انگشتان روباتیک با احساس لمس فوق العاده دقیق ساخته شد

در
مهندسان کلمبیایی اولین کسانی بودند که انگشت روباتیکی با حساسیت بالای لمس روی سطح پیچیده و منحنی را ایجاد کردند. این در ژورنال IEEE / ASME Transactions on Mechatronic گزارش شده است.
 
محققان کلمبیایی اعلام کردند که نوع جدیدی از انگشتان روباتیک را با حس لمس با دقت بالا ایجاد کرده اند. فناوری جدید در انگشت روباتیکی آنها می تواند لمس را با دقت بسیار زیاد تا <1 میلی متر بر روی یک سطح بزرگ و خمیده انجام دهد ، که بسیار شبیه دست انسان است.
 
به نظر می رسد روشهای موجود برای ساخت سنسورها به دلیل وجود بسیاری از مشکلات از جمله مشکل در پوشش سطوح چند ضلعی ، تعداد زیاد سیمها یا مشکل در نصب سنسور در نوک انگشتان کوچک ، تلفیق در انگشتان ربات کار دشواری است. تیم مهندسی کلمبیا یک رویکرد جدید را توسعه داده است: دستهای چابکی که لمس می کنند.استفاده جدید از سیگنال ها با هم تداخل دارند از فرستنده ها و آشکارسازهای نور تعبیه شده در یک لایه موج بر شفاف که نواحی عملکردی انگشت را در بر می گیرد.
 
آنها با اندازه گیری میزان انتقال نور بین هر یک از گیرنده ها، نشان دادند که مجموعه ای از اطلاعات بسیار غنی از سیگنالی حاصل می شود که در پاسخ به تغییر شکل انگشت در نتیجه لمس تغییر می کند. آنها سپس نشان دادند كه روشهای يادگيری عميق مبتنی بر داده ها می توانند اطلاعات مفيدی را از داده ها از جمله محل تماس و قدرت طبيعی به دست آورند. نتیجه نهایی آنها یک انگشت کاملاً حساس به لمس  با تعداد کمی سیم است که با استفاده از روشهای تولید موجود ایجاد شده و برای ادغام آسان در دستان روباتیک طراحی شده است.
اینگونه است که انگشتان روباتیک با سنسورهای لمسی بسیار دقیق به نظر می رسند
 
در این پروژه محققان از نور برای احساس لمس استفاده می کنند. در زیر "پوست" ، انگشت آنها لایه‌ای از سیلیکون شفاف دارد که در آن بیش از 30 LED قرار داده شده است. این انگشت همچنین دارای بیش از 30 نور است که میزان نور را در اطراف خود بازتاب می دهد. هر وقت انگشت چیزی را لمس کند ، پوست آن تغییر شکل می یابد ، بنابراین نور در لایه ای شفاف در زیر آن حرکت می کند. محققان با اندازه گیری میزان نور از هر LED به هر دیود ، حدود 1000 سیگنال دریافت می کنند که هرکدام حاوی اطلاعاتی در مورد تماس هستند. از آنجا که نور نیز می تواند در فضاهای خمیده منعکس شود ، این سیگنال ها می توانند شکل سه بعدی پیچیده را مانند نوک انگشت و با مقایسه انگشت انسان ، تشخیص دهند
 
تیم همچنین پردازش داده ها را با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین توسعه داده اند. از آنجا که تعداد زیادی سیگنال وجود دارد ، همه آنها تا حدی با هم همپوشانی دارند ، بنابراین داده ها برای تفسیر افراد بسیار پیچیده هستند. خوشبختانه روشهای نوین یادگیری ماشینی می توانند اطلاعاتی را مورد نگرانی محققان انجام دهند: جایی که انگشت لمس می شود، چه نوع تلاشی اعمال می شود و موارد مشابه.
 
علاوه بر این ، این تیم انگشتی را ایجاد کرده است که می توان آن را روی دست ربات قرار داد. ادغام سیستم در دست بسیار ساده است: به لطف این فناوری جدید ، انگشت تقریباً هزار سیگنال جمع می کند ، اما تنها به یک کابل با 14 سیم نیاز دارد که آن را به دست متصل می کند ، و نیازی به الکترونیک پیچیده یکپارچه نیست. محققان در حال حاضر دو دست ربایتک که قادر به گرفتن و دستکاری اجسام است را در آزمایشگاه خود دارند که مجهز به این انگشتان هستند. یک دست سه انگشت دارد و دست دیگر چهار  انگشت دارد. در ماه های آینده ، این تیم از این دست ها استفاده می کند تا سعی کند توانایی های دستکاری هوشمندانه را بر اساس داده های لمسی و اختصاصی نشان دهد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ربات ها در حال ورودند، اما این به چه معناست؟

در


ربات ها در حال ورودند، اما این به چه معناست؟ بسیاری از متخصصان معتقدند که آنها وارد زندگی شده اند و قادرند انواع گوناگونی از فعالیت ها را انجام دهند، مواردی مانند مدیریت در مراقبت های مربوط به سلامت ( برای مثال بررسی کامل شدن دوره درمانی)، به عهده گیری امنیت، ارائه خدمات آموزشی، فرمان بری و فراهم آوردن سرگرمی ها. ربات ها البته در تولید، عملیات تجسس و عملیات نجات در ارتش ها هم کاربرد دارند. وقتی که در مورد دستگاه های گران قیمت برای استفاده شخصی صحبت میکنیم، به هر حال بسیاری از این کاربردها بیشتر به رویا شبیه هستند، با مکانیزم ها و روش های غیر مطمئن کمتر میتوان به قطعیت در مورد چیزی دست یافت.
با این پیش فرض که هر محصول موفق برای منازل باید مقرون به صرفه، قابل اتکا، امن و قابل استفاده برای همه باشد، یک ربات خانگی چه کارهایی باید انجام دهد؟ آیا باید شبیه یک خدمتکار خانگی باشد؟ در یک خانه احتمالا باید از یک اصول و مسیر خاص تبعیت کند. یک ربات آشپزخانه احتمالا باید در یک مسیر تعریف شود، با بخش های دستگاه ظرف شور، آبدارخانه، قهوه ساز و تهیه غذا، به این صورت که هرکدام بتوانند با بقیه ارتباط برقرار کنند و هر مورد را بین خود انتقال دهند. یک ربات مخصوص سرگرمی احتمالا باید چهره ای شبیه انسان ها داشته باشد. و رباتی که جارو میکند یا چمن زنی میکند احتمالا باید شبیه به جارو برقی و ماشین چمن زنی باشد.
ساختن ربات هایی که به درستی کار کنند واقعا کار سختی است. وسایل مربوط به سنسور آنها محدودند چون سنسورها گران قیمت اند و تفسیر کردن آنها ( مخصوصا در قسمت قضوات صحیح و معقول) در مرحله آزمایشی است و هنوز به توسعه نرسیده است. بازوهای رباتیک گران قیمتند و چندان قابل اتکا نیستند. این موارد تحقق آنها را محدود میکند: حرکت کردن و جارو زدن؟ حتما. ظرف ها مرتب کردن؟ مشکل است ولی قابل انجام خواهد بود. اشیاء کثیف را از خانه جمع کردن؟ قابل تردید است. در مورد کمک به اشخاص سالخورده و مراقبت از بیماران چطور؟ در این مورد به شدت در حالت جستجو هستند ولی من شخص شکاکی هستم. ابزارهایامروزی چندان قابل اتکا نیستند و هر کاری را انجام نمیدهند و به اندازه کافی هوشمند نیستند. بسیاری از ربات های ذکر شده در واقع به صورت از راه دور توسط اشخاص کنترل میشوند. طراحی ربات های مستقلی که با انسان در ارتباط باشد کار مشکلی است. علاوه بر این، جنبه های اجتماعی ارتباط مثل نیاز به یک زمین مشترک بیشتر از جنبه های تکنیکی پیچیده اند، بعضی مواقع علاقه مندان به تکنولوژی از تشخیص چنین مسئله ای عاجزند.
سه مسیر اصلی احتمالی برای آینده سرگرمی، وسایل منزل و تحصیلات خواهد بود. ما میتوانیم از وسایل موجود امروزی شروع کنیم و به آرامی به آنها هوشمند سازی بیشتر ، قابلیت و نقش های بیشتری بدهیم. بازار ربات های سرگرم کننده که زیبا و معصوم هستنداز قبل پایه گذاری شده است.ربات های جارو زن و ظرف شوی از قبل بوده اند. تعریف ربات میتواند بسیار متفاوت باشد و معمولا به این صورت بیان میشود که هر چیزی که حرکت کند هرچند به وسیله انسان باشد را میتوان ربات نامید. من مایلم که این اصطلاح را به سیستم های اتوماتیک محدود کنم. من وسایل هوشمند منزل را به عنوان ربات در نظر میگیرم: بسیاری از قهوه سازها، مایکرویو، ماشین ظرف شویی و لباس شویی و خشک کن ها بسیار هوشمندتر و فعال تر از جاروبرقی هستند و البته گران تر هم هستند. اما این ابزارها در خانه نمی گردند و به همین خاطر بسیاری از مردم آنها را از داشتن برچسب ربات محروم میکنند.
حوزه آموزش یکی دیگر از موارد مهم است. یکسری ابزار از گذشته تا کنون به آموزش کمک کرده اند. ربات های امروزی می توانند برای شما با صدایی مطلوب متن ها را بخوانند. میتوانند زیبا و دوست داشتنی باشند، شاهد این امر عکس العمل خوب مردم نسبت به عروسک های شبیه حیوانات است که در اسباب بازی فروش ها وجود دارد. چرا ربات ها برای مقاصدی مثل آموزش الفبا یا خواندن و یا آموزش لغات و تلفظ ، پایه های ریاضی و حتی منطق برای بچه ها استفاده نشوند؟چرا برای موسیقی و هنر، جغرافیا و تاریخ استفاده نشوند؟ و چرا این تکنولوژی را به کودکان محدود کنیم؟ جوانان هم میتوانند برای آموزش از ربات ها کمک بگیرند.
اکنون میتوان از طرحی گفت که شایسته تحقیق است: ربات ها به عنوان معلم، نه به منظور جایگزینی با مدرسه و ارتباطات انسان ها بلکه برای پشتیبانی از آنها. زیبایی این طرح در این است که دستگاه های امروزی قابلیت اجرای آن را دارند. آنها چندان به تحرک یا دستکاری های پیچیده ای احتیاج ندارند. بسیاری از تکنولوژی هایی که نیل استفنسون، معلم کودکان در کتابش با نام " عصر طلایی یا چاشنی معروف یک زن جوان " در سر می پروراند اکنون ارزش تحقیق کردن را دارند.
تمام مسائلی که در این کتاب در مورد یک دستیار اتوماتیک مطرح شده است را میتوان با قدرت بیشتری در مورد ربات ها هم اجرا کرد. ربات های چند منظوره ذکر شده از مشکلات زمینی در عذاب خواهند بود. چگونه با آنها ارتباط برقرار کنیم؟ چکونه فعالیت هایمان را به صورتی هماهنگ کنیم که با دیگری تداخل نداشته باشد؟چگونه به آنها را راهنمایی کنیم؟ تصور من این است که وقتی آنها بالاخره به وجود بیایند کمتر میتوانندد ارتباط برقرار کنند: آنها راهنمایی هایی را دریافت خواهند کرد (خانه را تمیز کن، ظرف های کثیف را بردار، برایم یک نوشیدنی بیاور) و آنها سرانجام برای انجام این وظایف خواهند رفت و ما را برای فهمیدن عادت هایشان و پیروی از مسیرشان تنها میگذارند.
وسایل هوشمند خانه، ربات هایی که جارو میکنند و چمن زنی میکنند جزء ربات های با وظیفه خاص هستند.آنها مشکل برقراری ارتباط ندارند چون فهرست کوچکی از فعالیت ها را دارند، بنابراین آنها فقط می توانند چند مورد جایگزین را به صاحبشان بدهند. بنابراین ما می دانیم که باید از آنها چه انتظاری داشته باشیم و چگونه با آنها در تعامل باشیم. برای این وسایل شرط برقراری ارتباط وجود یک فهم مشترک در مورد وظایفی است که برای آن طراحی شده اند و همچنین قدرت ها و محدودیت های آنها و محیطی که در آن به انجام وظیفه می پردازند.نتیجه این امر کاهش در مشکل برقرار کردن ارتباط و مشکلات کمتر به نسبت ابزار چند منظوره است.
ربات ها برای کاوش در مناطق خطرناک یا جاهایی که دسترسی به آنها مشکل است بسیار پرکاربرد است، مانند درون آتش فشان ها، لوله های فاضلاب و یا سطح مریخ و ماه. آنها برای ارزیابی آسیب ها و یافتن بازماندگان حوادث و زمین لرزه و حملات تروریستی مناسبند. از آنجایی که این موارد جزء فعالیت های سخت به حساب می آیند و هزینه برای آنها مسئله ای بحرانی نیست، می توانند به ما تجربه هایی بدهند تا به وسیله آن هزینه ها را کاهش داده و این ابزار را برای همه در دسترس قرار دهیم.
و سرانجام یک نوع از ربات تولید خواهد شد: ربات های متصل و در رابطه با یکدیگر. ماشین ها از قیل شروع به صحبت با یکدیگر کرده اند و در بزرگراه ها میتوانند با تقاطع ها و تغییر مسیر هماهنگ شوند. در آینده ای نزدیک ماشین ها به رستوران ها این اجازه را می دهند که موقعیت آنها را داشته باشند و به این ترتیب منو غذا را به مسافران پیشنهاد دهند. ماشین های لباس شویی صحبت با خشک کن ها را آغاز کرده اند و به این ترتیب خشک کن لباس میداند که چه چیزی را به او خواهند داد و از چه تنظیماتی باید استفاده کند. در ایالات متحده مردم ماشین های لباسشویی و خشک کن های جداگانه دارند واگر این الگو ادامه پیدا کند سرانجام به مرحله ای می-رسیم که لباس ها به صورت خودکار از لباس شویی به خشک کن منتقل شوند ( در اروپا و آسیا، یک دستگاه هر دو کار را انجام میدهد و انتقال بین این دو وظیفه بسیار راحت تر است). در رستوران ها و خانه ها، ظروف به صورت خودکار در ماشین ظرف شویی قرار خواهند گرفت و سپس به صورت خودکار به آبدارخانه فرستاده خواهند شد. وسایل منزل فعالیت های خودشان را هماهنگ خواهند کرد، و به این ترتیب سر و صدای کمتری ایجاد می کنند و با به تاخیر انداختن فعالیت هایشان در ساعات اوج مصرف هزینه انرژی را کاهش می دهند. ربات ها در حال ظهورند و با این امر ما با مشکلاتی هم مواجه خواهیم بود . آنها همین الان هم به صورت اسباب بازی ها، وسایل سرگرمی و حیوانات ساده حضور دارند. و سرانجام آنها به همدیگر خواهند پیوست و توانایی خواندن داستان و فعالیت های آموزشی مثل خواندن، آموزش ساختار زبان،تلفظ و ریاضیات را پیدا خواهند کرد. آنها به ما اجازه می دهند که خانه را از راه دور تحت نظر داشته باشیم ( و همچنین نزدیکان سالخورده را ). و به زودی وسایل منزل و اتو مبیل ها جزئی از شبکه ارتباط هوشمند خواهند شد.ربات های با هدف خاص از لحاظ تعداد، قدرت و دامنه فعالیت افزایش پیدا می کنند. و در آخر ربات های چند منظوره در دهه های بعد به وجود می آیند.

در سیارک بخوانیم:

ربات ها از کجا آمدند؟

10 مهارت جالب جدید که ربات ها در سال 2016 بدست آورده اند 

رباتی ویژه برای از بین بردن علف‌های هرز باغچه 

با ROS، سیستم عامل مخصوص ربات‌ها آشنا شوید! 

ربات‌های انسان‌نما با اسکلت انسانی 

رباتی که واحد درسی دانشگاهی گذراند+عکس 

نانو ربات هایی که اندازه سلول های سرطانی را کاهش می دهند! 

ربات‌ها زنان را بیشتر از مردان بیکار می کنند! 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 شغل که ربات و فناوری نمی تواند جایگزین آن شود

در
در حالی که تاکسی های بدون راننده مسافرها را حمل می کنند و صندوق های الکترونیکی در خدمت مشتریان در سوپرمارکت ها می باشند. ساکنان کشورهای در حال توسعه به طور جدی ترس از دست دادن کسب و کار خود و جایگزینی ربات ها را دارند، فناوری های بالا به تدریج با نفوذ در بسیاری از صنایع، که در آن کامپیوتر ها سریع تر از مردم عمل می کنند، اما برای بعضی از حرفه ها فناوری و ربات ها ، تهدید به حساب نمی آیند.
 
هرچند sayarak.com  تاثیر فعال فناوری در بسیاری از زمینه های زندگی را تأیید میکند، اما مطمئن است که شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت. و اینجا نمونه هایی است که معرفی کرده ایم.
 

ورزشکاران

ربات فوتبال و مسابقات ربات ها هم اکنون هیچ کس را متعجب نمی کند.چنین رقابت هایی مخاطبان خود را پیدا کرده اند. با این حال، رقابت ورزشکاران هنوز بسیار محبوب تر است، زیرا علاوه بر قدرت و توانایی ورزشکاران ، این هیجان، تجربیات و احساسات است که در وهله اول به ورزش معنی می دهد. علاوه بر این، روبات ها هرگز قادر به مقابله با درد شکست در میدان نخواهند بود، به گونه ای که ورزشکاران حرفه ای می توانند آن را حس کنند و به طرفداران خود منتقل کنند.
 

سیاستمداران

شاید کسی بخواهد ایده جایگزینی سیاستمداران را با روبات ها بدهد، اما چنین چیزی را در زندگی واقعی تصور کنید. ایجاد قوانین، حل مشکلات جامعه و مهمتر از همه، سرنوشت شهرها و ایالت ها را  ربات مدیریت کند - رایانه هایی که قادر به احساس  و درک مشکلات ذکر شده نباشند چگونه با این کار کنار بیایند.
 

آشپزی

ریتم زندگی مدرن فرد را با کمترین زمان برای آماده کردن یک غذای کامل در خانه روبرو کرده است و تصور یک آشپز خوب به عنوان کلید موفقیت یک موسسه ، بدون کار غیر ممکن است.شاید ربات ها در حال حاضر بتوانند باعث سرعت و تسهیل فرآیند پخت و پز شوند اما بهبود خواص و طعم غذا بدون کمک انسان فراتر از قدرت آن ها است و بیاد بیاوریم که دستورالعمل های غیر معمول معمولا از طریق آزمایشات و اشتباهات آشپزها در زمان پخت و پز بوجود می آید.
 

پزشکان

بررسی، تجزیه و تحلیل و جمع آوری اطلاعات در مورد سلامت بیمار بسیار موفقیت آمیز است و مزایای آن در مراقبت های پزشکی دارد. در عین حال، تصور این است که در آینده روبات های درمانگر می آیند و ما را نگران خواهند کرد اما دانش نظری در این زمینه بدون روانشناسی و تجربه عملی غیر ممکن است.
 

