روش حل روبیک

در

طريقه درست كردن مكعب روبيك

شاید حل مکعب روبیک در نگاه اول بسیار سخت باشد، البته اگر روش های حل کردن روبیک را بلد نباشید همینطور هم هست.معما حل شدنی نیست!

مکعب روبیک در سال 1974 توسط ارنو روبیک اختراع شد، این مخترع این پازل را "مکعب جادویی" نام گذاری کرد که بعدا در سال 1980به افتخار سازنده به نام مکعب روبیک تغییر نام داده شد. مکعب روبیک پرفروشترین بازی و سرگرمی در جهان است. 

 

هر روبیک یک مکعب است که از 6 وجه یا سطح تشکیل شده است. هر وجه دارای 9 تکه است. برای حل روبیک باید  رنگ های روبیک  تمامی اجزای یک وجه یکسان باشد. برای شروع ابتدا با چند مفهوم اصلی آشنا شویم، در این مقاله در هرجا به روبیک اشاره می شود منظور مکعب روبیک 3*3 است.

رنگ های مکعب روبیک 

مکعب روبیک چند رنگ دارد

رنگ ها: قرمز روبروی نارنجی، ابی روبروی سبز، سفید روبروی سبز

تکه مرکزی: در هر وجه  روبیک  یک تکه در مرکز 9 قطعه قرار دارد و که قابل حرکت نیست و همیشه ثابت است. این تکه ها از مرکز به هم وصل است و ثابت هستند. رنگ این تکه ها منحصر به فرد است.

تکه گوشه: هر روبیک دارای 8 تکه گوشه است.

تکه حاشیه: هر  روبیک  دارای 12 تکه حاشیه است.

F: وجه روبروی خود را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

U: وجه بالا را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

R: وجه راست را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

B: وجه پشت را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

L: وجه چپ را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

D:  وجه پایین را 90 درجه ساعتگرد بچرخانید.

i: هرکدام از حروف بالا با i امد یعنی 90درجه پاد ساعتگرد بچرخانید.

تنظیم رنگ روبیک

برای شروع ابتدا روبیک را بهم بزنید. حالا به رنگ های تکه مرکزی دقت کنید، ابتدا با رنگ ها و رنگ روبروی انها اشنا شوید. برای مثال سبز همیشه روبروی ابی است. مهم نیست روبیک شما توسط چه کارخانه ای درست شده است، این یک قانون برای این پازل است.

ما برای حل روبیک از یک روش مرحله به مرحله استفاده می کنیم که به ترتیب ردیف بالایی، وسط و پایین را حل می کند.

برای شروع   تنظیم رنگ مکعب روبیک  باید یک رنگ به عنوان پایه انتخاب کنید، برای مثال ما رنگ نارنجی را انتخاب کردیم. مانند تصویر بالا، رنگ پایه را بالا گرفته و شروع به پیدا کردن حاشیه ها در  روبیک  می کنیم. دقت کنید حاشیه ها نه گوشه ها!

4 حاشیه برای رنگ نارنجی  روبیک را پیدا می کنیم، هر حاشیه دارای 2 رنگ است و سعی می کنیم رنگ دیگر با مرکز وجه کناری  رنگ روبیک  یکسان باشد.

 

همانطور که در تصویر مشخص است رنگ پایه نارنجی و حاشیه آبی و وجه کناری نیز آبی است. این کار را تا ایجاد یک علامت بعلاوه (+) در بالای مکعب ادامه می دهیم.

 

اگر  رنگهای مکعب روبیک  شما مانند تصویر بالا بود تا اینجا کار را درست انجام داده اید. فقط به رنگ علامت بعلاوه و وجه های کناری دقت کنید. مابقی مکعب فعلا اهمیتی ندارد.

در این مرحله باید گوشه های نارنجی رنگ را پیدا کنیم و سعی کنیم آن ها را در جای مناسب قرار دهیم. هر گوشه از سه رنگ تشکیل شده است. اگر یکی را نارنجی در نظر بگیریم، دو رنگ دیگر باید مطابق وجهی باشد که قرار است گوشه در آنجا قرار بگیرد. برای مثال در تصویر بالا وجه روبروی از سفید، قرمز و سبز تشکیل شده است.

برای انتقال گوشه به مکان مورد نظر باید گوشه در ردیف پایین قرار بگیرد، هر گوشه ای که می خواهید به جای خود منتقل کنید اول باید به ردیف پایین برده سپس مکعب را روبروی خود بگیرید و حرکات را مطابق دستور زیر اجرا کنید.

اگر گوشه سمت راست قرار دارد ابتدا یکبار Di سپس R سپس D سپس Ri

اگر گوشه سمت چپ بود ابتدا D سپس L سپس Di سپس Li

به زبان ساده تر وقتی معکب را روبروی خود بگیرید گوشه هر سمتی قرار دارد ابتدا باید به طرف مقابل رفته سپس ضلعی که در ابتدا گوشه در انجا بود یکبار ساعتگرد سپس گوشه برگردد و ضلع پادساعتگرد شود. 

با این روش گوشه به بالا منتقل می شود. این کار را تا تکمیل وجه بالایی انجام می دهیم.

 

اگر همه چیز درست پیش رفته باشد مکعب شما باید مانند تصویر بالا باشد. به وجه و وجوه کناری دقت کنید. ردیف اول به صورت کامل درست شده و مطابق رنگ مرکزی وجه کناری نیز هست.

حالا از ردیف دوم فقط باید حاشیه ها درست شود. نیازی نیست دنبال حاشیه بگردید، به زیر مکعب نگاه کنید، رنگ زیر قرمز است. سعی کنید حاشیه ای پیدا کنید که رنگ قرمز نداشته باشد. دقت کنید هر حاشیه 2 رنگ دارد. پس ابتدا یک حاشیه پیدا می کنیم که با رنگ مرکز پایین مطابق نباشد. حالا دستور زیر را انجام می دهیم.

ابتدا حاشیه وجه پایین را میچرخانیم تا رنگ بالای حاشیه با مرکز یک وجه مطابق شود. حالا به رنگ زیر حاشیه نگاه می کنیم. رنگ باید با یکی از وجوه کناری مطابق باشد. حالا وجه پایین را به سمت مخالف رنگ می چرخانیم و یکبار وجه پشتی را ساعتگرد می کنیم سپس وجه پایین را بر می گردانیم و وجه قبلی را پاد ساعتگرد می کنیم.

با اینکار یکی از گوشه های ردیف اول خراب می شود با همان حرکتی که قبلا گوشه ها را بجای خود بردیم این گوشه را اصلاح می کنیم.

این 2 مرحله را تکمیل مرحله دوم تکرار می کنیم. بعد از انجام باید  رنگ روبیک  مشابه تصویر زیر باشد.

حالا دو ردیف مکعب روبیک شما آماده است. حالا باید ردیف سوم را تکمیل کنیم.

برای تکمیل ردیف سوم روبیک، ابتدا مکعب را برعکس کنید تا رنگ قرمز بالا قرار گیرد. حالا سعی می کنیم یک بعلاوه قرمز ایجاد کنیم. برای این کار فقط حرکات زیر را تکرار کنید.

ابتدا مکعب را جوری در دست بگیرید که کمترین تکه قرمز در 3 تکه پایین از وجه قرمز قرار بگیرد. حالا دستور زیر را اجرا کنید.

ابتدا F سپس R سپس U حالا Ri سپس Ui سپس Fi بعد از انجام این حرکت ابتدا دقت کنید که دو ردیف پایین خراب نشده باشد. اگر ردیف های پایین خراب شده است یعنی حرکت را اشتباه زدید. اگر بعلاوه مطابق تصویر زیر تشکیل نشد باید حرکت را دوباره تکرار کنید. این حرکت به تعداد نامحدود باعث خراب شدن مابقی ردیف ها نمی شود. فقط دقت کنید وقتی از بالا به  رنگ روبیک  نگاه می کنید 3 تکه پایین وجه قرمز رنگ کمترین قطعه قرمز را داشته باشد. معمولا با 2 بار تکرار بعلاوه ظاهر می شود.

بعد از رسیدن به این مرحله وجه بالا را می چرخانیم تا 1 یا 2 وجه مطابق رنگ کناری باشد. مطابق تصویر زیر

اگر 2 وجه پیدا کردید باید وجه های صحیح را سمت چپ و پشت قرار دهید. در این صورت وجه های اشتباه روبرو و سمت راست قرار می گیرد. حالا دستور زیر را اجرا کنید.

ابتدا R سپس U2 یعنی وجه بالا را 2 بار 90 درجه چرخانید سپس Ri سپس Ui سپس R سپس Ui سپس Ri

بعد از انجام این حرکت هر چهار حاشیه وجه بالا باید در جای خود قرار داشته باشد. اگر به این صورت نبود حرکت باید تکرار شود. توجه داشته باشید برای شروع حرکت   تنظیم رنگ های روبیک  حداقل یک وجه باید تطبیق داشته باشد.

در این مرحله فقط 4 گوشه از وجه بالا مانده تا   رنگ روبیک  شما تکمیل شود.

به چهار گوشه ردیف بالا نگاه کنید. ابتدا ممکن است گوشه ها در جای اشتباه باشند و ممکن است جهت آنها نیز اشتباه باشد. برای مثال تصویر بالا گوشه جلویی (زرد، قرمز، سبز) در جای اشتباه قرار دارد. برای اصلاح دستور زیر را انجام می دهیم.

ابتدا Li سپس U سپس Ri سپس Ui سپس L سپس U سپس R و در نهایت Ui برای اصلاح حاشیه وجه بالایی، اگر یک گوشه صحیح پیدا کردید آن را سمت راست پایین بگیرید و دوباره حرکت را انجام دهید تا گوشه ها سر جای خود قرار بگیرند.

حالا باید جهت گوشه های ردیف بالا را نیز اصلاح کنیم، برای این کار ابتدا مکعب را جوری بگیرید که دو گوشه اشتباه سمت راست باشد و دستور زیر را انجام دهید. این دستور طولانی ترین دستور است پس دقت کنید.

ابتدا R سپس U2 سپس Ri سپس Ui سپس R سپس U سپس Ri بلافاصله Li سپس U2 سپس L سپس U سپس Li سپس U سپس L 

اگر بعد از این حرکت  تنظیم رنگ های روبیک  درست نشد باید حرکت تکرار شود دقت کنید که همیشه گوشه های اشتباه باید سمت راست نگه داشته شوند.

در نهایت  تنظیم رنگ های روبیک  شما باید مطابق تصویر بالا تکمیل شده باشد. سعی کنید حرکات را تکرار کنید تا بدون مراجعه به راهنما بتوانید ان ها را انجام دهید. در ابتدا ممکن است حل مکعب زمانبر باشد ولی به مرور به زمان های کمتر از 10 دقیقه و با تغییراتی در مکعب می توانید به 2 دقیقه نیز برسید. برای حل سریعتر به الگوریتم های دیگری احتیاج دارید.

مکعبی که ما استفاده کردیم یک روبیک ارزان قیمت از سایت "به کادو" به نشانی زیر است. مکعب روبیک

این مکعب دارای 4 پیچ در زیر رنگ های مرکزی است که قابلیت تغییر سفتی وجه ها را دارد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

روش حل مکعب روبیک مرحله به مرحله

در

(سیارک): اگر شما هم جزء اون دسته اي هستيد كه اين مكعب رو داريد و حسابي رو اعصابتان رفته و هنوز نتونستيد اون رو درست كنيد امروز میخوايم در اینپست مکعب روبیک ۳*۳ رو آموزش بديم.ولی حتما تا آخر آموزش رو ادامه بدین چون ممکنه در اینجا راه حل های زیباتری رو مشاهده کنید و بتونبد مکعب روبیک رو در مدت زمان کمتری حل کنید.در ابتدا باید با معانی فرمول هایی که با آنها قصد حل مکعب روبیک را داریم آشنا شویم .

تذکر ۱ =توجه داشته باشید که i (حرف آی کوچک لاتین) به معنی چرخش در خلاف جهت عقربه های ساعت است.

تذکر ۲=صفحه قرمز باید در روبه روی ما قرار داشته باشند تا تصاویر زیر به درستی معنای خود را بیان کنند.

تذکر ۳=به حرکت ال و ال آی توجه بیشتری کنید.

F
Fi
R
Ri
L
Li
T
Ti
D
Di

در این مرحله ما باید یک مثبت از رنگی که میخواهیم حل مکعب روبیک را با آن شروع کنیم ایجاد کنیم.(مانند شکل)

همانطور که در شکل میبینید فعلا رنگ های خاکستری برای ما مهم نیست.

اگر توانستیدکه به شکل بالا دست پیدا کنید از این مرحله عبور کنید.

اما اگر نتوانستید، به عنوان راهنمایی بایدبگویم که اگر مثلا شما می خواهید قطعه سبز-قرمز را به جای خود انتقال بدهد باید ابتدا آن را به صفحه پایین انتقال دهید و سپس آنرا با مرکز قرمز مچ کنید (یکی کنید)(هنوز قطعه سبز-قرمز در صفحه پایین است) و با حرکت ۱۸۰ درجه آن را بین مرکز های قرمز و سبز قرار هید

تذکر= توجه داشته باشید که تا حد امکان در هنگام ایجاد مثبت،قطعه هایی که به جای درست خود انتقال داده اید خراب نکنید.

اگر توانستید به شکل بالا دست پیدا کنید از این مرحله عبور کنید.

اما اگر نتوانستید، یک راه دیگر غیر از روش مرحله قبل نیز وجود دارد که البته فهمیدنش کمی مشکل است اما وقتی یاد گرفتید خیلی کمکتان می کند البته اگر این روش را یاد نگرفتید مهم نیست، به مرحله بعد بروید.

این روش بیان میکند که ما ابتدا در صفحه مقابل سبز (اگر مکعب تان مانند مکعب بالا باشید رنگ مقابل سبز، آبی است در این جا نیز فرض را بر آبی میگذاریم) یک مثبت سبز که مرکز آن آبی است ایجاد کنیم و تا زمانی که مثبت ایجاد نشده است به رنگ های دیگر مراکز توجهی نداریم

وقتی مثبت سبز با مرکزیت آبی ایجاد شد یک به یک قطعه ها را به روی مرکزی میبریم که همرنگ آن قطعه باشد سپس با حرکت 180 درجه آن را به صفحه سبز انتقال میدهیم تا به شکل بالا دست پیدا کنیم.

برای اینکه بتوانید قطعه های گوشه در این مرحله را به جای خود انتقال دهید باید از فرمول Ri Di R D استفاده کنید.

اما مکعب را به چه حالتی در دستمان بگیریم و چه زمانی میتوانیم از فرمول استفاده کنیم؟

ابتدا باید قطعه ای که مثلا در اینجا شامل رنگ های زرد-سبز-قرمز است را پیدا کنید و آنرا به صفحه پایین انتقال دهید، سپس آنرا به زیر جای صحیح خود انتقال دهید.(ترجیحا قطعه ای را انتخاب کنید که در صفحه پایین (صفحه خاکستری) باشد)

سپس در حالی که قطعه زرد-سبز-قرمز در سمت راست و پایین صفحه رو به روی ما قرار دارد فرمول را انجام میدهیم. توجه داشته باشید که در اکثر موارد باید چند مرتبه فرمول را انجام دهید و خوب است بدانید که اگر این فرمول را 6 مرتبه بصورت پیوسته انجام دهید مکعب هیچ تغییری نمی کند و همه قطعه ها به مکان قبل از انجام فرمول بر می گردند.

برای اینکه بتوانیم به هدف این گام برسیم باید مثلا قطعه زرد-قرمز را در حالتی مانند یکی از شکل های زیر قرار دهیم.

اگر در شکل های بالا دقت کنید متوجه تفاوت آنها میشوید. در شکل سمت راست شما قطعه مذکور باید به سمت چپ انتقال پیدا کند اما در شکل سمت چپ شما قطعه مذکور باید به سمت راست جابجا شود.

اگر به تصاویر زیر دقت فرمایید، نیازی به توضیحات دیگر نیست.

تذکر مهم:

ممکن است آن قطعه ای که باید در لایه دوم بصورت صحیح قرار گیرد، در لایه بالا نباشد تا براحتی بتوانیم از فرمول های گفته شده استفاده کنیم ( یعنی در لایه دوم باشد اما صحیح قرار نگرفته باشد). در این حالت ما میتوانیم از همین فرمول ها استفاده کنیم تا یک قطعه اشتباه را به مکانی که قطعه مورد نیاز ما در آنجا قرار دارد انتقال دهیم تا قطعه مورد نیاز ما به لایه بالا انتقال پیدا کند. سپس از فرمول های مذکور کمک می گیریم.منبع:avnoos.com

فکر می کنی چقدر باهوشی؟

ضریب هوشی شما چند است

تست دقت و تمرکز

به 10 سوال جواب دهید و IQ خـود را مشخـص کنیـد

یک تست هوش ساده اما پیچیده

معمای ساده یا پیچیده

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 مهارت جالب جدید که ربات ها در سال 2016 بدست آورده اند

در

 (سیارک)  : بعضی از مردم وقتی راجع به ربات ها فکر میکنند بدترین چیزها بنظرشان می آید :ماشین هایی بدون توقف که قصد تسخیر دنیا را دارند.ممکن است هنوز موضوع سلطه مطرح نباشد،ولی امسال سال بزرگی برای این پسرعموهای مکانیکی ما بود.

بعد از توانایی شکار یا احساس درد، ربات ها در سال 2016 چند ویژگی تاثیرگذار پیدا کردند.این ها تعدادی از بامزه ترین (یا ترسناک ترین،بستگی دارد شما چطور فکر کنید) قابلیت های اضافه شده به فهرست ویژگی هایشان در سال گذشته است:

انعطاف پذیری کامل

انعطاف پذیری ماشین ها مفهومی است که  به سرعت در حال توسعه است اما تا قبل از امسال،هنوز بخش های اساسی این ماشین ها از قطعات سخت تشکیل شده بود.اکنون دانشمندان اولین ربات با انعطاف پذیری کامل بدنی را ساخته اند که میتواند مثل یک اختاپوس خودش را به جلو حرکت دهد.سخت افزار آن از سیلیکون ساخته شده و از گاز یه منبع کوچک هیدروژن پروکساید استفاده میکند تا بصورت پنوماتیکی بازوهایش را تکان دهد.

 کمک به ترمیم بدن انسان

امسال،اولین ربات کاملا اتوماتیک جراحی ساخته شد.پروسه جراحی روی اجزای داخلی بدن یک خوک انجام شد اما طبق مقاله ای که در ماه می در مجله علم پزشکی انتقالی منتشر شد ربات  در بهم پیوستن احزای داخلی حیوان کمی بهتر از یک انسان ماهر عمل کرد.این روزها کمک بازوهای رباتیکی به انسان ها برای جراحی مسئله ای متداول است اما امسال ربات بسیار کوچک جراحی به نام "preceye" برای اولین بار داخل چشم یک انسان را عمل کرد.ربات مثل یک دست مکانیکی عمل میکند که با یک دسته فرمان کنترل میشود و لرزش های دست جراح را خنثی مینماید.در جای دیگر،محققان از اجزای داخلی خشک شده خوک یک ربات کنکاش گر ساخته اند که میتواند با استفاده از یک میدان الکتریکی و آهن ربایی که درون خود دارد بین بدن انسان هدایت شود و باتری یا هر جسم خارجی دیگری را از محفظه شکمی انسان خارج کند.  (سیارک)  

انجام پارکور

با وام گرفتن از ویژگی های ربات های نخستین در این زمینه به نام "بر و بچ شاخه"  محققان رباتی به نام "سالتو" ساخته اند که میتواند سریعتر از هر رباتی که تاکنون ساخته شده است از دیوار بالا برود.سالتو از یک فنر لاتکسی و یک تک بازوی دقیق بهره مند شده است تا بتواند 3.2 فوت (1متر) از حالت ایستاده بپرد.بعد از آن ربات قادر است که دوباره تعادلش را بدست بیاورد تا بین هوا و زمین با ایجاد فشار روی دیوار دوباره بپرد،کاری که ربات های پیشین نمیتوانستند.محققان میگویند این میتواند آغاز ربات هایی باشد که میتوانند در مناطق صعب العبور برای یافتن بازماندگان حادثه به سرعت جستجو و صخره نوردی کنند.

صخره نوردی و تعادل روی یک پا

ربات انسان نمای اطلس که توسط "دینامیک بوستون" ساخته شده و یک تابع الفباست،در حال حاضر نیز در کنفرانس"هدایت در دنیای امروزی" خوش درخشیده است.اما امسال دانشمندان به ربات یاد داده اند که چطور با بررسی جای پایش پیش از گذاشتن کامل وزن روی آن روی سطوح ناهوار مثل صخره ها راه برود.ربات حتی میتواند مانند یک انسان متوسط روی یک میله کم عرض تعادل را حفظ نماید.

جستجو برای شکار

میشود فرض کرد دانشمندانی که ربات جستجوگر شکار را طراحی کرده اند یا هرگز فیلم های علمی تخیلی را ندیده اند و یا هیچوقت اضطرابی را که ما هنگام تماشای فیلم "نابودگر" حس کردیم احساس نکرده اند.به هرحال امسال دانشمندان یک شبکه چشمی سیلیکونی را با یک شبکه عصبی هوشمند ترکیب کردند تا بتوانند رباتی بسازند که میتواند یک ربات دیگر که بوسیله انسان کنترل میشود را شکار کند.هدف ساختن ربات هایی است که بتوانند در لحظه رد گیری و شکار کنند،که اگر بتوانند با انسان ها تعامل کنند بسیار مفید خواهد بود.همچنین هرچه ربات شکار را تمرین کند در انجام آن بهتر میشود.(خدا بهمون رحم کنه!)

احساس درد

گذشته از احتمال ترسناک ربات های شکارچی،محققان در تلاش اند تا یک کار خوب برای ربات ها،و همچنین انسان ها،انجام دهند و آن کار قرار دادن حس درد در ربات هاست.  (سیارک)  

این موضوع ممکن است غم انگیز به نظر برسد اما از آن جا که در موجودات زنده حس درد باعث میشود از خطر دور بمانند،مفید است.محققان امیدوارند با ایجاد یک سیستم لامسه که الهام گرفته از پوست انسان است و میتواند فشار و دما را تشخیص دهد همین کار را برای ربات انجام دهند.این به نوبه خودش میتواند به انسان هایی که در مجاورت ربات هستند هم کمک کند.براساس تحقیقیاتی که در کنفرانس بین المللی IEEE با موضوع ربات و اتوماسیون (ICRA) در استکهلم سوئد ارائه شد دانشمندان در "دانشگاه لیبینزهانوور" درحال توسعه یک سیستم عصبی هستند که میتواند به ربات ها احساس درد بدهد.

 نشستن در هر محلی

ربات های پرنده معمولا به علت محدودیت در وزن و در نتیجه انرژی الکتریکی و سوختی که میتوانند حمل کنند برد ضعیفی دارند.یافتن محلی برای سوخت گیری مجدد آن ها میتواند به خوبی باعث افزایش پایداری آن ها شود اما یافتن محل مناسب برای فرود آن ها کار سختی است.به تازگی دانشمندان راهی پیدا کرده اند که با استفاده از انرژی اکتریسیته ساکن ربات های مینیاتوری که با الهام گرفتن از حشرات ساخنه شده اند بتوانند به سطح زیرین هر سطح صافی بچسبند.این سیستم 500 تا 1000 برابر انرژی کمتری از پرواز مصرف میکند و میتواند با هر ماده ای کار کند.طراحان آن میگویند که این  سیستم میتواند به  درد ابزارهایی که در محیط باز هستند و به نظارت طولانی مدت نیاز دارند بخورد.  (سیارک)  

ساختن ابزارهای خودشان

ربات ها معمولا با هدف های از پیش تعیین شده کاملا مشخصی ساخته میشوند،اما اکنون SRI بین المللی فروشگاه ابزاری را برای ربات بسیار کوچک خود ساخته است که باعث میشود ربات بتواند وظایف بیشتری را بعهده بگیرد.ربات های زنبور مانند آن ها با هم همکاری میکردند تا ساخت های بزرگتری بسازند اما هریک از آنها ابتدا نیاز داشت که بصورت مستقل طراحی شود.اما اکنون دانشمندان سیستمی را ساخته اند که به یک ربات اجازه میدهد یک ابزار اختصاصی بسازد یا اینکه مشابه عملکرد پرینتر سه بعدی ،مانند یک سلول عصبی با ترشح قطره های مایع خاصی به همنوعانش فرمان بدهد.

کمک به افراد معلول برای راه رفتن

 

واژه ی "استخوان بندی خارجی" ممکن است تصویر ربات های غول آسای فیلم "بیگانگان" ساخت 1986 را تداعی کند.بهرحال؛با 27 پوند(12 کیلوگرم) وزن "ققنوس suitX" از جمله کم وزن ترین و ارزان ترین ربات های پزشکی برای استخوان بندی خارجی است و باعث شده است افرادی که از کمر به پایین فلج هستند دوباره بتوانند راه بروند.موتورهای کوچک متصل به "آرتای استاندارد آن" که با یک سری دکمه متصل به یک جفت عصا کنترل میشوند باعث میشوند ران ها و زانوهای فرد معلول تا حداکثر سرعت 1.1 متر بر ساعت (1.8 کیلومتر بر ساعت) قادر به راه رفتن باشند.

 حل کردن مکعب روبیک در کمتر از یک ثانیه

شرکت رباتیک "اینفینیون" رباتی ساخته است که میتواند مکعب روبیک را 10 بار سریعتر از سریعترین انسان یعنی در 0.367 ثانیه حل کند.با وجود داشتن بیش از 43 کوانتیلیون ترکیب احتمالی برای چهارگوش های رنگی مکعب روبیک،پیدا کردن سریعترین راه کار سختی برای "مغز" ربات نیست.پس از آن دستوران از طریق 6 موتور کنترلی به بازوها منتقل میشوند و مکعب را میچرخانند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹تو ژاپن که کارمند ها اخراج شدن قراره رباط جاشون کار کنه

۱۳۹۵/۱۰/۲۸رباط ها دارن جای آدما رو می گیرن

۱۳۹۵/۱۲/۲۶Na pewno bÄ™dzie z gali wrÄ™czenia Osata&orcuke;w. Czy można prosić o link do dużej galerii zdjęć z Grammy Awards? Co do serialu Suits, to jeszcze nie oglÄ…daÅ‚em. Jestem natomiast fanem Mad Men oraz Boardwalk Empire.

در ادامه بخوانید...

20 عکس جالب: از مکعب روبیک برای افراد نابینا تا عنکبوتی که ماهی می گیرد

در

20 عکس جالب که حداقل یک بار در زندگی باید ببینید!

غروب خورشید از فضا چگونه دیده می شود؟

غروب خورشید

عکس از پروانه Gynandromorph: نیمی نر ، نیمی ماده

پروانه

ساخت زره توسط الساندرو فارنز که توسط فرماندار هلند در قرن شانزدهم استفاده شده است

زره

عکس از ستاره دریایی عجیب غریب که  پنج پر نیستند

ستاره دریایی

قدرت مورچه ها

مورچه

 "مخزن" عظیم آب در فضا شناور است که 140 تریلیون بار بیشتر از اقیانوس های جهان آب دارد

فضا

عکس از توف های شنی که توسط باد و زمان تشکیل می شوند

توف های شنی

چشم انداز گیج کننده

چشم انداز گیج کننده

عکس از پله برقی چوبی - بسیار نادر است

پله برقی چوبی

آمونیت طبیعی غول پیکر عجیب غریب از آلبرتا ، کانادا. قدمت آن حدود 71 میلیون سال تخمین زده شده است.

آمونیت

عکس از بزرگترین بالون هوای گرم جهان

بالون

این کشتی غول پیکر کشتی های کوچکتری را حمل می کند

کشتی

اندازه تمساح در استرالیا صید شده است

تمساح

لاک پشت ماتاماتا Turtle Mata Mata بسیار عجیب غریب  به نظر می رسد

لاک پشت ماتاماتا

بعضی از عنکبوت ها می توانند ماهی بگیرند

عنکبوت

عکس از درخت جینکو 1400 ساله

درخت جینکو

عکس از بی مهره دریایی معروف به پر دریا. هر 36 سال شکوفا می شود

بی مهره دریایی

عکس از مکعب روبیک برای افراد نابینا

مکعب روبیک

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس جالب : داخل چیز های شگفت انگیزی که دنیای ما را پر کرده است

در

مکعب روبیک

عکس از داخل مکعب روبیک

 

آیاکنجکاو هستید به چیزهای زیادی که دنیای شگفت انگیز ما را پر کرده نگاه کنید و در مورد ساختار درونی و عملکرد آنها اطلاعاتی کسب کنید. این عکس ها  به شما این فرصت را می دهد تا به برخی از آنها با روشی متفاوت نگاه کنید! 

فلفل دیگری داخل فلفل پنهان است
فلفل

عکس از میکسر بتن ، داخل آن اینگونه عجیب غریب است

میکسر بتن

عکس از نمای برش خورده پوسته صدفی که به حلزون دریایی معروف است

حلزون دریایی

عکس از فضای داخلی یک بالون که هنوز پر از هوا نشده است

بالون

عکس از برش گل آفتابگردان

آفتابگردان

عکس از برش گل صدتومانی

گل صدتومانی

آیا دوست دارید بدانید داخل جوز هندی چه شکلی است؟ 

جوز هندی

عکس از پوسته صدف آمونیتی 

که حفره های آن در طی میلیون ها سال با مواد معدنی پر شده است

صدف

یک دوربین کاملاً جدا از هم جزئیات زیادی دارد

دوربین

عکس از داخل کارت بانک

کارت بانک

عکس از سوکت USB و داخل  آن - در آنجا اجزای سازنده زیادی وجود ندارد

 USB

عکس از داخل بدنه گیتار آکوستیک - خالی ، اما زیبا!

گیتار

داخل یک پرچین 

پرچین

داخل این کیسه بوکس با لباس های قدیمی پر شده است

کیسه بوکس

نظرات

در ادامه بخوانید...