ژاپن قصد دارد تا سال 2023 روی ماه نیروگاه درست کند

ماه

آژانس اکتشاف هوا فضا ژاپن قصد دارد تا سال 2035 کارخانه سوخت هیدروژن در ماه ایجاد کند. این خبر روز دوشنبه توسط آژانس کیودو گزارش شد.

امکانات تولیدی قرار است در منطقه قطب جنوب ماهواره طبیعی زمین (ماه ) ایجاد شود ، جایی که همانطور که کارشناسان تصور می کنند ، ذخایر قابل توجهی از یخ وجود دارد.

 

از آن آب به دست می آید که سپس به اکسیژن و هیدروژن تجزیه می شود. دانشمندان ژاپنی با استفاده از این عناصر قصد تولید انرژی دارند.

طبق محاسبات اولیه ، این مقدار به 21 تا 37 تن آب نیاز دارد. این نیروگاه هزینه حمل سوخت از زمین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این ، اجرای موفقیت آمیز پروژه به تسریع سرعت اکتشاف ماه و فضا کمک خواهد کرد.

 

سال گذشته ژاپن تصمیم خود را برای پیوستن به برنامه ماه ناسا اعلام کرد. در تاریخ 10 ژوئیه ، وزارت آموزش ، فرهنگ ، ورزش ، علوم و فناوری ژاپن و ناسا توافق نامه همکاری در زمینه تحقیق در مورد ماهواره طبیعی زمین را امضا کردند.ما در مورد تعامل با هدف تأمین تجهیزات تحقیقاتی لازم ، تبادل داده ها در سطح ماه ، ایجاد مشترک یک مریخ نورد در ماه و همچنین ارسال احتمالی فضانوردان ژاپنی به ماه صحبت می کنیم.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید