اسکاتلند اولین اتوبوس دو طبقه هیدروژنی جهان را راه اندازی می کند

اتوبوس


اسکاتلند اولین اتوبوس دو طبقه هیدروژنی مسافربری جهان را که با هیدروژن کار می کند راه اندازی کرده است . مقامات لندن همچنین در حال برنامه ریزی برای اجرای این مدل های حمل و نقل هستند.

 

شهر آبردین در اسکاتلند از اولین اتوبوس های دو طبقه فقط با هیدروژن در جهان رونمایی کرد. آنها قبلاً به بخشی از حمل و نقل عمومی شهر تبدیل شده اند ، این اصلاحات اولین قدم در یک پروژه با انتشار صفر با هدف مبارزه با آلودگی هوا است.

 

اتوبوس دو طبقه هیدروژنی در مراحل آخر آزمایش هستند ، اما مردم شهر می توانند از آن استفاده کنند. اتوبوس دو طبقه هیدروژنی (اتوبوس ها) چندین هفته در سطح شهر حرکت خواهند کرد تا رانندگان بتوانند به رانندگی نوع جدیدی از حمل و نقل عادت کنند. این پروژه توسط شورای شهر آبردین هدایت می شود که هدف آن بهبود مستمر جنبه های اقتصادی و محیط زیست  شهر از طریق معرفی حمل و نقل با انرژی پاک است.

 

لندن نیز قصد دارد همین مدل های اتوبوس دو طبقه هیدروژنی را برای حمل و نقل معرفی کند ، اما هنوز در خیابان های شهر کار نمی کنند. مقامات همچنین در حال بررسی پروژه مشابه Arcola Energy و Optare Group هستند که در آن مهندسان تا سال 2021 اتوبوس دو طبقه هیدروژنی تولید می کنند.

 

با این حال ، پروژه آبردین اولین پروژه در جهان بود که توسط مقامات اجرا شد. جنی لینگ ، یکی از بنیانگذاران شورای شهر آبردین ، ​​گفت: "ما بسیار افتخار می کنیم که اولین اتوبوس های دو طبقه هیدروژنی جهان را برای حمل و نقل به آبردین آورده ایم زیرا این نشان می دهد که این شهر همچنان در خط مقدم توسعه فناوری سبز قرار دارد."

 

این اتوبوس ها ، اتوبوس دو طبقه هیدروژنی توسط شرکت رایتبوس ساخته شده اند. بودجه این پروژه 10.8 میلیون دلاری توسط شورای شهر آبردین ، ​​دولت اسکاتلند و اتحادیه اروپا تأمین می شود. قیمت هر اتوبوس 652 هزار دلار است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید