ناسا با یک عکس روانگردان از مشتری همه را سورپرایز کرد

در

3213455.jpg


ناسا اغلب ما را با تصاویر فضایی شگفت انگیز سورپرایز می کند ، اما تصویر جدید آژانس مطمئناً گیج کننده است. نه ، این یک زندگی میکروبی نیست که به سرعت در زیر میکروسکوپ در حال رشد است ، اینها سیکلون های مشتری هستند!

 

در مرکز تصویر یک طوفان دائمی وجود دارد که در قطب شمال مشتری یافت می شود و با چرخندهای کوچکتر از 4000 تا 4600 کیلومتر احاطه شده است. انتخاب رنگ در این عکس کاملاً هنری است و زیبایی مشتری را نمایان می کند.

 

به لطف چنین تصاویری از جونو ، ما در حال حاضر اولین دیدگاههای واضح خود را از مناطق قطبی مشتری داریم. دانشمندان قبلاً قادر به دیدن این مناطق نبودند ، اما جونو اسرار سیاره مشتری را روشن کرده و درک بهتری از جو مشتری در اختیار محققان قرار داده است.

 

دانشمند Gerald Eichstedt نیز در پشت این تصویر قرار دارد ، که تصویر نقاشی شده را با استفاده از داده های گرفته شده توسط ابزار JunoCam در طی چهار گذرگاه فضاپیما از مشتری در سال 2020 آماده کرده است. جالب اینجاست که ناساگسترش می یابد تصاویر خام جونو به اشتراک گذاشته شده است ، به همه این امکان را می دهد تا در مورد دیدگاه مشتری خیال پردازی کنند!

 

00989.jpg

سیکلون های مشتری

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناسا عکس فوری افسانه ای گرفته شده توسط ویوجر 1 در سال 1990 را به روز کرد

در

ناسا عکس فوری افسانه ای گرفته شده توسط ویوجر -1 را در سال 1990 به روز کرد
تصویر Pale Blue Dot توسط ماموریت Voyager-1 از فاصله 5.9 میلیارد کیلومتری زمین گرفته شده است. این عکس به عنوان بخشی از مأموریت به سرپرستی دانشمند کارل ساگان گرفته شده است ، در همان زمان کاوشگر عکس هایی از سیارات دیگر را ارسال کرد.

ناسا عکس فوری افسانه ای گرفته شده توسط ویوجر -1 را در سال 1990 به روز کر

ناسا تصمیم گرفته است به افتخار سی امین سالگرد این عکس ،آن را به روز کند. عکس اصلی شامل سه عکس گرفته شده توسط یک کاوشگر با استفاده از سه فیلتر رنگی بود. عکس جدید فیلترهای متعادل را بازسازی کرده است که به لطف آنها تصویر واضح تر می شود ، و پرتوی خورشید در اطراف کره زمین، دقیقاً مانند نور خورشید شروع به سفید شدن می کند. 

ناسا عکس فوری افسانه ای گرفته شده توسط ویوجر -1 را در سال 1990 به روز کر

Voyager-1 یک ایستگاه بین سیاره ای اتوماتیک است که از 5 سپتامبر 1977 در منظومه شمسی کاوش می کند. ماموریت اصلی برنامه فضایی مطالعه مشتری و زحل بود. Voyager-1 اولین فضا پیمایی بود که تصاویر ماهواره ای مفصلی از این سیارات گرفت. پس از اتمام مأموریت اصلی ، Voyager-1 ماموریت دیگری را برای مطالعه مناطق دور افتاده منظومه شمسی ، از جمله کمربند کوپر و مرز هلیوسفر آغاز کرد. Voyager-1 سریعترین فضاپیمایی است که از منظومه شمسی خارج شده و به  دورترین مناطق منظومه شمسی رفته است.

ناسا عکس فوری افسانه ای گرفته شده توسط ویوجر -1 را در سال 1990 به روز کر

عکس زمین ، زحل در پیش زمینه. عکس گرفته شده توسط ماموریت کاسینی در سال 2013.

عکس زمین ، زحل در پیش زمینه. عکس گرفته شده توسط ماموریت کاسینی در سال 2013.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناسا ممکن است بعد از سال 2022 مأموریت های کوچکی را به زهره، آیو و تریتون انجام دهد

در
ناسا ممکن است بعد از سال 2022 مأموریت های کوچکی را به زهره، آیو و تریتون انجام دهد
ناسا نتایج رقابت ماموریت های کوچک فضایی را منتشر کرده است. این برنامه شامل چهار برنامه است. دو ماموریت برای مطالعه سیاره ناهید ، یک ماموریت به یکی از قمر های مشتری به نام ایو (Io)  و ماموریت چهارم به بزرگترین قمر نپتون، تریتون است. این در بیانیه ناسا بیان شده است.
 
به عنوان بخشی از برنامه ماموریت فضایی کوچک Discovery ، ناسا انجام چهار ماموریت را از میان دهها متقاضی انتخاب کرد .این برنامه ها طی پنج سال از زمان تکمیل مرحله قبلی این برنامه در سال 2016 ارسال شده اند. برندگان هر کدام 3 میلیون دلار برای تهیه یک طرح مفهومی مفصل ، که باید در 9 ماه تهیه شود ، دریافت می کنند. در صورت موفقیت ، باید دو مأموریت بعد از سال 2022 به فضا اعزام شوند ، وقتی دو ماموریت Discovery در دست ساخت است ، کاوشگر های فضایی Lucy و Psyche ، در مدار قرار می گیرند.
 
مأموریت ناسا شامل مأموریت DAVINCI + بود ، که قبلاً وارد لیست فینالیست های Discovery شده بود. توسعه دهندگان DAVINCI + پیشنهاد می دهند وسیله نقلیه ای ایجاد کنند که بتواند ترکیب شیمیایی جو  سیاره زهره را طی یک فرود 63 دقیقه ای در سطح زهره(نام های دیگر سیاره زهره، ناهید و ونوس است)  مطالعه کند. این دستگاه همچنین به شما اطلاع می دهد که آیا اکنون آتشفشان هایی در ونوس وجود دارد و واکنش جو با سطح سیاره چگونه است.
 
مأموریت دیگر برای مطالعه ناهید ، VERITAS ، که در این رقابت نیز پیروز شد ، ادامه کاوش ماژلان خواهد بود که در اوایل دهه 1990 این سیاره را مورد مطالعه قرار داد. او تحقیقات مشابه نقشه برداری را با استفاده از رادارهای قدرتمندتر و سایر ابزارهای علمی انجام خواهد داد. به عنوان بخشی از این برنامه ، دانشمندان قصد دارند اولین نقشه سه بعدی ونوس را تهیه کنند.
 
IVO برای مطالعه یکی از بزرگترین قمر های مشتری  یعنی آیو Io ، قادر خواهد بود چندین دهانه نزدیک را بر روی سطح آن آزمایش کند.
 
آخرین پروژه - TRIDENT - بزرگترین قمر نپتون یعنی تریتون را مطالعه خواهد کرد ، همچنین به دنبال علائمی از آب و علائم فعالیت زمین شناسی خواهد بود. در همان زمان ، ممکن است دومین وسیله ای در تاریخ باشد که از نپتون و تریتون پس از وویجر -2 پرواز کرده است. این مطالعه در سال 1989 توسط وویجر -2 انجام شده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

در 29 آوریل یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین عبور می کند

در
در 29 آوریل یک سیارک بزرگ از نزدیکی زمین عبور می کند
محققان ناسا خاطرنشان كردند كه در 29 آوريل ، يك سیارک بزرگ 1998 OR2 از نزديك زمين عبور خواهد كرد. دانشمندان سیارک بزرگ 1998 OR2 را در لیست خطرناک بالقوه قرار نداده اند ، سیارک بزرگ 1998 OR2 به سیاره آسیب نخواهد رساند.
 
محققان گزارش دادند كه سیارك OR2 1998 به سمت زمین در حال حركت است و در پایان ماه آوریل به نزدیكی سیاره زمین می رسد. رویکرد آن را می توان با یک تلسکوپ کوچک یا به صورت آنلاین مشاهده کرد.
 
دانشمندان ناسا خاطرنشان كردند كه در 29 آوريل ، يك سیارک 6.2 ميليون کيلومتر از نزدیک زمين عبور خواهد کرد - اين فاصله 16 برابر فاصله ماه و زمين است. آژانس افزود: "این فاصله مسافت ایمنی برای سیاره زمین است و ما آن را به عنوان یک پدیده آسمانی بالقوه خطرناک علامت گذاری نکردیم."
 
طبق برآوردهای ناسا ، عرض این سیارک از 1.8 تا 4.1 کیلومتر است. این کار به شما امکان می دهد حتی با کمک تلسکوپ های آماتور آن را ببینید ، اما اکنون این سیارک خیلی کم نور است تا بدون کمک تجهیزات حرفه ای آن را تماشا کنید. این پروژه "تلسکوپ مجازی" - رصدخانه از راه دور، توسط متخصص فیزیک نجومی جیانلوکا Masi  تاسیس شد، اجازه می دهد تا به مشاهده جسم آسمانی، که در حال حرکت با سرعت 31 هزار متر / ثانیه، در زمان واقعی است بپردازیم.
 
طبق گفته EarthSky ، سیارک OR2 1998 پیش بینی می شود به بزرگی بصری 10 یا 11 برسد. این بدان معنی است که حداقل در تلسکوپ های 6 یا 8 اینچی قابل مشاهده خواهد بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است

در
چند هفته پیش دانشمندان دسته جدیدی از عکس های جدید از غول گازی شکل، مشتری را از ماهواره جونو دریافت کردند. دوربین جونو موفق به ضبط پدیده های غیرقابل انکار  شد. در زمان عکس گرفتن ، این ماهواره تنها 104،600 کیلومتر بالاتر از ابرهای مشتری بود.
 
طوفان های آنجا مانند نقاشی روغنی به نظر می رسند. حتی اگر به آن نزدیک تر هم باشید به نظر 3D می رسد.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
این عکس های جدید مشتری کاملاً مثل نقاشی سورئالیست ها است.کارت  عالیه ، جونو!
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
این عکس های جدید مشتری کاملاً سورئال است
چگونه می توانید بعد از دیدن این موضوع عاشق فضا نشوید؟ در عین حال بسیار وحشتناک و جذاب است.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
بسیاری از تصاویر یک لکه پرتقال نارنجی را در سطح سیاره نشان می دهند. این طوفان گرد و غبار است که حدود 150 سال از آن می گذرد و به دلیل این واقعیت که مشتری واقعاً هیچ زمین محکمی ندارد ، پنج تا ده دهه دیگر ادامه خواهد داشت.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
در اینجا افسانه بزرگ مشتری سرخ و سایر طوفان های گازی در نیمکره جنوبی وجود دارد.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
عکس های جدید از سیاره مشتری 
آنها می گویند اگر به اندازه کافی به نقطه قرمز بزرگ خیره شوید ، به شما خیره می شود. اما اگر از من سؤال کنید ، مطمئناً ارزش آن را ندارد که عقل خود را از دست بدهید! همچنین ، آن طوفان شیری در حال چرخش درست در زیر نقطه قرمز (Red Spot) بیضی فوق الذکر BA است.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
همچنین ، جونو توانست یک طوفان عظیم دیگر را عکس بگیرد و حرکت آن را به دست آورد - Oval BA. این یک گردباد مرگبار است که توسط سه طوفان کوچکتر ایجاد شده است و در حدود 2000 سال پیش با یک ناهنجاری بزرگ در سطح فاجعه بار مشتری ترکیب شده است.سیارات عادی دارای قطب های یخی پوشیده هستند، اما  درمشتری چرخش بیشتری از گاز وجود دارد.
عکس جدید مشتری کاملاً سورئال است
عکس های جدید مشتری
قطب جنوب مشتری برای این ماده برف یا یخ یا خاک ندارد. این فقط یک کابوس بی پایان در آنجاست.

نظرات

در ادامه بخوانید...

سیارک 2016 HO3 شناسایی شد

در

به تازگی یک سیارک کوچک در مداری به دور خورشید توسط توسط تلسکوپ کاوشگر سیارک‌ها شناسایی شده که آن را به عنوان یک همراه ثابت برای کره‌ی زمین قلمداد کرده اند و آن طور که به نظر می آید، تا قرن‌های آینده نیز به همین روال باقی می ماند. 

این سیارک جدید را که 2016 HO3 نامگذاری کرده اند، همزمان با اینکه به دور خورشید در گردش می باشد، در مداری نیز پیرامون کره‌ی زمین گردش می‌نماید. البته فاصله‌ی این سیارک از زمین به قدری دور می باشد که نمی شود آن را به عنوان یک قمر واقعی برای سیاره‌‌مان به شمار بیاوریمد. اما شاید بتوان آن را به عنوان بهترین و پایدارترین مثال تا به امروز از یک «شبه قمر» نزدیک کره‌ی زمین قلمداد کنیم.

پل کوداس (Paul Chodas)، مدیر مرکز مطالعات اجرام نزدیک به زمین ناسا (NEO) در این باره گفت:

از آنجا که 2016 HO3 حلقه‌ای را پیرامون سیاره‌ی ما طی می‌نماید، اما هرگز از حد معینی بیشتر از سیاره‌ی ما دور نمی‌گردد، بنابراین می شود آن را به عنوان یک‌ شبه‌قمر برای کره‌ی زمین به شمار آوزد. یک سیارک  دیگر به نام 2003 YN107 نیز از یک الگوی مداری مشابه برای بیش از ۱۰ سال پیش پیروی می‌کرد، اما از آن زمان به بعد، از مجاورت کره‌ی زمین دورتر شدو سرانجاماز مدار زمین خارج شد.این سیارک جدید بسیار بیشتر از مورد قبلی روی کره‌ی زمین قفل شده و محاسبات ما نشان داده که 2016 HO3 برای نزدیک به یک قرن گذشته، به صورت یک شبه‌قمردرمدار زمین بوده و در ادامه نیز انتظار داریم که تا چندین قرن آینده نیز این شبه‌قمر از الگوی موجود برای همراهی کره‌ی زمین تبعیت نماید.
سیارک  2016 HO3 اولین بار در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۶، توسط تلسکوپ کاوشگر سیارک‌ها به نام Pan-STARRS 1 هالیاکالا، هاوایی، توسط موسسه نجوم و بودجه دانشگاه هاوایی شناسایی گردیدد. این مرکز توسط دفتر هماهنگی دفاع سیاره‌ای ناسا اداره می‌گردد. اندازه‌ی این جسم کوچک هنوز به طور دقیق مشخص نشده ، اما این احتمالکه بزرگتر از ۴۰ متر و کوچکتر از ۱۰۰ متر  باشد ، هست. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

امکان زندگی در این هفت سیاره جدیدکشف شده

در

(سیارک): ستاره‌ شناسان موفق به کشف هفت سیاره که اندازه‌ای نزدیک به اندازه کره زمین را دارا می باشند رصد کرده اندکه همگی به دور یک ستاره در حال چرخش‌ می باشند.به نطر محققان در سطح همه این هفت سیاره امکان وجود آب بصورت مایع وجود دارد.  سه سیاره از هفت سیاره در فاصله‌ای از ما قرار دارند که می‌توانند قابل سکونت باشند.


این سیاره‌ها برای اولین بار به وسیله تلکسوپ‌ فضایی اسپیتزر، متعلق به سازمان فضایی آمریکا، شناسایی شدند.
هفت سیاره تازه  به گرد ستاره "ترپیست یک" (Trappist-1) که یک ستاره با حجم کم و دمای پایین می باشد در حال چرخش می باشند.
این منظومه کوچک ۴۰ سال نوری با زمین فاصله دارد.خبر کشف این سیاره‌ها برای اولین بار توسط میشل گیلون، از دانشگاه بلژیکی لیژ که سرپرست نویسندگان  مقاله مربوط به کشف این هفت سیاره در مجله نیچر می باشد را منتشر کرد.   به نظر میشل گیلوان  این سیاره‌ها به یکدیگر و همینطور به ستاره‌شان بسیار نزدیک‌ هستند و وضعیت‌شان خیلی شبیه به وضعیت ماه‌های دور سیاره مشتری می باشد. اما چون ستاره این منظومه، کوچک و سرد می باشد، دمای هفت سیاره کشف شده، معتدل مانده ، وجود آب مایع و شاید حیات را محتمل می داند.


به گفته دگتر گیلون این بزرگ‌ترین مجموعه  از سیاره‌های هم‌اندازه کره زمین می باشد که کشف شده و  همگی در شرایط یکسانی از نظر وضعیت سکونت قرار دارند.
دکتر اموری تراود یکی دیگر از نویسندگان این مقاله گفته است که اگر دورترین سیاره نسبت به ستاره "ترپیست یک"، مثل سیاره زهره و نه زمین، اتمسفری داشته باشد به طور موثر مانع حرارت شود، احتمالا ممکن است قابل سکونت باشد.
او بیان کرده که بسیار ناامید کننده می باشد اگر زمین تنها محل قابل زندگی در میان سیاره‌های جهان باشد.
شور و شوق حاصل از کشف این سیاره‌ها تنها به این دلیل نمی باشد که یک دفعه تعداد زیادی سیاره هم اندازه زمین همه با هم و در یک محدوده کشف گردیده اند بلکه بخشی هم به اینعلت می باشد که ستاره "ترپیست یک"،تقریبا کوچک و کم نور می باشد.این به این معنا است که مطالعه این سیاره‌ها از مطالعه سیاره‌هایی که به ستاره‌های نورانی نزدیک‌ترمی باشند  آسان‌تر می باشد.
مرحله بعدی تحقیقات  که آغاز شده ،جستجو برای یافتن گازهای کلیدی برای حیات یعنی اکسیژن و متان می باشد.
ستاره شناسان امیدوارند که به زودی رازهای دیگر سطح این سیاره‌ها را آشکار سازند.

همسایه ای جدید برای زمین

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...