هشدار به علاقمندان گرفتن عکس های سلفی

در

 (سیارک) : هشدار به علاقمندان به عکس های سلفی: انگشت‌های خود را بپوشانید!


چند وقتی است که تب و تاب عکس های سلفی در میان کاربران فضای مجازی حسابی داغ شده و روزی نیست که در شبکه های اجتماعی با تصاویر سلفی مختلف از دوستان و آشنایان خود برخورد نکنیم. هیچ بعید نیست که خود شما هم یکی از علاقمندان به تصاویر سلفی باشید و حساب های کاربری تان در شبکه های اجتماعی پر از چنین تصاویری باشد.

با این حال، جالب است بدانید که عکس های سلفی علیرغم ظاهر ساده ای که دارند، اما اگر با ژستی خاص گرفته شوند، می توانند امنیت سایبری شما را به سادگی در معرض خطر قرار دهند.
به نقل اتز تک شات، ایسائو اچیزن، استاد محتوای دیجیتال و علوم رسانه در مرکز پژوهش های موسسه ملی انفورماتیک ژاپن در مصاحبه ای که به تازگی با یکی از روزنامه های این کشور داشته گفته به سادگی موفق شده تا در برخی تصاویر، اثر انگشت افرادی که با فاصله حداکثر سه متری از خود عکس گرفته اند و انگشت خود را به نوعی در معرض دید دوربین قرار داده اند شناسایی کند.

دانستن چنین چیزی به ویژه هنگامی ترسناک می شود که به رشد روزافزون اهمیت اطلاعات بیومتریک در تایید هویت کاربران توجه کنیم. محبوبیت تایید هویت کاربران در دنیای دیجیتال با استفاده از اطلاعات بیومتریک آنقدر زیاد شده که به تدریج شاهد بکارگیری آنها در لپ تاپ ها هم هستیم.

با این حال، سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا سارقین نیز به چنین نرم افزارهای پیشرفته ای دسترسی دارند تا بتوانند با استفاده از تصاویر کاربران، اثر انگشت آنها را شبیه سازی کنند یا نه. اما به هر حال، احتیاط شرط عقل است!

خبر خوب این است که آقای اچیزن و همکارانش مشغول توسعه فناوری هستند که سرقت اثر انگشت از طریق تصاویر را غیر ممکن می سازد.به هر حال، آینده امنیت سایبری هرچند امیدبخش است، اما هیچ گاه نباید از حفظ امنیت خود در اینترنت غافل شویم.منبع :کلیک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸تکنولوژی تا کجا ها رفته؟ ما ایرانی ها زیاد از این علامت v استفاده می کنیم.

در ادامه بخوانید...

خدایا مقداری از شور ما کم و بر میزان اندیشه، تأمل، تعمق و تدبر ما بیفزا

در

(سیارک) :خدایا مقداری از شور ما کم و بر میزان اندیشه، تأمل، تعمق و تدبر ما بیفزا

همه چیز آماده است، شما لازم نیست پولی پرداخت کنید، می‌توانید در میان خانواده عزادار حضور پیدا کنید و با رفتار خود آنها را بیازارید یا سدی محکم در مقابل گروه امداد ایجاد کنید که حتی با پلیس ضد شورش هم شکسته نشود!


(سیارک) :پرواضح است که بی انصاف نیستم و عکس‌العمل خوب دسته‌ای از هموطنان خود را باید بستاییم، آنهایی که حس کردند حضور در سازمان‌های انتقال خون یا تغذیه آتش‌نشان‌ها و نیروهای امدادی بسیار مهم‌تر از گرفتن سلفی‌هاست:

 

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

عکس‌های سلفی که منجر به مرگ افراد شدند

در

(سیارک) امروزه بسیاری از مردم برای گرفتن عکسهایی که با نام سلفی شناخته شده است دست به هرکاری می‌زنند. در تاریخ عکاسی این پدیده به نوبه خود همه چیز را دگرگون کرده است و تاکنون هیچ تکنینکی در عکاسی در این حد فراگیر نشده است. همه می‌دانیم که برای عکس سلفی گرفتن به مهارت بخصوصی نیاز نداریم و تنها با استفاده از تلفن هوشمند همراه خود می‌توانیم در لحظه‌ای که اراده کنیم به سادگی این کار را انجام دهیم، با اینحال نمی‌توان منکر تأثیرات بی حد و حصر این پدیده شد. بیایید کمی دقیقتر به این پدیده نگاه کنیم؛ اخباری که گهگاه از گوشه و کنار دنیا می‌رسد حاکی از این حقیقت است که برخی برای سلفی گرفتن بهای سنگینی می‌پردازند. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی دررابطه با عکس‌های سلفی‌ای در اختیار شما بگذاریم که در کمال تأسف به قیمت جان عکاس تمام شده. سلفی‌هایی که در مکان و زمانی اشتباه گرفته شده‌اند. هفده عکس سلفی را در این لیست در نظر گرفته‌ایم. فقط در نظر داشته باشید که قرار است راجع به داستان واقعی مرگ انسان‌ها صحبت کنیم و این می‌تواند برای همه خوشایند نباشد. بنابراین پیش از آنکه شروع به خواندن و مشاهده مطالب کنید، این مسئله را در نظر داشته باشید.

 1. زنیا ایگناتیوا

لیست هفده نفره ما با یک نوجوان اهل روسیه آغاز می‌شود، نام او زنیاست. زنیا زمانی که قصد داشت خود را روی بلندترین نقطه یک ساختمان چندطبقه جاگیر کند و سپس از خود سلفی بگیرد، متأسفانه تعادل خودرا از دست داده و سقوط می‌کند. بنا به آنچه شاهدان عینی و اخبار از این ماجرا نقل کرده‌اند، زنیا درحالی که قصد داشته موقعیت خودرا به گونه‌ای مناسب برای عکس گرفتن تنظیم کند، تعادل خودرا از دست داده و از ارتفاع دویست پایی سقوط کرده است. نکته عجیب‌تر ماجرای زنیا این است که او پیش از اینکه به زمین برسد فوت کرده بوده است؛ گویا سیم‌های الکتریکی‌ای که به زنیا متصل بوده در حین سقوط اتصالی پیدا کرده و سبب مرگ او شده است. به هر حال این اتصالی خیلی هم بدیمن نبوده و اگر مانیز جای زنیا بودیم ترجیح می‌دادیم پیش از به زمین رسیدن مرده باشیم.

 1. دیوید گنزالس لوپز

دیوید گنزالس نفر بعدی در لیست شوم ماست. او جوانی بیست و سه ساله بود. همانگونه که مشاهده می‌کنید در عکسی که گرفته چیز بخصوصی پیدا نیست، اما باید بدانید که دیوید در برابر یکی از خطرناک‌ترین حیوانات وحشی دنیا قرار گرفته است؛ یک بوفالوی وحشی. او در مراسم جشنی در اسپانیا شرکت کرده بود و با مشاهده این بوفالو تصمیم گرفت که عکس سلفی با آن بیندازد که متأسفانه به مرگ دلخراش وی منجر شد. اینجا البته نمی‌توانیم تقصیر را به گردن بوفالو بیندازیم.

 1. زوج لهستانی

پانزدهمین موردی که در لسیت خود به آن خواهیم پرداخت، زوجی اهل کشور لهستان هستند که با بی‌مبالاتی‌شان در سال 2014 درحین گرفتن یک عکس سلفی دار فانی را وداع گفتند. همانگونه که در عکس می‌بینید این زوج لهستانی برای گرفتن عکس سلفی به این منطقه در غرب پرتغال رفته بودند. آنها برای اینکه به بلندترین نقطه این صخره‌ها برسند از حدی که به عنوان مکان امن شناخته شده بود فراتر رفتند. در این منطقه که اجازه ورود به آن را نداشتند، متأسفانه به گونه‌ای که برای کسی مشخص نیست، تعادل خودرا از دست داده و از ارتفاع چندصد پایی سقوط کردند. ناراحت‌کننده ترین قسمت این حادثه آنجایی بود که مطلع شدیم، کودکان پنج و شش ساله این زوج لهستانی شاهد و ناظر این ماجرا بوده‌اند.

 1. توریست ژاپنی

نفر چهاردهم در لیست ما یک توریست ژاپنی است که در سال 2015 و در محل یکی از عجایب هفتگانه جهان، تاج محل هند، دچار سانحه شده و از دنیا رفت. البته این توریست ژاپنی به نسبت سایر افراد این لیست کمی بداقبال‌تر بوده است، چراکه بی‌مبالاتی‌ای از او سر نزده و تنها قصد گرفتن یک عکس سلفی درحالی که روی پله‌های تاج محل ایستاده بود را داشته که متأسفانه تعادل خودرا از دست داده و سقوط می‌کند. اخباری که پس از این ماجرای دلخراش منتشر شد، علت مرگ را ضربه شدید به سر این توریست ژاپنی اعلام کرده است. امیدوارم خوانندگان این مطالب کمی دقت نظر بیشتری به خرج دهند و هنگامی که می‌خواهند عکس سلفی بگیرند، سلامت و جان عزیز خودرا به خطر نیندازد. آیا واقعا یک عکس سلفی آنقدری ارزش دارد که به قیمت جان آدمیزاد تمام شود؟

 1. آقای چن

در جایگاه سیزدهم لیست ما یک مرد چینی قرارگرفته است که اورا آقای چن صدا می‌کردند. جنازه آقای چن را در بستر یک دره که نزدیک آبشاری در شرق چین است، در سال 2015 پیدا کردند. نزدیک بدن بی‌جان آقای چن یک دستگاه تلفن هوشمند و سایر وسایل مربوط به گرفتن سلفی وجود داشت. با توجه به عکسهایی که در تلفن هوشمند او مشاهده شد، کارآگاهان به این نتیجه رسیدند که آقای چن در حین گرفتن عکس سلفی تعادل خودرا از دست داده و سقوط کرده است.

 1. ماریه روکلو

ماریه روکلو دانش‌آموزی چهارده ساله از کشور فیلیپین است که نفر دوازدهم در لیست هفده نفره ماست. اوهم در حین گرفتن عکس سلفی جان خودرا از دست داده است. ماریه زمانی که روی پله‌های بین طبقه دوم و سوم کلاس‌های مدرسه‌اش ایستاده بود و قصد گرفتن سلفی داشت، سقوط کرده و جان خودرا از دست داده است. روزنامه تایمز آمریکا، فیلیپین را «پایتخت بزرگ سلفی» می‌داند و حالا این حادثه تراژیک به ما نشان می‌دهد که این شهرت آنقدرها هم که به نظر می‌رسد خوشایند نیست. همانند توریست ژاپنی، ماریه نیز به خاطر ضربه شدیدی که به سرش وارد شد، از دنیا رفت. البته شکستگی دنده نیز در نتیجه آزمایشاتی که روی او صورت گرفت، تشخیص داده شد.(سیارک)

 1. زنی اهل کشور روسیه

نفر بعدی زنی بیست و یک ساله از کشور روسیه است. این زن که فارغ‌التحصیل از داشنگاه ایالتی روسیه در رشته گردگشری و خدمات مرتبط با آن بود، با مشاهده پلی تصمیم به گرفتن یک عکس سلفی گرفت، چراکه منظره بسیار زیبایی به وجود آورده بود. اما این زن هم مانند سایر افراد این لیست بدیمن بود و پس از اینکه پایش لیز می‌خورد، از پل سقوط کرده و جانش را از دست می‌دهد. این حادثه در سال 2015 و درست در برابر مرکز تجاری بین‌المللی مسکو رخ داد.

 1. کورتنی سنفورد

کورتنی نفر دهم لیست ماست. در بیست و ششم آپریل سال 2014، رأس ساعت هشت و سی وسه دقیقه صبح بود که کورتنی یک عکس سلفی با این متن از خود در فیسبوک منتشر کرد: «وقتی به آهنگ شاد گوش می‌کنم، احساس خوشحالی می‌کنم.» درست یک دقیقه پس از انتشار این عکس ماشینش با سرعت به یک درخت اصابت کرده و کورتنی نیز همان لحظه می‌میرد. چند لحظه پس از این تصادف دلخراش، ماشین کورتنی آتش می‌گیرد. می‌توان از این حادثه فهمید که تا چه اندازه استفاده از موبایل و یا هرچیز دیگری که حواس راننده را پرت کند، می‌تواند خطرساز باشد.

 1. رومن گنزالس

رومن یک خواننده رپ اهل پرتوریکو است که نهمین جایگاه لیست مارا به خود اختصاص داده است. رومن در حال موتورسواری قصد گرفتن عکسی لفی از خود داشته که همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید، سرانجام، به این حادثه دلخراش ختم شده است. این اتفاق درحالی افتاده که رومن کنترل موتور خود را از دست داده و به شدت به ماشینی برخورد کرده که از سمت مقابل می‌آمده. با تمام تلاشی که مسئولین مربوط برای انتقال وی به بیمارستان کردند، رومن از بخت کافی برای زنده ماندن برخوردار نبوده و جان به جان آفرین تسلیم کرد. بسیاری از طرفدران این خواننده رپ پرتوریکویی در مراسمی به سوگ او نشستند.

 1. صخره‌نورد

حادثه دلخراش بعدی مربوط به یک صخره‌نورد می‌شود. او که در حال بالا رفتن از یکی از شناخته‌شده‌ترین کوه‌های هنگ کنگ، Lion Rock، بوده، به این فکر می‌افتد که یک عکس سلفی از خود بگیرد و همین تصمیم او زمینه‌ساز مرگش می‌شود. بنابه گزارشاتی که پس از مرگ این صخره‌نورد سی ساله به دست رسید، او تنها بوده و تصمیم می‌گیرد در کنار قسمتی از این کوه که حالتی شبیه به کله شیر به خود گرفته، عکسی سلفی از خود بگیرد که این حادثه برایش رخ می‌دهد. زمانی که این صخره‌نورد از قسمتی که حصار کشیده بودند عبور می‌کند، تا به سمت مکانی که می‌خواسته برود، بنا به گزارشات شاهدان عینی، تنها صدای فریادی از او شنیده شد و دیگر کسی نتوانست چیزی ببیند. یکی از این شاهدان برای پیگیری وضعیت این صخره‌نورد به دنبالش می‌رود و مشاهده می‌کند که از صخره سقوط کرده و بدن بی‌جانش روی توده‌ای از چمن افتاده است. درهمان بررسی‌های اولیه مشخص شد که فوت شده است.

 1. آنا اورسو

نوجوان رومانیایی آنا اورسو، نام بعدی است که در این لیست راجع به آن صحبت خواهیم کرد. در ماه می 2015 آنا به یک ایستگاه قطار می‌رود تا عکسی سلفی از خود بگیرد و در فیسبوک منتشر کند. برای این کار او بالای یکی از قطارها که آنجا بوده می‌رود و برای اینکه یک عکس بی‌نظیر بگیرد سعی می‌کند یکی از پاهای خودرا بالاتر بیاورد و اینگونه ژست بگیرد. آنا که متوجه کابل برقی حامل 27000 ولت انرژی الکتریکی دقیقا بالای سرخود نمی‌شود، به طور تصادفی پایش با آن اصابت می‌کند و دچار برق‌گرفتگی می‌شود. شدت این برق‌گرفتگی به حدی بود که قسمت‌هایی از بدن آنا دچار سوختگی شد. کسی که شاهد ماجرا بود این نوجوان هجده ساله را به بیمارستان رساند، اما جراحات وارده شدیدتر از آنچیزی بود که امیدی به زنده ماندن آنا وجود داشته باشد.

 1. چی‌نی هولو‌ی

نفر ششم لیست ما زنی بیست و یک ساله از کشور آفریقای جنوبی است به نام چی‌نی هولوی. قرارملاقاتهای رویایی می‌توانند منجر به حادثه‌هایی دلخراش شوند. چی‌نی در سایتهای دوستیابی اینترنتی با جیمز نیکولاس بیست و سه ساله از انگلیس آشنا می‌شود. جیمز هشت هزار مایل راه را طی می‌کند تا به ملاقات چی‌نی در آفریقای جنوبی برود. اما اوضاع آنگونه که انتظار می‌رفت، پیش نرفت. زمانی که این دو یکدیگر را ملاقات می‌کنند، به یکی از مرتفع‌ترین نقاط آفریقای جنوبی، تپه نورث کلیف، می‌روند و زمانی که در حال سلفی گرفتن در منظره فوق‌العاده‌ای می‌باشند که غروب قرمزرنگ خورشید نیز زیبایی آن را چندبرابر کرده است، ناگهان اوضاع به گونه‌ای رقم می‌خورد که هیچ‌کس انتظارش را ندارد؛ گویا سنگی که زیر پای چی‌نی قرار داشته، از استحکام کافی برخوردار نبوده و سبب سقوط اورا فراهم کرده است.

 1. دلئون اسمیت

پنجمین جایگاه این لیست به دلئون اسمیت اختصاص دارد، پدری نوزده ساله که تصادفا با شلیک گلوله به خود، فوت می‌کند. دلئون در سال 2015 قصد این را داشت که یک عکس سلفی به همراه اسلحه‌ای که همراه داشت از خود بگیرد که ناگهان و به طور کاملا تصادفی دستش روی ماشه رفته و به خود شلیک می‌کند و از ناحیه گردن به شدت مجروح می‌شود. این پدر نوزده ساله دو دختر در سنین سه و یک سال داشت و قرار بود از فردای روزی که از دنیا رفت در کلاسهای کالج شرکت کند. این اطلاعاتی است که پس از مرگ وی منتشر شد.

 1. سیلویا راجچل

نفر بعدی سیلویا راجچل دانشجوی پزشکی اهل کشور لهستان است. این دانشجوی لهستانی که برای گذراندن تعطیلات خود به اسپانیا سفر کرده بود، با مشاهده پل مشهور « Puente de Triana» که در شهری در جنوب اسپانیا قرار دارد، تصمیم به گرفتن یک عکس سلفی می‌گیرد و متأسفانه اوضاع آنگونه که باید برای سیلویا پیش نمی‌رود و در حال گرفتن عکس سلفی از ارتفاع پانزده پایی سقوط می‌کند. مسئولین مربوطه تمام تلاش خودرا برای بازیابی و کمک به سیلویای لهستانی می‌کنند، اما شدت جراحات به حدی بود که امیدی به زنده ماندن او نبود.

 1. دانش‌آموزان هندی

سومین جایگاه لیست ما در حقیقت به چند نفر تعلق می‌گیرد. چند دانش‌آموز هندی که در اقدامی بسیار خطرناک در راه‌آهن شهری در هنوستان قصد گرفتن عکس سلفی داشتند. این دانش‌آموزان در حقیقت سه نفر بودند، اما نفر چهارمی هم همراه آنها بود که در گرفتن عکس سلفی شرکت نکرد. در گزارشی که از این دانش‌آموز به دست رسید، او عنوان کرده بود که این دانش‌آموزان قصد داشتند از تاج‌محل بازدید کنند و درراه با مشاهده قطاری که از دور می‌آمده، قصد داشتند یک عکس سلفی در مقابل آن بگیرند. اشتباه محاسباتی آنها نتیجه‌ای مرگبار به همراه داشت و با قطار تصادف کرده و هرسه در همان لحظه فوت کرده‌اند.

 1. اسکار اوترو

نفر دوم لیست، اسکار اوترو است. جوانی بیست و یک ساله اهل کشور مکزیک. اسکار که با دوستان خود در حال مصرف مشروبات الکلی بوده تصمیم می‌گیرد، با اسلحه‌ای که در اختیار داشته عکس سلفی بگیرد که منجر به مرگش می‌شود. امیدواریم همه از خطراتی که مشروبات الکلی و اسلحه می‌توانند متوجه افراد کنند آگاهی پیدا کرده و کمی مراعات کنند.

 1. ادوین

ادوین نوجوانی پانزده ساله اهل کشور هندوستان بود. زمانی که ادوین برای گرفتن عکس سلفی در مقابل واگن قطاری که در حال حرکت بود قرار گرفت، بازهم به دلیل اشتباه محاسباتی، با واگن تصادف کرده و جان خودرا از دست داد. برادر ادوین که ناظر این صحنه دلخراش بود، هوشیاری خودرا از دست داد و دوستان دیگری از ادوین نیز شاهد ماجرا بودند. ادوین در زمان مرگش کلاس دهم را پشت سرگذاشته و به امید ادامه تحصیل در مدرسه بود.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

مسخره ترین سلفی های تاریخ

در
در حالی که دانشمندان در مورد خطرات شبکه های اجتماعی و وابستگی به لایک ها استدلال می کنند ، مردم همچنان به گرفتن سلفی ادامه می دهند. و آنها این کار را در هر کجا می توانند انجام دهند.
 
شاید آنها برای سرگرمی یا جلب توجه بیشتر این کار را انجام دهند. اما گاهی اوقات ، سلفی ها تبدیل به مضحکه ، نامناسب و احمقانه می شوند. و به طرز عجیبی ، عکاسان این رویداد خود اغلب متوجه این موضوع نمی شوند.
 
این لیست شامل 11 مورد از مسخره ترین،نامناسب ترین و احمقانه ترین عکس های سلفی است که در بین آنها می توانید ببینید که چگونه یک مرد جوان در مقابل خانه ای در حال سوختن عکس می گیرد ، یک مسافر در یک هواپیمای در حال سوختن لبخند می زند و ....
به هر حال ، بر اساس فرهنگ لغت آکسفورد ، کلمه "selfie" در سال 2013 به کلمه سال تبدیل شد. کامپایلرها ارزش آن را اینگونه تعریف کردند: "عکسی از خودش که به طور معمولی ، با تلفن هوشمند یا وب کم گرفته شده و به شبکه های اجتماعی ارسال می شود"

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس که شما را به فکر فرو می برد

در

عکس های عجیب و غریب

 

یک مکان در اینترنت وجود دارد که بدون شک مضحک ترین مکان برای ویدئو هایی است که تا کنون گرفته شده است. این به اصطلاح reddit ، WTF است. مأموریت این انجمن انتشار عکس ها و ویدئو هایی است که باعث می شود مردم بگویند "چه جهنمی". برخی از تصاویر طوفانی از احساسات را بر می انگیزد و  برخی روحیه مناسبی را در مخاطب ایجاد می کند. برعکس ، دیگران کاملاً مضحک و غیرقابل درک به نظر می رسند. در زیر گزیده ای از محبوب ترین عکس های عجیب و غریب ارائه شده در این پلت فرم را مشاهده می کنید.مردم همیشه جذب چیزهای عجیب و غیرقابل توضیح می شوند. 

 

عکس های عجیب و غریب

 

فضانوردان خوشحال در جاذبه صفر به دوربین عکاسی نگاه می کنند. چیز خاصی نیست. هیچ یک از آنها مشکوک نیستند که شاتل به طور جبران ناپذیری آسیب دیده است. چند روز دیگر منفجر می شود و همه می میرند.این شاتل فضایی  در ژانویه 2003 به فضا پرتاب شد. همه چیز طبق برنامه خوب پیش رفت. پس از دو هفته پرواز موفق ، لازم بود فرود بیاید. چند دقیقه قبل از فرود ، ابزارها مقادیر غیر عادی سنسورهای دما را در بال چپ شاتل ثبت کردند. ارتباط با خدمه قطع شد. هیچ کس نتوانست جلوی این فاجعه را بگیرد. این فاجعه با حروف قرمز در تاریخ فضانوردی جهان ثبت شده است.

 

خرس

خانه ای در آلاسکا برای اجاره - نمایی زیبا از خرس ، که احتمالاً آمده است تا سلام کند.


عکسها حاوی هیچ چیز ممنوعه نیستند. آنها فقط واقعاً عجیب هستند از یک خرس قطبی در حال تماشای پنجره تا دهانه ای به عمق 100 متر در حیاط خلوت.

 آتش سوزی

به نظر می رسد آتش سوزی قبرستان اوج یک فیلم ترسناک است.

 

مردم بسیار کنجکاو هستند. این ویژگی ضروری تفکر بشر است. از این گذشته ، اگر نوزادان کنجکاوی نداشتند ، به سختی قادر به یادگیری چیزی بودند. انگیزه شناخت و درک ، نیروی محرک توسعه ما به عنوان یک فرد و حتی موفقیت ما به عنوان یک گونه در کل است.

 

چاه کارستی

یک چاه کارستی در حیاط خلوت باز شده است و 100 متر به درون یک چاه قرون وسطایی منتهی می شود.

 

صدها مطالعه نشان می دهد که کودکان خردسال به چیزهای جدید جذب می شوند. به عنوان مثال ، یک مطالعه کلاسیک در سال 1964 نشان داد که نوزادان بین 2 تا 6 ماهگی هرچه بیشتر به الگوی بصری پیچیده علاقه بیشتری نشان می دهند. مطالعه دیگری که در سال 1983 منتشر شد نشان داد که نوزادان وقتی به اسباب بازی های آشنا عادت کردند ، اسباب بازی های جدید را ترجیح می دهند - سناریویی که احتمالاً مربیان مهد کودک با آن آشنا هستند.

کارخانه

فیات در سال 1929 یک پیست آزمایشی در پشت بام کارخانه داشت.

 

دلقک

این دلقک  توسط یک قفل ساز در لوله فاضلاب پیدا شد و به این ترتیب به دریچه گیر کرده بود.

 

همچنین چیزی وجود دارد که روانشناسان آن را کنجکاوی معرفتی می نامند. این در مورد جستجوی دانش و حذف عدم قطعیت است. کنجکاوی معرفتی بعدا در زندگی ظاهر می شود.

 

گوشی

شرط می بندم هنوز کار می کند ...

تمساح

کی میبره؟

 

آگوستین فوئنتس ، استاد مردم شناسی در دانشگاه پرینستون ، معتقد است که این شکل از کنجکاوی مسیر اساسی توسعه انسان را مشخص کرده است. او راه را برای ما فراهم کرد تا تقریباً در هر گوشه ای از جهان مستقر شویم و به ما اجازه داد تا فناوری های مختلف را اختراع و توسعه دهیم. این یک سفر سخت از چرخ های دستی تا گوشی های هوشمند بوده است.

 

بودا

در سی تی اسکن مجسمه بودای 1000 ساله ، یک راهب مومیایی شده که در داخل آن مخفی شده است ، نشان داده می شود.

 

قطار

قطار ، پس از توقف ناموفق ، به بالای مجسمه نهنگ غول پیکر ختم می شود!

 

فوئنتس می گوید: "مردم از عادت استفاده از امکانات طبیعی فراتر رفته اند و به تصور و اختراع امکانات کاملاً جدیدی برخاسته از این نوع کنجکاوی می پردازند."

مانکن

"من پیمانکار هستم.  یک خانه متروکه برای بازسازی خریداری شد.  در زیرزمین ، در حمام بود. "

 

کارخانه
"من در امتداد جاده های پشت پنسیلوانیا به سمت محل چادر رانندگی می کردم و کوهی از ز و فنجان های چای را در وسط جنگل پیدا کردم!؟"

 

اما کنجکاوی بهایی دارد. فقط به نوزادانی فکر کنید که در خزیدن عالی هستند. با وجود این واقعیت که آنها حرکت می کنند ، آنها هنوز تصمیم می گیرند سعی کنند راه بروند. البته وقتی ایستاده اند ، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دارند. اما این نقطه عطف هزینه دارد. در مطالعه ای روی کودکان دوازده ماهه تا دو و نیم ساله که راه رفتن را آموخته بودند مشخص شد که این کودکان هفده بار در ساعت زمین می خورند. با این حال ، این مانع آنها نمی شود.

موز

در الجزایر ، این چیزهای عجیب در همه جا وجود دارد - در پارک های عمومی و زمین های بازی.

 

وزغ

در محل کار ، شکایتی در مورد برخی قورباغه ها در توالت وجود داشت.

 

من فکر می کنم در این انتخاب ، هر عکس که داستان خاصی در پشت خود دارد ، برچسب قیمت نیز دارد. اگر برای مدت طولانی به صفحه تلفن هوشمند خود خیره شده اید و فراموش کرده اید که در اتوبوس هستید ، می توانید یک توقف را رد کنید. یا ممکن است رئیس شما وارد شود و ببیند که شما ترجیح می دهید مرور اینترنت را به جای کار بر روی گزارش ترجیح دهید. البته ، مگر اینکه از راه دور کار کنید. به هر حال ، مراقب باشید ، به شما اخطار داده شد!

 

سلفی


امروزه شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی بسیاری از مردم ایفا می کنند. آنقدر که همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهند ، از جمله عقل سلیم ابتدایی. مردم برای یک سلفی عالی آماده چه چیزی هستند؟ بله ، برای همه چیز! آنها حتی آماده اند به معنای واقعی کلمه بمیرند. مثل این دوست دخترهای بامزه در عکس. با گرفتن عکس های سلفی ، همه آنها بی خیال به نظر می رسند ... اما از پشت می توانید نور روشن قطاری را ببینید که بطور غیرقابل تحملی با بخار کامل به آنها نزدیک می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...