چگونه عمر باتری موبایل را طولانی کنیم؟

عمر کوتاه باتری تلفن های هوشمند مدرن خیلی وقت پیش یک ضرب المثل شده بود. کارخانه ها به نظر می رسید که بر باریک تر کردن قطعات تمرکز داشتند، و ظرفیت باتری یکی از نخستین چیزهایی بود که قربانی می شد. یک دو جین از روش ها برای ارتقای عمر باتری وجود دارد، و در حالی که بیشتر آن ها تغییرات مهیج ایجاد نمی کنند، بنابراین همیشه مفید است که نکات بیشتری درمورد چگونگی ذخیرۀ شارژ باتری بخوانید.

روشنایی صفحه نمایش را کم کنید. 

اولین متهم مصرف زیاد باتری، صفحه نمایش گوشی موبایل است. وقتی روشنایی روی حداکثر تنظیم شده باشد باتری خورده می شود. بیشتر تلفن های همراه امکان تنظیم خودکار روشنایی را دارند که کارایی مناسبی دارد. البته همیشه می توانید از کمترین میزان روشنایی استفاده کنید.

زمان قفل شدن گوشی را کم کنید تا صفحه زودتر خاموش شود.

فقط وقتی از گوشی استفاده می کنید باید صفحه روشن باشد. وقتی گوشی را کنار می گذارید باید سریعا قفل شود. شما می توانید با اعمال تغییرات در بخش مربوطه بهترین زمان قفل و خاموش شدن صفحه را پیدا کنید. در گالاکسی S7 امکان Always On با نمایش تاریخ، ساعت، تماس ها و پیامک این مورد را به خوبی مدیریت می کند.

بررسی ایمیل خودکار را لغو کنید

برای اینکه گوشی دائما ایمیل ها را چک کند باید به اینرتنت وصل شود و مقدار قابل ملاحظه ای باتری مصرف می کند. اگر واقعا نیازی به ایمیل ها ندارید. تنظیم را به 30 یا 60 دقیقه کاهش دهید. یا بررسی خودکار را لغو کنید.

ویبره را خاموش کنید

ازویبره فقط در زمان های خاص استفاده کنید. مثلا وقتی در جلسه، کتابخانه،... هستید. ویبره باتری زیادی مصرف می کند.
از تصویر زمینه ی سیاه استفاده کنید

در گوشی هایی با صفحه نمایش AMOLED فقط پیکسل های رنگی روشن می شوند. هرچه تصویر سیاه تر باتری کمتر استفاده می شود.

یک زمان بندی "مزاحم نشوید" تنظیم کنید

خیلی از تلفن ها یک کارکرد "مزاحم نشوید" یا چیزی شبیه دارند که تلفن های ورودی را بلوکه می کند و اینترنت و Wi-Fi را خاموش می کند. علاوه بر حذف کردن یک درصد خوب از حواس پرتی های روزانه ی شما، این حالت شارژ ،باتری را نگه می دارد، بنابراین اگر شما زمان هایی دارید که نمی توانید به هیچ وجه از تلفنتان استفاده کنید (در محل کار یا در طول خواب، برای مثال)، می تواند یک ایده ی خوب برای  استفاده از این حالت باشد.

ویجت ها را کاهش دهید

به تلفنتان نگاه کنید و از خودتان بپرسید: آیا واقعاً این ویجت را نیاز دارم؟ و این را؟ و این را؟ اگر شما مطلقاً به یک ویجت نیاز ندارید، بهتر است از شر آن خلاص شوید، به ویژه اگر همیشه به اینترنت وصل است (مانند ویجت های آب و هوا). اگر شما چندین ویجت دارید که دائماً اطلاعات خودشان را به روز می کنند، به طور جدی به باتریتان ضربه خواهد زد.
از شارژ کردن تلفنتان هر شب یا حتی اغلب اوقات خسته شدید؟ مشکلات را در خودتان حل کنید!

 امیدواریم این نکات برای شما مفید  باشند.حالا می دانید چگونه عمر باتری را زیاد کنید. موفق باشید!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Prue 781 :

    Your hoesnty is like a beacon

    1395/8/1 19:42
  • dorsa 87 :

    با تشکر از این پست کاربردی

    1395/10/28 11:33

بیشتر بخوانید