احداث 2800 ایستگاه شارژ خودرو برقی در آمریکا تا سال 2019

فولکس‌واگن برنامه دارد با سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری تا پایان سال 2019 در آمریکا تعداد 2800 ایستگاه شارژ خودروهای برقی تاسیس کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، خودروسازی فولکس‌واگن با سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری در تامین زیرساخت‌های ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی تصمیم دارد تا سال 2019 تعداد 2800 پمپ برق در آمریکا دایر کند.

فولکس‌واگن متعهد به ساخت یک شبکه شارژ خودروهای برقی در ایالات متحده آمریکا است. طبق گزارش رویترز، بخش برقی فولکس‌واگن تا پایان سال 2019 برای نصب 2800 ایستگاه شارژ در 17 شهر بزرگ این کشور برنامه‌ریزی کرده است.

این خودروساز حدود دو میلیارد دلار هزینه می‌کند و تقریبا نیمی از این سرمایه‌گذاری را در کالیفرنیا انجام می‌دهد. این مبلغ ممکن است مقدار زیادی پول به نظر بیاید، اما باید توجه داشت که فولکس‌واگن در ماه فوریه مجبور به پرداخت بیش از 20 میلیارد دلار برای جبران رسوایی آلایندگی خودروهای دیزلی شد.

برای مقایسه، در ماه آوریل "تسلا" گفت که تا پایان سال، 10 هزار جایگاه سوپرشارژر خواهد ساخت. تقریبا 5 سال طول کشید تا این شرکت 5400 تا از آنها را نصب کند.

"تسلا" قول داده است که سال جدید تعداد ایستگاه‌های شارژ را از 9 هزار به 15 هزار افزایش دهد. اولین ایستگاه شارژ تسلا در ماه نوامبر شروع به کار کرد.

تسلا نیز مشکلات خاص خود را دارد. این شرکت نمی‌تواند 35 هزار خودروی تسلا 3 را که پیش فروش کرده با سرعت کافی تولید کند.

انتهای پیام

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید