5 مورد جدی در خودرو ، بهتر است سعی نکنید خودتان آن را برطرف کنید

kakluchshenichnit0.jpg

 

خودرو های جدید بسیار متفاوت از خودرو های اواسط قرن بیستم هستند که می توانستید به تنهایی با استفاده از یک جعبه ابزار همه کاره دست به تعمیر شوید. هر ساله خودرو ها نه تنها عالی تر می شوند (که همیشه کیفیت آنها را تحت تأثیر قرار نمی دهد) بلکه پیچیده تر می شوند. مورد دوم ، به نوبه خود ، حتی سطحی ترین تعمیرات را نیز تقریباً به تنهایی برای یک راننده ساده غیرقابل دسترسی می کند. در عین حال ، مواردی وجود دارد که بهتر است به آنها دست نزنید که تعمیر فقط راست کار  استادکار می باشد.

 

1. موتور و انتقال قدرت

موتور
مکانیزم های بسیار پیچیده.  | عکس


حداقل برای برخی از رانندگان باتجربه ، چیزی برای توضیح در اینجا وجود ندارد. هر دو جعبه دنده (مکانیکی و اتوماتیک) و واحد قدرت دستگاه مکانیزم های بسیار پیچیده ای هستند که بدون دانش فنی قابل تعمیر نیستند. و مهمتر از همه ، این دانش باید سیستمی و تخصصی باشد. اگر کسی به خلاف آن متقاعد شد ، بگذارید ابتدا از خود بپرسد ، به عنوان مثال ، چطور باید برچسب های مکانیسم توزیع گاز تنظیم شود؟ به احتمال زیاد ، پاسخ مانند شانه بالا انداختن است ، بنابراین بهترین حالت مستقیم رفتن نزد استادکار در ایستگاه خدمات است.

 

2. نقاشی بدنه

نقاشی بدنه

نقاشی بدنه به این راحتی که در فیلم می بینید ، نیست.  | عکس


این فقط برای کسانی که هرگز سعی نکرده اند به تنهایی خودرو رنگ کنند ، عجیب به نظر می رسد. آنچه واقعاً آنجاست: حتی برای نقاشی یک قطعه جداگانه از بدنه هنوز یک ماجراجویی است. به طور کلی ، استفاده از رنگ آمیزی روی بدنه فرایندی کاملاً پیچیده است که عملکرد بدنه خودرو اساساً به کیفیت آن بستگی دارد. رنگ آمیزی ضعیف راهی مستقیم برای مشکلات خوردگی است. و مهمترین چیز این است که نقاشی با کیفیت بالا از یک خودرو نیاز به تجهیزات خاصی دارد ، که اکثریت قریب به اتفاق مردم به راحتی از آن برخوردار نیستند.

 

3. تغییر تنظیمات پیش فرض ، دیاگ

دیاگ
بهتر است با سرویس کار تماس بگیرید.  | عکس

ECU Remapping چیست؟
هنگامی که خودرو از خط تولید خارج می شود ، نرم افزار واحد کنترل موتور آن به صورت پیش فرض تنظیم می شود که در هر نقطه از جهان کار می کند ، فاکتورهایی مانند آب و هوای مختلف ، شرایط جاده ، شرایط جغرافیایی ، کیفیت سوخت متفاوت و غیره را در نظر می گیرد.

اگرچه این تنظیمات پیش فرض ممکن است به طور کلی بهترین تنظیم عمومی برای وسیله نقلیه شما باشد ، اما ممکن است کارآمدترین تنظیمات برای نیازهای خاص شما نباشد. به عنوان مثال ، اگر عملکرد بیشتری می خواهید ، با یک ECU remap می توانید نسبت دنده ها ، نسبت هوا / سوخت و جریان سوخت پیشرانه خودرو خود را افزایش دهید تا قدرت را افزایش دهد .

 

برای مثال، شما برای استفاده بیشتر از هر افزودنی عملکردی ، به نقشه برداری متفاوت ECU نیاز دارید.از طرف دیگر ، اگر وسیله نقلیه شما وسیله نقلیه کاری مانند وانت ، کامیون یا ناوگان شرکتی است که مایل های زیادی را طی می کند ، ممکن است بخواهید ECU را برای افزایش بازده سوخت با صرف هزینه اندکی از عملکرد ، مجدداً تنظیم کنید.


اینترنت به معنای واقعی کلمه مملو از فیلم هایی است در مورد اینکه چگونه برخی از صنعتگران "مردمی" با برنامه ریزی مجدد سیستم ، موتور خودرو خود را با موفقیت بروز می کنند. نیازی به گفتن نیست که علاوه بر تجهیزات ویژه ، نه تنها در زمینه الکترونیک خودرو بلکه در زمینه کارکرد نیرو محرکه نیز به دانش مربوطه نیاز است؟ فقط متخصصان واجد شرایط درتعمیرگاه های ویژه می توانند چنین عملیاتی را با موفقیت انجام دهند تا عواقب منفی نداشته باشد.

 

4. تعویض شیشه

تعویض شیشه
نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید.  | عکس


اول از همه ، ما در مورد تعویض شیشه جلو صحبت می کنیم. از خارج ، این روش کاملا پیچیده به نظر می رسد.انجام این کار بدون استفاده از ابزارها و وسایل خاص ، دانش و مهارت غیرممکن است. علاوه بر این ، انجام تعویض به تنهایی غیرممکن است. خودتان فکر کنید: مراحل نصب شیشه آنقدر پرزحمت است که همیشه حتی در افراد متخصص واجد شرایط هم بعد از تعویض شیشه امکان نشت وجود دارد. پس چه انتظاری از مبتدیان و آماتورها داریم؟ 

 

5. لنت ترمز

لنت ترمزسعی نکنید آنها را عوض کنید.  عکس


با وجود سادگی ظاهری ، لنت ها نه تنها مهم هستند ، بلکه در واقع مکانیزم بسیار پیچیده ای دارند. بدترین قسمت این است که از خارج ، روند کار با لنت ترمز بسیار ساده به نظر می رسد. با این حال ، این فقط برای شخصی است که با  این تعوض لنت درگیر نشده است. در واقع ، بدون دانش خاص ، به هیچ وجه نباید به بالشتک ها نزدیک شوید. بهتر است این کار را به استادان بسپارید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید