فیس بوک بر اساس نظرسنجی خود نقشه ای از توزیع کروناویروس ایجاد کرده است

فیس بوک به همراه محققان دانشگاه کارنگی ملون ، نقشه تعاملی را ایجاد کرده اند که به شما کمک می کند تا شیوع coronavirus کروناویروس را در سراسر ایالات متحده پیش بینی کنید. این پلتفرم داده های مربوط به کاربران با علائم COVID-19 و موارد تایید شده را نمایش می دهد. برخی از اطلاعاتی که فیس بوک از بررسی خود جمع آوری کرده است.
 
در یک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی ، از کاربران خواسته شد تا در مورد علائم COVID-19 که آنها یا یکی از اعضای خانواده آنها در 24 ساعت گذشته تجربه کرده اند صحبت کنند. توسعه دهندگان اطمینان دارند که این نظرسنجی ها به بیمارستانهای محلی و متخصصان پزشکی امکان پیش بینی تعداد بستریهای بالقوه را می دهد.
 
مدیر عامل فیسبوک در پستی در واشنگتن پست ، مارک زاکربرگ گفت: این شبکه اجتماعی باید به محققان و مقامات بهداشتی کمک کند تا داده های مورد نیاز خود را برای پاسخ به ویروس دریافت کنند.
 
وی گفت: "جهان قبلاً با اپیدمی ها روبرو بوده است ، اما این بار ما ابرقدرتی جدید داریم: توانایی جمع آوری داده ها و به اشتراک گذاری آن". "اگر از آن استفاده كنیم ، به رفع بحران سلامتی كمك می كند و راه بهبود را آغاز می كند."
 
اکنون در 185 کشور جهان حدود 2.42 میلیون مورد مبتلا با این عفونت وجود دارد. 80٪ از موارد در ده کشور رخ داده است - ایالات متحده ، اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه ، آلمان ، انگلیس ، ترکیه ، چین ، ایران و روسیه. در عین حال ، در چین ، که ویروس از آن ناشی شده است ، کاهش چشمگیر اپیدمی مشاهده می شود. از اواخر سال 2019 ، 166 هزار نفر در اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده اند ، بیش از 635 هزار نفر درمان شده اند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید