چگونه داخل رادیاتور خودرو را بدون در آوردن تمیز کنیم

رادیاتور خودرو

 

هر راننده ای احتمالاً حدس می زند که تمیز کردن رادیاتور خودرو بصورت دوره ای کار بی فایده ای نیست. تمیز کردن رادیاتور خودرو باید حداقل هر چند سال یک بار انجام شود. کسانی که برای اولین بار رادیاتور خودرو را تمیز می کنند ممکن است از مقدار جمع شدن آلودگی در یک دستگاه ساده بسیار متعجب شوند. با این حال ، بزرگترین ناامیدی در جای دیگری نهفته است: رادیاتور باید برداشته شود. سل: آیا می توان رادیاتور خودرو را بدون برداشتن آن به طور موثر تمیز کرد؟

 

رادیاتور خودرو
البته بهتر است رادیاتور را بردارید.  | عکس


رادیاتور نه تنها از خارج بلکه از داخل نیز کثیف می شود. هرکسی که حداقل یک بار این وسیله را در خودرو خود تمیز کرده باشد این را می داند. علاوه بر این ، مقدار زباله ای که پس از چند سال کار داخل رادیاتور ریخته شده است ، می تواند حتی یک فرد باتجربه را متعجب کند. روی سطح خارجی رادیاتور خودرو ، کرک ، خاک ، گرد و غبار ، حشرات ، مواد معرف جاده جمع می شود. رسوبات افزودنی و زنگ زدگی در داخل رادیاتور جمع می شود. همه این آلودگی ها باید برای عملکرد کارآمد سیستم خنک کننده برطرف شود.

 

رادیاتور خودرو

داخل آن را می توان بدون برداشتن شست.شستشو بهتر است با ترکیبات ویژه انجام شود.  | عکس


بنابراین تمیز کردن 100٪ رادیاتور با آلودگی شدید خارجی بدون از درآوردن  رادیاتور در اکثر مدل های خودرو کارساز نخواهد بود. فقط در مواردی که مشخصات طراحی دستگاه اجازه می دهد و آلودگی شبکه خیلی زیاد نیست ، می توان با تمیز کردن رادیاتور ، در محل ، تمیز کردن را انجام داد. به هر حال ، همه اینها دلیل خوبی برای تمیز کردن عنصر خنک کننده در اغلب موارد است.

 

رادیاتور خودرو

کلید تمیز کردن رادیاتور عجله نکردن است.  | عکس


مورد دیگر فضای داخلی رادیاتور است. در بیشتر موارد ، حتی بدون قطع اتصال کل سیستم ، می توان آن را تمیز کرد. شما به یک بسته جوش شیرین ، یک بطری یا دو بطری آب مقطر و یک شلنگ مناسب نیاز خواهید داشت.البته ابتدا باید ضد یخ را تخلیه کنید. پس از تمیز کردن ، رادیاتور چندین بار فقط با آب مقطر شستشو می شود. فقط پس از آن ضد یخ جدید ریخته می شود.

 

در پایان ، لازم به ذکر است که هنوز بهتر است رادیاتور را هنگام تمیز کردن درآورید ، زیرا فقط با این روش می توان سیستم خنک کننده را به طور کامل از نظر نشت بررسی کرد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید