تویوتا لندکروز جدید

در

تمامی مدل های موجود تویوتا،در بیش از 190 کشور در سراسر جهان موجود است.قابلیت های بی رقیب خارج از جاده ای  تویوتا لند کروز آنرا به شهرت جهانی به عنوان محکم ترین و قابل اعتماد ترین۴*۴ جهان رسانده و در بیش از ۱۰ کشور اروپایی به بیشترین فروش در این سایز ماشین رسیده است.

تویوتا لندکروز جدید بیشتر محبوبیت و شهرت خود را با استایل تنومند و مدرن تر ،پیچیدگی و راحتی بیشتر، طراحی داخلی با کیفیت و بهبود بخشی توانایی پویایی  و کاربر دوستی در نمونه های جاده ای و خارج جاده ای به دست آورده است.این تغییرات شامل بهینه سازی ارگونومیک،تعویض دنده کاربردی ،ترکیب و طراحی بزرگ داشبورد،صفحه نمایش  تویوتا تاچ ۲ با سیستم چند رسانه ای،سیستم متریک کیلومتر و نمایشگر 4.2 اینچ چنداطلاعاتی و کنترل تعویض دنده پشت فرمان می باشد. (سیارک)

در راس این تغییرات،سیستم تهویه و سرد کن های صندلی های جلو،گرم کن صندلی های عقب وکنترل اتوماتیک آب و هوا ،گرم کن شیشه جلو،ناز های شستشو شیشه و چراغ و طراحی کلید هوشمند راشامل می شود.

در اروپای غربی،لند کروز جدید،از یک موتور 2.8 با ۱۳۰ کیلو وات یا 177 اسب بخار قدرت که توربو دیزل است بهره می برد.

برای اروپای شرقی،این مدل با انتخاب بین موتور 2.7 وی وی تی آی با قدرت 122 کیلو وات و 164اسب بخار و یا 4.0 لیتر وی وی تی آی با 183 کیلو وات یا 249 اسب بخار بهره می برد.(این موتور ها بنزینی می باشند)

کلید توانایی بی نظیر خارج جاده ای تویوتا لندکروز،ترکیب مواد با دوام با کیفیت بالا،مقاومت در برابرتغییر شکل،ساختار بدنه ای منحصر به فرد و مراحل راهنمایی و پشتیبانی تکنیکی که برای راننده فراهم می کند می باشد.

تویوتا لند کروز  2018

بیشترین عملکرد بیرون جاده رانندگی را حتی به راننده ای غیر حرفه ای و ماهر می دهد.سیستم تویوتا لندکروز برای همه جاده ها ،ایمنی ،لذت بخش بودن،استفاده آسان آنرا به یکی از پیشرفته ترین ماشین های در جهان بدل کرده است.

توانایی های بیرون از جاده ای  تویوتا لندکروز جدید از میان ۳ تنوع انتخابی که شامل ،باز،محبوس و جدید توسن لیمیتد اسلیپ دیفرنشیال میباشد بیشتر از قبل شده است.

ال اس دی در واقع قابلیتی برای آفرود میباشد که با تنظیم تورک متر و گشتاور به بهبود عملکرد سیستم وقدرت کمک میکند و باعث درگیری چرخ دنده های خاص و به جایی در گیربکس می شود

سیستم تنظیم محیط برای آفرود(ام تی اس ) برای قسمت اتو  بهبود بخشیده شده که اتوماتیک به صورت۵ سرعته قابل تنظیم است.وعملکرد  نمایشگر به عملکرد چند محیطی افزایش یافته که باعث نمایش دادن زیر ماشین ، دوربین چرخشی جلو، نمای پانورامایی و نمای گسترده ای از عقب میدهد. (سیارک)

تویوتا لندکروز جدید با سیستم تویوتا سیفتی سنس به معنی حس ایمنی تویوتا مجهز شده است که شامل مجموعه ای از تکنولوژی های فعال ایمنی که برای جلوگیری یا کاهش تصادفات در طول موقعیت هایپر ترافیک طراحی شده است .

این امکانات شامل پر کولیسن سیستم  عملکرد شناسایی عابر پیاده ، کروز کنترل تطبیقی،سیستم آلارم خروج از خط ، نور افکن های اتوماتیک و کمک راهنمای نشانه ها و خط های جاده می باشد.

تکنولوژی ایمنی بیشتر شامل رادار نمایش نقاط کور، رادار نشان دهنده عبوری های پشت و سیستم اتوماتیک تنظیم فشار باد تایرها میباشد.

هیچ اس یو وی دیگری به جز لندکروز قابلیت های منحصر بفرد ترکیبی بیرون جاده ای و پویایی درون جاده ای را ارائه نمیدهد.

حضور پر قدرت بر روی جاده و تکنولوژی های سطح بالا به کار رفته در آن ،آنرا به عنوان یک۴*۴ ویژه با توانایی راحت رفتن در هر جایی را ارائه می دهد.هرجایی که بخواهید بروید.تویوتا لند کروز شما را آنجا میبرد و برمیگرداند.

پویایی بیشتر ،مدرن بودن،طراحی ظاهری قوی 

طول نهایی لند کروز جدید تا ۶۰ میلیمتر افزایش داشته که به 4840 میلیمتر می رسد( برای مدل های سه در 4565 میلیمتر می باشد)

مانورپذیری استثنایی را به ارمغان می آورد.با کمترین جا برای دور زدن دایره ای  5.8 متری(برای

مدل های سه در 5.2 متر کافی است)

با طراحی های جدید در شبکه رادیاتور، چراغ های جلو، سپر جلو و گلگیر ها ی جلوی تویوتا لندکروزچند نشان ساختاری که برگرفته از طراحی منحصر به فرد آن است به چشم می خورد.

تویوتا لندکروز برای ساماندهی زیبایی و قدرت بیرون جاده ای ، شبکه رادیاتور و چراغ های جلو را بالاتر قرار داده است(برای بهتر بودن عملکرد آفرود)

شبکه رادیاتور ابتدایی تا جایی که امکان دارد بزرگ میباشد برای اینکه عملکرد خنک سازی موتور را بهتر کند . در حالی که نور افکن های داخل جای خود قرار گرفته اند تا از آسیب رساندن موانع وبقیه موارد هنگام آفرود و بیرون جاده جلوگیری کند.

تقویت و بهبود سازی لندکروز،ایستادگی قدرتمند،به شدت اثرات جانبی که شامل کاهش زاویه دیددر میدان های بیرون جاده ای میباشد را کاهش میدهد.

فاصله تا زمین به 215 میلی متر کاهش پیدا کرد.(برای مدل های سه در 205 میلی متر میباشد)25 درجه انحراف و ۲۲ درجه زاویه شکست شیب مدل های آفرود را مطمئن تر کرده است.

در مشخصات ظاهری ، نوک سپر جلو بالا آمده است.سپر جلو و گلگیر و سپر عقب با همان محور افقی هم راستا شده اند و به لند کروز جدید چهره اسپورت و حالت پویایی بیشتری را میدهد.

مشخصات ظاهری ماشین به واسطه رینگ های ۱۷ اینچی ۶ پره بهتر شده است که دارای آر پی سی کمتر یعنی میزان لغزش کمتر میباشد. براقی بالای رینگ های آلیاژی ۱۸ اینچی و ۱۲ پره جدید و در نمونه جدیدتر با آلیاژ های ۱۹ اینچی کامل شده است. (سیارک)

در قسمت عقب ماشین،نشانه های جدیدی از طراحی دوباره لامپ ها شامل یک چراغ خطر ال ای دی تزیینات صفحه فلزی در پشت با تعداد زیادی از صفحات اطراف آن،سپر مرمت شده با گوشه های پیشانی دار به چشم میخورد.

کیفیت بالاتر مواد داخل کابین

کابین تویوتا لندکروز جدید شامل ترکیب سلیقه ای مجدد داشبورد، طراحی جدید برای ابزار راننده و کنسول میانی میباشد.ترکیبی از بهترین مجموعه ها که در پایان به خاطر این مواد با کیفیت به کار رفته بایداز این ماشین تقدیر کرد.بالای کنسول میانی کمی کاهش یافته برای اینکه براقیت ظاهری بیشتری بوجود بیاورد و دید جلو را برای رانندگی آفرود بهبود ببخشد.

این شامل صفحه 8 اینچی بزرگتر،تنظیمات حالت های نورانی صفحات ایر کاندیشن و مجموعه ای از ابزار های مرتبط با رانندگی را شامل می شود.داخل لند کروز جدید شامل انتخابی بین تم های مشکی،قهوه ای مشکی و به تازگی بژ اعلا میباشد.انتخاب درست به زیبایی تزیینات داخل کابین که همراه با نقره ای متالیک که با ابزار کنسول وسط همخوانی دارد.

 تویوتا تاچ ۲

تویوتا لندکروز جدید با سیستم تویوتا تاچ ۲  و مانیتور تمام رنگی لمسی چند رسانه ای  و سیستم نویگیشن (مکان یابی) تکمیل شده است.

سیستم نویگیشن با مدل های ۳ بعدی شهر ها ،گرافیک و تصویر های برجسته،پیش بینی ترافیک،و اس او اس یا همان تماس اضطراری  مجهز شده است.نمایش تقسیم صفحه نمایش به کاربران این اجازه را می دهد که عملکرد و ویژگی های بیشتری را در یک نگاه ببینند،ترکیبی از سیستم نویگیشن با سیستم های رسانه، و اطلاعات برنامه ها

سیستم تویوتا تاچ ۲ از سیستم وصل شدن به وای فای پشتیبانی میکند که به کاربران اجازه راه اندازی تلفن های هوشمند را به عنوان وای فای هات اسپات میدهد که میتوانند به قابلیت های آنلاین سیستم دسترسیپیدا کنند.

علاوه بر این،سیستم اجازه دسترسی به بخش آنلاین تویوتا را می دهد و تعداد زیادی برنامه کاربردی از جمله،قیمت سوخت،اطلاعات هواشناسی و فضای پارکینگ ها و برنامه توییتر را شامل می شود.

عملکرد تشخیص صدای پیشرفته که برای دسترسی آسان به برنامه ها در حین رانندگی طراحی شده ، درمحدوده 15 زبان قابل اجرا می باشد.

این اجازه را به راننده میدهد که مقصد را کامل وارد کند و تماس تلفنی برقرار کند،از آیپاد وصل شدهآهنگ خاصی را اجرا کند همچنین برای اجرا و کنترل بر روی برنامه ها و برای اجرای برنامه سیری (Siri) اپل بدون اینکه به  آن نگاه کنیم.

 موتور 2.8 لیتری جهانی دیزل

بر روی مدل های ۳ در و ۵ در این موتور 2.8 لیتر دیزل با انتخاب این که گیربکس ۶ دنده دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک باشد موجود می باشد.

موتور 2755 سی سی و 16 سوپاپ ، ۴ سیلندر DOHC که به توربوشارژر همراه با اینتر کولر مجهز شده است و 130 کیلو وات یا 177 اسب بخار در 3400 آر پی ام (دور موتور) قدرت میدهد.شامل اندازه گیری کامل وجامعی میشود که برای بهینه وزن،افزایش بهبود احتراق و کاهش اصطکاک طراحی شده است.

کنترل الکتریکی موتور شامل،نوع سیستم سوخت رسانی common rail که باعث فشار بیشتر و کنترل فشار تزریق وارد شده به موتور می شود ، تزریق دقیق  که با هوای محیط مخلوط می شود قبل ازاینکه تزریق اصلی با تاخیر روبرو شود. ترکیب احتراق پایدار که حتی در سخت ترین شرایط محیطی به خوبی عمل میکند و عمل سوخت رسانی را کامل می کند و گرمای حرارتی موثر را به وجود می آورد.این واحد با سیستم گردش آب خنک کننده گاز خروجی (EGR ) مجهز شده است که با خنک کردنای جی آر باعث بهبود عملکر می شود و همچنین از کنترل سوپاپ خروجی برای تنفس منیفولد بهره می برد. (سیارک)

سیستم کاتالیزوری کاهنده NOX  ، میتواند تا 99 درصد از نشر NOx  که از گازهای اصلی آلودگی هوا میباشد ، جلوگیری کند و این موتور 2.8 لیتر تویوتا لندکروز با سازگاریهای یورو 6 همخوانی دارد.

گیر بکس اتوماتیک فوق العاده ۶ سرعته همراه با موتور 2.8 لیتر گشتاور چشمگیر370 نیوتن را در دورموتور1200 دور در دقیقه ارائه میدهد و بیشترین گشتاور آن به 450 نیوتن متر در دور موتور 1600 تا2400 دور در دقیقه میرسد.به شتاب 12.7 ثانیه ای برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر میرسد و بالاترینسرعت آن به 175 کیلومتر در ساعت میباشد.میزان مصرف سوخت و دی آکسید کربن آن به 7.4 در۱۰۰ کیلومتر و 194 گرم بر کیلومتر میرسد.

اگر تویوتا به گیربکس  ۶ دنده دستی مجهز باشد،حداکثر گشتاور 420 نیوتن بر متر در دور موتور

1400 تا 2600 را ارائه میدهد.شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن به 12.1 ثانیه میرسد و حداکثر سرعت آن به 175 کیلومتر بر ساعت میرسدو مصرفسوخت آن به 7.4 لیتر بر 100 کیلومتر و 194 گرم بر کیلومتر دی اکسید کربن می باشد.

 موتور 2.7 لیتر بنزینی

ثابت شده که موتور 2694 سی سی بنزینی قدرتی برابر با 120 کیلو وات و یا 161 اسب بخار در

دور موتور 5200 دور در دقیقه تولید میکند و بیشترین گشتاور آن به 246 نیوتن متر در دور 3900 میرسد.این ترکیب از یک سری بهبود ها ی طراحی که باعث حفظ کردن وزن،بهبود عملکرد احتراق،و کاهش اصطکاک  میباشد بهره میبرد .

وقتی که از گیربکس ۵ سرعته دستی استفاده میکنیم موتور 2.7 لیتری حداکثر سرعت 165 کیلومتردر ساعت و مصرف سوخت 12.3 لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را ارئه میدهد. وقتی که به گیربکس ۶ سرعتهاتوماتیک مجهز باشد حداکثر سرعت 160 کیلومتر و مصرف سوخت 12.5 لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر را ارائه میدهد. 

موتور دابل VVT-i ۴ لیتری

موتور بنزینی سبک وزن است ،3956  سی سی ،۲۴ سوپاپ، زنجیره رانندگی DOHC ،تزریق مستقیم سوخت با ۶ سیلند و دابل VVT-i

موتور ۶ سیلندر VVT-i به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک مجهز شده است و 183 کیلو وات و یا 249 اسب بخار را در دور موتور 5600 و 381 نیوتن گشتاور را در دور موتور  4400 ارائه میدهد.در حالی که شتاب ۰ تا صد آن به 9.7 ثانیه نیاز دارد و حداکثر سرعت آن به 175 کیلومتر بر ساعت میرسد.این موتور میزان نشر 256 گرم بر کیلومتر را تولید میکند و 10.8 کیلومتر را به چرخه اختراق بر میگرداند. (سیارک)

 گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک فوق هوشمند الکتریکی

همه مدل ها میتوانند به گیربکس فوق هوشمند اتوماتیک الکتریکی ۶ سرعته که باعث بهبود عملکرد کنترل سیستم طراحی شده اند مجهز بشوند و به این منظور ایجاد شده اند تا هم مصرف سوخت را بهبود ببخشند و هم عملکرد رانندگی را .

 کنترل بهره وری موثر گیربکس تمام سرعته ،توانایی های این گیربکس را در حالت های متنوع رانندگیمشخص میکند.برای نمونه،برای حالت هایی که بار بسیاری روی ماشین است و با توجه به تنظیمات دریچه گاز،این سیستم مشخص میکند که دنده ۶ بهتر است یا ماشین باید در دنده ۵ بماند برای آنکه تعادلی بین قدرت و مصرف سوخت برقرار شود.