قضات، وکلا و دادستان 

جایگاه دادستان ها، وکلا و قضات نیز نمی تواند جایگزین رایانه شود. همراه با قوانین جدید، تعداد شرایط دشوار و اختلافات در همه عرصه ها افزایش یافته و می یابد. و این کاملا غیرممکن است.
 

معلم

حوزه ی پیشرفت تکنولوژی آموزشی هر ساله تغییر می کند. اما اگر برای مثال یک سیستم یادگیری از راه دور استفاده کنید، می توانید متوجه شوید که تمام تکنیک ها هنوز توسط انسان ایجاد می شوند، اگرچه برای راحتی دانشجویان بهبود یافته است. همچنین باید در نظر داشت که تمام موضوعات مورد هدف نیستند و بعید به نظر میرسد که کامپیوتر بعنوان مثال، ظرافتهای رمانهای روانشناختی داستایوفسکی یا تفسیر آثار ون گوگ و حتی قابل دسترس تر برای انتقال اطلاعات به مخاطبان را بتواند انجام دهد. و ویژگی های انسانی یک معلم خوب که گاهی اوقات کلید یادگیری مؤثر است، به یک معلم ربات کاملا غیرممکن است.
 

نویسنده، هنرمند، موسیقیدان

حوزه خلاق نویسندگان، هنرمندان و نوازندگان، که به نظر می رسد از سمت کامپیوترها آسیب پذیر است، به تدریج خودکار می شود. با این حال، قابلیت های فنی در قالب برنامه های گرافیکی یا برنامه های ایجاد موسیقی، تنها ابزار کمکی در هنر هستند. خلاق اصلی، مخترع و بداهه نویس با عشق و عصیانش، احساسات و مشکلات زندگی او هنوز یک انسان است.
 

آرایشگری

اولین آرایشگر ربات در حال حاضر آزمایشات را انجام داده است : اما نه کاملا درخشان، آنها توانستند موهای مشتری را بشورند و موی مشتریان را ببندند. با این حال، آرایش مدل پیچیده ای که به کار دستی سخت نیاز دارد، بعید به نظر می رسد در آینده نزدیک بوسیله رایانه ها انجام شود. و اعتماد انسان به یک ربات با قیچی، بجای یک مدل بالقوه بسیار خطرناک است.
 

کاراگاه خصوصی

شخصیت مشهور داستانی Ace Ventura - نماینده حرفه ای بسیار واقعی یک کارآگاه خصوصی برای جستجوی حیوانات خانگی را حتما به یاد دارید. تقاضا برای خدمات آنها در حال افزایش است و پیشنهادات بیشتر و بیشتری از کارآگاهان وجود دارد. روبات ها در موارد پیچیده نمی توانند به طور موثری خود را آشکار سازند، به ویژه با توجه به روانشناسی غیر قابل پیش بینی افراد تحت تعقیب.
 

مهندس

یک ربات می تواند به شدت آموزش داده شود، اما فکر کنیم چطور کار می کند و آیا ربات خودش ، دستگاه های خودش را ایجاد می کند؟ مهندسان همان مخترعانی هستند که بی نهایت ایده های فنی را ایجاد می کنند که زندگی را برای ما ساده تر می کنند .
 
شما کدام حرفه ها را به این لیست اضافه می کنید؟ لطفا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

سبدهای خرید هوشمند

در

 به گزارش  (سیارک)  هفته پیش، دولت آمریکا اجازه در خواست حق ثبت اختراع برای یک سیستم راننده خودکار سبد خرید را داد . دیگر بردن سبد های خریدکه مثل یک قطار پر سر و صدای آهنی هستندرا به مغازه فراموش کنید.

                 دستگاه رومبا مانند، دیده شده زیر سبد خرید، به موقعیت سر می خورد و سبد خرید را می کشد.

طبق درخواست حق ثبت اختراع والمارت، مشتریان قادر خواهند بود یکی از این سبد های خرید به همراه دستگاه کشش ، که هرکدام مجهز به دوربین ها و سنسورها هستند، به «همراه داستگاه رابط کاربر» شان را احضار کنند، شاید به وسیله یک نرم افزار گوشی هوشمند، و یک واحد موتوری متصل شده به آن در ایستگاه بار انداز که آن را می کشد و پهلوی مشتری می برد. وقتی که مشتری سبد خرید را تحویل گرفت ، واحد جابجایی به عنوان یک بدرقه کننده شخصی انجام وظیفه خواهد کرد. برای مثال مشتری ها می توانند با بی سیم به وسیله امواج ، لیست خریدشان را به راننده های این سبد های خرید بفرستند و سبد های خرید خودکار، مشتری را ، برای خرید طبق درخواستشان در میان مغازه راهنمایی می کنند. نمی توانید چیزی رو که دنبالش می گردید را پیدا کنید؟ فقط کافی است آن را به رابط کار بفرستید و سبد خریدتان را دنبال کنید. واحد حمل و نقل، در حالت تئوری، سبد خرید های سرگردان را در محل پارکینگ جمع آوری می کند و آن ها را به ایستگاه بار انداز می فرستد.
فقط به عنوان یک یاد آوری، این فقط حق  ثبت یک اختراع است. واضح نیست که کی، یا اگر، این سیستم در فروشگاه های والمارت گسترش پیدا کند یا خیر. اکرچه، این حق اختراع یک نظر اجمالی از خرید در آینده را ارائه میدهد .بیایید فقط امیدوار باشیم که دوربین ها ی سنسور تاکسی های سبد خرید به اندازه کافی حساس خواهند بود که از برخورد شدید سبد خرید به پشت قوزک پای شما جلوگیری کنند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

کاشت گجت در بدن

در

یادش بخیر ، زمانی در فیلم ها و کارتون ها شخصیت هایی را می دیدم که قطعه ای در بدنشان کار گذاشته شده بود که آنها را مافوق بشر می کرد و آن قهرمانان رابه رویای دست نیافتنی خیلی از ما ها تبدیل کرده بود .از خود می پرسیدیم  چگونه می توان بینایی  مرد شش میلیون دلاری یا سرعت دویدن و پرش هایی به آن ارتفاع و یا زور بازوی او را داشته باشیم. بله ، به نظر غیر ممکن می آمد اما امروزه همه این ها به حقیقت پیوسته است ، با گجت هایی که در بدن انسان کاشته می شود وباعث توانایی های خاصی می گردند .در این مقاله ۸ قطعه گجت زیستی پرکاربرد معرفی شده است.

 ۱) کاشت گجتی که آزمایش خون را برای شما انجام می دهد


 اینقطعه قابل کاشتن ۵ سنسور و یک فرستنده دارد. هر کدام ازسنسور ها برای بررسی یک ماده  مثلا ATP, گلوکز, لاکتیت و….در بدن می باشد. این قطعه از طریق پوست و بوسیله ی یک باتری خارجی شارژ میگردد.این قطعه بزودی آزمایش خون را برای شما انجام می دهد و نیازی به دادن خون و زدن آمپول پیدا نمی کنید. 

این قطعه خون  فرد را بررسی می کند و اطلاعات را بوسیله  بلوتوث به قطعه ی خارجی می فرستد.یا اطلاعات بررسی شده را برای یک دکتر از طریق شبکه ی سلولیمی فرستد . این قظعه هنوز در مراحل اولیه است اما طی چندین سال کامل می شود و در دسترس عموم قرار می گیرد.

 ۲) قطعهی برای کسانی که کوری رنگ دارند               


افرادی هستند که با بیماری کوررنگی مطلق به دنیا می آیند یعنی قادر به تشخیص  هیچ رنگی نمی باشند مثل هنرمندی به نام نیل هاربینسون که برای درک بهتر از رنگ ها آزمایش هایی انجام داد. بلاخره  او و تیمش با استفاده از یک دوربین که به یک کلاه وصل شده بود و رنگها را به صورت ارتعاشات انتقال می داد قادر به تشخیص رنگها شد.

هاربینسون با جاسازی  گیرنده این وسیله در کوله پشتی  به وسیله ی یک هدفون به فرکانس هایی که  هر نوع رنگ را مشخص می نمود گوش کرده و قادر به تشخیص آن رنگ می شد.

 او باکاشتن این گیرنده در استخوان پشت سرخود و دریافت فرکانس ارسال شده توسط دوربین ، رنگ ها را تشخیص می داد . هاربینسون درعکس پاسپورت خود نیز این کلاه را بر سر گذاشته است. 

۳) سایبورگ چشم

 راب اسپنر فیلم سازی که علاقه مندبه فیلم برداری  تصاویراز زاویه ی چشم بود به همراه تیمی از مهندسین و شرکتی که در زمینه ی طراحی فرکانس های رادیویی بی سیم تخصص داشتند ( RF Links) دوربین مینیاتوری و فرستنده ی فرکانس های رادیویی را در چشم مصنوعی خود که در کودکی آن را از دست داده بودکار گذاشت.  این فیلم برداری اولین نمای POV در دنیا می باشد.

۴) سنسوربرای نمایش جهت شمال

 

 به سفارش شرکت سازنده قطعه نمایش جهت شمال روی سطح پوست وبالای قفسه ی سینه کار گذاشته می شود.در صورتی که به سمت مغناظیس شمال قرار بگیرید ویبره آرامی دارد. با تولید انبوه این قطعه بزودی قطب نماها  حذف می شوند.

 ۵) آهنربای زیستی

 این وسیله از یک صفحه و یک آهنربای استوانه ای تشکیل شده است.

 برای تحریک پایانه های عصبی لامسه  در کف دست و یا در سر انگشتان کار گذاشته می شود و آهن ربای استوانه ای برای برداشتن اشیا تعبیه شده است. 

۶) برچسب های NFC و RFID 

این تراشه ها  جایگزین کلید و رمز های عبور شما می شوند و با استفاده از آن قادر به روشن کردن ماشین , باز کردن در و استفاده از ابزارهای هوشمند می شویم.

 ۷) کاشت CIR‌CADIA 1.0

با این دستگاه می توانید دمای اندازه گیری نمایید.اولین بار در سال ۲۰۱۳ بن  تیم  گجت Circadia 1.0 را بدون کمک پزشک داخل دست خود کاشت  که باعث برآمدگی قابل توجهی در قسمت ساعد دست او شده بود .بن تیم سعی دارد نسخه کوچکتری از این دستگاه را تولید نماید.

 ۸) لومینس‌انس زیستی

این قطعه ی زیستی شبیه به یک ستاره ی قطبی در بدن عمل می کند.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

قابلیت جدید اینستاگرام

در


 اینستاگرام دیروز برای کاربران خود امکانگذاشتن  هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی تصاویر و عکس های استوری را رونمایی کرد .با استفاده از این قابلیت پلت فرم به اشتراک گذاری عکس اینستاگرام به صورت خودکار موقعیت جغرافیایی کاربر راتشخیص داده و به صورت هشتک بر روی عکس های کاربرانمی گذارد. این قابلیت جدید در اینستاگرام شبیه همان امکان جستجوی موقعیت در اسنپ چت می باشد.


قبلا قابلیت جستجو در عکس ها و ویدیو ها دراینستاگرام وجود داشت اما این قابلیت جدید امکان قرار دادن هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی عکس ها و ویدیو های به اشتراک گذاشته شده در استوری رابه کاربران می دهد.

این قابلیت جدید در صورتی فعالمی گردد که کاربر در یک موقعیت جغرافیایی نزدیک به موقعیت جغرافیایی کسانی باشد که در حال انتشار و بر چسب گذاری موقعیت جغرافیایی بر روی تصاویر خود می باشندد. مثلاً فرض کنید کاربری در شیراز باشد با استفاده از این قابلیت تمامی عکس های کاربرانی که مشغول به اشتراک عکس هایی با برچسب موقعیت شیراز می باشنذ برای کاربر ساکن درشیراز به نمایش در میآید. همچنین هشتک هایی که بر روی استوری کاربران قرار می گیرند در نتایج جستجوی کاربران در اینستاگرام نمایش داده می شود

یاد آوری می شودکه در این قابلیت تازه ارائه شده ،  تنها استوری هایی دیده می شوند که کاربران بر روی آن ها از برچسب موقعیت جغرافیای و هشتک آن استفاده کنند.

علاوه بر این کاربر نیز می توان استوری های خود را در این گروه قرار دهد به شرطی که بر روی آن ها از هشتک و یا برچسب موقعیت جغرافیایی استفاده نماید.
در صورتی که کاربری تمایلی به نمایش عمومی استوری خود نداشته باشد می تواند این قابلیت جدید را غیر فعال نماید.

اضافه شدن یک قابلیت کاربردی به اینستاگرام

چگونه قابلیت هشتک موقعیت جغرافیایی را غیر فعال کنیم؟

برای غیر فعال کردن قابلیت هشتک موقعیت جغرافیایی  بر روی علامت ضربدر که در لیست نمایش استوری قرار داده شده است کلیک نمایید. با این کاراز بر چسب ها و هشتک موقعیت جغرافیایی بر روی استوری خود، بدون به اشتراکگذاشتن بصورت عمومی استفاده می کنید .

کدام سیستم عامل ها به این قابلیت دسترسی دارند؟

درنسخه جدیداینستاگرام یعنی نسخه ۱۰٫۲۲در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قادربه دسترسی این نسخه از اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشند. قابلیت هشتک موقعیت جغرافیایی  بزودی به صورت کامل دراختیار همه کاربران قرار می گیرد.(سیارک)

چگونه پروفایل اینستاگرام را خصوصی کنیم

چه کسانی اینستاگرام ما را چک و بازدید می کنند

نظرات

در ادامه بخوانید...

رباتی ویژه برای از بین بردن علف‌های هرز باغچه

در


فرانکلین رباتیکس، شرکت رباتیک ماساچوست، به تازگی دست به ایجاد کمپینی برای تامین مالی جمعی یک پروژه رباتیک زده است. این بار اما خبری از ربات‌هایی برای تمیز کردن کف خانه یا فرش نیست؛ بلکه این پروژه در نظر دارد رباتی برای از بین بردن علف‌های هرز باغچه تولید کند.

این ربات با نام ترتیل (Tertill)، کمی بیشتر از یک کیلو وزن دارد و از حسگرهایی استفاده می‌کند تا علف‌های هرز را در سبزیجات یا گل‌ها تشخیص دهد. سپس با استفاده از یک سیم مخصوص که در برخی دستگاه‌های چمن زنی هم به کار می‌رود، اقدام به قطع آن‌ها می‌کند. این ربات هیچ‌گونه دوربین یا هوش مصنوعی نخواهد داشت و تنها از حسگرهایی برای تشخیص بلندی یا کوتاهی گیاهان استفاده می‌کند.

اما سوال اساسی که در ذهن خواننده این مطلب نقش می‌بندد این است که چگونه این ربات بین علف‌های هرز و سبزیجات باغچه فرق می‌گذارد؟ جو جونز، مدیر ارشد فناوری در پاسخ به این سوال می‌گوید: “در باغچه می‌توان بر اساس اندازه گیاهان تشخیص داد که آنها علف هرز هستند یا گیاهی مفید. پس به این ترتیب هر گیاه کوتاهی که به زیر ربات برود علف هرز محسوب شده و بقیه گیاهان بلند‌تر مفید تلقی خواهند شد.”
وی در خصوص گیاهانی که تازه کاشته شده‌اند نیز گفت: “برای این که ترتیل به اشتباه آنها را از بین نبرد، گردن‌بندی ساخته می‌شود که شما می‌توانید دور گیاهان نورسته بیاندازید تا ترتیل از نزدیک شدن به آن ناحیه خودداری کند.”

گفتنی است ترتیل رباتی بر پایه انرژی خورشیدی خواهد بود و می‌تواند هر روز بدون نیاز به شارژ یا باتری وظایف خود را انجام دهد.

تیم سازنده این ربات که سابقه ساخت رباتی برای تمیز کردن کف خانه را نیز در پرونده دارد، امیدوار است تا در آینده و در صورت موفقیت محصول، ویژگی‌های دیگری نیز به این ربات اضافه کند. مارس ۲۰۱۸ تاریخی است که این ربات به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.
رباتی ویژه که علف‌های هرز باغچه را از بین می‌برد پنج شنبه , ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ 0
ترتیل رباتی برای از بین بردن علف هرز
فرانکلین رباتیکس، شرکت رباتیک ماساچوست، به تازگی دست به ایجاد کمپینی برای تامین مالی جمعی یک پروژه رباتیک زده است. این بار اما خبری از ربات‌هایی برای تمیز کردن کف خانه یا فرش نیست؛ بلکه این پروژه در نظر دارد رباتی برای از بین بردن علف‌های هرز باغچه تولید کند.

این ربات با نام ترتیل (Tertill)، کمی بیشتر از یک کیلو وزن دارد و از حسگرهایی استفاده می‌کند تا علف‌های هرز را در سبزیجات یا گل‌ها تشخیص دهد. سپس با استفاده از یک سیم مخصوص که در برخی دستگاه‌های چمن زنی هم به کار می‌رود، اقدام به قطع آن‌ها می‌کند. این ربات هیچ‌گونه دوربین یا هوش مصنوعی نخواهد داشت و تنها از حسگرهایی برای تشخیص بلندی یا کوتاهی گیاهان استفاده می‌کند.

اما سوال اساسی که در ذهن خواننده این مطلب نقش می‌بندد این است که چگونه این ربات بین علف‌های هرز و سبزیجات باغچه فرق می‌گذارد؟ جو جونز، مدیر ارشد فناوری در پاسخ به این سوال می‌گوید: “در باغچه می‌توان بر اساس اندازه گیاهان تشخیص داد که آنها علف هرز هستند یا گیاهی مفید. پس به این ترتیب هر گیاه کوتاهی که به زیر ربات برود علف هرز محسوب شده و بقیه گیاهان بلند‌تر مفید تلقی خواهند شد.”

ترتیل رباتی برای از بین بردن علف هرزترتیل رباتی برای از بین بردن علف هرز

وی در خصوص گیاهانی که تازه کاشته شده‌اند نیز گفت: “برای این که ترتیل به اشتباه آنها را از بین نبرد، گردن‌بندی ساخته می‌شود که شما می‌توانید دور گیاهان نورسته بیاندازید تا ترتیل از نزدیک شدن به آن ناحیه خودداری کند.”

گفتنی است ترتیل رباتی بر پایه انرژی خورشیدی خواهد بود و می‌تواند هر روز بدون نیاز به شارژ یا باتری وظایف خود را انجام دهد.

تیم سازنده این ربات که سابقه ساخت رباتی برای تمیز کردن کف خانه را نیز در پرونده دارد، امیدوار است تا در آینده و در صورت موفقیت محصول، ویژگی‌های دیگری نیز به این ربات اضافه کند. مارس ۲۰۱۸ تاریخی است که این ربات به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.منبع: آیتی رسان

 

نظرات

در ادامه بخوانید...