محافظت از پسورد

اگر شما هم از آن دسته ازافرادی می باشید که تعداد زیادی پسورد داریدو  پسوردهایتان را اجبارا  یادداشت می کتید، این مقاله را ازبخوانید.

امروزه اپلیکشین های زیادی برای ذخیره و مدیریت کردن پسوردهای شما در تمامی سیستم عامل های اندروید، ویندوز، IOS و مک موجود است، برای مثال LastPass، Dashlane و ۱Password سه اپلیکشین پرطرفدار و محبوب کاربران در زمینه  ذخیره پسورداست.

برنامه  های مدیریت پسورد برای شما این امکان رافراهم می کنند تا بدون نیاز به نوشتن پسورد خود در سایت هایی که قبلا اطلاعات آن ها را در اپلیکشین ثبت کرده اید ، لاگین کنید. با این برنامه ها  شما فقط احتیاج به  حفظ  کردن یک پسورد دارید ، و آن هم برای ورود به اپلیکشین مدیریت پسورد می باشد که البته آن یک عدد پسورد را می توانید با اثرانگشت  جایگزین کنید.

از خدمات دیگر این اپلیکشین های ذخیره سازی پسوردمی توان به  توصیه از طرف اپلیکیشن به کاربر برای پیچیده تر کردن پسورد،  برای بالا بردن سطح امنیت و امکان ذخیره کردن پسورد کارت های بانکی، شماره بیمه و.. و یادآوری زمان تغییر دوره ای آن هارا نام برد.

با توجه به نتایج بررسی رفتار کاربران در یکی از وب سایت های وابسته به نشریه نیویورک تایمز، اپلیکشین LastPass به عنوان محبوب ترین برنامه مدیریت پسورد بین کاربرانمورد استفاده قرار گرفته است. LastPass و Dashlane هردو نسخه های رایگان و نسخه های کامل تر را به کاربران خود ارایه می دهند، که برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت هزینه ای بین ۱ تا ۴ دلار به صورت ماهیانه است . ۱Password نیز به دلیل امکانات زیادی که در اختیار کاربران سیستم عامل های شرکت اپل می گذارد، بسیار پر طرفدار است و همچنین در کنار پلن ماهیانه خود به مبلغ ۳ دلار، نسخه نمونه رایگان ۳۰ روزه را نیز در آغاز در اختیار کاربران می گذارد

برای هر سه اپلیکشین که در بالا توضیح داده شد ویدیوهای زیادی از نحوه استفاده از آنها ، معرفی امکانات و… در کانال های اینترنتی شرکت های تولید کنندهموجود است، که می توانید با مقایسه آن ها،  بهترین  را انتخاب کنید.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام