ویژگی امنیتی باز کردن قفل توسط چهره دارای نقص می باشد

(سیارک)  : سامسونگ در مورد ویژگی باز کردن قفل توسط چهره در گلکسی اس 8 در طول راه اندازی دستگاه های پرچم‌دار در نیویورک به خود می بالید. ویژگی باز کردن قفل توسط چهره ظاهراً حالت دیگری از باز کردن قفل امن بود که سامسونگ گفته بود در پرچم‌داران خود قرار خواهد داد. بااین‌حال، در یک ویدئو که نشان می دهد صرفاً یک عکس کاربر می تواند برای باز کردن قفل گوشی کافی باشد، این ویژگی، هرچند مدل قدیمی آن، مغلوب گشت.
باز کردن قفل توسط چهره یک ویژگی جدید نیست ، ما آن را در گذشته دیده ایم و از آن استفاده کرده ایم. دوربین جلو برای تشخیص عکس کاربر مورد استفاده قرار می گیرد و سپس آن با تصویر پروفایل ذخیره‌شده در تلفن مطابقت داده می شود. زمانی که این مطابقت تائید شد، قفل گوشی باز می شود. بااین‌وجود، گوگل برای امن تر کردن این ویژگی به افزودن یک ویژگی دیگر به آن با نام "بررسی زنده بودن" پرداخت. این ویژگی جدید حرکت و پلک زدن چهره مخاطب در مقابل دوربین را بررسی می کند، تا اطمینان حاصل کند که ویژگی باز کردن قفل توسط چهره تنها با یک عکس خالی عمل نمی کند.(سیارک)
بااین‌حال، ویدیو جدیدی که توسط یک کاربر با نام Marcianophone منتشر شده است نشان می دهد که قفل سامسونگ گلکسی S8 می تواند تنها با یک عکس باز شود. او عکس کاربر را بر روی گوشی خود نشان داد و آن را در جلوی دوربین سامسونگ گلکسی S8 با سرعت تکان داد و پس از چند ثانیه از حرکت عکس به اطراف، قفل گوشی باز شد.
باز کردن قفل چهره به آن امنیتی که شما فکر می کنید نیست، حتی اگر گوشی و الگوریتم ها در نرم افزار امنیتی خنده، پلک زدن، و حرکت چهره را بررسی کنند تا مطمئن شوند که مخاطب یک فرد واقعی است و نه یک عکس که در مقابل آن تکان داده می شود، روش هایی برای فریب دادن سیستم وجود دارد. دو نرم افزار وجود دارند که می توانند تصویر کاربر را انتخاب کرده و با لبخند و پلک زدن آن را تبدیل به نمایش زنده کنند. این باعث می شود تصویر بی جان شخص واقعی به نظر برسد.
ولی به نظر می آید سامسونگ می داند که باز کردن قفل توسط چهره به آن امنیتی که تصور می رود نیست. به همین دلیل است که سامسونگ پروتکل مجوز باز کردن قفل توسط چهره را به خرید توسط سرویس پرداخت سامسونگ اضافه نکرده است. اگر شما صاحب یک گوشی با ویژگی باز کردن قفل توسط چهره هستید، مطمئن شوید که از آن به عنوان حالت احراز هویت برای باز کردن قفل گوشی و یا هرگونه اطلاعات حساس استفاده نمی کنید.

قابلیت های نسل جدید آیفون

نمایشگر اپل آیفون 8 و قابلیت True Tone

راز جدید آیفون فاش شد

راهنمای کامل عکاسی با آیفون
 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید