نرم افزار word

چگونه می توانم ابزار و فناوری را به کار ببرم


تحلیل گران مالی دارای سرعت عمل نیستند زیرا آن ها آغاز به استفاده از اکسل نموده اند.معماران دارای سرعت عمل نیستند زیرا آن ها از CAD استفاده می کنند.نویسندگان فنی سریع نیستند زیرا از برنامه پردازش کلمه استفاده می کنند.در این صنایع، فناوری جهت خودکار نمودن فرآیند تولید و ساده تر کردن زندگی توسعه یافت.

امروزه افراد حرفه ای می توانند بر صلاحیت های اصلی خود تمرکز نمایند و نه بر این موضوع که چگونه فناوری را جهت به دست آوردن آنچه که می خواهند پیچ بدهند.همان چیز در دنیای آموزش الکترونیک رخ می دهد. چند سال قبل، شما مجبور بودید اکثر برنامه های خود را سفارشی کنید، که پرهزینه و وقت گیر می باشد.همچنین این کار طراحی یادگیری را از دستان مدرسان خارج نموده و در دستان برنامه نویسان قرار می دهد.

امروزه، فناوری فرآیند تولید را خودکار می نماید.به جای محدود شدن به یک کشش و از قلم انداختن تعامل با توجه به منابع محدود برنامه نویسی، نرم افزار ساده به ما اجازه می دهد به راحتی ویرایش نموده و از تعاملات متعدد استفاده کنیم.این نرم افزار نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد و به شما اجازه می دهد تا بر ساخت بهترین محتوا و محیط یادگیری تمرکز نمائید.ابزار نسل بعدی قوی تر خواهند بود- به سادگی پاور پوینت با قابلیت نویسنده آگاه را در اختیار شما می گذارد.


فناوری مناسب برای من کدام است

ابزار نوشتاری با سرعت عمل بسیار بالا جهت انتخاب وجود دارند، برخی نسبت به دیگران راه حل های کامل تری دارند.در هیچ نرم افزاری تصمیم ندارم وارد جزئیات بشوم، اما در خصوص اینکه چگونه انتخاب کنم آنچه را که به درد شما خواهد خورد به چند نکته اشاره می کنم.در این نقطه واضح است که من توسط Articulate، شرکتی که ابزار نوشتاری آموزش الکترونیک سریع را می سازد استخدام شده ام.مرجع من و توصیه های نرم افزاری Articulate به صورت مغرضانه، و رک و پوست کنده قابل مشاهده می باشد.

پس از 15 سال توسعه دوره های آموزش الکترونیکی، من به گروه Articulate نمی پیوستم اگر اعتقاد نداشتم که ابزار برای آموزش الکترونیک بهترین بوده اند.بنابراین، عادلانه است که بگوئیم من متعصب هستم، اما تعصب من توسط اشتغال من به وجود نمی آید.دقیق تر است که بگوئیم اشتغال من توسط تعصب من به وجود آمده است.با ابزاری آغاز کنید که پاورپوینت را به کار می گیرد.

پاور پوینت برنامه بسیار منعطف می باشد و اکثر مردم به آن دسترسی دارند، و محصولات بسیاری وجود دارند که جهت ایجاد آموزش الکترونیکی مبتنی بر فلش از پاور پوینت استفاده می کنند. من با محصول جامع تری از قبیل ارائه کننده Articulate آغاز می کنم، که در اختیار شما راه حل نوشتاری کاملی می گذارد که اجازه می دهد فلش، برنامه صوتی، و تصویری را بیافزائید.

راز موجود دور شدن از نگاه پاورپوینت است.مثل یک بوم خالی رفتار کنید و می توانید برخی چیزهای خوب واقعی با آن انجام بدهید.در سال های اخیر، مایکروسافت انیمیشن های زیبا و مسیرهای حرکت افزود که به شما اجازه می دهد انواع انیمیشن هایی که با فلش می توانید بسازید را تقلید کنید.
یک ابزار آزمون دریافت کنید. آموزش الکترونیکی موثر به ارزیابی نیاز دارد، و بسیاری ابزار آزمون مشابه در بازار موجود هستند.آنچه که من دوست دارم مطلوبیت SCORM می باشد، توانایی جهت انتشار در فلش، و سهولت در استفاده.
برخی تعاملات را بیافزائید. اگر از ارائه کننده Articulate استفاده می کنید، می توانید فایل های مستقل فلش را بیافزائید.برنامه های مکمل وجود دارند که به شما اجازه می دهند به راحتی ایجاد کنید و تعاملات را در دوره خود رها کنید.برنامه ریزی کنید تا بیش از یک محصول بخرید. آن را همانند یک جعبه ابزار در نظر بگیرید.یک چکش، پیچ گوشتی، اره، و یک آچار دارید، و همگی آن ها دارای کار خاصی هستند.همچنین ابزار نوشتاری سریع دارای کار خاصی هستند.

برخی برنامه های کاربردی به صورت استودیو یا دنباله بسته بندی می شوند (از قبیل استودیو Articulate)، که عظیم است زیرا شما با یک قیمت مقرون به صرفه به کل جعبه ابزار دسترسی می یابید.تمامی این موارد به سهولت کیفیت در استفاده مربوط می شود. زمانی که شما یک نرم افزار را ارزیابی می کنید، همچنین می خواهید سهولت کلی استفاده را در نظر بگیرید،به همین دلیل است که من ابزار مبتنی بر پاورپوینت را دوست دارم.

آموزش استفاده از پاورپوینت نسبت به استفاده از فلش آسان تر می باشد، اما همچنین شما می خواهید مطمئن بشوید که دوره آموزش الکترونیکی با کیفیتی را به پایان می رسانید.خارج از محصول واقعی، به اعتبار توجه نکنید و شرکت هایی را انتخاب کنید که خدمات مشتری قابل توجه و جامعه کاربر فعالی را پیشنهاد می کنند.

خلاصه، نرم افزار مقدار زیادی کار برای شما انجام می دهد.با این حال، شما هنوز نیاز خواهید داشت تا مهارت های چند رسانه ای اصلی سرهم پیوسته را توسعه بدهید.این موضوع بدین معنی است که شما نیاز خواهید داشت که در خصوص فناوری گرافیکی، صوتی، و تصویری چیزی بدانید.

 

آینده آموزش و یادگیری در آموزش عالی

آموزش آنلاین
بسیاری از آینده نگران موافق هستند که آموزش آنلاین نوآوری مخری در آموزش عالی امروزه است (کریستنسن  و ایرینگ ،2011).نوآوری مخرب یک نوع نوآوری می باشد که به محصول ساده، مقرون به صرفه، و قابل دسترسی اجازه می دهد تا جایگزین محصولی بشود که پیچیده، گران قیمت و غیر قابل دسترسی است، حتی اگر کیفیت اولیه محصول جدید پائین تر باشد.نوآوری های مخرب منجر به سقوط بسیاری از شرکت های موفق می شوند که تاثیر بالقوه نوآوری را به رسمیت نشناخته اند.در میان دلایلی انتظار می رود که آموزش آنلاین در آموزش عالی امروزه آموزش و یادگیری را منتقل نماید  که عبارت است از:
• آموزش آنلاین نسبت به آموزش مبتنی بر کلاس درس ارزان تر می باشد زیرا نیاز به واحد فیزیکی ندارد.
• آموزش آنلاین در هر جای دنیا برای 24/7 یادگیرنده قابل دسترسی می باشد.
• آموزش آنلاین همچنین نیازهای منحصر به فرد نسل Net و انتظارات را به طرق متعدد بررسی می نماید.
طبق گزارش، تفاوت های کلاسی آموزش آنلاین در ایالات متحده، 2010 
• شصت و سه درصد از تمامی موسسات گزارش دهنده اعلام نموده اند که آموزش آنلاین یک بخش مهم از استراتژی بلند مدت موسسه آن ها می باشد.
• نرخ رشد 21 درصدی برای ثبت نام های آنلاین (5.6 میلیون در ترم پائیزه 2009) به مراتب بیش از رشد کمتر از دو درصدی کل جمعیت دانشجویان آموزش عالی می باشد.
• تقریبا 30 درصد از تمامی دانشجویان در آموزش عالی حداقل دارای یک دوره آنلاین هستند.
مطالعات دریافتند که کیفیت خروجی های دانشجو در کلاس های آنلاین قابل مقایسه با دوره های رو در رو می باشد (آلن و سیمن،2010؛ برینارد ، و ریچاردز ،2010؛ دزوبان  و موسکال ،2010).
مرکز تحصیلی 2010 برای مطالعه تحقیق کاربردی (ECAR) در خصوص دانشجویان دوره لیسانس و فن آوری اطلاعات دریافت که تقریبا 37000 دانشجو مورد مطالعه قرار گرفته اند، 90.3 درصد از یک دوره یا سیستم مدیریت یادگیری استفاده نموده اند و 35.2 درصد استفاده  روزانه دارند (اسمیت  و کارسو ،2010، صفحه 15).
کتاب های الکترونیکی
انتظار می رود رشد فروش کتاب های دیجیتال در سال های آینده به طور چشمگیری افزایش بیاید، تقویت شده است توسط (رینولدز  و لوف ،2010، صفحه 1):
• افزایش رشد آموزش آنلاین
• افزایش منابع آموزشی و کاربرد آن ها
• گسترش و محبوبیت دستگاه های الکترونیکی و سیستم های عامل
انتظار می رود همچنین این رشد فرصت هایی برای ناشران جدید ایجاد نماید تا وارد بازار کتاب درسی شوند و به اجرای رسمی منابع آموزشی باز سرعت ببخشند جهت تکمیل نمودن محتوای دیجیتالی.(صفحه 11).
مفاهیم، روندها، کاربردهای آموزش آنلاین
تست ها و آزمون های آنلاین
با توجه به این واقعیت که آموزش الکترونیکی دارای عنصر حضور فیزیکی، آزمون ها و تست ها نمی باشد هنوز بخش مهمی از فرآیند آموزشی را تشکیل می دهد.از طریق تست ها و آزمون های آنلاین یک معلم قادر است پیشرفت دانش آموزان را ردیابی نموده و اثربخشی برنامه درسی را ارزیابی نماید، در حالی که در همان زمان دانش آموزان توانایی ردیابی پیشرفت خود را دارند و بنابراین مهارت های خود را توسعه می دهند.
 

کار کمتری انجام می گیرد

مدرسه را به یاد بیاورید، زمانی که آزمون ها یک ساعت طول می کشیدند و معلم معمولا مجبور بود تا دیر وقت جهت نمره دادن به آن ها در مدرسه بماند و سپس بازخورد دقیق برای هر کدام از دانش آموزان بنویسد؟
قبلا به این موضوع پرداختیم که چگونه آموزش الکترونیکی نیاز به انجام آزمون را در یک ساعت مشخص کاهش می دهد، اما همچنین آزمون را به کاری بی دردسر تبدیل می نماید در حالی که اصلاحات توسط یک LMS به صورت خودکار انجام می شوند.در موارد آزمون های "سوال انشایی"، سیستم های آموزش الکترونیکی معمولا با ابزار ردیابی کلمه مجهز می شوند که درجه آن ها بستگی دارد به اینکه در مقالات چه چیزی بیان شده است.این سیستم یک سیستم شاهد بر جهل نیست اما کمک می نماید تا در مقایسه با جلسات نمره دهی طولانی مدت زمان را ذخیره کنیم.
 

آزمون های منحصر به فرد

تست و آزمون در یک LMS با تصادفی نمودن ترتیب سوال و جواب  می تواند منحصر به فرد بشود.به خصوص مفید است زمانی که یادگیرنده مجبور است مجددا یک آزمون را انجام بدهد که قبلا عملکرد ضعیفی داشته است بنابراین آزمون توسط حافظه تکمیل نمی گردد، بلکه در عوض در حقیقت با فکر کردن از طریق راه حل درست یک بار دیگر تکمیل می شود.این ویژگی همچنین برای ایجاد تنوع بیشتر با استفاده از تعداد بسیاری از سوالات که توسط آن ها آزمون انجام می گیرد مفید می باشد ، نه بازیافت سوالات یکسان بارها و بارها.
 

آموزش الکترونیکی سریع در فرآیند توسعه دوره

در اصل، آموزش الکترونیکی سریع، یک فرآیند سریع تر در خصوص طراحی و توسعه دوره های یادگیری آنلاین می باشد.به جای صرف نمودن ماه ها یا حتی سال ها جهت توسعه یک دوره، آموزش الکترونیکی سریع به سازندگان اجازه می دهد تا دروس و محتوا را در عرض روزها یا هفته ها تدوین نمایند.به طور معمول، این کار از طریق پاورپوینت یا فیلم های نقل قول شده انجام می گیرد که جهت توزیع سریع و راحت اطلاعات برای دانش آموزان طراحی می شوند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


در این مقاله آموزش نرم افزار به بررسی، توضیح وکاربرد سربرگ Layout  پرداخته ...

آموزش نرم افزار ورد صفحه آرایی بخش اول

در این مقاله آموزش نرم افزار به بررسی، توضیح وکاربرد سربرگ Layout پرداخته ...

اپلیکیشن اسنپ فعلا روی برنامه های iOS و اندروید نصب و اجرا می شود

آموزش استفاده از اپلیکیشن اسنپ

اپلیکیشن اسنپ فعلا روی برنامه های iOS و اندروید نصب و اجرا می شود

نرم افزار ورد در زمینه نوشتن و ویرایش متن یکی از بهترین و پرطرفدارترین ....

آموزش نرم افزار ورد (Word) معرفی ابزار های سربرگ Design

نرم افزار ورد در زمینه نوشتن و ویرایش متن یکی از بهترین و پرطرفدارترین ....

آموزش نرم افزار ورد ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش نرم افزار ورد Word ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش نرم افزار ورد ، ابزار های سربرگ INSERT

آموزش طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

آموزش طراحی مشترک سخت افزاری نرم افزاری اثر انگشت سازگار روی کارت

آموزش ابزار های سربرگ HOME در نرم افزار ورد Word  و کاربرد هر یک از آنها

آموزش نرم افزار ورد Word معرفی ابزار های سربرگ HOME

آموزش ابزار های سربرگ HOME در نرم افزار ورد Word  و کاربرد هر یک از آنها

 میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ باعث سرعت  بالا در کار شما می شود

آموزش میانبر (shortcut) در فتوشاپ

 میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ باعث سرعت  بالا در کار شما می شود

میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ سرعت کار را بالابرده و زمان را برای شما ذخیره

آموزش میانبر (shortcut) در فتوشاپ بخش دوم

میانبر (shortcut) ها در فتوشاپ سرعت کار را بالابرده و زمان را برای شما ذخیره

گیمیفیکیشن روند جالب دیگری ناشی از استفاده فراگیر از اینترنت، رسانه های اجتماعی

تحول آموزش و پرورش در عصر دیجیتال

گیمیفیکیشن روند جالب دیگری ناشی از استفاده فراگیر از اینترنت، رسانه های اجتماعی

 شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

10 شغل که ربات و فناوری نمی تواند جایگزین آن شود

شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

 با این تکنولوژی نظارت مستمر بر سلامت بدن انسان و جمع آوری داده در زمان واقعی ممکن شده است.

نظارت مستمر بر سلامت بیمار با تکنولوژی بیوسنسورها

با این تکنولوژی نظارت مستمر بر سلامت بدن انسان و جمع آوری داده در زمان واقعی ممکن شده است.

فناوری جدید پلاستیک را به یک منبع تجدید پذیر تبدیل می کند

فناوری جدید پلاستیک را به یک منبع تجدید پذیر تبدیل می کند

فناوری جدید پلاستیک را به یک منبع تجدید پذیر تبدیل می کند

متخصصان به 10 فناوری که در سال 2019 نقش مهمی ایفا می کنند، اشاره کرده اند

10 فناوری که در 2019 نقش مهمی ایفا می کند

متخصصان به 10 فناوری که در سال 2019 نقش مهمی ایفا می کنند، اشاره کرده اند

ابزارهای ICT بطور افزاینده ای برای انجام اعمال پیش بینی استفاده می شوند.

تاثیر فناوری ارتباطات و اطلاعات بر فرایندهای آینده

ابزارهای ICT بطور افزاینده ای برای انجام اعمال پیش بینی استفاده می شوند.

تاکید روی داشتن یک ساعت بدون روشن بودن هیچ گجتی داشته باشید.

چگونه از وابستگی نوجوانان به تکنولوژی جلوگیری نماییم؟

تاکید روی داشتن یک ساعت بدون روشن بودن هیچ گجتی داشته باشید.

یکی از وظایف حسابرس اینست که مطمئن شود حساب های کارمند بلافاصله بعد از اینکه شخصی از سازمان جدا می شود بسته شده است.

اعتبارسنجی کاربران و مزایای دسترسی

یکی از وظایف حسابرس اینست که مطمئن شود حساب های کارمند بلافاصله بعد از اینکه شخصی از سازمان جدا می ش...

ما چهار موضوع کلیدی برای راهنمایی تفکر خودمان درمورد استراتژی کسب و کار دیجیتال شناسایی می کنیم

برنامه ریزی استراتژیک سیستم های اطلاعات

ما چهار موضوع کلیدی برای راهنمایی تفکر خودمان درمورد استراتژی کسب و کار دیجیتال شناسایی می کنیم

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

قابلیت‌های پویای بازاریابی

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

از لحاظ فنی، فرایند کسب‌وکار مجموعه گام‌هایی است که یک شرکت خاص برای ایجاد ارزش برای مشتریان برمی دارد.

بهبود فرایند کسب و کار

از لحاظ فنی، فرایند کسب‌وکار مجموعه گام‌هایی است که یک شرکت خاص برای ایجاد ارزش برای مشتریان برمی دا...