ربات آشپز سیب زمینی سرخ کرده و 18 غذای دیگر می پزد

ربات آشپز

این ربات آشپز یاد گرفته است که چگونه سیب زمینی سرخ کرده و 18 غذای دیگر را بپزد

خسارت اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کرونا (COVID-19 )باعث شده است که دهها هزار غذاخوری در ایالات متحده فقط در هفت ماه گذشته برای همیشه بسته شوند. با این حال ، Miso Robotics (سازندگان Flippy ، آشپز ربات) استدلال می کنند که بازگشت رستوران های آمریکایی به ثبات مالی نیاز به انقلابی مستقل دارد. این توسط Engadget گزارش شده است  . 

 

باک جردن ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Miso Robotics ، در مصاحبه ای با Engadget گفت که در بیماری همه گیر کرونا حرکت از پذیرایی کامل به غذای آماده و تحویل باعث شده است که بسیاری از رستوران ها "ضرر کنند و فقط تلاش کنند که سرپا بمانند." شایان ذکر است که هنگام استفاده از برنامه های تحویل مانند UberEats ، هر سفارش را بیش از 30 درصد کاهش می دهد.

 

به همین دلیل این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد که در حال ارائه آخرین نسخه Flippy ربات آشپز به صورت تجاری در سراسر جهان است. امروز این ربات آشپز هوشمند ، با توانایی و ایمنی بیشتر در برابر آلودگی هوا آشپزی می کند.

 

برای شروع ، این شرکت نرم افزار ChefUI خود را بهینه كرد تا "به كارگران آشپزخانه با ارتباطات پاسخگو و گردش كار كمك كند." با استفاده از این سیستم ، کارکنان خدمات غذایی نه تنها می توانند ببینند که چه سفارشاتی در صف پخت و پز قرار دارد ، بلکه از طریق یکپارچه سازی دوربین های Intel RealSense می توانند دمای داخلی غذا را نیز کنترل کرده و از ورود غذای نپخته به آشپزخانه جلوگیری کرده و حتی صف را به گونه ای تنظیم کنند که سفارشات در زمان دلخواه و یا سفارش های همزمان آماده شوند.


به عنوان مثال ، جردن یادآور می شود که پخت سیب زمینی سرخ کرده فقط 3 دقیقه طول می کشد ، در حالی که برای یک همبرگر 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین ربات آشپز Flippy به جای اینکه سیب زمینی سرخ کرده را به مدت 7 دقیقه قبل از آماده شدن همبرگر زیر چراغ گرمکن بگذارد ، می داند که فقط 3 دقیقه قبل از پختن همبرگر ، سیب زمینی سرخ شده را در روغن بریزید. 

 

امروز Flippy می تواند 19 غذای مختلف - از کورن داگ پنیری  گرفته تا چکن تندوری را آشپزی و تهیه کند. با این حال ، سازنده قول می دهد که به لطف سیستم پیشرفته یادگیری ماشین که توسط Miso توسعه یافته است ، مهارت های ربات را در هنگام آموزش افزایش دهد. 

 

برای کمک به حداقل رساندن کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا در حالی که در کنار یکدیگر با سر آشپزهای دیگر کار می کنید ، می توان یک پارتیشن شیشه ای را به ربات آشپز Flippy مجهز کرد. این به جداسازی ربات از تنفس پرسنل در طی فرآیند پخت و پز کمک خواهد کرد.شایان ذکر است که ربات آشپز Flippy همچنین گواهینامه امنیت NSF را نیز دریافت کرده است .

 

سرمایه گذاران و رستوران داران علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و در دسترس بودن ربات آشپز به نشانی invest.misorobotics.com مراجعه کنند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید