تمیز کردن اقیانوس با ربات شناور

اقیانوس

سازمان غیر انتفاعی The Ocean Cleanup که در تلاش است تا اقیانوس ها را از آلودگی پلاستیک پاک کند ، ربات شناور جدیدی را معرفی کرده است که می تواند به طور مستقل زباله ها را جمع کند. این دستگاه جدید در نزدیکی ساحل قابل استفاده است.

برای انجام این کار ، آنها از پنل های خورشیدی از یک catamaran FRED (ربات شناور) استفاده می کنند. FRED در ساختار آن بسیار شبیه به جاروبرقی اقیانوس است. این ربات می تواند تا صد کیلوگرم پلاستیک را در یک باررفتن جمع آوری کند. در این حالت ، دستگاه با استفاده از کنترلر می تواند از راه دور کنترل شود.

 

catamaran
ربات شناور برای جمع کردن پلاستیک از سطح اقیانوس

FRED بیشتر انرژی خود را از پنل های خورشیدی بدست می آورد و هیچگونه آلودگی را منتشر نمی کند. برای جمع آوری پلاستیک ، ربات با سرعتی در حدود 2 گره (3.7 کیلومتر در ساعت) حرکت می کند ، که به آن امکان می دهد مانند یک کمربند نقاله ، زباله جمع کند. این دستگاه همچنین دارای یک سیستم هشدار داخلی است که نزدیک شدن حیوانات دریایی را خبر می دهد.

روزنامه واشنگتن پست خاطرنشان می کند که در ژوئن سال 2020 ، این شرکت یک ربات 15 متری راه اندازی می کند ، تنها می تواند زباله ها را در آب های آزاد جمع کند. در طول دوره آزمایشی ، FRED تنها 50 متر از ساحل فاصله داشته و دستگاه قادر به جمع آوری پلاستیک های رنگی و حتی لوله های کوچک بوده است.

مقاله را دوست داشتید؟کنار دریا می روید این همه پلاستیک و بطری های پلاستیکی نریزید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید