افشای گسترده ی لغو آی فون جدید اپل

در یادداشت پژوهشی جدید که توسط مک رومرز تهیه شده، کو می گوید که اپل تصمیم گرفته است تا آپدیت 2017 iPhone SE را بیرون ندهد. بودجه شرکت در گوشی 4 اینچ کاربرپسند، تعجب انگیز و ضربه‌ای تجاری بوده است و به تازگی به این نتیجه رسیده‌ام که اینکار بهتر از خرید ای فون 7 است.  (سیارک


بنابراین چرا اپل چنین ضرری را به خود زده است؟ با توجه به گفته‌های کو، دو دلیل وجود دارد:
اضافه کردن لبه‌های ایفون 2016 SE چرا که اجزای قدیمی تر قیمت را پایین می آورند.
برای کاهش ریسک قطعه برداری کردن که 2017 iPhone SE می تواند روی فروش iPhone7 پرسودتر، داشته باشد.
به خوبی مشخص است که اپل بیشتر علاقه‌مند تسهیم سود هست تا تسهیم بازار. لذا در سطح کسب و کار هر دوی این دلایل، مفهومی مالی است. با وجود نگرانی‌هایی که در فروش ای فون 7 وجود دارد در صورتی که گزارشات مالی آتی، اپل را مجبور به قبول این نماید که آیفون 7 تحت فشار می باشد چرا که مشتریان مدل بودجه‌ای شرکت را ترجیح می‌دهند، در این صورت رتبه‌بندی خوبی هم نخواهد داشت.
جنبه معکوس این قضیه این است که کو می گوید تصمیم گیری برای کنار گذاشتن iPhone SE جدید، ارقام خام فروش را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
قابل ذکر است که وی پیش‌بینی می کند محموله‌های‌آیفون در سه ماهه دوم سال 2017 با فروش 35M در مقایسه با 40.4M در سه ماهه دوم سال 2016، حداقل 10 درصد کاهش خواهد داشت. کو اشاره می کند که سه ماهه دوم سال 2016 با توجه به «تقاضای رو به بالا برای iPhone SE» ذخیره گردید.
در اینجا قطعا برای اقدامات اپل زمینه‌ای وجود دارد.  (سیارک
این شرکت قبلا تولید iPad را متوقف کرده بود و سالها بعد از مک بوک پرو، زمانیکه فرض بر این شد مدلهای موجود باز کارایی دارند، ارتقاء داده شد. اما این امر اولین بار است دیده می شود اینکه اپل در مورد یک iPhone چنین غفلتی را می‌کند حتی اگر با ادعای اخیر این شرکت که مشتریان به طور فزاینده ای به سمت مدل ارتقائی بعد از سه سال می روند، ارتباط داشته باشد.
من شخصا استدلال کرده‌ بودم که این اقدام، اشتباه می‌باشد حتی اگر تنها برای اصلاح کوچکی در دامنه iPhoneSE باشد از جمله قابلیت عملکرد 3D Touch (برای تشویق توسعه دهنده جهت پشتیبانی) و دکمه خانگی ثابت مقاوم‌تر که با آی فون 7 و آیفون 7 پلاس تولید شد.
علاوه بر این، توانست هدفون جک را حذف کند تا محفظه‌ای را برای موتورهای لمسی این خصوصیات ایجاد نموده و یکی از مزیت‌های بالقوه را حذف کرد که iPhone SE به خاطر برخی از مشتریان خود روی آی فون های جدیدتر دارد. علاوه براین جالب است صراحتا می‌بینیم که اپل بعد از یکسال کساد، به بازتعریف سکتورهای میانی ادامه می‌دهد.
کو به ندرت کار اشتباهی انجام می دهد به خصوص در مورد iPhone. قابل ذکر است در 18 ماه گذشته، وی روی تمامی ویژگی های اصلی ای فون 7، ویژگی‌های اصلی iPhone6S و معرفی iPhoneSE اصلی متمرکز بوده است از جمله قیمت‌گذاری پایین). اما امیدوارم برای یک بار هم که شده، اشتباه گفته باشد...

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید