چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت

چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت
بیماری همه گیر کروناویروس سبک زندگی را تغییر داده است. شرکت ها به سرعت با شرایط جدید سازگار می شوند: فروشگاه های آنلاین و خدمات پیک در حال حاضر تحویل بدون تماس را معرفی کرده اند ، کارمندان اداری قرنطینه می شوند و از خانه دورکاری می کنند.
این قوانین حتی برای چنین سیستم حجیم و دست و پا گیر مانند آموزش تغییر کرده است. اوضاع در جهان حتی محافظه کارترین مدارس را وادار کرده است که قوانین خود را تغییر دهند. 
 

دانش آموزان خوشحال می شوند و به یادگیری آنلاین روی می آورند

مدارس و دانشگاه ها دوره های یادگیری از راه دور را آغاز می کنند ، دوره های ادامه تحصیل خیلی عقب نیستند: حتی به بزرگسالان کلاس های انگلیسی یا نقاشی با اسکایپ ارائه می شود. دانش آموزان مدرسه از تعطیلات قرنطینه ای لذت می برند و به دنبال مکان هایی با اینترنت پایدار هستند.
 

والدین نگران هستند ، اما به آموزش از راه دور اعتماد دارند

آرامش در چنین شرایطی بسیار دشوار است ، به خصوص اگر مجبور شوید سر کار بروید ، کودکان را در قرنطینه در خانه بگذارید. کسانی که قبلاً به کار از راه دور روی آورده اند نیز خوشحال نیستند: همیشه کار کودکان هنگام کار در خانه امکان پذیر نیست. بچه ها که در چهار دیوار خانه زندانی شده اند ، نیاز به توجه و فعالیت دارند ، بنابراین کنسول هایی با بازی های فعال که نیاز به حرکات دارند فوراً فروخته می شوند.
 
والدین دانش آموزان مدرسه نگران امتحانات و ورود به دانشگاه هستند. تعطیلات تابستانی نیز مورد سوال است: هنوز مشخص نیست که آیا آنها به دلیل قرنطینه جابجا می شوند یا نه؟
مدارس آنلاین والدین را تا حدی تخلیه می کنند و به آنها اجازه می دهند حداقل تا چند ساعت دیگر فکر نکنند درباره کاری که کودک انجام می دهد. کسانی که قبل از قرنطینه ، نسبت به آموزش از راه دور محتاط بودند ، اکنون می توانند با استفاده از مثالهای زندگی واقعی ، از راحتی آن قدردانی کنند. شاید تجربه جدید به آنها کمک کند نگاهی متفاوت به دروس آنلاین بیاندازند.
 

معلمان ابزارهای جدید را یاد می گیرند و به یکدیگر کمک می کنند

معلمانی که تا همین اواخر نسبت به دروس اسکایپ مشکوک بودند ، در حال یادگیری ابزارهای جدید هستند.
معلمانی که قبلاً بصورت آنلاین کار کرده اند ، در شبکه های اجتماعی در مورد چگونگی بهتر برگزار کردن کلاس صحبت می کنند و کمک های خود را به کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می دهند.
 
البته با وجود چنین پشتیبانی شدید ، سازماندهی کار دانش آموزان برای معلمان دشوار است. اولا ، کودکان قرنطینه را به عنوان تعطیلات درک می کنند که در آن هیچ کاری لازم نیست انجام دهند. ثانیا ، حتی اگر معلم اولین کسی نیست که با یادگیری آنلاین روبرو می شود ، جلب توجه والدین بسیار دشوار است. محیط خانه دانش آموزان را نا آرام می کند و تمرکز آنها برای حل مشکلات عادی حتی از دفتر مدرسه دشوارتر است. سوم ، مشکلات فنی - ارتباط ضعیف ، "اینترنت باز نمی کندم" و "اما ما یک لپ تاپ در خانه داریم و پدرم با آن کار می کند" از مشکلات آموزش آنلاین است.
 
تجارت متحمل ضرر و سرمایه گذاری در توسعه است
سیستم عامل ها و مدارس آنلاین برنامه ریزی انتقال گسترده ای را انجام ندادند و سرورها به طور هم زمان برای خیلی از دانش آموزان طراحی نشده بودند. اکنون بزرگترین شرکت ها در حال دستیابی مجدد هستند ، اما حتی Zoom و Google Classroom به طور دوره ای به بار سیستم بستگی داشتند. عصر آموزش آنلاین برای مدارس آنلاین فرا رسیده است: اکنون خدمات آنها بیش از هر زمان دیگری تقاضا می شود. بسیاری از آنها با تبلیغات  رایگان دانش آموزان و معلمان را جذب می کنند: از یک طرف ، این عمل حسن نیت در قرنطینه است و از سوی دیگر ، این یک تبلیغ خوب از توانایی های آنها در بین مخاطبان است.
 
شرایط قرنطینه مشاغل را مجبور می کند که به دنبال راه های جدیدی برای یادگیری باشند. همه چیز استفاده می شود: بازی های آنلاین ، ماراتن ها در پیام رسان های فوری و چالش های دانشجویان TikTok. برخی از این ابزارها همراه با قرنطینه از اهمیتی برخوردار نخواهند بود ، در حالی که برخی به شما امکان می دهند روند یادگیری را از طرف دیگر بررسی کنید و به توسعه مناطق امیدوار کننده کمک کنید.
 
برای به دست آوردن بیشترین استفاده از اینترنت در طول قرنطینه ، این مسئله را جدی بگیرید. یک حالت دقیق برای دانش آموزان به کودکان کمک خواهد کرد که از برنامه خود پیروی کنند و والدین به کاهش زمان کار کمک می کنند. معلمان و مشاغل باید خطرات را ارزیابی کرده و ابزارهای جدیدی را امتحان کنند تا بتواند در این دوره دشوار و بدون ضرر زنده بمانند. و البته همه ما باید مراقب خودمان و عزیزان باشیم.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید