لیست پرفروش ترین خودرو های جهان

سری اف خودروی وانت فورد، در نیمه نخست سال 2018 بدل به پرفروش ترین خودرو در

جهان شد. به طور کلی نزدیک به پانصد و سی هزار عدد از این خودرو در بازارهای مختلف جهانی به فروش رسید.

جاتو داینامیکز، اخیرا جدول دقیقی فراهم کرده است که در آن به بررسی انواع مدل های جدید و فروش آن ها پرداخته است؛ بر اساس همین جدول، رتبه دوم به تویوتا کورولا تعلق می گیرد (با فروش 478000 عدد در بازارهای جهانی) و رتبه سوم به فولکس واگن گلف ( با فروش 431000 عدد در بازارهای جهانی). با سیارک همراه باشید تا شرحی از سایر خودروهای مطرح شده در این لیست در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

فروش فورد سری اف وانت

آمار دقیق فروش: 534827 عدد

فورد سری اف

فورد سری اف وانت Ford F Series pickup

در این شکی نیست که وانت ساخته شده توسط شرکت خودرو سازی فورد، که با نام سری اف شناخته می شود، در خانه شان، ایالات متحده آمریکا، به مراتب فروشی بیشتر از سایر مدل های جدید داشته و به عنوان خودرویی بسیار محبوب شناخته می شود. با این حال، اکنون که سیزدهمین نسل از این خودرو ها روانه بازار می شود، فروش آن در بازارهای جهانی هم به اندازه ای شده است که می توان لقب پرفروش ترین خودروی جهان را نیز بدان داد.

 

 

 

فروش تویوتا کورولا آئوریس

آمار دقیق فروش: 478122 عدد

تویوتا کورولا

تویوتا کورولا آئوریس Toyota Corolla/Auris

تویوتا کورولا، از آن دسته خودروهایی است که برای مدت زمانی بسیار طولانی از زمان ساخت اولیه خود هنوز به حیات اش ادامه داده است و هم چنان فرایند طراحی و ساخت آن ادامه دارد (از این حیث رکورد دار است)، با این حال، تویوتا نتوانست در جدول پرفروش ترین ها به رتبه اول دست یابد و به همان رتبه دوم اکتفا کرد. جالب است بدانید که چیزی حدود پنجاه و دو سال از اولین باری که از مدل کورولا (در بریتانیا با نام آئوریس شناخته می شود) رونمایی شد می گذرد و همچنان هم پس از آن همه سال فرایند طراحی و ساخت نمونه های جدید آن ادامه دارد.

 

 

 

فروش فولکس واگن گلف

آمار دقیق فروش: 431836 عدد

فولکس واگن گلف

فولکس واگن گلف Volkswagen Golf

مدل گلف شرکت خودرو سازی فولکس واگن، بدل به پرفروش ترین و محبوب ترین خودرو در قاره اروپا شده است و به تازگی، فروش آن در سایر نقاط دنیا نیز آغاز شده و باید دید در سایر نقاط چگونه از آن استقبال خواهند کرد. اگر این مسئله را در نظر بگیریم که تنها شش سال از زمانی که برای نخستین بار از این مدل رونمایی شد، این آمار و ارقام به هیچ وجه نا امید کننده نخواهند بود و می توان امید داشت که در آینده فروش بهتری هم داشته باشد.

 

 

 

فروش هوندا سیویک

آمار دقیق فروش: 412664 عدد

هوندا سیویک

هوندا سیویک Honda Civic

سیویک، به عنوان پرفروش ترین مدل ساخت شرکت خودرو سازی هوندا شناخته می شود و در لیست ما رتبه چهارم را از لحاظ رکورد فروش به خود اختصاص می دهد. نکته حائز اهمیت دیگر درباره این مدل، علاقه مندی بازارهای جهانی به آن است. جالب است بدانید که هوندا سیویک در نیمه نخست سال جاری، دو برابر تمامی مدل های ساخت شرکت های خودرو سازی ژاپنی (مجموع فروش آن ها در کنار یکدیگر)، در انگلستان فروش داشته است.

 

 

 

فروش تویوتا آر ای وی 4

آمار دقیق فروش: 395816 عدد

تویوتا آر ای وی 4

تویوتا آر ای وی 4  Toyota RAV 4

شاید تا کنون این مسئله به گوش تان خورده باشد که در حال حاضر محبوب ترین خودرو در میان خریداران و به طور کلی در بازارهای جهانی، خودروهای اس یو وی است، بنا بر این جای تعجبی نیست اگر بدانیم محبوب ترین مدل ساخته شده توسط شرکت خودرو سازی تویوتا نیز یک خودروی اس یو وی است، یعنی مدل آر ای وی 4. رکورد دیگری که این مدل ساخت شرکت تویوتا از آن خود کرده، بدل شدن آن به پرفروش ترین مدل اس یو وی در جهان است.

 

 

 

فروش نیسان اکس تریل

آمار دقیق فروش: 392489 عدد

نیسان اکس تریل

نیسان اکس تریل Nissan X Trail

اگر تنها فروش این مدل در انگلستان را مد نظر قرار دهیم، باید عنوان کنیم که از این حیث، مدل قشقایی که به مراتب از حجم کمتری نسبت به این مدل اکس تریل که هفت سرنشینه است، برخوردار است، در میان خریداران انگلیسی محبوب تر بوده است، با این وجود، با در نظر گرفتن بازارهای جهانی این مدل ایکس تریل است که فروش بیشتری داشته است.

 

 

 

فروش فولکس واگن پاسات

آمار دقیق فروش: 356566 عدد

فولکس واگن پاسات

فولکس واگن پاسات Volkswagen Passat

شاید با دیدن این خودروی چهار در به این مسئله بیندیشید که نسل این طراحی از خودروها در قاره اروپا در حال از میان رفتن است و دیگر کمتر کسی به آن ها توجه نشان می دهد، با این حال، این مسئله نتوانسته است شرکت خودرو سازی فولکس واگن را از ادامه تولید مدل پاسات خود باز دارد؛ خودروی چهار دری که فروش جهانی بسیار خوبی داشته است.

 

 

 

فروش هوندا سی آر وی

آمار دقیق فروش: 339081 عدد

هوندا سی آر وی

هوندا سی آر وی Honda CR V

شرکت خودرو سازی هوندا برای نخستین بار در سال 1997 بود که مدل های اولیه سی آر وی را روانه بازار کرد و این نخستین مدل اس یو وی ساخت این شرکت بود. با این که مسئولان این شرکت کمی دیر به فکر عرضه یک خودرو اس یو وی افتادند و در آن زمان بسیاری از شرکت های بزرگ مدل های موفقی از این گونه خودروها روانه بازار کرده بودند، سی آر وی، با فروش بسیار خوب و محبوبیتی که در میان خریداران پیدا کرد، سود خوبی عاید سازندگان و مسئولان این شرکت کرد.

 

 

 

فروش هوندا اچ آر وی

آمار دقیق فروش: 334917 عدد

هوندا اچ آر وی

هوندا اچ آر وی Honda HR V

شرکت خودرو سازی هوندا دو مدل پشت سر هم در ده مدل اول لیست ما دارد و این مسئله نشان از موفقیت این شرکت در سال جاری دارد. اچ آر وی، یک مدل اس یو وی جمع و جورتر نسبت به مدل پیشین است و با وجود این که در مقایسه با سی آر وی، که خودرویی است با طراحی منحصر به فرد و بسیار آینده نگرانه، دچار نقص های بسیار جزئی است، در بازارهای جهانی علاقه مندان بسیاری داشته و فروش خوبی داشته است.

 

 

 

فروش شورولت سیلورادو

آمار دقیق فروش: 326427

شورولت سیلورادو

شورولت سیلورادو Chevrolet Silverado

شورولت سیلورادو، خودروی تانک مانندی است که در ده رتبه اول لیست پرفروش های ما جای می گیرد. شرکت خودرو سازی شورولت در حال حاضر در حال ساخت نسل چهارم از این خودرو ها است؛ خودرویی که شاید خود سازندگان هم فکر نمی کردند تا این حد محبوب شده و به هنگام عرضه مدل های اولیه، قصد شان این بود که تنها برای مدتی کوتاه فرایند طراحی و ساخت آن را ادامه دهند؛ مسئله ای که فروش خوب خودرو در بازارهای جهانی نقضی بر آن شد.

 

 

 

فروش تویوتا کمری

آمار دقیق فروش: 313394 عدد

تویوتا کمری

تویوتا کمری Toyota Camry

در حال حاضر مدل کمری شرکت خودرو سازی تویوتا در انگلستان به فروش نمی رسد، با این حال فروش آن در بازارهای جهانی ادامه پیدا کرده و خودرویی بسیار محبوب است. نکته حائز اهمیت دیگر این است که مسئولان شرکت تویوتا قصد دارند که در اواخر سال جاری طراحی به روز شده و کاملا جدیدی را از آن روانه بازار کنند و در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 از آن رونمایی کردند. این مدل جدید در انگلستان هم به فروش خواهد رسید و این خود به معنای اضافه شدن یک بازار بسیار منفعت آور دیگر است.

 

 

 

فروش نیسان قشقایی

آمار دقیق فروش: 313149 عدد

نیسان قشقایی

نیسان قشقایی Nissan Qashqai

قشقایی، اس یو وی ساخت شرکت خودرو سازی نیسان در حال حاضر به عنوان پرفروش ترین خودرو در انگلستان شناخته می شود، با این حال، با در نظر گرفتن فروش جهانی آن، جایی بهتر از رتبه دوازدهم برای آن نمی توان متصور شد و مدل اکس تریل که در موارد پیشین آورده شده است، نزدیک به هشتاد هزار عدد فروش بیشتری از این مدل داشته است و از این لحاظ مدل پیشتاز نیسان به شمار می رود. البته با در نظر گرفتن یازده سالی که از زمان معرفی اولیه این مدل می گذرد، می توان گفت که این رتبه به هیچ عنوان برای آن بد نیست.

 

 

 

فروش فولکس واگن پولو

آمار دقیق فروش: 312677 عدد

فولکس واگن پولو

فولکس واگن پولو Volkswagen Polo

مدل پولوی ساخت شرکت خودرو سازی فولکس واگن نتوانست در بازارهای جهانی همپای خانواده هاچ بک گلف فروش داشته و محبوبیتی همپایه با آن پیدا کند، با این حال، زمانی که مسئولان این شرکت یک طراحی شبیه مدل مینی گلف شان از آن ساخته و روانه بازار کردند، این مسئله کمی تغییر کرد و فروش خودرو به مراتب بیشتر شد.

 

 

 

فروش فورد کوگا

آمار دقیق فروش: 299410

فورد کوگا

فورد کوگا Ford Kuga

کوگا نیز از دیگر مدل های بسیار محبوب در انگلستان به شمار می رود. بازارهای جهانی نیز استقبال نسبتا خوبی از آن نشان داده اند و این خودروی ساخت شرکت خودرو سازی فورد که با نام اسکیپ هم شناخته می شود، در برخی از بازارهای جهانی بدل به پرفروش ترین مدل اس یو وی شان شده است.

 

 

 

فروش رم 1500

آمار دقیق فروش: 290125

اس یو وی

رم 1500 Ram 1500

پیش از این شرکت خودرو سازی دوج بود که این مدل را تحت عنوان دوج رم روانه بازار کرد، با این حال، مدت زمان زیادی طول نکشید که مسئولان و مقامات عالی رتبه تصمیم بر آن گرفتند که رم را به عنوان برندی جداگانه و منحصر به فرد معرفی کنند. با فروش نسبتا خوبی که این مدل داشته است، می توان گفت که این تصمیم چندان بد هم نبوده است. رم 1500 در حال حاضر در میان پرفروش ترین خودروهای جهان رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

فروش هیوندای الانترا

آمار دقیق فروش: 287492 عدد

هیوندای الانترا

هیوندای الانترا Hyundai Elantra

همانند چند مدل دیگر که در این لیست جای گرفته اند، الانترا نیز در میان خریداران انگلیسی چندان محبوبیت ندارد و از لحاظ فروش، مدل هایی چون آی سی فست بک، برای شرکت خودرو سازی هیوندای به مراتب منفعت بیشتری داشته اند، با این حال، الانترا در بازارهای جهانی فروش بسیار خوبی داشته و این کمبود را به خوبی جبران کرده است.

 

 

 

فروش فورد فوکوس

آمار دقیق فروش: 270183 عدد

فورد فوکوس

فورد فوکوس Ford Focus

با در نظر گرفتن این نکته که مسئولان شرکت خودرو سازی فورد تا لحظه آخر از عرضه مدل فوکوس خود اطمینان نداشته و به فکر مدل جایگزینی برای آن بودند، فروش آن و رتبه ای که به دست آورده چندان هم بد به نظر نمی رسد. همین مسئله سبب شده است تا مسئولان فورد بهبودها و امکانات جدیدی را برای طراحی های آینده این مدل در نظر بگیرند و می توان امیدوار بود که در آینده ای نه چندان دور، فوکوس رتبه بهتری از هفدهمی در میان پر فروش ترین خودروها خواهد داشت.

 

 

 

فروش هیوندای تاکسون

آمار دقیق فروش: 260601 عدد

هیوندای تاکسون

هیوندای تاکسون Hyundai Tucson

مدل تاکسون، ساخت شرکت خودرو سازی هیوندای سابق بر این در ایرلند به عنوان خودرویی بسیار محبوب شناخته می شد و برای چند سالی رکورد پرفروش ترین خودرو در این کشور را به خود اختصاص داده بود، تا آن که در سال جاری مدل قشقایی نیسان گوی سبقت را از آن ربود و از لحاظ فروش رکورددار شد.

 

 

 

فروش وولینگ هونگ گوانگ

آمار دقیق فروش: 245137 عدد

وولینگ هونگ گوانگ

وولینگ هونگ گوانگ Wuling Honggaung

خودرویی که در تصویر مشاهده می کنید، اس یو وی ای است که با نام جی 3 هم شناخته می شود. شرکت سازنده این خودرو، هونگ گوانگ، یک شرکت چینی است که به تازگی با شرکت ام جی همکاری نموده و این مدل یکی از نتایج همکاری میان این دو شرکت خودرو سازی است.

 

 

 

فروش مرسدس بنز کلاس سی

آمار دقیق فروش: 244377 عدد

مرسدس بنز کلاس سی

مرسدس بنز کلاس سی Mercedes Benz C Class

کلاس سی مرسدس بنز، بدل به پرفروش ترین خودروی انحصاری ساخت این شرکت خودرو سازی در انگلستان شده است و علاوه بر این، در بازارهای جهانی نیز به مراتب فروش بهتری از سایر مدل های ساخت شرکت مرسدس بنز داشته است. با در نظر گرفتن قیمت نسبتا بالای این خودرو در مقایسه با سایر مدل های ذکر شده، می توان عنوان کرد که سیاست ساخت خودروهای لوکس از سوی شرکت مرسدس بنز تا حدود زیادی با موفقیت همراه بوده است.

 

 

 

فروش مزدا سی ایکس

آمار دقیق فروش: 239450 عدد

مزدا سی ایکس 5

مزدا سی ایکس 5 Mazda CX 5

شرکت خودرو سازی مزدا، به واسطه فروش قابل توجه مدل ام ایکس 5 خود که به عنوان پر فروش ترین خودروی اسپورت جهان شناخته می شود، توجه زیادی را به خود جلب کرده است، با این حال، با در نظر گرفتن بازارهای جهانی باید عنوان کرد که مدل سی ایکس 5 مزدا مجموعا فروش بیشتری داشته و به عنوان پر فروش ترین مدل ساخت این شرکت شناخته می شود. این هم گواه دیگری است بر این ادعا که خودروهای اس یو وی بسیار بیش از پیش در بازارهای جهانی محبوب شده اند.

 

 

 

فروش فولکس واگن جتا

آمار دقیق فروش: 227516 عدد

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا (ساگیتار) Volkswagen Jetta/Sagitar

همانند سایر خودروهای چهار در، مدل جتای ساخت شرکت فولکس واگن نیز دیگر در انگلستان به فروش نمی رسد، با این حال، بازارهای فروش خودرو در چین علاقه زیادی به این خودروهای چهار در نشان می دهند، به خصوص به مدل های عرضه شده توسط شرکت فولکس واگن و همین مسئله است که مدل جتای این شرکت را هنوز سر پا نگه داشته است، البته باید عنوان کرد که در چین این مدل را با نام ساگیتار می شناسند.

 

 

 

فروش هوندا آکورد

آمار دقیق فروش: 224121 عدد

هوندا آکورد

هوندا آکورد Honda Accord

مسئله ای که درباره خودروهای چهار در و نیز محبوبیت روز افزون خودروهای اس یو وی عنوان شد، در مورد مدل آکورد شرکت خودرو سازی هوندا نیز صدق می کند و با وجود این که بازارهای فروش خودروی انگلیس چندان دیگر از آکورد استقبال نمی کنند، سایر بازارهای جهانی این کمبود را جبران می کنند. البته در نیمه نخست سال گذشته فروش مدل آکورد در بازارهای جهانی با کاهشی ده درصدی رو به رو بوده است.

 

 

 

فروش کیا اسپورتیج

آمار دقیق فروش: 222108 عدد

کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج Kia Sportage

مدل اسپورتیج شرکت خودرو سازی کیا در چند ساله اخیر بدل به پرفروش ترین مدل آن ها شده است؛ خودروی اس یو وی نه چندان بزرگی که محبوبیت ویژه ای در میان خریداران پیدا کرده است. اسپورتیج به عنوان رقیبی برای مدل های قشقایی، سی آر وی، سی ایکس 5، تاسکون، کوگا و آر ای وی 4 شناخته می شود که تمامی آن ها در لیست پرفروش ترین های ما جای داشتند.

 

 

 

فروش فولکس واگن لاویدا

آمار دقیق فروش: 221248 عدد

فولکس واگن لاویدا

فولکس واگن لاویدا Volkswagen Lavida

مدل لاوید، ساخت شرکت خودرو سازی فولکس واگن برای نخستین بار در سال 2012 روانه بازار شد و از آن زمان تا کنون هنوز به فرایند ساخت آن ادامه داده شده است.

 

 

 

فروش هاوال اچ 6

آمار دقیق فروش: 220653 عدد

هاوال اچ

هاوال اچ 6 Haval H6

بزرگترین شرکت خودرو سازی داخلی چین، هاوال، تا کنون چند خودروی اس یو وی روانه بازار کرده است، با این وجود، در رأس این خودروها مدل اچ 6 قرار می گیرد و از محبوبیت به مراتب بیشتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است. اگر بخواهیم آن را با مدل های دیگر اس یو وی مقایسه کنیم، باید عنوان کنیم که بی شباهت به مدل اسکودا کودیاک نیست، حال آن که مدل کوچکتر این خودرو، یعنی اچ 4، بیشتر شبیه به مدل کاروک است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید