نینتندو ممکن است با کمک NES Classic Stocking Stuffer، به فرمانروای اوقات فراغت تبدیل شود

به گزارش (سیارک)  اگر نینتندو به کار خود ادامه دهد، کریسمس 2016 به کریسمس 1986 شبیه خواهد شد البته با سیستم سرگرمی نینتندو در زیر هر درخت کریسمس


در روز جمعه، نینتندو اولین کنسول retro plug and play خود را روانه ی بازار کرد و وارد مرحله ای شد که تا کنون آن را نادیده گرفته بود. سیستم سرگرمی نینتندو : نسخه ی NES Classic یک جعبه ی 60 دلاری کوچک است که با یک کابل HDMI به تلویزیون شما متصل می شود و مانند Super Mario Bros موجب خوشحالی خانواده خواهد شد. The Legend of Zelda و 28 عنوان 8 بیتی کلاسیک دیگر، از جمله محتویات آن هستند. این یک محصول ساده است با یک مأموریت ساده: افزودن یک احساس دلتنگی(نوستالژی) به تعطیلات شما. این یک خرید تکان دهنده است و بهترین قسمت آن این است که یک بازی به اسم Mario دارد. (سیارک
در حقیقت، بهترین بخش، زیبایی فوق العاده ی خود دستگاه است. کاملاً فریبنده است، هر فردی که NES اولیه را دیده باشد، فقط با نگاه کردن به این نسخه ی جدید، موهای بدنش سیخ می شود. کنترل کننده، در مقایسه با نسخه ی اولیه، اندکی بزرگتر و فوق العاده عالی است.  (سیارک)
تشابه ظاهری آن با کنسول های کلاسیک، برخی از مردم را سردرگم کرده و فکر می کنند که همان NES Classic است، اما واضح بگویم که اینگونه نیست. این دستگاه، با فشنگ هایی که در کمد خود قایم کرده اید بازی نمی کند . نه، نمی توانید به آن بازی اضافه کنید. نه، کنترل کننده ی قدیمی تان کار نمی کند. نه، نمی توانید به تلویزیون خود متصل شوید. این فقط با HDMI کار می کند، کنترل کننده ها جزیی از خود دستگاه هستند و فقط می توانید از میان 30 بازی موجود بر روی دستگاه یکی را انتخاب و بازی کنید.
اما ممکن است به این نتیجه برسید که بازی های بیشتری نیاز ندارید. این مجموعه شامل سه بازی Mario، دو Zeldas، و البته مشت زدنی!!، Metriod و بسیاری بازی های دیگر است. نینتندو ، بسیاری از بازی های سه نفره که NES را تشکیل می دهند را نیز ارائه کرده است: Mega Man 2, Castlevania, Double Dragon II, Ninja Gaiden, even Tecmo Bowl for some old fashioned American football. (تنها بازی که از قلم افتاده و حتماً باید افزوده شود، Tetris است).
بازی ها، با کیفیت بسیار خوب HDTV نمایش داده می شوند و زمانیکه از کنسول WiU خود نینتندو استفاده شود این کیفیت، بهتر هم می شود. حالت نمایش پیش فرض، تصویر بازی را بر روی ابعادی که با آن تلویزیون 4:3 را تماشا می کنید، تنظیم می کند. می توانید حالت نمایش را به "پیکسل پرفکت " تغییر دهید که در آن، هر پیکسل یک مربع با کیفیت عالی است یا فیلتر CRT را انتخاب کنید که با نگاه دقیق تر متوجه کیفیت بسیار ضعیف آن خواهید شد. خطوط اسکن، پیکسل های بلوری و وضوح رنگ ، به شما این احساس را می دهد که انگار به زیرزمین منزل پدری خود باز گشته اید.  (سیارک)
بسیاری از بازی ها، دو نفره هستند، اگرچه تنها یک کنترل کننده در جعبه وجود دارد. خرید یک پد دیگر، 10 دلار هزینه دارد اما نکته ی قابل توجه این است که این کنترل کننده ها قادرند به Wii و Wii U متصل شوند، بنابراین اگر یک "کنترل کننده ی کلاسیک" Wii دارید، آن را از میان وسایلی که کنار گذاشته اید خارج کنید و به دستگاه متصل کنید و از یک بازی دو نفره لذت ببرید.
بازی های NES، گاهی اوقات به طرز مسخره ای دشوار بودند، بنابراین خوب است که بدانید NES Classic به شما اجازه می دهد بازی را در هر مرحله ای که هستید، ذخیره کنید، می توانید یک تا چهار مرحله ی مختلف از یک بازی را ذخیره کنید. البته یک عیب نیز در NES Classic دیده می شود: بر روی کنترل کننده، کلید "Home" وجود ندارد. برای خارج شدن از بازی و برگشت به منوی اصلی و ذخیره کردن بازی، باید کلید Reset موجود بر روی کنسول را فشار دهید. این بدین معناست که کنسول باید تمام مدت در نزدیکی شما باشد(همچنین، زمان شما برای ذخیره کردن یک مرحله از بازی بسیار کوتاه است که این هم یک دلیل دیگر برای نگه داشتن کنسول در نزدیکی خود است).
بسته به نحوه ی چیدمان A/V منزلتان، ممکن است نیاز باشد که HDMI و/یا کابل های USB بخرید که به اندازه ی کافی بلند باشند تا در سرتاسر اتاق قابل دسترسی باشند. از سوی دیگر، توان مورد نیاز NES Classic توسط USB تأمین می شود بنابراین نیازی نیست که آن را به پریز روی دیوار وصل کنید. تلویزیون در WIRED دارای یک پورت USB مورد نیاز برای فواصل نزدیک است. کسانیکه از پورت های USB بر روی تلویزیون خود استفاده می کنند، باید Classic را در اینجا نصب کنند.  (سیارک)
بطور کلی، بازی ها فوق العاده هستند. تأخیر جزیی که همیشه با بازی های قدیمی بر روی LCD تلویزیون همراه است، واقعاً مرا تحت تأثیر قرار نداد، به جز این حقیقت که نمی توانستم در بازی مشت زنی، قهرمان نهایی را شکست دهم. با این حال، می توانم بر روی یک CRT آن را بازی کنم.
NES Classic دقیقاً چیزی است که تبلیغات، قول آن را می دادند. تصویر با کیفیت پیکسل پرفکت بازی های 8 بیتی کلاسیک، بدون دخالت فیوز بر روی HDTV، با قیمتی برابر با دو دلار برای هر بازی. همین است. معتقدم که نینتندو دارای یک ویژگی فوق العاده بر روی دسته ها است و بدنبال توسعه ی بیشتر آن هستم. یک نفر بهتر است روی چیزی که من می خواهم کار کند: یک Super نینتندو کوچک که دارای 1000 ساعت PRGs باشد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید