برای کدام گیاهان نباید از پوست تخم مرغ به عنوان کود استفاده کرد

باغبانی

باغبانان به طور فزاینده از پوست تخم مرغ به عنوان کود برای گیاه  استفاده می کنند. این به هیچ وجه تعجب آور نیست ، زیرا پوست تخم مرغ حاوی کربنات کلسیم ، آهن ، منیزیم ، فسفر و سایر عناصر مفید برای گیاه است. با این حال ، همه محصولات باغ از این مزیت پوست تخم مرغ بهره مند نخواهند شد.


شلغم

قسمت خوراکی شلغم در زیر خاک است. تخم مرغ می تواند نه تنها بر شرایط محصول  بلکه بر طعم آن تأثیر منفی بگذارد.  پوست تخم مرغ خرد شده باعث می شود خاک بیش از حد شل و نرم شود و این منجر به نرمی شلغم و ظاهر مخاطی در سطح آن می شود. اضافه کردن چنین کودی  می تواند سبزی شلغم را خیلی بی مزه کند.

هویج

سبزی هویج خاک کمی اسیدی را دوست دارد و پوست تخم مرغ قادر به قلیایی کردن خاک هستند. این نه تنها بر میزان محصول تأثیر می گذارد ، زیرا هویج به سادگی به اندازه مورد نیاز رشد نمی کند ، بلکه کیفیت آن نیز کاهش می یابد. هویج نرم و خرد شده ، خشک و بی مزه خواهد بود.

تربچه

برای رشد کامل تربچه ، فسفر و پتاسیم مورد نیاز است. کلسیم موجود در خاک ، که سطح آن هنگام کوددهی از پوسته تخم مرغ به شدت افزایش می یابد ، امکان جذب این عناصر توسط گیاه را محدود می کند. بعلاوه ، تربچه تركیبات خاك خنثی را ترجیح می دهد و چنین تغذیه ای آن را قلیایی می كند ، كه این اثر مخرب نه تنها بر كمیت ، بلكه بر كیفیت محصول نیز اثر دارد.

پیاز

از بقایای تخم مرغ برای پیاز میتوان استفاده کرد ، اما در این مورد محدودیت هایی وجود دارد. به عنوان مثال ، فقط پس از تشکیل پیاز می توان آن را اعمال کرد. این باعث کاهش اسیدیته خاک می شود و باعث رشد میوه می شود. مقدار ماده به کار رفته باید حداقل باشد ، زیرا اضافی کلسیم موجود در زمین باعث  کاهش جذب پتاسیم و فسفر 2 عناصر حیاتی برای تشکیل و بلوغ  پیاز ها می شود. شما باید کود را فقط به صورت مایع بمالید تا پیاز شل و نرم نشود.

سیب زمینی

 همه چیز باغبانی با سیب زمینی ، همانند شلغم است. برای این سبزی غده ای ، کمی نرم شدن جزئی حتی ممکن است مفید باشد ، اما هنگام استفاده از کود تخم مرغ محدودیت هایی وجود دارد. باید بین ردیف ها ریخته شود ، و نه در نزدیکی خود سیب زمینی. این امر باعث می شود  غده ها سیب زمینی سریعتر پخته شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید