باتری های آلومینیومی

دانشمندان می گویند که یک باتری جدید اختراع کرده اند که می تواند گوشی های هوشمند را در چند دقیقه به طور کامل شارژ کند.
محققان یک باتری آلومینیومی اختراع کردند و امیدوارند بتوانند آن را جایگزین مدل های لیتیوم که به طور معمول در لپ تاپ ها و گوشی های موبایل وجود دارند، نمایند.
و همچنین این تیم گفت نمونه آلومینیومی آنها با داشتن "زمان های شارژ بی سابقه"، امن تر از باتری های لیتیوم-یون هستند چرا که کمتر در معرض آتش گرفتن می باشند و بیشتر از مدل های قلیایی مانند AA و AAA، با محیط زیست سازگار هستند.


بعد از انتشار این یافته در مجله ناتور (Nature)، هونگجی دای، استاد شیمی دانشگاه استنفورد، آن را به عنوان یک موفقیت چشمگیر در تکنولوژی باتری که با استفاده از آلومینیوم بیشتر از تلاش های قبلی نتیجه گرفتند، مورد ستایش قرار داد.
او گفت: "ما یک باتری آلومینیوم قابل شارژ توسعه دادیم که می تواند جایگزین دستگاه های ذخیره سازی فعلی، مانند باتری های قلیایی که برای محیط زیست مضر هستند و باتری های قلیایی-یون که گاهی اوقات آتش می گیرند، شود. باتری جدید ما آتش نمی گیرد، حتی اگر شما سعی کنید.
"میلیون ها مصرف کننده از باتری های 5/1 ولت AA و AAA استفاده می کنند. باتری های قابل شارژ آلومینیومی ما حدود 2 ولت برق تولید می کنند. این مقدار بالاتر از مقداری است که دیگران با آلومینیوم به آن دست یافته اند."
گفته می شود که این نمونه بادوام تر است، بیش از 7500 چرخه بدون از دست دادن ظرفیت مقاومت می کند و این مقدار بالاتر از باتری های آلومینیومی قبلی است که بعد از 100 چرخه شارژ-دشارژ از بین می رفتند و این در حالی است که باتری های لیتیوم-یون حدود 1000 چرخه دوام می آورند.
نویسندگان این گزارش نوشتند، "این اولین بار بود که یک باتری آلومینیوم –یون با سرعت فوق العاده و با مقاومت بیش از هزاران چرخه ساخته شد".
دای افزود که باتری های لیتیوم می توانند "به صورت غیر قابل پیش بینی از بین بروند" و او همچنین برای اثبات سخنان خود به ممنوعیت اِعمال شده از طرف شرکت های هواپیمایی آمریکا (دلتا و ایالت متحده) در محموله های فله ای هواپیماهای مسافربری استناد کرد.
محققان بیان می کنند که طراحی جدید می تواند برای ذخیره انرژی های تجدید پذیر شبکه برق مورد استفاده قرار گیرد.
در همین حال، نویسنده همکار، مینگ گونگ بیان کرد: "یکی دیگر از ویژگی های باتری های آلومینیومی انعطاف پذیری است. شما می توانید آن راخم و تا کنید، لذا این باتری دارای پتانسیل استفاده در دستگاه های الکترونیک انعطاف پذیر است. همچنین آلومینیوم فلزی سبکتر از لیتیوم است".
چگونه می توانید عمر باتری های گوشی های آیفون و آندروید خود را افزایش دهید
افزایش سرعت تنظیمات و خاموش کردن برنامه های بلااستفاده می تواند از خاموش شدن گوشی های هوشمند شما - و در نتیجه توقیف شدن در یک فرودگاه جلوگیری نماید.
به دلیل اینکه آزانس امنیت حمل و نقل ایالات متحده (TSA) به عنوان بخشی از اقدامات امنیتی جدید، دستور داده که مردم نباید دستگاه های "خاموش" را با خود وارد هواپیما نمایند، و به دلیل اینکه فرصت بسیاری از مردم در تعطیلات برای شارژ تلفن همراه محدودتر است، شما چگونه عمر باتری خود را افزایش دادید؟
این راهنمایی باید به شما کمک کند تا عمر دستگاه خود را افزایش دهید.
روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را کم کنید
صفحه نمایش بخش عمده ای از ذخیره انرژی دستگاه شما را مورد استفاده قرار می دهد؛ تفاوت روشنایی کامل و کم می تواند ساعت ها تفاوت در عمر باتری دستگاه شما نشان دهد.
در آی او اس 7 (iOS7)، از نوار لغزنده در مرکز کنترل استفاده کنید (دست خود را از پایین صفحه نمایش به طرف بالا بکشید)، یا در هر نسخه از آی او اس با رفتن به تنظیمات->پس زمینه و روشنایی -> روشنایی می توان تنظیم انجام داد. اغلب خاموش کردن روشنایی خودکار که باعث می شود زمانی که شما در محیط های روشن قرار دارید، صفحه نمایش روشن تر باشد، ایده خوبی است.
در گوشی های آندروید، از کلید روشنایی صفحه نمایش در تنظیمات سریع (برای پایین آوردن بخش سایه اعلان، دست خود را از بالا به پایین بکشید و به گوشه سمت راست بخش تنظیمات سریع در صورت لزوم ضربه بزنید) و از نوار لغزنده نور در قسمت پایین تنظیمات استفاده کنید. برخی گوشی های آندروید از جمله دستگاه های سامسونگ به شما اجازه افزایش یا کاهش روشنایی صفحه که هنوز تنظیمات خودکار را حفظ کرده اند، می دهد.
هر وقت برای شما امکان آن وجود داشت، از حالت پرواز استفاده کنید.
علاوه بر صفحه نمایش، همه رادیوهای مربوط به Wi-Fi، بلوتوث و اتصال عادی گوشی شما از انرژی زیادی استفاده می کنند.در آی او اس 7، برای مرکز کنترل دست خود را به بالا بکشید و بر روی آیکون "پرواز" در قسمت بالا و چپ فشار دهید. در گوشی های آندروید، برای دیدن سایه اعلان دست خود را به طرف پایین بکشید، به قسمت تنظیمات سریع رفته و روی آیکون "پرواز" فشار دهید.
خاموش کردن Wi-Fi و بلوتوث
اگر شما نیاز دارید از طریق اینترنت و تلفن قابل اتصال باشید، اما در نقطه ای که دارای شبکه Wi-Fi است، نیستید، Wi-Fi و بلوتوث گوشی خود را خاموش کنید. این کار باعث می شود گوشی شما در جستجوی شبکه هایی برای اتصال نباشد.
در آی او اس برای دیدن قسمت مرکز کنترل دست خود را به طرف بالا بکشید: اگر آیکون های Wi-Fi و بلوتوث سفید دیده می شوند، روی آنها فشار دهید تا خاکستری شوند.
در گوشی های آندروید، برای دیدن سایه اعلان دست خود را به طرف پایین بکشید، به بخش تنظیمات سریع بروید و روی آیکون های Wi-Fi و بلوتوث فشار دهید تا آنها از حالت خاکستری درآیند.
بخش پرواز را روشن کنید اما Wi-Fi را فعال کنید
اگر شما فقط به اینترنت نیاز دارید و در شبکه Wi-Fi قرار دارید، حالت پرواز را روشن کنید-و سپس Wi-Fi را روشن نمایید. این کار اتصال گوشی را قطع می کند، اما به شما اجازه می دهد که از Wi-Fi استفاده کنید.
در آی او اس، برای دیدن مرکز کنترل دست خود را به طرف بالا بکشید، آیکون پرواز را لمس کنید و به این ترتیب این آیکون سفید خواهد شد: آیکون Wi-Fi خاکستری خواهد شد. سپس آیکون Wi-Fi را لمس کنید، تا سفید شود.
در گوشی های آندروید، برای دیدن سایه اعلان دست خود را به طرف پایین بکشید، به بخش تنظیمات سریع بروید و آیکون "پرواز" را لمس کنید، سپس آیکون Wi-Fi را لمس کنید. با این کار Wi-Fi روشن خواهد شد.
گوشی خود را به یک تلفن بدون اینترنت تبدیل کنید
اگر شما نیاز به اینترنت ندارید، اما می خواهید تماس تلفنی داشته باشید، Wi-Fi، بلوتوث و اطلاعات تلفن خود را خاموش کنید.
در آی او اس، برای خاموش کردن اطلاعات گوشی به تنظیمات->مویابل (Mobile) (یا تلفن همراه (Cellular) در آمریکا) -> اطلاعات موبایل بروید و آن را خاموش کنید.
در آندروید، با رفتن به تنظیمات-> استفاده از داده ها-> برداشتن تیک اطلاعات موبایل، اطلاعات موبایل را خاموش کنید.


ایمیل، توییتر و فیس بوک را به طور دستی چک کنید
اگر نیاز ندارید به محض آمدن، ایمیل یا توییت را بخوانید، خاموش کردن آنها (که سرور با نگهداشتن آن در اتصال دایم، با هر اتفاق جدید صدای غژ تولید می کند) می تواند در کاهش تخلیه باتری و مصرف داده ها به شما کمک نماید.
در آی او اس، بهترین راه این است که این برنامه ها را از مرکز اطلاع رسانی خاموش کنید-هرچند شما ممکن است هرگز به یاد نداشته باشید که آنها را دوباره متصل کنید. اما اگر شما واقعاً نیاز به این کار دارید به بخش مرکز اطلاع رسانی بروید و گزینه "none" را برای حالت فعال سازی انتخاب کنید.
در آندروید، "همگام سازی (sync)" را با رفتن به تنظیمات ->حساب ها و پس از آن ضربه زدن به هر حساب که شما می خواهید همگام سازی با آن را قطع کنید، غیر فعال نمایید. اول در هر حساب، همگام سازی را بررسی کند. گوگل، اکس چنگ، توییتر، فیس بوک، اور نوت و بسیاری از حساب های دیگر دارای گزینه همگام سازی هستند. کاربران هنوز هم می توانند ایمیل خود را به صورت دستی و با استفاده از جی میل (Gmail) یا برنامه های قابل اجرا و دستی و رفرش کردن، ایمیل خود را چک کنند.
برخی گوشی های آندروید هم دارای گزینه همگام سازی در تنظیمات سریع هستند، که غیرفعال کردن این گزینه همگام سازی با همه حساب ها را در شبکه غیرفعال می کند.


خاموش کردن سریع تر صفحه نمایش
کاهش زمان خاموشی صفحه نمایش، که بعد از مدت زمان مشخصی عدم استفاده، صفحه نمایش را خاموش می کند، نیز می تواند در کاهش مصرف باتری کمک کند.
در آی او اس، به تنظیمات->عمومی->قفل خودکار بروید و این مقدار را کاهش دهید (روی کمترین مقدار ممکن یعنی 1 دقیقه تنظیم کنید). متناوباً، هر وقت از گوشی خود استفاده نمی کنید، روی دکمه روشن در بالای گوشی فشار دهید تا صفحه نمایش خاموش (و قفل) شود. همچنین ایده خوبی است که همانطور که بیشتر مردم نیز این کار را انجام می دهند، یک کد عبور برای گوشی خود - فقط برای موقعی که گوشی خود را گم کنید- تعیین کنید (این کار را از طریق تنظیمات-> کد عبور انجام دهید؛ در گوشی آیفون S5 نام این گزینه "Touch ID & Passcode" است).
در آندروید، زمان خاموشی صفحه نمایش را از طریق تنظیمات-> صفحه نمایش -> زمان خاموشی صفحه نمایش، انجام دهید.


غیرفعال کردن تشخیص مکان
خاموش کردن GPS و دیگر خدمات تعیین موقعیت می تواند تخلیه باتری را کاهش دهد، که بسیاری از برنامه های دسترسی به خدمات موقعیت با وجود زیادی بودن تعداد آنها، نیاز به تعیین موقعیت برای اجرا ندارند (در آی او اس 7، شما می توانید به برنامه های فردی قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی شما اجازه دهید یا آنها را رد کنید، در حالی که در گوشی های آندروید شما نمی توانید این کار را انجام دهید).
در آی او اس، به تنظیمات -> خصوصی (Privacy) -> خدمات تشخص موقعیت رفته و آن را "خاموش" نمایید. این کار باعث می شود شما نتوانید از نقشه ها و برخی برنامه های مبتنی بر اطلاعات مکانی استفاده کنید (و به این معنی است که گوشی تلفن شما وقتی شما به مقصد خود می رسید، قادر به تنظیم مجدد موقعیت زمانی خود نخواهد بود).
در آندروید، به تنظیمات -> موقعیت مکانی رفته و آن را "خاموش" کنید. با این کار همه خدمات سرویس های مکانی برای همه برنامه ها غیرفعال خواهد شد. به طور مشابه، شما می توانید دقت و صحت اطلاعات موقعیت مکانی را با لمس قسمت "حالت" و تغییر آن به گزینه صرفه جویی در باتری (Battery) یا نیرو (Power) که از Wi-Fi و سیگنال تلفن همراه برای تخمین موقعیت تلفن به جای GPS استفاده می کنند، تغییر دهید (و در مصرف باتری صرفه جویی نمایید).


موسیقی گوش ندهید، فیلم نبینید، یا بازی انجام ندهید
رمز گشایی MP3، MP4 و انجام محاسبات مربوط به بازی ها، همگی نیاز به پردازش از طریق تلفن دارند.
تعداد عکس هایی که به اشتراک می گذارید، کاهش دهید.
استفاده از دوربین، به ویژه ضبط فیلم می تواند تخلیه قابل توجهی در باتری داشته باشد. زمانی که نیاز دارید باتری شما بیشتر دوام بیاورد، از عکس گرفتن خودداری کنید.
در حالی که کم کردن نور صفحه نمایش و خاموش کردن همه رادیوها بیشترین بهره را از لحاظ صرفه جویی در باتری به شما می دهد، هنوز هم برخی راه های اساسی بخصوصی برای نجات زندگی باتری وجود دارند، اگر شما فقط بخواهید کارها را ساده کنید.
فقط بر روی سیستم آی او اس
• در آی او اس 7، تجدید حافظه (Refresh) برنامه پس زمینه را خاموش کنید. این گزینه در تنظیمات -> عمومی-> تجدید حافظه برنامه پس زمینه قرار دارد.
• در ایمیل، به روز رسانی "Push" را خاموش کنید. برای ایمیل، به تنظیمات -> ایمیل، مخاطبین، تقویم، و "اخذ داده های جدید" بروید: و "Push" را در قسمت بالایی خاموش نمایید. سپس شما باید روی همان صفحه نمایش به پایین حرکت کنید تا یک برنامه زمانی برای به روز رسانی تلفن همراه خود انتخاب نمایید.
• شما می توانید داده های "Push" را برای دیگر برنامه ها از طریق "مرکز اعلان" کاهش دهید (تنظیمات -> مرکز اعلان)- آنهایی را که ضروری نیستند حذف نمایید. هر چند از این لحظه، شما شروع به گلنجار رفتن در حاشیه ها نموده اید- و اگر شما نور صفحه نمایش خود را به حد کافی پایین آورده اید، شما اغلب بیشترین صرفه جویی را خواهید داشت.
• آی او اس 7 شرکت اپل با چندین تصویر متحرک از جمله چیزی به نام پارالاکس به بازار آمد، که باعث شد هرگاه آیفون یا آیپد کج شد، پس زمینه شروع به حرکت کند، و این باعث می شود آیکون ها در صفحه اصلی در حال حرکت به طرف بالا به نظر آیند. این برنامه از سنسورهای گوشی استفاده می کند و باعث کاهش عمر باتری می شود. انیمیشن های متحرک می توانند در قسمت عمومی->دسترسی->کاهش حرکت، خاموش شوند.
فقط روی آندروید

• برخی دستگاه های آندروید، از جمله همه دستگاه های سامسونگ، ال جی، اچ تی سی و سونی یک حالت صرفه جویی بسیار خاص در باتری دارند. فعال کردن این حالت اغلب عملکرد دستگاه را کاهش می دهد و غیرفعال کردن آن وقتی که صفحه نمایش خاموش است، زمان آماده به کار گوشی را افزایش می دهد. گوشی های آندروید دیگر می توانند با استفاده از برنامه هایی شبیه Juice Defender و Battery Defender از گوگل پلی (Google Play) یک حالت صرفه جویی مشابه در باتری داشته باشند.
• برخی دستگاه های آندروید مانند سامسونگ گالاکسی اس 5 و اچ تی سی وان ام کمی پیشتر رفتند. حالت خیلی پیشرفته صرفه جویی باتری که در آنها وجود دارد، به طور چشمگیری عمر باتری را با خاموش کردن برنامه هایی که مورد نیاز نیستند، تبدیل کردن صفحه نمایش به حالت سیاه و سفید و فقط اجازه به استفاده از برخی برنامه های کوچک افزایش می دهند.
به روز رسانی خودکار برنامه ها را خاموش کنید. در گوگل پلی، برنامه به روز رسانی خودکار (Auto-update) را خاموش کنید. این گزینه در گوگل پلی -> تنظیمات -> برنامه های به روز رسانی خودکار->انتخاب "به روزرسانی خودکار انجام نشود" قرار دارد. برنامه ها می توانند با استفاده از گزینه "My Apps"، به طور دستی به روز شوند.
• از "نظارت بر استفاده از باتری" برای شناسایی برنامه هایی که عمر باتری را تحت تأثیر قرار می دهند، استفاده کنید. برای دسترسی به این بخش از مسیر تنظیمات-> باتری استفاده کنید. نظارت درصد نیروی باتری مورد استفاده توسط هر برنامه و صفحه نمایش را نشان می دهد. به طور معمول، صفحه نمایش باید حدود 25% از باتری را مصرف کند، و نرم افزار "سیستم آندروید (Android System)" و "سیستم عامل آندروید (Android OS) " اغلب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. برنامه هایی که مقدار زیادی از باتری را مصرف می کنند باید فوراً مشخص و غیرفعال شوند.
• "منعکس کردن صفحه نمایش" را خاموش کنید، برخی از گوشی های آندروید دارای قابلیت منعکس کردن صفحه نمایش خود روی تلویزیون و دیگر دستگاه ها هستند. این گزینه می تواند از طریق تنظیمات خاموش شود و از جستجوی مستمر گوشی به دنبال دستگاهی برای برقراری ارتباط جلوگیری کند.
• اگر گوشی شما دارای گزینه NFC است، آن را خاموش کنید. تحت قسمت تنظیمات -> "بیشتر" -> "وایرلس و شبکه" -> لغو انتخاب NFC این کار را انجام دهید. با روشی دیگر، تنظیمات NFC می تواند از قسمت "ارتباط و اشتراک" یا تحت عنوانی مشابه آن انجام شود.
• برنامه های بلا استفاده را خاموش کنید. به طور کلی تعدادی از گوشی های آندروید با بسیاری از زنگ ها، و سوت ها به بازار می آیند و خاموش کردن آنها به خصوص برنامه هایی که از دوربین دستگاه و یا سنسور حرکات استفاده می کنند، مانند برنامه نمایش هوا در سامسونگ، از طریق بخش تنظیمات می تواند تخلیه باتری را کاهش دهد.
اما در مورد گوشی های ویندوز، چه می توان گفت؟
همه نکات عمومی هنوز هم به کار می روند: کاهش روشنایی صفحه، خاموش کردن رادیوهای اضافی، کمتر عکس گرفتن، خاموش کردن موقعیت مکانی، گوش نکردن آهنگ، ندیدن ویدئو و فیلم و بازی نکردن.
شرکت راکت جف بزرو به نام بلو اوریجین در سال جاری شروع به پرواز آزمایشی می کند
بلو اوریجین به "تست تأیید" برای سیستم زیرمداری جدید شپرد خود دست یافت، که "برای کاربردهای مرحله-بالاتر، اصلاح شده " خواهد بود.
جف بزوس آمازون (آمازون.کام)، هواپیمای بدون سرنشین، و واشنگتن پست را دارد و بیان می کند که او در حال حاضر یک موتور موشک هیدروژنی مایع برای شروع تجارت در فضا دارد.
بلو اوریجین، شرکت سرمایه گذاری پروازهای فضایی تجاری تجارت الکترونیکی میلیاردر ها، روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت به "تست تأیید" برای BE-3، سیستم زیرمداری جدید شپرد شرکت، دست یافت، و این محصول برای "کاربردهای مرحله-بالاتر، اصلاح شده" خواهد بود که احتمالاً با فشار، موشک را وارد مدار و از آن خارج خواهد کرد.
بنابر اظهارات رویترز، پروازهای آزمایشی قرار است اواخر امسال آغاز شوند.
دیو اسپارکس، که قبلاً یک مهندس پیمانکار دفاعی SAIC بوده است، گفت: "معمولاً زمانی که شما یک بخش یا سیستم جدید ایجاد می کنید، تست تأیید، آخرین مرحله از آزمایش است، تا مطمئن شوید برای مشتری قابل قبول است".
در این حالت، مشتری هر کسی که می خواهد به فضا برود، است -هدف اعلام شده بلو اوریجین "هزینه به طور قابل توجهی کمتر و در عوض قابلیت اطمینان بیشتر" برای سفر فضایی، و ایجاد امکان برای محققان تا اهداف میکروگرانشی خود را ، در میان نگرانی های دیگر مورد مطالعه قرار دهند، می باشد.
اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، شپرد جدید یک کپسول سه نفری بالای یک موشک پر از سوخت است. مجموعه بعدی که BG-4 خواهد آمد، از پیشران هایی برای تحمل آزمایش اکسیژن مایع و گاز مایع طبیعی تشکیل خواهد شد.
بزوس گفت: "هیدروژن مایع چالش برانگیز است، خفه شدن عمیق موتور چالش برانگیز است و قابلیت استفاده مجدد چالش برانگیز است. این موتور همه اینها را دارد. پاداش ما، بالاترین کارایی، فرود عمودی حتی با یک وسیله نقلیه تک موتوره و هزینه کم می باشند. و به عنوان یک موتور مرحله بالاتر، هیدروژن تا حد زیادی قابلیت حمل را افزایش می دهد."
محبوبیت و امکان سنجی گردشگری فضایی در چند سال اخیر افزایش یافته است: گروههای علاقمند از میلیاردر پی پال، الون ماسک اسپیساکس، گرفته تا بخش های جدید در علاقمندی های تأسیس تجهیزات مربوط به هوا فضا مانند بوئینگ سی اس تا 100 و ویرجین گالاکتیک از شرکت ویرجین.
آندروید 1/5 لالی پاپ در حال حاضر برانگیزنده GPE اچ تا سی وان (ام 8)
در حال حاضر آندروید 1/5 لالی پاپ برانگیزنده اچ تی سی وان (ام 8) نسخه گوگل پلی است. سیستم عامل جدید گوشی را بالای هوا می برد.
http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/15/02/m8-gpe-51/gsmarena_001.jpg
به روز رسانی کمی ببشتر از 244 مگابایت است. این کار موجب یک هاست (host) برای رفع اشکالات و بهبود گوشی های هوشمند به رهبری افزایش امنیت و پشتیبانی صدای HD می شود.
برخی دیگر از محصولات آندروید 1/5 دارای توانایی کنترل دستگاه های جفت شده بلوتوث از تنظیمات سریع می باشند. کاربران همچنین می توانند شبکه های Wi-Fi را به شیوه ای مشابه متصل نمایند.
سیستم عامل جدید شروع به انگیزه دادن به گوشی های هوشمند خواهد نمود. اگر شما دارای یک نسخه از گوگل پلی اچ تی سی (ام 8) هستید، باید تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید که آیا به روز رسانی ها در دسترس هستند.
از طریق
بررسی سامسونگ گالاکسی اس 6 اج: پایین دو گانه (Double down)
معرفی
چگونه یک تغییر کوچک می تواند، تأثیری بزرگ داشته باشد؟ سامسونگ گالاکسی اس 6 اج در مقایسه با وانیل گالاکسی اس6، فقط دارای خمیدگی اضافه روی صفحه نمایش است، و هیچ تفاوت دیگری بین این دو گوشی احساس نمی شود- این تفاوتی است که شما فقط وقتی آنها را در دست بگیرید به راحتی می توانید تشخیص دهید.
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/gsmarena_104.jpg
دو گوشی گالاکسی اس 6 که برخی از بهترین قطعات موجود را به اشتراک می گذارند، متفاوت، ولی در عین حال یکسانند، و با نرم افزار ساخته شده بر اساس فلسفه جدید برای مطابقت با ایدئولوژی سخت افزار جدید به هم مرتبط هستند.
در این قسمت مشخصات و معایب اصلی و ... را مجدداً به طور خلاصه می آوریم، البته ببخشید که مطالب تکراری بیان می کنیم.
ویژگی های کلیدی
• صفحه نمایش خمیده، بدنه نازک (mm7)، طراحی دو شیشه ای عالی تقویت شده با قاب فلزی،
• 1/5 اینچ، سوپر آمولد از QHD با تفکیک پذیری (2560×1440)، کلاس پیشرو ~ ppi577، شیشه کورنینگ گوریلا 4،
• اکسینوس ۷۴۲۰ و 64 بیت چیپ ست، پردازنده هشت هسته‌ای با چهار 1/2 گیگاهرتزی، کورتکس-A57 و چهار هسته 5/1 گیگاهرتزی کورتکس A-53، پردازنده گرافیکی مالی-۷۶۰ و یک رم ۳ گیگابایتی،
• آندروید 5.0.2 لالی پوپ با صفحه لمسی و سامسونگ پی،
• دوربین MP16، دیافراگم 9.1f/، فیلمبرداری QHD p1440، HDR،
• 32/64/128 گیگابایت حافظه داخلی (64 گیگابایت در بیشتر بازارها به عنوان نسخه استاندارد می آید)،
• حذف نویزهای فعال از طریق میکروفن اختصاصی،
• نسل جدید از اسکنر اثرانگشتی،
• LTE Cat.6، Wi-Fi a/b/g/n/ac، GPS/GLONASS/Beidou، NFC، پورت IR، بلوتوث 1/4، ANT+،
• سنسور ضربان قلب، فشار سنج، SpO2،
• دارای امکان شارژ بی سیم (Qi/PMA)،
• باتری 2600 Ah
معایب عمده
• گرانتر از همزادهای خود، تنها با صفحه نمایش منحنی،
• نداشتن محافظت از آب یا گرد و خاک،
• نداشتن باتری قابل تعویض توسط کاربر،
• نداشتن حافظه جانبی Micro SD،
• نداشتن رادیو FM،
• نداشتن بلندگو های استریو،
سامسونگ، برای تمرین ساخت گوشی موبایل با قاب فلزی مناسب از کل خط جدید گالاکسی، سری A (یا آلفا) خلاص شد و سپس به میز رسم برگشت و با زبان طراحی جدید، خانواده گالاکسی اس 6 ظاهر شدند. ترکیب قاب فلزی با ساخت دو شیشه ای (جلو و عقب) قطعاً یک راه حل طراحی جدید نیست اما این یکی به خوبی کار می کند و این موضوع در گوشی های هوشمند سامسونگ برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.
و با وجود اینکه این کار اولین تلاش آنها در این روش طراحی بود، گالکسی اس 6 به طور بی حدی کامل بود –شاید فاقد نوآوری بود، اما در اجرا فوق العاده بود. با این حال گالکسی اس 6 اج برای کسانی که خواهان چیزی بسیار خاص هستند، امکانات اس 6 را بهتر می کند. این گوشی با یک عامل تازگی خارج از الگو به بازار آمد و به طور عادلانه با قیمتی بالاتر از گالکسی اس 6 معمولی وارد بازار شد.
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/offic/thumb/gsmarena_001.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/offic/thumb/gsmarena_002.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/offic/thumb/gsmarena_003.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/offic/thumb/gsmarena_004.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s6-edge/offic/thumb/gsmarena_005.jpg
اما آیا این نوع از تفاوت قیمت، به حق است؟ تا حدودی تصمیم گیری برای قیمت افزایی عصبانی کننده واقعاً سوال دشواری است، مگر اینکه شما در یکی از بازاهایی که گالکسی اس 6 اج با 64 گیگابایت حافظه به عنوان یک نسخه پایه ای به فروش خواهد رسید، باشید. اما حتی در این حالت هم، شما چیزی بیشتر از آنچه صرفاً از ارتقاء ذخیره سازی باید به دست بیاورید، حاصل خواهید کرد.
از طریق صفحات زیر به ما بپیوندید که در آن تفاوت های میان سخت افزار دو گوشی را بررسی می کنیم و ارزش افزده شده به صفحه نمایش منحنی را مورد بحث قرار می دهیم.
تصویری از سونی اکسپریا سی 4 به بیرون درز کرد
دقیقاً دیروز یک رندر که ادعا می شد تصویر سونی اکسپریا سی 4 است به بیرون درز کرد و امروز با یک تصویر واقعی از این گوشی مواجه شدیم. همانطور که شما نیز می توانید مشاهده کنید، این تصویر یک تصویر واقعی است و در آن شرایط کار سونی اکسپریا سی 4 دیده می شوند.
طرحی که اینجا می توانیم مشاهده کنیم به خوبی تأیید کننده تصویری است که دیروز به بیرون درز کرد. لذا در این مرحله فرض می کنیم که این تصویر، تصویر واقعی گوشی بهبود یافته توسط شرکت سونی است.
سی 4 تنها گوشی جدیدی نیست که شرکت سونی روی آن کار می کند، احتمالاً گوشی های اکسپریا زد 4 و زد 4 اولترا نیز در کنار دستگاهی که ما آن را فقط از طریق اسم رمز آن اسطوخودوس (Levender) می شناسیم، در حال ساخت هستند. همه این گوشی ها احتمالاً به زودی رسمی خواهند شد.
اکسپریا سی 4، همانطور که احتمالاً شما هم حدس زده باشید جانشین اکسپریا سی 3 خواهد بود. مانند سی 3، سی 4 نیز برای عکس های سلفی اهمیت زیادی قائل است، چنانچه یک دوربین جلو با فلاش LED در آن تعبیه شده است. اسم رمز سی 4 کازماس (Cosmos) است، و شماره مدل آن برابر E53xx خواهد بود.
هنوز مشخصات سی 4 را نمی دانیم، ولی احتمالاً باید از روز اول از نرم افزار لالی پاپ استفاده کند، و سونی ظاهراً می خواهد این گوشی را در سه رنگ به بازار عرضه کند: فیروزه ای، سفید و سیاه. با قضاوت بر اساس این واقعیت که سی 3 در سطح متوسط بود، فرض می کنیم که مدل بعدی آن نیز در همین حدود خواهد بود.
اچ تی سی وان ام 9 پلاس رسمی شد، ویژگی ها و صفحه نمایش Quad HD
شرکت اچ تی سی گوشی اچ تی سی وان ام 9 پلاس را در چین معرفی کرد و این گوشی با صفحه نمایش 2/5 اینچ، Quad HD و با وضوح تصویر 1440×2560 پیکسل به بازار عرضه شد.
اچ تی سی وان ام 9 پلاس با 2/2 گیگا هرتز، هشت هسته، پردازنده مدیاتک MT6795T است واین گوشی با رم 3 گیگابایت و 32 گیگابایت حافظه داخلی وارد بازار می شود.
وان ام 9 پلاس همچنین دارای یک دوربین جلو ی اولتراپیکسل اچ تی سی با 4 مگاپیکسل، و دوربین عقب اچ تی سی دئو 20 مگاپیکسل می باشد، همچنین این دستگاه دارای اسکنر اثر انگشت است که بر روی دکمه خانه آن جاسازی شده است.
به نظر می رسد گوشی جدید اچ تی سی وان ام 9 پلاس فقط در چین به فروش خواهد رسید، و هنوز هیچ اطلاعی از اینکه آیا اچ تی سی قصد دارد این گوشی را در کشورهای دیگر نیز به فروش برساند، در دست نیست.
این گوشی مشخصاتی بسیار شبیه به اچ تی سی وان ام 9 جدید که در آمریکا و اروپا نیز در دسترس است، دارد، جز پردازنده جدید و صفحه نمایش Quad HD با وضوح تصویر بالا.
فیس بوک ادغام واتس آپ را آزمایش کرد
سال قبل فیس بوک برنامه پیام رسانی فوری واتس آپ را که بسیار محبوب است به قیمت 19 میلیارد دلار خرید و به نظر می رسد شرکت شروع به ادغام آزمایشی دو برنامه نموده است.
بنابر گزارشات جدید، آخرین نسخه از فیس بوک برای برنامه آندروید (نسخه 31.0.0.7.13) دکمه واتس آپ را اضافه کرده است، که امکان به اشتراک گذاری اخبار و عکس به طور مستقیم در واتس آپ را برای کاربران فراهم می کند.
هنگامی که شما پستی را در برنامه باز می کنید، یک دکمه "ارسال" از طریق واتس آپ درست در کنار دکمه های معمول فیس بوک، مانند نظر و به اشتراک گذاری، وجود دارد، و با فشار دادن این دکمه شما خبر یا عکس مورد نظر را برای دوستان خود در واتس آپ ارسال می کنید.
ما همچنین این برنامه را برای دیدن این که آیا این ویژگی در دسترس است، به روز رسانی کردیم، اما به نظر می رسد غول شبکه های اجتماعی ممکن است یک تست بتا با گروه انتخاب شده ای از کاربران انجام داده باشد – ما دکمه "ارسال" را در آخرین نسخه از برنامه مشاهده نکردیم.
پیش ار این، ژان کوم از واتس آپ، به کاربران اطمینان داده بود که مرجع و مشتری پیام رسانی فوری عوض نخواهد شد و به طور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. فیس بوک به کار روی برنامه پیام رسانی خود ادامه داد، و واتس آپ به طور معمول و با معرفی ویژگی های جدیدی مانند تماس صوتی که در آخرین به روز رسانی آن معرفی شد، به اجرای خود ادامه می دهد. اما، ادغام برخی ویژگی های مشترک در هر دو برنامه می تواند برای کاربران در برخی شرایط بسیار مفید باشد.
شات اوت گالکسی: تست دوربین کور
تست دوربین کور گالکسی اس 6 در مقابل گالکسی اس 5 در مقابل گالکسی نوت 4
به تست دوربین کور گالکسی خوش آمدید! ما جدیدترین مدل های شاخص سامسونگ را داریم- به منظور انتشار گالکسی اس 5، گالکسی نوت 4 و گالکسی اس 6- و قبل از انتشار یافته های تست خود، می خواهیم ببینیم چند تا از دوربین های سامسونگ در نظر کاربران پیشرفت داشته اند.
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/gsmarena_100.jpg
ما چندین عکس و یک ویدئو جمع کردیم، اما فقط بخش کوچکی از هر کدام از آنها را برای شما ارئه خواهیم داد.
ترتیبی را که عکس ها در محصولات پایین ارائه شده اند، بیان نمی کنیم، اما در این تست به هر کدام از آنها یک شماره اختصاص یافته است. و ما از شما نمی خواهیم حدس بزنید که کدام عکس به کدام گوشی متعلق است.
در عوض، از شما خواهیم خواست تا عکسی را که به نظر شما بهترین است، انتخاب کنید.
ابتدا برای شروع یک جفت از عکس هایی که در نور روز گرفته شده اند، به شما ارائه می کنیم. سامسونگ گالکسی اس 5 دارای یک سنسور سامسونگ ISOCELL است، در حالی که گالکسی نوت 4 و گالکسی اس 6 از یک سنسور IMX240 استفاده می کنند، همه این سنسورها یک نسبت تصویر صفحه نمایش عریض با وضوح تصویر 16 مگاپیکسل ارائه می دهند.
تصویر مورد علاقه خود را از پایین انتخاب کنید.
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_001.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/one.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_002.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/two.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_003.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/three.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_004.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/four2.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_005.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/five.jpg
در نهایت، هنوز هم یک قاب که از p2160 ویدئو با سه گوشی تلفن گرفته شده اند، داریم. چیزی در مورد ارائه رنگ ها پیش می رود، آیا دارد بهتر می شود؟
از نظر ریاضی، همه فیلم های px2160×3840 یکسان هستند. اما در حقیقت گوشی های مختلف دارای نقاط قوت و ضضعف خاص خود هستند، به نظر شما کدام یک بهترین است؟
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/results2/gsmarena_006.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/crops/video.jpg
شما حدود 24 ساعت برای رأی دادن وقت دارید، ما امتیازات را خواهیم شمرد و به شما اجازه می دهیم بدانید که دوربین گالکسی فردا در صدر به بازار عرضه خواهد شد. ما همچنین روی شات اوت میان این سه دوربین کار می کنیم، به علاوه آیفون 6 چنان که ما فکر می کردیم، در خصوص کیفیت عکس خوب بود.
تست کور: آشکار می شود
زمان دارد به پایان می رسد، شما یا خوانندگان ما، 24 ساعت وقت برای رأی دادن و انتخاب گوشی مورد علاقه خود سامسونگ گالکسی دوربین دار مبتنی بر محصولات با عکس هایی در نور روز و نور کم و به علاوه فیلم ویدئویی داشتید.
نتایج تقریباً چیزی است که ما انتظارش را داشتیم، اما اس 5 خیلی بیشتر از آنچه ما انتظار داشتیم رأی آورد.
عکس های کمی واضح تر مربوط به گالاکسی نوت 4 موفق به کسب پیروزی در نور روز می شود، در حالی که دیافراگم گسترده تر و پردازش آرام امکان پیروزی در تاریکی را برای گالاکسی اس 6 به ارمغان می آورد. همچنین نوت 4 در خصوص فیلم برداری نیز اول می شود، که ما فکر می کردیم چیزی برای انجام در خصوص ارائه رنگ ها و براقی بیشتر داشته باشد. گالکسی اس 6 هنوز هم نسبت به سلف خود اس 5 پیش است.

 


محصول A) گالکسی نوت 4 B) گالکسی اس 5 C) گالکسی اس 6
محصول # 1 14313 1839 957
محصول # 2 9815 5598 2154
محصول # 3 13989 1708 1753
ساب توتال در نور نیمروز 38117 9145 4873
محصول # 4 3308 2600 11287
محصول # 5 3911 829 12132
ساب توتال در نور کم 7219 3429 23419
محصول # 6 7964 3380 5545
مجموع 53300 15954 33837

در زیر شما می توانید به محصولات، اما اکنون با اسامی واقعی آنها در بالای صفحه نگاهی دوباره بیاندازید.
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/one.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/two.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/three.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/four.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/five.jpg
http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/galaxy-blind-camera-test/reveal/video.jpg
شما فردا می توانید انتظار شات اوت دوربین گالکسی اختصاصی ما را داشته باشید
تماس Wi-Fi چیست و آیا این تماس اسپات سیاه گوشی همراه من را حل خواهد کرد؟
مسیرهای خدمات جدید تماس ها، پیام رسانی، و پست صوتی از طریق اینترنت هستند به طوری که گوشی تلفن حتی بدون سیگنال موبایل هم کار کند. اما شما چرا باید مواضب باشید؟
http://i.guim.co.uk/static/w-620/h--/q-95/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2015/4/6/1428329415739/4b0214c7-52cb-4c49-892e-5da0f970f42a-620x372.jpeg
سیگنال تلفن همراه کاملاً آنگونه که باید قابل اعتماد نیست؟ داشتن سیگنال به اندازه کافی قوی برای برقراری یک تماس با خارج در حالت عادی یک مشکل نیست، اما تماس داخل شبکه می تواند به طور کامل بحثی متفاوت باشد؟
هدف از تماس Wi-Fi حل اسپات های سیاه موبایل های داخلی با اجازه دادن به کاربران برای ارسال و دریافت تماس های تلفنی و پیام های متنی بدون استفاده از شبکه تلفن همراه، می باشد.
این چه کار می کند؟
تماس Wi-Fi، همانطور که از اسم آن هم معلوم است، تماس های تلفنی و پیام های متنی را روی اینترنت با استفاده از شبکه Wi-Fi، و با اتصال به اپراتور تلفن همراه بدون مجبور بودن برای اتصال به خود شبکه هدایت می کند.
آیا فقط اسکایپ نیست؟
چندین برنامه و خدمات، امکان برقراری ارتباط از طریق اینترنت (VoIP) را برای کاربران فراهم می کنند، و با وجود اینکه همان نتیجه را برای شما به ارمغان می آورند، تماس های Wi-Fi موجود دیگری هستند. برای مثال، اسکایپ (Skype) از شماره و خدماتی متفاوت استفاده می کند و به عنوان مثال برای تماس های اضطراری نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد. فیس تایم (Face Time) مربوط به شرکت اپل فقط میان دستگاه های اپل سازگار، کار می کند و نمی تواند برای اتصال خطوط ثابت یا گوشی های هوشمند دیگر با مارک ها متفاوت مورد استفاده گیرد.
تماس های Wi-Fi همه ویژگی ها و امکانات تماس یک گوشی معمولی، از جمله تماس های HD برای گوشی های هوشمندی که این برنامه را پشتیبانی می کنند، با استفاده از همان شماره و بدون تکیه بر شبکه تلفن همراه یا برنامه دیگر تکرار می کند.
چرا باید مواظب باشم؟
تماس Wi-Fi به معنی امکان تماس توسط کاربران در اسپات های سیاه تلفن همراه است، تا زمانی که دسترسی به اتصال اینترنت دارند.
چگونه کار می کند؟
گوشی های هوشمند به جای شبکه تلفن همراه از طریق اینترنت به اپراتور تلفن همراه وصل می شوند، که برای گوشی های همراه به نظر فوق العاده آسان می رسد اما این نوع اتصال نیازمند یک مجموعه جدید از تکنولوژی ها می باشد.
برای مثال، EE از یک سیستم به نام IP های چندرسانه ای گرافیکی (IMS) استفاده می کند، این سیستم چند رسانه ای در اصل امکان اتصال های ناامن از خارج شبکه شرکت را فراهم می کند که به عنوان رابط میان اینترنت و شبکه تلفن همراه عمل می کند، و تماس تلفنی و پیام را به گیرنده حمل می کند.
چه باید انجام دهم؟
زیبایی تماس های Wi-Fi در سادگی آن است. نیاز به هیچ برنامه ای، هیچ شماره یا خدمات اضافی نیست و کم و بیش هزینه ای برابر قرارداد تلفن همراه شما دارد. کاربران فقط باید یک صندوق را در گوشی هوشمند خود بررسی کرده و به شبکه Wi-Fi متصل شوند. همین.
کجا می توانم از آن استفاده کنم؟
هر جایی با یک اتصال Wi-Fi شما می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، اما عمدتاً Wi-Fi محل کار یا خانه.
چقدر پهنای باند نیاز دارم؟
تماس های صوتی و پیام های متنی نیاز به پهنای باند زیادی ندارند، لذا یک اتصال با دسترسی به 5/0 مگابایت در ثانیه، باید قادر به پشتیبانی تماس های Wi-Fi باشد.
اگر خانه یا محل کار را ترک کنم، چه می شود؟
وقتی تماسی از طریق Wi-Fi برقرار می کنید، این تماس محدود به همان شبکه است. اگر Wi-Fi قطع شود، برای مثال وقتی که کاربر خانه و محدوده شبکه را ترک کند، تماس هم قطع خواهد شد. هیچ تفاوتی بین Wi-Fi و شبکه تلفن همراه در خصوص تماس های صوتی وجود ندارد.
چه زمانی می توانم آن را دریافت کنم؟
تماس های Wi-Fi برای اپراتور EE همین امروز می تواند راه اندازی شود. دیگر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک از این ویژگی تبعیت خواهند کرد.
روی چه دستگاه هایی کار می کند؟
همه گوشی های هوشمند تماس های Wi-Fi را پشتیبانی نمی کنند. خدمات EE می تواند روی گوشی های سامسونگ گالکسی اس 6 و گالکسی اس 6 اج و همچنین گوی لومیا 640 از شرکت مایکروسافت از 10 آوریل راه اندازه شود. آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از شرکت اپل تماس های Wi-Fi را پشتیبانی می کنند اما برای این کار نیاز به یک به روز رسانی از EE دارند، همچنین چندین دستگاه دیگر از جمله سامسونگ گالکسی اس 5، که بعداً آمده است نیز چنین است.
گزینه های جایگزین چه هستند؟
سایر اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا خدمات مشابهی را با استفاده از نرم افزار ارائه می دهند، که این خدمات نیز در مقایسه با تماس های Wi-Fi دارای معایب و مزایایی می باشند اما به پختگی خدمات و تماس های گوشی های هوشمند نیستند.
برنامه های این تاچ در آندروید و آیفون وجود دارند که امکان برقراری تماس میان سه نفر و ارسال پیام های متنی از طریق این برنامه ها هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi و نه شبکه تلفن همراه، را ایجاد می کنند. مانند تماس های Wi-Fi شرکت EE، برنامه های این تاچ فقط در سراسر بریتانیا کار می کنند، اما در صورت برقراری اتصال به هات اسپات های قابل حمل دیگر شبکه های تلفن همراه، در آن حالت هم کار خواهند کرد.
برنامه TU Go از O2 کمی پیشرفته تر است.TU Go با دسترس بودن برای کاربران آیفون، آی پد، آندروید، تلفن ویندوز و ویندوز، برای مشتریان O2 امکان تماس، ارسال پیام های متنی و بررسی پست صوتی از طریق اینترنت را فراهم می کند، اما روی دستگاه های غیرهوشمند از جمله کامپیوترها و تبلت ها که به طور معمول قادر به برقرار تماس یا دریافت و ارسال پیام متنی نمی باشند، نیز کار خواهد کرد.
TU Go همچنین می تواند در خارج از کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد، و می تواند در آن واحد با چندین دستگاه تماس برقرار کند.
اچ تی سی وان ای 9 پلاس رسمی می شود
قبلاً ویژگی های گوشی هوشمند اچ تی سی وان ای 9 پلاس را دیدیم و در حال حاضر این گوشی کاملاً رسمی است.
اچ تی سی وان ای 9 پلاس با یک صفحه نمایش 5/5 اینچی Quad HD با وضوح تصویر 1440 × 2560 پیکسل به بازار آمد و دستگاه توسط یک پردازنده مدیاتک MT6795M روشن می شود و با رم 3 گیگابایت وارد بازار می شود.
مشخصات دیگر اچ تی سی وان ای 9 پلاس جدید شامل 16 گیگابایت ذخیره سازی و یک کارت حافظه SD جانبی که تا 128 گیگابایت را پوشش خواهد داد، می باشد.
این گوشی همچنین دارای یک دوربین جلو با پیکسل فوق العاده اچ تی سی می باشد که یک واحد 4 مگاپیکسلی است و یک دوربین پشت 20 مگاپیکسلی به همراه یک باتری 2800 میلی آمپر در ساعت دارد.
اچ تی سی همچنین اچ تی سی ای 9 را راه اندازی می کند که ویژگی هایی مشابه دارد جز اینکه صفحه نمایش آن با وضوح کامل HD 1080×1920پیکسل است و دستگاه با 2 گیگابایت رم و 16 مگاپیکسل دوربین پشت وارد بازار می شود.
هنوز از جزئیات قیمت فروش این محصول اطلاعاتی در دسترس نیست و به نظر می رسد که اچ تی سی وان ای 9 جدید و اچ تی سی وان ای 9 پلاس مانند اچ تی سی وان ام 9 پلاس فقط در چین قابل دسترسی خواهند بود.
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: سامسونگ چگونه قرار است با اپل مقابله کند
http://static.trustedreviews.com/94/000031904/0444_orh350w620/Samsung-Galaxy-S6-1432.jpg
آیفون 6 در مقابل سامسونگ گالکسی اس 6: ما باید با هر دو زندگی کنیم و حکم ما در ادامه بیان خواهد شد
سامسونگ گالکسی اس 6 فرود آمده است و اگر شما بررسی ما درباره اس6 را مطالعه کنید، خواهید فهمید که اس 6 یکی از بهترین گوشی های هوشمند است که شما می توانید در دست بگیرید.
مقایسه به ناچار با آیفون 6 انجام شده است و این به این دلیل است که سامسونگ و اپل مسلماً در حال حاضر معروفترین و محبوب ترین مارک گوشی های هوشمند در سراسر جهان هستند.
حال شما کدامیک را باید انتخاب کنید؟ ما به مدت بیش از یک هفته از یکی از بهترین مدل های هر کدام از این دو مارک استفاده کرده ایم و واضح است که این دو مدل فوق العاده خوب هستند. اما فقط یک برنده می تواند وجود داشته باشد و برخلاف مقایسه اس 5 و آیفون 6، به طور قطع معلوم نیست که در این مورد کدام یک برنده خواهند شد.
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: طراحی
سامسونگ گالکسی اس 6: ضخامت 9/6 میلی متر، 138 گرم وزن، بدنه آلومینیومی و پنل شیشه ای، سفید مرواریدی، سیاه یاقوتی، پلاتینیوم طلایی، آبی زبرجدی
آیفون 6: ضخامت 9/6 میلی متر، 129 گرم وزن، روکش آلومینیومی در پشت، خاکستری، نقره ای، طلایی
اس 6 و آیفون 6 تحولات برجسته ای در تغییر طراحی فیلسوفانه شرکت های اپل و سامسونگ در بهترین مدل هایشان از خود به نمایش گذاشتند. برای اپل، آیفون 6 تصمیم شرکت برای دنبال کردن روند تولید گوشی های تلفن بزرگ را نشان می دهد. هدف سامسونگ، بعد از سال ها انتقاد این است که برای گوش های شاخص خود با قیمت بالاتر از 500 پوند، پلاستیک ترجیح دهد، و در نهایت تلفن بسیار لوکسی را که ما می خواستیم، ساختند. و در نتیجه، این موضوع انتخاب میان این دو گوشی را سخت تر از همیشه کرده است.
سامسونگ با اس 6 و هموطن آن اس 6 اج، یک گوشی ارائه کرده است که در نهایت بتواند بر آیفون غلبه کند. از نزدیک، اس 6 می تواند با اس 5 و یا حتی اس 4 اشتباه گرفته شود. اما با بررسی از نزدیک تر، برخی تغییرات عمده قابل مشاهده هستند. دکمه خانه بزرگتر شده است تا سنسور اثر انگشت را در خود جای دهد، گودی صفحه نمایش با طور قابل توجهی به طرف گوشه های پایین کمتر شده است، و لبه های بالا و پایین گوشی برای اینکه دید جذاب تری داشته باشد، ظریفانه کمی خم شده اند.
اس 6 را انتخاب کنید و با این کار شما به سرعت متوجه سطح مرتب آلومینیومی و شیشه گوریلا می شوید. بافت پلاستیک و قابل جابجایی در اس 5 رفته و تغییراتی ایجاد شده است. یک قسمت عقب غیرقابل جابجایی به این معنی است که شما قادر نخواهید بود باتری را از جای خود دربیاورید اما به این معنی نیز است که شما اکنون می توانید از قابلیت شارژ بی سیم برخوردار شوید. یکی از اجزاء ناخوشایند در طراحی اس 6ها، دوربین پشت برجسته می باشد. این کار تأثیر مثبتی بر استفاده شما از گوشی یا نگهداشتن آن ندارد، و ما ترجیح می دادیم این قسمت اینقدر برجسته نباشد.
دلیل اینکه در نهایت اس 6 گوشی تلفنی است که شما می توانید به داشتن آن افتخار کنید، این است که از برخی ویژگی های گوشی های تلفن شرکت اپل الهام گرفته است. آیفون 6 اولین گوشی با روکش آلومینیومی است و سامسونگ موقعیت محل اتصال هدفون، شارژ و اسپیکر در زیر گوشی را درست مانند آیفون 6 درست کرده است. محل دکمه ها کاملاً شبیه هم است لذا مقایسه میان دو گوشی باید بدون بی توجهی به هر نکته کوچک انجام شود.
روکش آلومینیومی اپل باعث شده است که آیفون 6 را بتوان کمی راحت تر در دست گرفت، اما به غیر از این، دلایل بسیار کمی برای انتخاب روزنه هایی در طراحی انقلابی اس 6 وجود دارند. اگر مجبور به انتخاب باشیم، می توانیم بگوییم که اس 6 برنده این راند است. گوشی اپل یک گوشی جذاب و مستحکم است اما گالکسی اس 6 بهترین تولید شرکت سامسونگ است و دلیل این امر این است که سامسونگ بالاخره به خواسته های مردم گوش داد.
http://static.trustedreviews.com/94/000031901/fdb4_orh616w616/Samsung-Galaxy-S6-1.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: صفحه نمایش
سامسونگ گالکسی اس 6: 1/5 اینچ، QHD "2K"، سوپر آمولد، ppi577، روشنایی nits 536
آیفون 6: 7/4 اینچ، IPS LCD 750×1334، ppi326، روشنایی nits 504
وقتی شما صفحه نمایش ها را با هم مقایسه می کنید، اولین تفاوت مشاهده شده در اندازه آنهاست. اس 6 صفحه نمایش خیلی بزرگتری دارد، که به معنی فضای بیشتر برای لذت بردن از فیلم های خود و مرور تصاویرتان می باشد.
نکته بعدی وضوح صفحه نمایش است. بعد از داده شدن پردازش QHD به گوشی نوت 4، اس 6 نیز از مزایای ارتقای همان وضوح تصویر بهره مند شد و در نتیجه صفحه نمایش آن از صفحه نمایش آیفون 6 واضح تر است. هنوز هم بحث در خصوص چگونگی مفید بودن صفحه نمایش 2K در صفحه نمایش های کوچک وجود دارند و به احتمال زیاد تفاوت های قابل درک زیادی وجود ندارد. اگر شما چیزی بیشتر از لبه برنده می خواهید، اس 6 برنده خواهد بود.
تفاوت هایی نیز در تکنولوژی صفحه نمایش وجود دارد. در حالی که اپل از LCD استفاده می کند، سامسونگ OLED را انتخاب کرد و در نتیجه اس6 سطوح سیاه و نسبت کنتراست قابل توجهی را برای ایجاد امکان بهتر برای تماشای فیلم نشان می دهد. الان دیگر مشکل اشباع رنگ که شما در استفاده از اس 5 با آن مواجه بودید، در اس 6 برطرف شده است. از طرف دیگر، آیفون 6 زوایای دید قوی و واضح و دقت رنگ خوبی دارد.
بله، آیفون 6 صفحه نمایش بزرگی دارد، اما اس 6 چیز جدیدی با صفحه نمایش 2K خود ارائه می دهد و این راند را نیز برنده است.
http://static.trustedreviews.com/94/000031902/ec29_orh616w616/Samsung-Galaxy-S6-100.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: عملکرد
سامسونگ گالکسی اس 6: اگزینوس 7420، 64 بیتی، هشت هسته ای، GPU T760 مالی، 3 گیگابایت رم
آیفون 6: اپل A8، 64 بیتی، دو هسته ای، 4/1 گیگا هرتز، پاور VR GX 6450 GPU، 1 گیگابایت رم
آیفون 6 پردازنده اپل A8 پانچی، یک چیپ دو هسته ای 64 بیتی با یک GPU خیلی سریع که به یک رم 1 گیگا بایتی متصل است، دارد. یک رویکرد متفاوت که توسط سازنده های چیپ های آندروید پیش گرفته شده است، این است که به دنبال یک GPU چهار هسته ای و حداقل 2 گیگا بایت رم می روند.
در مقابل سامسونگ اس 6 تصمیم گرفت از پردازنده 810 اسناپ دراگون که در LG Flex 2 و اپ تی سی وان ام 9 نیز وجود دارد، برای تراشه های سفارشی خود استفاده کند. تراشه 7420 اکسینوس 64 بیتی یک راه اندازی مشابه هشت هسته ای با پردازنده 810 اسناپ دراگون مذکور ارائه می دهد و عملکردی نرم، صاف و سرتاسری ارائه می نماید.
از طرف دیگر، سامسونگ گالکسی اس 6، دارای رم 3 گیگا بایت است که سه برابر مقدار موجود در آیفون 6 است. آنچه در اینجا اهمیت زیادی دارد، سرعت رم است. گالکسی اس 6 اولین گوشی موبایل است که حافظه DDR4 را به معرض نمایش درآورد، که 80 بار سریعتر از DDR3 موجود در آیفون 6 است.
هنگامی که شما تست های بنچ مارک چند هسته ای گیک بنچ را مقایسه می کنید، اس 6 در صدر می آید اما اعداد فقط نیمی از داستان را بیان می کنند. در عملکرد روز به روز، هر دو بسیار سریع و نرم و صاف هستند و شکایات معمول ما از اینکه معلوم نیست چه چیزهای به دلیل تاچ ویز کند می شوند، در نسخه ساده تر سامسونگ در اس 6 از بین رفته است.
امتیازات گیک بنچ 3 چند هسته ای
سامسونگ گالکسی اس 6 - 4116
آیفون 6 - 2933
در این راند باید قرعه کشی انجام دهیم. هر پلتفرم خرده کاری های خاص خود را دارد، اما شما نباید هیچ شکایتی درباره هر دو گوشی داشته باشید.
http://static.trustedreviews.com/94/000031903/84fd_orh616w616/Samsung-Galaxy-S6-1322.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: ذخیره سازی
سامسونگ گالکسی اس 6: 32 گیگابایت، 64 گیگابایت و 128 گیگابایت، بدون پشتیبانی کارت حافظه SD
آیفون 6: 16 گیگابایت، 64 گیگابایت و 128 گیگابایت، بدون پشتیبانی کارت حافظه SD
سامسونگ با حذف پشتیبانی از کارت حافظه در گالکسی اس 6، یک جنبش ایجاد کرد – و این اولین حوزه شاخص انجام شده توسط شرکت سامسونگ است. به وضوح این کار به تقلید از رویکرد اپل است، که همه چیز درباره فراهم کردن یک رویکرد کارآمدتر و سریع تر برای ذخیره سازی است.
سامسونگ هنوز علیرغم این حذف، به سادگی برنده این دور است، به دلیل این حقیقت که سامسونگ پخش 16 گیگابایت را حذف کرده و از 32 گیگابایت به عنوان ویژگی آغازگر خود استفاده کرد، در حالیکه اپل عکس آن را انجام داد.
اگر شما قیمت های بدون سیم کارت را با هم مقایسه کنید، هزینه های سامسونگ اس 6 با 32 گیگابایت حدود 550 پوند است در حالیکه آیفون 6 با 16 گیگابایت حدود 540 پوند است. اگر شما به دنبال مدل های بالاتر یعنی 128 گیگابایت بروید، اس 6 برای شما حدود 730 پوند هزینه خواهد داشت در حالی که قیمت آیفون 6 حدود 680 پوند است. لذا اگر شما به دنبال سطح اولیه هستید، اس 6 دخیره سازی بیشتر در پول برای شما به ارمغان می آورد، اما در سطح های بالاتر اس 6 به طور معنی داری گرانتر از آیفون 6 است.
http://static.trustedreviews.com/94/000031905/7b00_orh616w616/Samsung-Galaxy-S6-7.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: نرم افزار
سامسونگ گالکسی اس 6: آندروید لالی پوپ 5.0.2 با قابلیت تاچ ویز
آیفون 6: سیستم عامل آی او اس 8.3
آندروید یا آی او اس؟ این سؤال مهمی است که شما زمانی که در حال تصمیم گیری و انتخاب بین گوش اس 6 و آیفون 6 هستید، باید از خود بپرسید.
اگر شما یک گوشی را با کمترین منحنی یادگیری مورد ارزیابی قرار دهید، از نظر تاریخی، سیستم عامل گوشی های اپل اولین بوده است. شما می توانید یک آیفون را انتخاب کنید و شما وقت زیادی برای درک اینکه چه چیزی چگونه کار می کند، صرف نمی کنید. آندروید به شما امکان سفارشی سازی بیشتر می دهد، اما با لالی پوپ شما همچنین می توانید تجربه هدایت بی نقص را داشته باشید.
البته که سامسونگ از چارچوب آندروید مانند موتو جی یا نکسوز 5 استفاده نمی کند و امیدوار است تاچ ویز مخصوص به خود داشته باشید تا بتواند در صدر قرار بگیرد. این رویکردی است که به خاطر سختی استفاده از آن، برنامه های غیرضروری، و سرهم بندی های غیرلازم با پشتیبانی مستحکم آندروید، انتقاد گسترده به همراه داشته است. سامسونگ امکانات خود را با بازگشت به نرم افزارهای خوب، با گالکسی اس 6 بهبود داد، و در نتیجه گوشی خیلی خوبی حاصل شد. ویژگی های هسته لالی پوپ آندروید در حال حاضر می درخشد و در حالت کلی، UI آن برای حرکت بهتر عمل می کند.
با آخرین نسخه از آی او اس، اپل برخی ویژگی های بزرگ به سیستم خود اضافه کرد، که برخی از آنها برخی اوقات در آندروید نیز به مشتریان عرضه می شدند. شما اکنون دارای اطلاعیه ای عملی تر، ویدجت در قسمت اطلاع رسانی و گروه سوم هستید. در حالی که آندروید برای سفارشی سازی مناسب نیست، هنوز هم ارائه می شود، که این نیز مهم است. آندروید خوش دست، آسان برای استفاده است و فروشگاه جامع تری دارد.
سامسونگ قطعاً پیشرفت های قابل توجهی با رویکرد نرم افزار دارد اما می توانیم بگوییم که این قسمت را اپل برنده شد.
http://static.trustedreviews.com/94/0000318f8/f494/Samsung-S6-camera-1-.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: اسکنر اثر انگشت
سامسونگ گالکسی اس 6: سنسور اثر انگشت (با گواهی پی پال)
آیفون 6: IDلمسی: ID لمسی سنسور اثر انگشت (با گواهی ویزا، مستر کارت و AMEX)
هنگامی که اپل سنسور اثر انگشت خود را معرفی کرد، به دکمه پایین آیفون 5 اس بازگشت که روشی جایگزین برای امنیت گوشی شما فراهم می کرد و زمان لازم برای وارد کردن کد قفل را کاهش می داد. استفاده از آن در حال حاضر متحول شده است و می تواند با سومین بخش از برنامه ها مورد استفاده قرار گیرد، از طریق آی تیونز پیگیری شود و سیستم پرداخت تلفن همراه اپل مبتنی بر NFC ادغام گردد.
سامسونگ به تبعیت از اس 5، سنسوری مشابه در دکمه خانه خود قرار داد. این دکمه به هیچ عنوان نزدیک به ID لمسی اپل نبود و خوشبختانه این دکمه در اس 6 تغییر یافت. حالا شما می توانید انگشت خود را به جای کشیدن، روی دکمه خانه قرار دهید و این کار قابل اعتماد تر است. مانند اپل، ایجاد تراکنش های پی پال آسانتر است و به علاوه می توانید از داده های بیومتریک برای ورود به سایت های خاص استفاده کنید. با این حال، اینکه با آن داده چه کاری انجام شده است، معلوم نیست، ولی به طور بالقوه برخی از مسائل جدی در خصوص داده ها افزایش یافته است.
در حالی که سنسور اثر انگشت در سامسونگ نسبت به اولین حضور خود به طور چشمگیری بهبود یافته است، ID لمسی اپل قوی تر به نظر می رسد و با وجود اینکه به نوبه خود دارای برخی نگرانی های امنیتی است، به نظر مفیدتر است.
http://static.trustedreviews.com/94/0000318fc/6508_orh616w616/Samsung-S6-169-1-.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: اسپیکر ها و هدفون
سامسونگ گالکسی اس 6: یک اسپیکر در قسمت لبه پایین
آیفون 6: یک اسپیکر در قسمت لبه پایین
اسپیکرهای گوشی های هوشمند به طور کلی دارای کیفیت متوسط هستند، به خصوص اگر شما بخواهید بدون هدفون فیلم ببینید یا موسیقی گوش دهید.
در اس 6 و آیفون 6، موقعیت اسپیکر یکسان است، و این بدین معنی است که گرایشی به پوشش و خفه کردن صدا وجود دارد. وقتی شما یک تماس تلفنی عمومی تری برقرار کرده اید و می خواهید صدا از بیرون نیز شنیده شود، در مقایسه این دو، اسپیکر اس 6 بهتر است.
صدای آن از صدای آیفون 6 بلندتر است و کیفیت صدای بهتری را ارائه می دهد. هنوز فاقد همان ثبات در کیفیت صدا در حجم بالای صدا می باشد و دو اسپیکر روبروی هم در اچ تی سی دارای این توانمندی است.
هم اپل و هم سامسونگ یک جفت گوشی در جعبه قرار می دهند، اما شما خواهید خواست در صورت امکان گوشی بهتری را بخرید. در حالی که اپل گوشی خود را دوباره طراحی کرده است، مهمترین مورد یعنی کیفیت صدا بهتر نشده است. سامسونگ تقریباً از طراحی یکسانی استفاده کرده است و کیفیتی کمی بهتر ارائه می دهد، اما هنوز هم پیشنهاد می کنیم خودتان یک جفت گوشی جدید با کیفیتی بهتر برای خود خریداری نمایید.
این راند هم به نفع گالکسی اس تمام شد.
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: دوربین
سامسونگ گالکسی اس 6: دوربین عقب مگاپیکسل، دوربین جلو مگاپیکسل، یک فلش، تثبیت کننده تصویر نوری
آیفون 6: 8 مگا پیکسل، تشخیص فاز، LED دوگانه فلش "Ture Tone"
داشتن یک دوربین خوب در گوشی به معنی یک معامله بزرگ برای خیلی ها در هنگام خرید یک گوشی تلفن می باشد و خوشبختانه هم سامسونگ و هم اپل کار خارق العاده ای در مورد دوربین های خود انجام داده اند. هر دو عکس های فوق العاده ای می گیرند و انتخاب کردن و شروع به عکس گرفتن بسیار آسان است.
اس 5 دارای یکی بهترین دروبین های مورد علاقه ما در سال پیش بود اما هنوز هم قطعاً جا برای پیشرفت وجود دارد. سامسونگ راه اندازی مورد استفاده در نوت 4 را کمی کاهش داده و آن را در اس 6 حذف کرد. به عنوان یک نتیجه از این بحث، شما هنوز هم می توانید عکس هایی تیز و پرطراوت را به سرعت بگیرید و سپس آنها را در همان لحظه از طریق توویتر و فیس بوک با دیگران به اشتراک بگذارید.HDR هنوز هم یکی از ویژگی های برجسته است، در حالی که تثبیت کننده تصویر نوری نیز به این معنی است که دستی در شرایط نور کم به کمک شما می آید. با وجود اینکه سامسونگ نویز در تصویر را به طور کلی ریشه کن نکرده است، شما می توانید عکس هایی واضح تر و فوق العاده تر داشته باشید.
بر روی کاغذ، بعضی ها 8 مگاپیکسل اپل را با 16 مگاپیکسل سامسونگ مقایسه خواهند کرد، اما در حقیقت این کار به شما بینشی صحیح در خصوص عملکرد آیفون 6 ارائه نخواهد کرد.اپل بهترین نتیجه را از راه اندازی آن به دست می آورد، و شما هنوز هم می توانید عکس هایی بزرگ و طبیعی با کیفیتی یکسان با آنچه شما با استفاده از اس 6 می توانید بگیرید، داشته باشید. متأسفانه آیفون 6 در عکاسی در شرایط نور کم به دلیل نداشتن تثبیت کننده تصویر نوری راند را به اس 6 می بازد، این ویژگی در آیفون 6 پلاس وجود دارد.
در کل، این دو دوربین فوق العاده هستند. اگر گرفتن عکس در شرایطی که شرایط نوری چالش برانگیز چیزی است که برای شما بسیار ارزشمند می باشد، اس 6 را انتخاب کنید. برای ترکیبی از سادگی و کیفیت تصویر، آیفون 6 چیزی است که شما به دنبال آن هستید. در هر صورت، این دو دوربین هایی هستند که از دست خود رها نخواهید کرد.
آیفون 6 در مقابل سامسونگ گالکسی اس 6: مقایسه عکس
نمونه عکس آیفون 6 در نور کم
http://static.trustedreviews.com/94/0000321e8/b962/iPhone-6-sample-1.jpg
نمونه عکس سامسونگ گالکسی اس 6 در نور کم
http://static.trustedreviews.com/94/0000321f3/41b7/S6-photo-sample-lowlight2.jpg
نمونه عکس آیفون 6 از نمای نزدیک
http://static.trustedreviews.com/94/0000321ea/f1b7/iPhone-6-sample-110.jpg
نمونه عکس سامسونگ گالکسی اس 6
http://static.trustedreviews.com/94/0000321ef/002f/S6-photo-sample-close-up.jpg
نمونه عکس تصویربرداری دامنه دینامیک بالا آیفون 6
http://static.trustedreviews.com/94/0000321ec/0408/iPhone-6-sample-3.jpg
نمونه عکس سامسونگ گالکسی اس 6
http://static.trustedreviews.com/94/0000321f1/169d/S6-photo-sample-hdr.jpg
سامسونگ گالکسی اس 6 در مقابل آیفون 6: عمر باتری
سامسونگ گالکسی اس 6: 2550 میلی آمپر ساعت، باتری غیرقابل تعویض، شارژ بی سیم
آیفون 6: 1810 میلی آمپر ساعت، باتری غیرقابل تعویض
وقتی شما گالسکی اس 5 را با آیفون 6 مقایسه می کنید، فقط یک برنده وجود دارد و این برنده اس 5 است. اس 5 دارای باتری بزرگتر است و تست های آزمون اثبات کرده اند که دارای قابلیت داشتن عمر طولانی تری نسبت به گوشی های هوشمند اپل است. گفته می شود که، آیفون 6 به لطف راه اندازی مؤثری که دارد، دارای پیشرفت های بزرگی است.
سطح استقامت اس 6 ها با زندگی روز به روز با آنها، به هیچ وجه به خوبی اس 5 نمی شود، اما در مقایسه با آیفون 6 تقریباً، آن را شکست می دهد. گرچه خیلی هم تفاوت وجود ندارد. شما می توانید یک روز کاری عادی را در نظر بگیرید (8 صبح تا 6-7 بعد از ظهر)، که از هر دو آنها استفاده می کنید، اما اگر شما تا ساعت 9 شب بیرون بمانید، همچنان کارکردن با آنها یا روشن نگه داشتن آنها، کار بسیار دشواری خواهد بود. سامسونگ یک پیشنهاد خیلی مفید برای صرفه جویی در شارژ دارد که برنامه های تخلیه کننده باتری را محدود می کند اما شما هنوز هم قادر به برقراری تماس هستید و می توانید کمی بیشتر با آن کار کنید.
اس 6 و آیفون 6 وقتی شما به مدت 20 تا 30 دقیقه، موسیقی گوش دهید، فیلم ببینید و یا از مرورگر وب استفاده کنید، می توانند با کاهش بی موقع و آنی باتری مواجه شوند. در حالی که در حالت آماده به کار، هر دو آنها می توانند شارژ باتری خود را حفظ کنند.
وقتی باتری خاموش می شود، اس 6 سریعتر به 100 % بازمی گردد. این موضوع به دلیل سرعت بالای تکنولوژی شارژ کردن در سامسونگ است که مشابه با تکنولوژی شارژ سریع کوالکام 0/2 می باشد که در LG G Flex 2 به کار رفته است. حدود یک ساعت و بیست دقیقه طول می کشد تا اس 6 از 0% تا 100 % شارژ شود در حالی که این مدت برای آیفون حدود 3 تا 5/3 ساعت است. یک راه حل برای کاهش دادن این زمان تا 2 ساعت وجود دارد، این راه حل هم استفاده از یک کابل شارژ با 1/2 آمپر می باشد که همراه آی پد اپل وارد بازار می شود.
سامسونگ علاوه بر این دارای قابلیت شارژ بی سیم است، چیزی که اپل هنوز برای دامنه گوشی های هوشمند خود به آن دست نیافته است. اس 6 می تواند از همه انواع فرمت های شارژ بی سیم که معروفترین آنها QI است، استفاده کند، چیزی که برای شما امکان استفاده از دستگاه هایی با امکان شارژ سه بخشی را فراهم می کند. مشکلی که در این حالت وجود دارد این است که شما نمی توانید سرعتی مانند وقتی که به طور مستقیم از برق استفاده می کنید، داشته باشید.
قضاوت
بنابراین، آیا شما اس 6 را انتخاب می کنید یا آیفون را؟ این نزدیک ترین حالت بین دو گوشی تلفن که مدل های شاخص شرکت های خود هستند، می باشد. آیا سامسونگ تغییراتی قابل توجه در طراحی ایجاد کرده است، اپل تغییر خیلی کمی در انتقال از آیفون اس 5 به آیفون اس 6 دارد. از لحاظ کیفیت صفحه نمایش، اس 6 برنده است اما امکان 2K روی صفحه نمایش خیلی مهم نیست. هر دو عملکردی راحت، و بهبودی قابل توجه در نرم افزارها دارند و دو نوع از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند را که شما می توانید داشته باشید، دارند.
هر چند اینجا قیمت هم یک عامل است. به دنبال گران قیمت ترین اس 6 بدون سیم کارت بروید و شما خیلی بیشتر از مبلغی که برای گران قیمت ترین آیفون 6 می پردازید، پرداخت خواهید کرد. نگاهی به معاملات قرار داد نشان می دهد که اگر شما از بین گزینه های کمترین ذخیره سازی انتخاب کنید، شما هر ماه 4-5 پوند بیش از اس 6 پرداخت خواهید کرد.
هنگامی که شما پیروزی های اندک را می شمارید، اس 6 در صدر می آید. سامسونگ اس 6 شاخص ترین و جذاب ترین محصول شرکت سامسونگ است و همه ویژگی های برش اج را برای تأیید ظاهر فلزی آن را دارد. اگر می خواهید بهترین را انتخاب کنید، سامسونگ جلوی چشم شماست و همان است که شما در حال حاضر آن را انتخاب می کندی. آیفون 6 هنوز هم در کتاب ما فوق العاده است، اما فقط سامسونگ می تواند بیشتر مطرح شود.

(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید