چگونه اکتیو ویندوز را غیر فعال کنیم

Windows-10-not-activated-2.png  در صورتی که ویندوز 10 را به صورت رایگان نصب کرده اید، واترمارک Activate Windows یا همان نوشته اکتیو ویندوز در سمت راست پایین  صفحه نمایش به طور دائم دیده می شود و آزار دهنده است و این واترمارک در هیچ برنامه ای حذف نخواهد شد و مدام جلوی چشم خواهد بود. حال ببینیم چگونه حذف پیغام windows activation را انجام دهیم.

البته یک توضیح کوچک برای این که چرا این نوشته اکتیو ویندوز  روی ویندوز 10 وجود دارد فقط به خاطر یادآوری به کاربر است که در حال حاضر از نسخه رایگان ویندوز 10 استفاده می کند و بعد از یک سال، ویندوز از کاربر می‌خواهد تا برای استفاده هزینه بپردازد و یا به عبارت دیگر، آن را اکتیو نماید.

 

و بازهم بگویم که این نسخه رایگان محدودیتی بوجود نمی آورد، که بخواهید حذف پیغام activate windows را انجام دهید.تمام برنامه ها کار می کنند بجز بخش‌های خاص مانند Personalize که برای شخصی سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.برای حذف واترمارک اکتیو ویندوز از صفحه، مراحل آموزش زیر را به ترتیب انجام دهید:

 

 

چگونه اکتیو ویندوز را غیر فعال کنیم

یک علامت چاپی که از شما می خواهد ویندوز 10 را فعال کنید حتی اگر سیستم عامل را به درستی فعال کرده باشید در گوشه دسک تاپ ظاهر می شود. و در برخی موارد ، حتی دوباره فعال شدن نیز کمکی نمی کند. من به شما می گویم که چگونه این علامت را حذف کنید.
. اما ، شرایطی وجود دارد که شما نیاز به استفاده از راه حل  دارید. باید بدانید که آنها برای حل مشکل تضمینی ندارند. این ها می توانند مدتی کار کنند ، معمولاً تا به روزرسانی بعدی ویندوز.

 

حذف activate windows

Disabler Universal Watermark را امتحان کنید

 

Universal-Watermark-Disabler.png

  
Winaero ابزاری به نام Universal Watermark Disabler ارائه می دهد که تا حد زیادی مناسب ترین راه حل برای حذف علامت ویندوز 10 است . فقط آن را بارگیری و باز کنید ، سپس از کادر محاوره ای Install را انتخاب کنید. با این کار مجبور خواهید شد از سیستم خارج شوید.

بعد از ورود دوباره به سیستم ، علامت  اکتیو ویندوز باید از بین برود.

 

 

چگونه activate windows را غیر فعال کنیم

نکات مربوط به ویندوز 10 را غیرفعال کنید

برخی از کاربران گزارش دادند که رفتن به تنظیمات> سیستم> اعلان ها و اقدام و غیرفعال کردن گزینه Show me the Windows welcome experience ... گزینه ها و دریافت نکات ، نکات و پیشنهادات ... علامت چاپ ویندوز 10 را هنگام راه اندازی مجدد غیرفعال می کند.

 

Windows-10-Notifications-and-Actions-Settings.png

روشی که کاربران پیشنهاد داده اند 

از بین بردن activate windows با یک Serial Key  معتبر

Windows-10-Not-Activated.png

 

در تصویر بالا می بینید که ویندوز 10 فعال نیست زیرا نسخه قبلی ویندوز نیز فعال نشده است. در این ماشین مجازی ، ما یک نسخه جعلی از ویندوز 7 را به ویندوز 10 ارتقا دادیم و در هنگام ارتقا هرگز کلید محصول را وارد نکردیم.

به همین دلیل ، ویندوز 10 فعال نمی شود و بنابراین یک علامت  نشان نمی دهد. اگر نسخه جدیدی از ویندوز 10 را روی رایانه خود نصب کرده باشید و هنگام نصب کلید محصول را وارد نکنید ، وضعیت مشابهی ممکن است رخ دهد.

ساده ترین راه برای رفع این مشکل و حذف علامت ویندوز 10 این است که کلید اصلی محصول خود را وارد کنید ، در صورت داشتن کلید اصلی. خوشبختانه ویندوز 10 هر کلید معتبر ویندوز 7 ، ویندوز 8.1 یا ویندوز 10 را می پذیرد. اگر رایانه قدیمی ویندوز 7 هنوز برچسبی روی آن دارد ، برای فعال سازی ویندوز 10 باید کار کند.

برای فعال کردن ویندوز ، روی Change Product Key کلیک کرده و کلید محصول 25 کاراکتری خود را وارد کنید. اگر یک کلید معتبر وارد کنید که هنوز بارها استفاده نشده است ، ویندوز 10 باید علامت اکتیو ویندوز را غیر فعال و حذف کند.

حذف پیغام فعال کردن ویندوز

remove-activate-windows-watermark-using-windows-powershell-1.jpg


این روش به طور موقت ویندوز را برای 90 روز (3 ماه) فعال می کند ، به این معنی که شما به مدت 90 روز یک علامت چاپی اکتیو ویندوز را نمی بینید.

با این حال ، بعد از 90 روز ، باید این روش را تکرار کنید تا دوباره آن را حذف کنید. نحوه کار:

روی Start کلیک کنید ، PowerShell را تایپ کنید ، کلیک راست کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید (از شما UAC خواسته شد ، Yes را کلیک کنید).

با استفاده از Windows PowerShell Windows Watermark را فعال کنید

در پنجره PowerShell ، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

slmgr / تمدید

با استفاده از Windows PowerShell Windows Watermark را فعال کنید

 

remove-activate-windows-watermark-using-windows-powershell-2.jpg

اکنون رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و تا 90 روز آینده حالتان خوب است.

حذف واترمارک اکتیو ویندوز

با استفاده از کنترل پنل ، حذف واترمارک اکتیو ویندوز 10 را فعال کنید .
با استفاده از گزینه Windows 10 Ease of Access می توانیم علامت فعال سازی ویندوز را حذف کنیم.
گیج نشوید ، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:
روی منوی "Start" کلیک کنید و "Control Panel" را پیدا کنید ، سپس روی برنامه کلیک کنید.
 
ease-of-access-1.jpg
به کنترل پنل بروید.
ease-of-access-2.jpg
 
در صفحه بعدی ، روی بهینه سازی تصاویر صفحه کلیک کنید.
ease-of-access-3.jpg
 
اکنون به پایین این صفحه بروید تا کادر تأیید "حذف تصاویر پس زمینه (در صورت امکان)" را علامت بزنید.
 
ease-of-access-4.jpg
تأیید را کلیک کنید و رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.
علامت فعال سازی ویندوز باید از بین برود.

حذف پیغام فعال سازی ویندوز

این گزینه خوبی برای کلیدهای جعلی محصول ویندوز است.

می توان از آن برای فعال کردن نه تنها ویندوز ، بلکه همچنین سایر محصولات مایکروسافت مانند Office نیز استفاده کرد.

kms-auto.jpg


KMS Auto راه آسان برای حذف پیغام فعال کردن ویندوز

KMSAuto را بارگیری کرده و نصب کنید.

برنامه را باز کنید ، روی "فعال کردن ویندوز" کلیک کنید.

پس از انجام این کار ، رایانه شما مجدداً راه اندازی می شود.

وقتی دوباره وارد سیستم می شوید ، ویندوز فعال می شود و علامت گذاری فعال سازی ویندوز از بین می رود.

 

روش هایی که برای غیر فعال کردن اکتیو ویندوز موثر نیست

در اینترنت ، می توانید دو روش معمول برای حذف علامت علامت "فعال کردن ویندوز 10" پیدا کنید. در حالی که می توانید آنها را امتحان کنید ، انتظار نداشته باشید که مدتی کار کنند.

اولین مورد به شما می گوید که خط فرمان را با دستور taskkill / F / IM Exploreor.exe اجرا کنید . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فایل اکسپلورر را مجدداً راه اندازی کنید و فرایندی را که در زیر آن اجرا می شود شروع کنید. ارتباط مستقیمی با علامت وجود ندارد ، بنابراین حتی اگر به طور موقت و به طور موقت از بین برود ، به احتمال زیاد خیلی سریع برمی گردد.

مورد دوم ویرایش رجیستری است. در اینجا شما باید یک کلید به نام PaintDesktopVersion پیدا کنید و آن را روی 0 تنظیم کنید ، با این حال این مقدار معمولاً از قبل روی 0 تنظیم شده است (از جمله دستگاه ویندوز 10 غیرفعال ) ، بنابراین راه حل هیچ تأثیری نخواهد داشت.

 

Windows-Registry-Paint-Desktop-Version.png


باید از بارگیری برنامه های تصادفی که ادعا می کنند علامت های آبی را غیرفعال می کنند یا ویندوز را برای شما فعال می کنند ، خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی ویروس باشد. هنگام استفاده از روشهای دیگر که نیاز به اصلاح یا حذف پرونده های سیستم دارند ، مراقب باشید ، زیرا این امر منجر به مشکلات سیستم می شود.

 

منوی استارت را باز کرده و از نوار جستجو، با تایپ عبارت Regedit، فایل یافت شده با همین نام را باز کنید.

 

واترمارک Activate Windowsدایرکتوری  HEY_LOCAL_MACHINE و سپس SOFTWARE را باز کنید.

 

نوشته اکتیو ویندوز


وارد دایرکتوری Microsoft شوید.

 

Activate-4.jpgدر انتهای لیست باز شده، Windows NT و سپس CurrentVersion را باز کنید.

 

Activate-5.jpg

 

سربرگ SoftwareProtectionPlatform را باز کنید. بر روی Activation کلیک کنید.

 

Activate-6.jpg


سمت راست صفحه، بر روی گزینه Manual کلیک راست کرده و سپس Modify را انتخاب کنید.

 

Activate-7.jpg

 

در پنجره باز شده، مقابل Value Data عدد 1 را تایپ کنید و  OK را بزنید.

Activate-1.jpg

 

بعد از انجام این مراحل ، لپ تاپ را ری‌استارت کنید، از نوشته اکتیو ویندوز (واترمارک Activate Windows) خلاص شده اید. اما در این روش هم دوباره اکتیو ویندوز برمی گردد.  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • ناشناس :

    عیب یاب فعال سازی را اجرا کنید. یکی دیگر از مشکلات متداول فعال سازی هنگام بروزرسانی عمده در رایانه ، مانند تعویض مادربرد ، روی می دهد. ویندوز 10 مجوز دیجیتال شما را به اجزای رایانه شخصی شما متصل می کند ، بنابراین وقتی تغییرات عمده ای ایجاد می کنید ، دیگر آن را به عنوان رایانه شخصی شما تشخیص نمی دهد. برای رفع این مشکل ، می توانید Windows Activation Troubleshooter را اجرا کنید. با این کار می توانید دوباره حساب Microsoft خود را به رایانه خود پیوند داده و دوباره Windows را فعال کنید. برو به تنظیمات> به روز رسانی و امنیت> فعال سازی دوباره و کلیک بر روی عیب یابی . پس از اجرای عیب یاب ، روی من اخیراً سخت افزار را در این دستگاه تغییر دادم کلیک کنید . از شما خواسته می شود وارد حساب Microsoft خود شوید. اگر قبل از تغییر سخت افزار ، مجوز دیجیتال خود را به حساب Microsoft خود متصل نکنید ، این کار نمی کند. برای حل این مشکل می توانید با پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرید ، اما هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

    1400/3/21 9:32
  • ناشناس :

    حذف پیغام اکتیو ویندوز 10 فعال سازی Enterprise را بررسی کنید. یک مشکل معمول کمتر قابل ذکر است در موقعیت های تجاری است. اگر ویندوز از سرور شرکتی فعال شود و ارتباط خود را با آن سرور قطع کند ، ویندوز بعد از مدتی علامت علامت "فعال کردن ویندوز" را نشان می دهد. هنگام بازدید از منوی فعال سازی ، پیامی مانند " ما نمی توانیم ویندوز را در این دستگاه فعال کنیم زیرا نمی توانیم به سرور فعال سازی سازمان شما متصل شویم" مشاهده خواهید کرد . در این حالت ، برای فعال سازی مجدد آن ، باید رایانه را دوباره به شبکه شرکت خود متصل کنید. اگر نمی توانید به صورت فیزیکی آن را متصل کنید ، می توانید از VPN شرکتی استفاده کنید. اگر در این مورد مطمئن نیستید ، با بخش IT شرکت خود صحبت کنید.

    1400/3/21 9:37