امنیت در شبکه اد هاک وسایل نقلیه

تعداد زیادی از محققان، کارهایی را بر روی شبکه‌های موبایل ادهاک (MANETs) که در آن، پروتکل مسیر‌یابی بعنوان پروتکل جدید در نظر گرفته میشود، انجام داده‌اند. در ونت / VANET، به ماشینها اجازه داده میشود تا در جایی که ابزار بی‌سیم، اطلاعات را به وسایل نقلیه همسایه میفرستند؛ بتوانند با یکدیگر صحبت کنند.

شبکه Ad hoc / اد هاک وسایل نقلیه یا ونت / VANET ، تکنولوژی‌ای است که برای ایجاد شبکه؛ دارای یک سری گره‌ موبایل در شبکه؛ میباشد. ونت / VANET ؛ هر وسیله نقلیه را به یک گره بی سیم تبدیل میکند؛ که بدین ترتیب، این امکان  فراهم میشود که وسایل نقلیه‌ای که 100 تا 300 متر از یکدیگر فاصله دارند، با یکدیگر متصل شوند؛ و بدین ترتیب، یک شبکه‌ی دارای محدوده گسترده ایجاد میشود. وقتی یک وسیله نقلیه از محدوده سیگنال دور می افتد و از شبکه‌ی موجود جدا میشود؛ وسایل نقلیه دیگر میتوانند با یکدیگر متصل شوند ؛ و بدین ترتیب یک اینترنت موبایل (متحرک) به وجود می آید. فرضی که وجود دارد ؛ این است که اولین سیستمهایی که یکپارچه‌سازی شده‌اند، ماشینهای پلیس و آتش نشانی هستند که برای برقراری امنیت، به یکدیگر متصل شده‌اند. شبکه‌های موبایل (متحرک) برای توسعه کاربردهای جدید و سنتی ؛ به سرعت در حال توسعه هستند. این شبکه‌ها؛ توسط توپولوژی ِ به سرعت قابل تغییر ، قابلیت بالای متحرک بودن و تعاملات یک زمانی مشخصه‌سازی میشوند.

 مروری بر ونت / VANET

ونت / VANET ، یک نوع از MANET است که ارتباطات بین وسایل نقلیه را در میان وسایل نقلیه‌ی نزدیک به هم، و واحد‌های [کنترل] کنار جاده‌ای، فراهم میکند.

هدف از ونت / VANET ، ایجاد امنیت در حین برقراری ارتباطات ؛ و همچنین ایجاد امنیت برای رانندگان و سایر کاربران جاده‌ای میباشد.

در این شبکه، هر وسیله نقلیه؛ که یک گره در شبکه Ad hoc / اد هاک خواهد بود ، مجهز به ابزارهای الکترونیکی مخصوص به خودش میشود و میتواند پیامهای دیگر را در میان شبکه دریافت نموده و یا آنها را رله کند. مواردی نظیر آلارم علامت جاده، هشدار دهنده قبل از برخورد و قابلیت مشاهده ترافیک ؛ برای رسیدن به مقصد، امنیت لازم را به راننده اعطا میکنند. سایر خدمات ، مانند تسهیلات چند رسانه‌ای و اتصال به اینترنت در یک منطقه دارای پوشش شبکه بی سیم برای هر وسیله نقلیه قابل فراهم آوری میباشد. برخی از مثالها در زمینه ونت / VANET؛ عبارتند از پارکینگ اتوماتیک و جمع اوری عوارض. (سیارک
MANET از این جهت با ونت / VANET متفاوت است که میتواند دارای تعداد زیادی گره، که دارای الگوهای حرکتی کنترل نشده هستند، باشد. اما از آنجا که ونت / VANET , عمدتا توسط وسایل نقلیه شکل میگیرد، بنابراین، حرکت گره ها توسط فاکتورهایی مانند ساختار جاده ، ترافیک و قوانین مقررات ترافیکی محدود شده است. به همین دلیل، میتوان گفت که ونت / VANET ؛ توسط هرگونه زیر ساخت ثابتی که به عنوان واحدهای کنار جاده ای شناخته میشود و میتوانند خدمات مختلف و دسترسی به شبکه‌های ثابت را فراهم نماید، پشتیبانی خواهد شد. وسایل نقلیه در ونت / VANET، تمایل دارند که در یک مسیر سازماندهی شده حرکت کنند. عمدتا کنترل ترافیک در تقاطع های جاده ای، برای برنامه ریزان کلان شهر ها، یک وظیفه چالش زا میباشد. اگر در تقاطع‌هایی که توسط رباتها کنترل میشوند ، رباتها بدرستی کار نکنند و در همان زمان، پلیس هم برای کنترل جریان ترافیکی در دسترس نباشد، این موقعیت میتواند خطرناک باشد. در زمانیکه رباتها به درستی کار نکنند و پلیس ترافیک هم برای دادن علامت با دست، در دسترس نباشد، احتمال بروز تصادف بالا میرود. اگر یک تصادف در یک جاده وجود داشته باشد یا یک کامیون بزرگ در یک تقاطع باریک دچار نقص فنی شود، موقعیت از این هم بدتر خواهد شد. وسایل نقلیه بزرگِ در حال حرکت در پشت ترافیک انباشته میشوند و این موقعیت میتواند برای برخی از راهها بسیار مشکل زا باشد. رانندگی در یک شهر که در آن مسیرهای خیلی باریکی وجود دارند و تعداد پارکینگهای آن ناکافی است، در زمان اوج ترافیک؛ میتواند برای افراد یک فاجعه محسوب شود. سیستم حمل و نقل هوشمند؛ تکنولوژیهای پیشرفته را در سیستمهای حمل و نقل سطحی(روگذر) بکار می برد و برای مشکلات مربوط به کنترل ترافیک که جوامع در قرن 21 با ان مواجه خواهند شد، بعنوان یک راه حل در نظر گرفته میشود. ترجمه  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام