فیس بوک گوگل و توییتر هر ماه اخبار جعلی را گزارش می دهند

موبایل

فیس بوک ، گوگل و توییتر هر ماه اخبار جعلی را گزارش می دهند . بزودی شبکه اجتماعی محبوب دیگری به نام TikTok به این ابتکار پیوست.

اتحادیه اروپا می خواهد شرکت های بزرگ فناوری با جدیت بیشتری علیه اخبار جعلی مبارزه کنند. ورا یورووا ، معاون رئیس کمیسیون ارزشهای مشترک و شفافیت اروپاگفت که:

فیس بوک ، گوگل و توییتر باید گزارش های ماهانه در مورد نحوه برخورد با کمپین های ضد اطلاعات را تهیه کنند. مقامات نگران آسیب هایی هستند که کاربران از اطلاعات نادرست کروناویروس و افسانه های مربوط به خطرات واکسیناسیون می کنند.

 

ورا یورووا گفت : " اطلاعات غلط نه تنها به دموکراسی آسیب می زند ، بلکه برای سلامتی شهروندان نیز مضر است " 

 

این گزارشات حاوی اطلاعات مفصلی در مورد ابتکارات برای محدود کردن اطلاعات نادرست در مورد cکروناویروس ، از جمله تبلیغات درمان جعلی است. علاوه بر این ، شبکه های اجتماعی باید محتوای " معتبر" را تبلیغ کنند.

 

یورووا خاطر نشان کرد که TikTok به کد نادرست داوطلبانه اتحادیه اروپا پیوسته است (فیس بوک ، گوگل ، موزیلا و توییتر در حال حاضر در آن شرکت می کنند) برای مقابله با اخبار جعلی. TikTok وعده ارتقاء صداقت و شفافیت در تبلیغات ، اجرای سیاست های ضدجعلی و ربات ها ، ترجیح دادن به اطلاعات " معتبر " و کمک به محققان برای کشف برنامه های اطلاعاتی است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید