5 دکمه در خودرو که باید با احتیاط بسیار زیاد استفاده شود

خودرو

در خودرو هیچ چیز غیر ضروری وجود ندارد ، هر دکمه و اهرمی لازم است. همه آنها در زمان رانندگی به صورتی استفاده می شوند. در زمان رانندگی ، سوئیچ هایی وجود دارند که در هنگام حرکت نباید بدون فکر فشرده شوند. در غیر این صورت ، ممکن است اتفاقی کاملاً بد رخ دهد ، نه تنها برای خودرو بلکه سرنشینان داخل خودرو را نیز به خطر اندازد.

5 دکمه در خودرو که باید با احتیاط بسیار زیاد استفاده شود

 

1. ترمز دستی الکترونیکی

ترمز دستی الکترونیکی
ما باید از ترمز دستی الکترونیکی با دقت از آن استفاده کنیم

  ترمز دستی الکترونیکی اخیراً در وسایل نقلیه انبوه جدید و مدرن ظاهر شده است. بنابراین برای اکثر هموطنان ، این عملکرد ، به دلایل واضح ، باعث کنجکاوی می شود. با این وجود ، زمان آن رسیده است که به پیشرفت عادت کنیم و به یاد داشته باشیم که در بعضی از مدل ها هنوز هیچ سیستم امنیتی وجود ندارد که بتواند فعال بودن تصادفی این دکمه را هنگام رانندگی جبران کند.

 

 

2. دکمه دستیار پارکینگ

سنسور پارکینگ
بهتر است همه کارها را خودتان انجام دهید

 

یکی دیگر از کارکردهای خودرو است که باید با دقت زیادی از آن استفاده کرد. اما قبل از هر چیز باید به خاطر داشت که حتی سنسورهای پارکینگ در خودرو های جدید هنوز قادر به کنار آمدن با مانورهای پیچیده نیستند. بنابراین پارکینگ در مکانها و موقعیتهای واقعاً دشوار باید به روش قدیمی و بصورت دستی انجام شود  ، و به الکترونیکی اعتماد نکنید در صورتی که نمی خواهید بعداً با مشکلات بیمه سر و کار پیدا کنید.

 

 

3. دکمه فعال و غیرفعال کردن ایربگ

ایربگ
بسیاری فراموش می کنند بعد از غیر فعال کردن ایربگ، دوباره آن را فعال کنند.

این دکمه در خودرو برای غیر فعال کردن نیست بلکه در صورت حمل کودک باید غیر فعال شود. واقعیت این است که اگر کودک در ماشین(مخصوصاً در صندلی جلو) باشد ، باید ایربگ را خاموش کنید ، زیرا می تواند صدماتی به کودک وارد کند و حتی او را بکشد. مشکل اینجاست که بسیاری از رانندگان پس از سفر فراموش می کنند که ایربگ را روشن کنند.پس فراموش نکنید که بعد از غیر فعال کردن ایربگ، دوباره آن را فعال کنید.

 

 

4- دکمه چراغ جلو

چراغ جلو خودرو
یک کارکرد مفید دیگر (عمدتاً در تئوری) که نیاز به توجه بیشتر دارد.

 

یک کارکرد مفید دیگر (عمدتاً در تئوری) که نیاز به توجه بیشتر دارد. خیلی اوقات بطور صحیح کار نمی کند ، به خصوص در شرایط دشوار جاده. بهتر است خودتان سطح روشنایی را کنترل کنید. اگر فقط به این دلیل باشد که بخش های مختلف جاده ممکن است به حالت های مختلف عملکرد دستگاه های روشنایی نیاز داشته باشد. اعتماد به چنین چیزی در خودرو قطعاً فایده ای ندارد.

 

 

5- دکمه فعال و غیرفعال سازی سیستم کنترل پایداری، ESP

 دکمه ایمنی خودرو
Caption

در 9 از 10 مورد ، به راننده توصیه نمی شود که سیستم پایداری (ESP) را غیرفعال کند. عملکرد دکمه ESP را فقط در مواقع اضطراری مرتبط با لغزش چرخ خاموش کنید. در سایر موارد ، این گزینه ESP  سطح ایمنی رانندگی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.  اکثر مدل های خودکار آن را در دسترس دارند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید