر است. اگرچه واژگان ترجمه و تفسیر اغلب بجای هم استفاده می شود، به تعریفی دقیق، ترجمه مربوط به زبان نوشتاری، و تفسیر به زبان گفتاری است. ترجمه عمل تفسیر معنای یک متن، و تولید بعدی یک متن معادل که یک برگردان نیز نامیده می شود، می باشد که با پیام یکسانی در زبانی دیگر ارتباط برقرار می کند. متنی که ترجمه می شود، متن منبع نامیده می شود و زبانی که به آن ترجمه می شود زبان هدف نامیده می شود؛ محصول نهایی اغلب "متن هدف" نامیده می شود. 

در ترجمه باید محدودیت هایی را که شامل زمینه، قواعد دستوری دو زبان، قراردادهای نگارشی آنها و اصطلاحات آن ها می باشد را به حساب بیاورید. تصور غلط رایج این است که مطابقت دادن لغت به لغت ساده ی بین هر دو زبان وجود دارد و اینکه ترجمه یک فرایند ماشینی سرراست است. در صورتی که ترجمه ی لغت به لغت به هیجچ وجه زمینه، گرامر، قراردادها و اصطلاحات را به حساب نمی آورد.

چه کسانی از خدمات ترجمه  استفاده می کنند؟

کسب و کار خدمات ترجمه در تلاشی برای خدمت بهتر به مشتریان خود و ادامه تقاضای آنها است. چنانکه این دنیا بیشتر و بیشتر رقابتی می شود، ضروری است که تجارت ها پیام خود را به صورت واضح و عینی به مشتریان خود برسانند. اشتباهات ترجمه می تواند به صور بالقوه بر اعتبار یک شرکت تاثیر بگذارد و منجر به زیان مالی شود.

به طور کلی، بسیاری از صنایع نیازی برای این نوع خدمات دارند. زمینه قانونی نیاز به ترجمه ورقه های استشهاد، دادخواست ها، و اقدامات دادگاهی دارد. اجرای قانون ممکن است نیاز به بیانیه های ترجمه شده داشته باشد و عرصه پزشکی اغلب نیاز به پرونده های پزشکی و یادداشت های ترجمه شده دارند. نمونه های دیگر صنایعی که از خدمات ترجمه  اسناد بهره می برند شرکت های بیمه و مالی و همچنین رسانه ها هستند.

همانطور که شرکت ها بیشتر و بیشتر خدمات خود را از طریق اینترنت در دسترس قرار می دهند، نیاز برای ترجمه وبسایت ها و محتوای وب نیز رشد کرده است. علاوه بر این، رادیو، پادکست ها، نظرسنجی ها، گروه های کانونی و جلسات شرکتی اغلب نیاز به خدمات ترجمه دارند.

تنها تجارت ها نیستند که نیازی به ترجمه آنلاین اسناد دارند. در سطح شخصی، افراد نیز این نوع خدمات را به کار می گیرند. با توجه به  مهاجرت افراد زیادی به کشورهای مختلف در جستجوی زندگی بهتر، آنها خود را در محیطی که ناآشنا، از جمله زبان آن، است، می یابند. در نتیجه، آنها ممکن است نیاز به اسناد و مدارک قانونی ترجمه شده، مانند گواهی های تولد، جواز ازدواج، گذرنامه ها، قراردادها، و قراردادهای اجاره یا رهن داشته باشند.

مترجم 

تقاضا در زمینه ترجمه بیشتر از قبل است. مترجمان زیادی بعنوان مترجم های آزاد کار می کنند و دیگر توسط سازمان های بین المللی و همچنین نمایندگی های دولتی کار می کنند. سازمان های غیردولتی و مذهبی نیز مترجمانی را استخدام یا قرارداد خدماتی مترجمان را برای ترجمه اسناد وضع می کنند. افرادی که بعنوان مترجم کار می کنند بسیار خردمندند. کار آنها پاداشی و رضایت بخش است.

شما می توانید فروم ها و بوردهایی را در اینترنت، جایی که شما می توانید تبلیغات کاری را پیدا کنید، بیابید. شما (مترجم )قادر خواهید بود که از تجربه و حمایت دیگر مترجمان بهره ببرید. مکان های دیگر برای پیدا کردن مشاغل ترجمه اسناد روزنامه ها و وب سایت های کاریابی آنلاین هستند. روزنامه محلی شما می تواند منبع خوبی از فرصت های شغلی باشد.

اگر می خواهید که به صورت مستقل کار کنید، ممکن است بخواهید که با بازاریابی خدمات خود با تجارت های محلی شروع کنید. شرکت های بیمه، بیمارستان ها، مطب پزشکان، و شرکت های املاک بخش هایی در جامعه شما هستند که ممکن است از مهارت های ترجمه تخصصی  شما بهره ببرند. یکی از مزایای انجام ترجمه اسناد این است که شما می تواند در خانه کار کنید. شما می توانید اسناد منبع را از طریق ایمیل، فاکس، پست یا پیک دریافت کنید.

برای موفقیت در این زمینه، شما نیاز به سازمان خوب و مهارت های مدیریت زمانی خواهید بود. توانایی مواجه شدن با مهلت نهایی و اولویت بندی نیز بسیار مهم است. فرصت ها در صورتی که ترجمه سند آن چیزی باشد که شما می خواهید، بینهایت است. 

چطور ترجمه خود را آنلاین سفارش دهیم؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بهترین زمان برای درخواست افزایش حقوق

در

قبل از آنکه به فکر درخواست افزایش حقوق باشید، اول باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که کار شما نیز به همین اندازه خوب است؛ یا حداقل پیشرفت ثابتی را تجربه می کند. انتخاب زمان مناسب در تأیید شدن درخواست افزایش حقوق شما نقش مهمی دارد.

 

۱- بعد از گذشت یک سال از همکاری شما در آن سازمان

۲- زمانی که شما مسئولیت های بیشتری را بعهده گرفته اید.

۳- زمانی که به پول بیشتر ی نیاز دارید.

۴- زمانی که مدیر شما خوشحال است.

۵- زمانی که سازمانی که در آن مشغول به کار هستید عملکرد ش فوق العاده مثبتی است.

۶- زمانی که همکاران کلیدی یا رئیس شما شرکت را ترک کرده اند.

۷- زمانی که حقوق همکارتان  را افزایش داده اند. 

۸- زمانی که کار دیگری به شما پیشنهاد شده است.

۹-  زمانی که به شما پیشنهاد ترفیع شده است.(سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱That's an inventive answer to an inieersttng question

در ادامه بخوانید...

بریده ای از کتاب هنر بیان، نویسنده : برایان تریسی

در

(سیارک) : توانایی سخن گفتن با مخاطب عامل مهمی در موفقیت شما محسوب می شود. خوب سخن گفتن می تواند احترام دیگران را به همراه داشته باشد، ارزش و اعتبار شما را افزایش دهد و توجه افرادی را که می توانند شما را یاری رسانده و درها را به رویتان بگشایند جلب نماید. همچنین توانایی خوب سخن گفتن مردم را متقاعد میسازد که شما روی هم رفته از سایر افرادی که قادر نیستند به اندازه شما خوب سخن بگویند با استعدادتر و باهوش تر هستید.


1. با دیگر سخنرانان ملاقات کنید:
حتی در صورتی که هدف شما تنها این است که در حرفه یا محافل اجتماعی خود سخنرانی موثری ایراد نمایید باید از سخنوران حرفه ای و برجسته به عنوان الگویی برای آموختن بهره بگیرید. شما نیز همانند آنها باید در هر سمینار یا سخنرانی که می توانید شرکت کنید. مطالبی را یادداشت کنید و مشاهده کنید که سخنرانان چگونه قبل از آغاز سمینار با مخاطبان تعامل می کنند و هنگامی که در حضور مخاطبان می ایستند چگونه نطق خود را ایراد می کنند . هنگامی که در نطق یا سمیناری شرکت می کنید تمام تلاش خود را انجام دهید تا به طور شخصی با سخنران ملاقات نمایید و با وی دست دهید. از وی به خاطر حضورش در آنجا قدردانی کنید.به سخنران بگویید که منتظر آنچه وی باید بگوید هستید. نکاتی در این نوع تماسهای شخصی وجود دارد که به شما منتقل می شود و کمک می کند به سخنران بهتری تبدیل شوید.

بیشتر بدانید:10گزینه برای فروش محصولات صنایع دستی

2. زمانی را به مطالعه، تحقیق و آمادگی خود اختصاص دهید:
سخنوران حرفه ای خود را از هر لحاظ مهیا می کنند . اختصاص دادن زمانی به مدت 10 ساعت برای مطالعه ، بازنگری ، تنظیم مجدد و تمرین برای ایراد نطقی یک ساعته کار غیرعادی نمی باشد.سخنرانان برجسته تا آنجا که می توانند در مورد مخاطبانشان اطلاعاتی کسب می کنند. آنها در مورد سن ، حرفه و پیشینه کسانی که در جلسه سخنرانی شرکت خواهند کرد پرس و جو می نمایند.در مورد سخنرانان قبلی که خطاب در این جمع نطقی را ایراد کرده اند و نیز راجع به مسائلی که مخاطبان در مورد آنها دوست دارند یا دوست ندارند سوالاتی می پرسند. آنها به دقت بروشورها و سایر اطلاعات آن شرکت را مطالعه می کنند و وبسایتهای مراجعین را بررسی می نمایند .حتی در مورد صنعتی که شرکت یا سازمان در آن زمینه فعالیت می کند مطالعه می کنند.

بیشتر بدانید:5 نرم افزار تجارت الکترونیک برای کارآفرینان جوان

3. هدف سخنرانی را مشخص کنید:
در ابتدا باید به طور کاملا شفاف در مورد اینکه چرا مدیرجلسه شما را استخدام نموده است اطلاعاتی کسب کنید. به خاطر داشته باشید که یکی از اهداف مهم جلسه خوب جلوه دادن مدیرجلسه است و شما تنها زمانی می توانید این کار را انجام دهید که آنچه مدیر جلسه از شما توقع دارد انجام دهید برایتان کاملا شفاف باشد.

بیشتر بدانید:8 چیز که افراد موفق برای رسیدن به موفقیت، قربانی می‌کنند
4. زبان خاص هر سازمان را بیاموزید:
هر شرکت و سازمانی زبان خاص خود را دارد که کاملا بر اساس تاریخچه ، فرهنگ و وقایعی اخیری است که در آن شرکت یا سازمان رخ داده است. سخنران خوب طوری به نظر می رسد که گویی با آن شرکت یا سازمان آنچنان آشناست که مخاطبان احساس می کنند خود وی نیز در این شرکت یا حرفه مشغول به کار است.(سیارک
5. مطالبتان را برنامه ریزی و تنظیم نمایید:
سخنرانان حرفه ای از قبل سخنان خود را به خوبی برنامه ریزی و تنظیم می نمایند آنها بارها و بارها از نو مطالبشان را روی کاغذ می نویسند و در هنگام اجرا برخی از مطالب و نظراتشان را پس و پیش می کنند. آنها دائما در جستجوی راههایی هستند تا مطالبشان را به گونه ای لذت بخش تر و موثرتر بیان کنند.
6. مکان سخنرانی را بررسی نمایید:
درست مانند ژنرالی که تمام جزئیات میدان جنگ را مورد بررسی قرار می دهد شما نیز بهتر است که زودتر از زمان سخنرانی مکان برگزاری جلسه را با تمام جزئیات بررسی کنید.سه عامل اساسی که در مکان سخنرانی از اهمیت بالایی برخوردارند عبارتند از : صدا، روشنایی و دما
7. با مخاطبان آشنا شوید:
افراد حرفه ای قبل از سخنرانی با شرکت کنندگان ملاقات و احوال پرسی می کنند و گفتگوی کوتاهی با آنها انجام می دهند تا بتوانند تا حدودی با آنها آشنا شوند . هنگامی که افرادی که در میان مخاطبان نشسته اند شما رامشاهده می کنند که با سایر مخاطبان قبل از سخنرانی همراه شده اید و اختلاط می کنید ، خودبخود شما را بیشتر دوست خواهند داشت و به شنونده ای تبدیل می شوند که نسبت به شما خوشبین تر است و حمایت بیشتری از شما به عمل می آورند.
8. نام افراد مهم در جلسه را بدانید:
یکی از مهمترین کارهایی که سخنران حرفه ای انجام می دهد دانستن نام افراد مهم و سپس اشاره به آنها در حین سخنرانی است.گاهی اوقات از زبان آن شخص مهم سخن می گوید و جمله ای از او نقل می کند. معمولا هنگامی که از بالای جایگاه با بیان جمله ای مثبت به افراد اشاره ای می کنید آنها خرسند می شوند.

بیشتر بدانید:9 راه کاهش مخارج استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا
9. از نحوه آغاز و پایان کلام آگاه باشید:
افراد حرفه ای جملات آغاز و پایان کلام را به طور کامل برنامه ریزی و آنها را بارها و بارها مرور می کنند. آنها دقیقا می دانند چگونه کلامشان را آغاز کنند و چگونه به آن خاتمه دهند.
10. توجه مخاطبان را به خود جمع کنید:
در زمینه فروش و سخنرانی ضرب المثلی وجود دارد که می گوید شخصی که سوال می پرسد کنترل امور را بدست دارد .افراد حرفه ای با پرسیدن سوال، مکث کردن، و سپس ارائه پاسخ به این هدف نائل می شوند آنها از همان جملات آغازین توجه مخاطبان را به خود جلب می نمایند. ممکن است با سکوت کار خود را آغاز کنند تا بر مخاطبان متمرکز شوند یا با بیان جمله آغازین کار خود را شروع کنند. جملاتی مانند: «از این که به این مکان آمده اید متشکرم به شما قول میدهم از شنیدن آنچه میخواهم بگویم لذت خواهید برد» و یا « امیدوارم در دقایقی که در کنار شما هستم بتوانم مطالب مفیدی ارائه دهم.»

بیشتر بدانید:5 روش برای ارتقاء بازاریابی 
11. با مخاطبان همانند یک دوست رفتار کنید:
سخنوران برجسته در هنگام سخنرانی طوری لبخند می زنند که گویی از دیدن افراد حاضر در جلسه خوشحالند و از داشتن چنین فرصتی برای در میان گذاشتن نظراتشان با آنها لذت واقعی نصیبشان شده است. اگر شما دوستدار آنها بوده و احساس خوبی نسبت به آنها داشته باشید می توانید تاثیر زیادی بر روی آنها داشته باشید.
12. بگذارید مطلب را کاملا بفهمند:
داستانهایی نقل کنید که به بیان مطلبی دراماتیک و تفکربرانگیز می پردازد تا بدین وسیله سخنان شما کاملا برای افراد حاضر در جلسه جا بیافتد.به افراد اجازه دهید مطالبی را که بیان کردید در ذهنشان حلاجی کنند. به چهره افراد نگاه کنید تا پی ببرید منظورتان را فهمیده اند یا خیر.
13. هم صدا و هم بدنتان را بکار گیرید:
زبان بدن و آهنگ صدا از اهمیت بسیاری در سخنرانی برخوردارند.سخنوران حرفه ای کمی بلندتر صحبت می کنند این امر نشاندهنده اطمینان به آنچه می گویند می باشد.آنها بیشتر از بدنشان استفاده می کنند ، بازوان و سرشان را تکان می دهند، لبخند می زنند و تحرک زیادی دارند. به عنوان مثال هنگامی که می خواهید مطلب مهمی را بیان کنید بازوانتان را از هم باز کنید ویا صدایتان را بالا ببرید. بریده ای از کتاب هنر بیان، نویسنده : برایان تریسی 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Witam serdecznieZaÅ‚oga Megetotal proponuje i lansuje ciekawe propozycje muzyczne, a może zrobić krok dalej i wydawać albumy MT z ciekawÄ… muzykÄ…, której czasami bardzo daleko do Megatotala i pÅ‚ytki z tym zwjzwÄanei.Pozdra…iam aro33eu

در ادامه بخوانید...

ایده هایی برای کسب و کار های کوچک با سرمایه اندک

در

(سیارک) : راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ویژگی ها و مزایای زیادی دارد. تعدادی از مشاغل و کسب و کارها می باشند که برای راه اندازی آن به سرمایه زیادی  نیاز نیست  و اگر به درستی مدیریت گردد، درآمدهای بالا و سودهای خوبی را عاید شما می کند. در نظر داشته باشید که نابرده رنج ، گنج میسر نمی شودو هیچ کدام از این موارد که در این پست  آورده شده، شما را یک شبه میلیونر نمی کند  اما به شما درآمد و سود مناسب را با کمترین سرمایه گذاری می دهد.  در ادامه تعدادی ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، آورده شده است.


۱. طلا و جواهر سازی:
این کسب و کار که یک صنعت توام با هنر می باشد، هیچگاه بازار خود را از دست نمی دهد و همواره در ایران درآمد خوبی را عاید صاحبانش نموده، شما اگر به این کار علاقمند هستید و دوره آموزشی برای طلا و جواهرسازی رفته اید.(در صورتی که کلاس آموزشی نرفته اید ، این دوره ها و آموزشگاه های فراوانند)  به تنهایی یا با همکاری طلاسازان دیگر یک کارگاه کوچک طلا و جواهر سازی حتی در زیر زمین خانه تان و یا در یک اتاق از خانه  هم راه اندازینمایید. محصولات و تولیدات جدید را به طلا فروشی ها ببرید، از آن ها سفارشات جدید گرفته (آن ها مواد لازمه کار شما را به شما می دهند) یا  روی طلا و جواهر دست دوم برای تعمیر و بازسازی کار کنید. همچنین بازار جواهرات و زیورآلات بدلی (بدلیجات) هم خریداران زیادی دارد، و اگر در کارهایتان خلاقیت و پشتکار داشته باشید می توانید به یک طراح حرفه ایی در این زمینه تبدیل شوید.
۲. برنامه ریزی  مراسم ها  عروسی‌ها ، جشن‌ها ، تولد و غیره :
هر چه زمان بیشتر می گذرد برگزاری مراسم عروسی پر هزینه تر و پر دردسرتر می شود. بنابراین بسیاری از زوج های در شرف ازدواج می باشند که حاضر می شوند کسی یا شرکتی را  برای انجام مراسم ، استخدام نمایند و برنامه ریزی و مدیریت برگزاری این مراسم را به به آن شرکت بسپارند و عروس و داماد را از فشار و استرس این مراسم خلاص کنند. 
اگر شما فرد خوش سلیقه ایی باشید ، و بتوانید چندین کار را با هم مدیریت نمایید، این کار برای شما مناسب می باشد. شما باید با گروهی شامل : عکاس، فیلمبردار، گل فروش ، سفره آرا ، رستوران، تالارها و … یک گروه تشکیل دهید.(سیارک)
کافیست یک دفتر کوچک اجاره کنید که مشتریان بتوانند به شما مراجعه نمایند. البته بدون دفتر هم میشود این کار را انجام داد(اما داشتن دفتر کار برای جلب اعتماد مشتری بهتر است) با یک وب سایت به صورت مجازی کار نمایید. این کار تجهیزات زیادی نمی خواهد. اگر بتوانید توانایی خود را در برگزاری یک یا دو مراسم کوچک یا بزرگ ثابت کنیدبه زودی مشتریان زیادی به سمت شما سرازیر می شود. 
۳. رستوران‌ها:
معمولا در راه اندازی یک رستوران، تفکر غالب این است که به یک فضای بزرگ، با تزئینات و مبلمان عالی، و کلی سرمایه نیاز می باشد. اما، در واقع بسیاری از رستوران های بزرگ امروز، کار خود را از یک فضای کوچک شروع نمودهاند. خیلی از برند های معروف کارشان را ازیک فضای کوچک شروع کرده اند .
اگر چه انواع و اقسام رستوران های کوچک و بزرگ در جای جای شهر وجود دارد اما اگر خوراکی را که عرضه می کنید،  مشتریان را راضی کند و اشتهشان را تحریک کندد، بهداشت را رعایت نمایید، و فضایی آرام حتی اگر هم کوچک است ، را فراهم نمایید، قطعا کلی مشتری به شما مراجعه می کند. برای اینکار باید  دخل و خرج، امور مالی، موجودی های یخچال و انبارتان، را دقیقا بدانید . خلاقیت داشته باشید. غذاهای ابتکاری با چیدمان اشتها برانگیز ارایه کنید و برند منحصر به فرد برای خود بسازید. همه دنبال نوآوری هستند حتی در یک لیوان آبی که می نوشند. نوآوری و ابداع رمز موفقیت شما در این کار می باشد.(سیارک)
۴. مدیریت و برگزاری رویدادها:
این یک واقعیت می باشد که کشور ما همایش و سمینار زیاد بر گزار می شود. هر روز، در هر زمینه ایی تعدادی آدم دور هم جمع شده و برای کنفرانس ها و سمینارهای مختلف هزینه  می نمایند. آنان به افراد یا شرکت هایی نیاز دارند تا تدارکات و هماهنگی های لازم برای برگزاری چنین رویدادهایی را برایشان انجام دهند.
انواع این رویدادها مانند رویدادهای سازمانی، کنفرانس ها، همایش ها، مراسم اعطای جوایز، تودیع و معارفه، تقدیر از بازنشستگان، و … می باشند که شما برای هماهنگی و مدیریت آن ها، به مقدار کمیسرمایه نیاز دارید اما درآمدی بیشتر ی از خرج های شما در می آورید. در این مورد هم مانند مورد « برنامه ریزی عروسی ها و جشن ها» شما باید با گروهی شامل : عکاس، فیلمبردار، گل فروش ، سفره آرا ، رستوران، تالارها و … یک گروه تشکیل دهید.
۵. لوازم التحریر:
در دو زمان از سال، نان صاحبان این کسب و کار خیلی شلوغ می باشد. پیش از بازگشایی مدارس و پیش از سال نو. البته درآمد خوب لوازم التحریری ها و فروشندگان و تامین کنندگان اقلام اداری، در طول سال هم بالا است. ادارات و سازمان های دولتی، شرکت های بزرگ و کوچک و دانشجویان و دانش آموزان، مشتریان اصلی شما می باشند که در کشور ما  لوازم التحریر دارای مشتری زیادی است . برای راه اندازی این کار، باید جواز کسب داشته باشید و مغازه ایی هر چند هم کوچک . اگر بخواهید از مشتریان گذری صرف نظر نمایید و روابط خوبی با مشتریان عمده برقرار کنید، نیازی به مغازه ندارید و می توانید اجناستان را در جایی مناسب انبار نمایید و به درخواست آنان، توزیع کنید. (سیارک)

۱۰ رمز موفقیت به روایت کارآفرین موفق ریچارد برانسون

10 نکته ای که اگر والدین انجام دهند مسیر موفقیت فرزندان را هموار می کنند

نکات مفید برای کسب موفقیت

8 چیز که افراد موفق برای رسیدن به موفقیت، قربانی می‌کنند

هفت کاری که افراد موفق انجام می دهند و هیچ گاه آن را به شما نمی گویند

8نشانه که شما را از میلیونر شدن دور نگه می دارد

شما فرد موفقی می باشید اما از نشانه های آن در خود غافل هستید

بریده ای از کتاب هنر بیان، نویسنده : برایان تریسی


۶. نگه داری از کودکان:
با توجه به اینکه اغلب پدران و هم مادران هر دو شاغل می باشند، امروزه تعداد مهد کودک ها به نسبت در حال افزایش می باشند. بسیاری از پدرومادرها می باشند که می خواهند فرزندشان در محیطی مناسب، سالم و شاد، اجتماعی و خلاق رشد نماید، مدام به دنبال یک جای جدید، با ویژگی های بهتر هستند. اگر در کنار کودکان  بودن و غرق شدن در دنیای آنان را دوست دارید ، این کار را انتخاب نمایید. شما می توانید با سرمایه ایی کم، و پس از گرفتن مجوزهای لازم، مهدکودک تاسیس نمایید. با  نو آوری ، فعالیت و تمرکز بیشتر بر مواردی مانند ارتقای خلاقیت، مهارت های اجتماعی، شادی، سلامت و بهداشت، و همچنین سرگرمی های مناسب، قادرید خودتان را از دیگر مهدکودک های شهر یا محله تان، جدا و منحصر به فرد نمایید. در این صورت، نام شما بر سر زبان های همه ی مادران شهرتان می افتد .(سیارک)
۷. منشی و دفتر کار مجازی:
بسیاری از شرکت های کوچک و نوپا می باشند (چه اینترنتی چه غیر اینترنتی) که احتیاج  به منشی و یا یک دفتر کار مجازی پیدا می کنند تا به تلفن ها، فکس ها، ایمیل ها و درخواست های مشتریانشان پاسخ بدهند. اما حجم کارشان آنقدرنمی باشدکه  فردی را به صورت تمام وقت استخدام کرده و به او حقوق بالا بدهند. یکی از کسب و کارهایی که می شود حتی از خانه هم انجام دادد، منشی گری می باشد. برای انجام این کار، به مهارت  کار با نرم افزارهای اداری مانند office  و همچنین مهارت پاسخ گویی به تلفن ها، صدای مناسب و دقت و سرعت عمل لازم نیاز می باشد.
این کار که با سرمایه بسیار کم قابل انجام می باشد، به این صورت است که آن شرکت ها و کسب و کارها شماره های یک یا چند خط تلفن که شما در منزل تان دارید را به عنوان شماره تماس خود به مشتریان و مخاطبانشان اعلام می کنند. شما هم در ساعات روز، تماس ها را پاسخ داده و فکس های ارسالی را دریافت می کنید و از طریق ایمیل به شرکت مورد نظر ارسال می نمایید و بالعکس. 

5 روش برای ارتقاء بازاریابی 

10 برنامه ی کاربردی برای کسب درآمد آنلاین

کسب و کار های خانگی آنلاین 

پنج توصیۀ بازاریابی برای یک تجارت آنلاین موفق

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹چقدر سرمایه لازمه ؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۸یه ایده خوب دارم اما یه شریک سرمایه گذار می خوام

۱۳۹۵/۱۰/۲۸این ایده منشی تو خونه برای کسانی که سرمایه ندارن خوبه

در ادامه بخوانید...