کنترل سرعت برای حرکت بر روی شیب ها باعث بهینه سازی حرکت با استفاده از بهبود سازی مصرف سوخت میشود.مصرف سوخت به صورت اتوماتیک وقتی که ماشین ایست میکند قطع می شود مگر اینکه سرعت موتور به کمترین دور موتور برسد و دوباره تزریق سوخت ادامه پیدا میکند تا از خفه شدن موتور جلوگیری شود.بر این اساس،گیربکس ترمز موتور را حداکثر میکند با انتخاب دنده پایین تر برای جلوگیری کردن ازکم شدن دور موتور تا حد مجاز  بنابراین مصرف بیش از حد سوخت قطع میشود تا مصرف سوخت بیشتر بهینه شود.

کنترل هوش مصنوعی که به اسم Artificial intellingence  شناخته می شود،شامل کنترلری بر باز شدن و بسته شدن سریع  شتاب دهنده میباشد.نمونه قبلی این کار را آسان تر مینمود که به محض اینکه پا را از روی پدال بر میداشتیم به همان دنده میرسیدیم و به محض اینکه پا را روی پدال بگذاریم مجددا نیرو و واکنش پذیری خوبی را دوباره تجربه میکردیم.

 سیستم انتخاب درایو مد

 لندکروز جدید شامل انتخاب عملکر درایو مد میباشد که به رانندگان اجازه میدهد که انتخابی بین

اکو (اقتصادی –مصرف سوخت کمتر)،کامفورت (نرم و راحت)،نرمال(حالت معمولی)،

اسپورت اس (شامل قدرت بیشتر موتور و گیربکس در دور موتور بالاتر) و اسپورت اس+

 را داشته باشند.و بسته با اینکه کدام شکل را انتخاب میکنیم ،سیستم به طور اتوماتیک موتور و گیربکس و سیستم کنترل، و نرمی فرمان را امکان پذیر می کند.همچنین سازگاری سیستم تعلیق و ایر کاندیشن ها و توانایی های پویایی ماشین را تنظیم میکند.

در حالت اکو،خروجی موتور و باز شدن دریچه گاز،به صورت اتوماتیک تنظیم می شوند برای اینکه مصرف سوخت را برای همه حالت های رانندگی بهینه کنند.سیستم ایر کاندیشن و درجه حرارت و جریان هوا همچنین به صورتی تنظیم می شوند که با کاهش سیستم خنک کنندگی و گرم کنندگی به کاهش مصرف سوخت کمک می کند. (سیارک)

در حالت کامفورت،نیروی تعلیق به گونه ای تنظیم می شود که از ضربات و نیروهای برخوردی با

سیستم تعلیق کاسته شود و رانندگی نرم تر و راحت تری را به راننده بدهد.در حالت اسپورت اس ،نیروی خروجی موتور و میزان باز شدن دریچه گاز به گونه ای است که برای بیشتر شدن میزان قدرت رسانی به گیربکس اتوماتیک شیفت ترونیک بیشتر شود.

همچنین این اندازه گیری ها برای شتاب گیری بالا و احساس فرمان اسپورت(فرمان کمی سفت تر میشود)و حالت پویای رانندگی به کار میرود.  در حالت اسپورت اس + ،ترکیبی از حالت اسپرت اس برای افزایش قدرت خروجی با هماهنگی و کنترل سازگار بر روی سیستم تعلیق خودرو و کنترل جریان و مانورپذیری فرمان میباشد.ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

راهنمای خرید دوچرخه

در

قیمت دوچرخه هایی که در این مقاله بررسی شده اند از 900.000 تومان تا 6.000.000 تومان بوده است. بررسی ها نشان داده برای خرید دوچرخه های فوق سبک با بدنه فیبرکربن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. البته همیشه می توانید به قیمت مناسبی دوپرخه بخرید.

نوع دوچرخه را انتخاب کنید.

فروشگاه مناسبی را پیدا کنید. خرید از فروشگاه های حرفه دوچرخه ممکن است کمی گرانتر باشد ولی مطمئن باشید از خرید خود راضی خواهید بود.

دوچرخه را تست کنید. حتما قبل از اقدام به خرید، دوچرخه را تست کنید تا از نحوه سواری و تعویض دنده ها راضی باشید. صندلی راحت باشد و به راحتی بتوانید در سربالایی ها رکاب بزنید.

دوچرخه ارزان نخرید. دوچرخه های ارزان - معمولا کمتر از 600.000 تومان که در فروشگاه های زنجیره ای عرضه می شوند معمولا کیفیت مناسبی ندارند.

لوازم جانبی. کلاه ایمنی مناسب و خوب، کفش های مخصوص دوچرخه سواری، دستکش برای جذب ضربات، عینک محافظ برای جلوگیری از ورود خاک و حشره ها به چشم، قمقمه آب و لباس گرم

انواع دوچرخه

دوچرخه راحتی
برای حرکت آهسته در مسیر های هموار طراحی شده است. فرمان های بلند، صندلی ها بزرگ با امکان جذب ضربات را دارند.

مزایا: بسیار راحت هستند، برای دوچرخه سواری گروهی عالی هستند.
معایب: در پستی و بلندی ها کار سخت خواهد شد. برای دوچرخه سواری خارج از جاده اصلا مناسب نیست. با دوچرخه های کوهستان نمی تواند رقابت کند.

دوچرخه کوهستان
برای مسیرهای ناهموار طراحی شده است. ضربه گیر در دوشاخه جلو قرار دارد. بهترین گزینه در مسیرهای ناهموار است. لاستیک های پهن و سیستم تعلیق مناسبی دارند.
مزایا: بسیار بادوام، ضربه گیرهای عالی، کنترل عالی در مسیرهای خارج از جاده (آفرود)
معایب: سنگین، مناسب مسیرهای جاده ای نیستند.

دوچرخه جاده ای
برای مسیرهای طولانی و تورهای چند روزه طراحی شده است. بدنه سبک و لاستیک های نازکی دارند.
مزایا: با خم شدن روی دسته دوچرخه حالت آیرودینامیکی مناسبی ایجاد می شود.
معایب: خیلی راحت نیستند

دوچرخه تناسب اندام
لاستیک های باریک دارند. بدنه سبک است و بهترین گزینه برای افرادی است که قصد سوزاندن کالری دارند.
مزایا: بسیار راحتتر از دوچرخه جاده ای است. مناسب برای رفتن به محل کار است.
معایب: آیرودینامیک نیست

دوچرخه ثابت
صرفا جهت تناسب اندام طراحی شده است.
مزایا: لازم نیست دوچرخه سواری بلد باشید. نیازی به وسایل ایمنی ندارید.
معایب: لذت دوچرخه سواری را ندارد.

امکانات

انتخاب هایی برای بخش های مختلف دوچرخه وجود دارد. فروشگاه ممکن است بخش های مورد نظر شما را مجانی یا با هزینه تعویض کند.

ترمزها
برخی دوچرخه ها با 1 یا چند نوع ترمز ساخته می شوند. ترمزهای V شکل یا خطی و دیسکی، ترمزهای دیسکی بهترین کارایی را دارند، این ترمزها شامل نوع روغنی یا مکانیکی هستند. درصورتی که دوچرخه امکان
نصب ترمزهای دیسکی را داشته باشد فروشگاه با هزینه معادل 300.000 تومان آنها را تعویض میکند.
توجه داشته باشید هزینه نگهداری ترمزهای دیسکی خیلی بیشتر از نوع V شکل یا همان لقمه ای است.

پیشرانه
زنجیر چرخ بین دو صفحه دنده ای متحرک قرار دارد. چرخ دنده جلویی معمولا شامل 2 یا 3 چرخ دنده بزرگ است. قرار گرفتن زنجیر بر روی هرکدام از این چرخ دنده ها امکان تغییر سرعت را فراهم می سازد.

دسته فرمان
اگر بالاتر باشد امکان راست نشتن را به دوچرخه سوار میدهد. درصورتی که پایین تر باشد حالت آیرودینامیکی بیشتر دارد

زین
برخی باریک وسفت و برخی پهن و نرم هستند.

تعویض کننده دنده
تعویض کننده دنده یا شانژمان زنجیر را بین چرخ دنده های جلو و عقب بالا و پایین می برند.

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹اطلاعات مفیدی بود

در ادامه بخوانید...