دانشمندان یک فناوری ایمن و ارزان برای ضد عفونی تخم مرغ بسته بندی شده ایجاد کرده اند

111111111111.jpgتخم مرغ

دانشمندان روسی یک فن آوری ارزان ، ایمن و قابل اعتماد برای ضد عفونی کردن سطح تخم مرغ های بسته بندی شده ایجاد کرده اند. شرح این فناوری در مجله Food and Bioproducts Processing منتشر شده است.

 

فناوری جدید ضدعفونی کننده باعث از بین رفتن باکتری های پوسته تخم مرغ از جمله سالمونلا می شود. همچنین به شما امکان می دهد مرغ های گوشتی با ایمنی پایدار در برابر بیماری های ویروسی پرورش دهید. تخم های بسته بندی شده به مدت 50 نانو ثانیه (یک میلیاردیم ثانیه) با پرتوی الکترونی ضد عفونی می شوند. کل فرآیند در ظروف پلاستیکی انجام می شود.

 

سرگئی سوکووین ، استاد دانشگاه فدرال اورال و شعبه اورال آکادمی علوم روسیه توضیح می دهد: "ضد عفونی تخم مرغ های بسته بندی شده تخم ها را از آلودگی بعدی در هنگام نگهداری محافظت می کند." - ما توانسته ایم روشی را برای ضدعفونی ظرف و پوسته تخم مرغ ایجاد کنیم که بر خصوصیات فیزیکی پروتئین ، زرده و پوسته یا ترکیب آنها تأثیر نگذارد. و اندازه تخم ها مهم نیست. "

 

ضد عفونی تخم مرغ

آزمایشات تابش بر روی شتاب دهنده URT-0.5 انجام شده است.


86٪ از جوجه های تخم مرغ درمان نشده علائم التهاب مزمن را نشان می دهند. در مرغ های تخم مرغ تابش شده ، این رقم فقط به 4٪ رسید. در همان زمان ، جوجه های گروه دوم ایمنی بیشتری نسبت به بیماری نیوکاسل داشتند. این یک بیماری ویروسی پرندگان است. این بدان معنی است که مرغ هایی که از تخم مرغ استریل شده بدنیا می آیند کمتر بیمار خواهند شد. و کاهش قابل توجه دوز آنتی بیوتیک ها در طی روند رشد امکان پذیر خواهد بود.

 

این فناوری در تولیدکنندگان صنعتی نیز صرفه جویی می کند. برای بیرون آمدن جوجه ها از تخم های تمیز حدود شش ساعت زمان کمتری لازم است. به جای ساعت 22-24 معمول ، جوجه ها در 16-18 ساعت بیرون می آیند. این باعث کاهش هزینه های ساخت می شود.

 

این فناوری اجازه می دهد تا حداکثر 40 تخم در هر ثانیه تابش شود. هزینه ضد عفونی یک بسته پلاستیکی 10 تخم مرغ 1.2 سنت بود. اگر یک خط فناوری در شیفت 250 روز کاری در سال کار کند ، سرمایه گذاری در مدت پنج سال نتیجه می دهد. در عین حال ، هزینه های اصلی حقوق کارمندان ، هزینه های سربار و تجهیزات است.

 

هیچ مشکلی جدی در اجرای فناوری وجود ندارد. اندازه کوچک شتاب دهنده ، ادغام در خطوط کنترل و بسته بندی تخم مرغ موجود در مرغداری ها را آسان می کند. به گفته دانشمندان ، از این فناوری می توان برای ضد عفونی كردن سطح تخم های دیگر پرندگان و محصولات با پوست یا سایر بسته بندی های طبیعی (دانه ها ، موز ، پرتقال) نیز استفاده كرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید