به عکس 8 تریلیون پیکسلی از مریخ نگاه کنید

مریخ

بزرگترین تصویری که تاکنون ایجاد شده است 15 سال طول کشید - یک موزاییک 8 تریلیون پیکسلی از سطح مریخ. مطالعه اخیر با استفاده از تصویر جدید  بی سابقه از سیستم رودخانه هایی که زمانی دشتهای وسیع در نیمکره جنوبی سیاره را پوشانده بودند ، فراهم می کند.

این کار که در این ماه در ژورنال Geology منتشر شد ، با نقشه برداری از رودخانه ،  تحقیقات موجود در مورد تاریخ هیدرولوژیکی مریخ را تکمیل می کند. در گذشته ، رودخانه ها و اقیانوس های سیاره مریخ آب مایع داشتند. تیمی از محققان برای جمع آوری نقشه کامل شبکه رودخانه نیمکره جنوبی مریخ ، تصاویر بیش از 15 سال را جمع آوری کردند. در زیر بخشهایی از این عکس آورده شده است.

 

مریخ
محققان برای تعیین برآمدگی یا دره بودن اجسام ، به روشنایی دهانه ها اعتماد می کنند.تقریباً سه سال طول کشید تا همه اجزای تشکیل دهنده تصاویر کنار هم جمع شوند. این امر منظره ای بی سابقه از منظومه های رودخانه ای باستان را که زمانی دشتهای وسیع کره زمین را پوشانده بودند ، به دانشمندان ارائه داد. تحقیقات جدید به درک تاریخ هیدرولوژیکی مریخ کمک می کند.

 

مریخمریخمریخ
تمام تشکیلات رودخانه ها در نیمکره جنوبی مریخ را فقط می توان بر روی یک تصویر با وضوح بالا از سطح سیاره شناسایی کرد. هر 8 تریلیون پیکسل نشان دهنده 5 تا 6 متر مربع است. اکنون دانشمندان از توزیع رودخانه های باستانی مریخ به درک جهانی رسیده اند ، تحقیقات آینده می تواند با استفاده از این داده ها وضعیت آب و هوا و تکتونیک گذشته را کشف کند. 

 

مریخمریخمریخ

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید