عابران پیاده با راه رفتن در خیابان هوشمند لندن برق تولید می کنند و جایزه می گیرند

خیابان هوشمند

 

برای سال‌ها، بشریت مفاهیم مختلفی را برای تولید انرژی از منابع جایگزین ایجاد کرده است. و به نظر می رسد که تقریباً هر چیزی را می توان برای این منظور تطبیق داد. بنابراین یک شرکت از بریتانیا موفق شد پروژه "خیابان هوشمند" خود را ایجاد کند و در میان نوآوری ها، خیابان هوشمند یک نوع بسیار جالب از سیستم تولید انرژی بود. و نکته این است که با ... قدم های عابران کار می کند.

 

خیابان هوشمند

خیابان هوشمند آینده

 

این خیابان مبتکرانه به خیابان (Bird Street) مشهور شده است که در نزدیکی خیابان آکسفورد در وست اند لندن و در کنار یک مرکز خرید بزرگ قرار دارد. قبل از تحول تکنولوژیکی خود در سال 2017، در واقع به هیچ وجه از صدها و هزاران خیابان دیگر در پایتخت انگلیس متمایز نبود. با این حال ، دقیقاً پس از آن که توسط متخصصان شرکت انگلیسی Pavegen گرفته شد ، به شهرت رسید.

 

خیابان هوشمند

نمای خیابان قبل و بعد از اجرای کانسپت.


یکی از ابداعات، نصب روکش مخصوص در یکی از مسیرهای پیاده روی به مساحت 107 متر مربع بود. در آن بود که ژنراتورهای پیاده روی نصب شده بودند. آنها مانند سلول هایی به شکل مثلث متساوی الاضلاع به نظر می رسند (طول یک ضلع آن 500 میلی متر است) و انرژی پله های هر عابر پیاده را با توان 5 وات به برق تبدیل می کنند. به نوبه خود، الکتریسیته تولید شده از این طریق برای روشن کردن خود خیابان و همچنین بازتولید پس‌زمینه صدا به شکل صدای پرندگان و عملکرد فرستنده‌های بلوتوث استفاده می‌شود.

 

خیابان هوشمند

راه بروید و جایزه بگیرید

کار و نتایج یک خیابان هوشمند کاملاً عمومی است: به عنوان مثال، با قدم زدن در این خیابان، یک عابر پیاده می‌تواند متوجه شود که هنگام پا گذاشتن روی ژنراتورهای پیاده‌روی چقدر انرژی تولید می‌کند. این اطلاعات را می توان در یک برنامه اختصاصی گوشی هوشمند پیدا کرد. علاوه بر این، حتی می توانید برای شرکت در تولید برق از تخفیف و کوپن هدیه بهره مند شوید. و فعالیت عابران از جمله به دلیل صداهای فوق الذکر صدای پرندگان که از بلندگوهای نصب شده در مسیر پیاده روی شنیده می شود، تحریک می شود.

 

نیمکت هوشمند

یک نیمکت هوشمند که هوا را تصفیه می کند.

 

از دیگر نوآوری‌هایی که "خیابان برد" لندن به آن مشهور است، می‌توان به نیمکتی که برای فیلتر کردن هوای آلوده طراحی شده است، و پس از آن هوای سالم را به خیابان بازمی‌گرداند، ونام برد. اکسیدها، باکتری های مضر را از بین می برد و حتی گرد و غبار را دفع می کند. الکس ویلیامز مدیر حمل و نقل لندن گفت البته امیدهای زیادی به این مفهوم وجود دارد: «مفهوم خیابان هوشمندی که ما در "خیابان برد" آزمایش کردیم. در آینده، می توان آن را در سراسر لندن گسترش داد. امیدوارم این رویکرد نوآورانه همچنان در حل مشکلات کلان شهرها در قرن بیست و یکم استفاده شود.»

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید