هکرها و بلوتوث روشن


 خواندن این مقاله برای کسانی که بلوتوث گوشی شان همیشه روشن است بسیار لازم می باشد. 

محققان شرکت Armis موفق شدند با استفاده از روشن بودن بلوتوث گوشی ،  گوشی های گلکسی سامسونگ، گوگل پیکسل، ساعت هوشمند ال جی و همچنین سیستم صوتی خودرو را هک کنند.

این آسیب پذیری  به عنوان BlueBorne شناخته شده است و در هفته جاری توسط شرکت امنیتی Armis کشف گردید.

از دیگر دستگاه های آسیب پذیر با BlueBorne ، آیفون و آیپدهایی که با IOS 10 آپدیت نشده اند، گوشیهای مایکروسافت، لینوکس و دیگر دستگاه های اندرویدی می باشند.

حمله BlueBorne تنها به ۱۰ ثانیه زمان نیاز دارد و پس از آن به هکر اجازه کنترل بلوتوث را، حتی زمانی که به وسیله دیگری متصلنمی باشدرا می دهد  و اطلاعات دستگاه را هک می کند.

 نحوه عمل BlueBorne به این صورت می باشد که اول اسکن می کند  و دستگاه هایی با بلوتوث  روشن  را پیدا می کند وبعد از آن  دستگاه آسیب پذیر را هک و اطلاعات آن را کپی می کند.

شاید فکر کنید که  هکرها برای انجام این عمل باید در نزدیکی  بلوتوث و یا حداکثر فاصله ۱۰ متری آن باشند، اما آنهاقادرند از راه دور و با استفاده از دستگاه های آلوده دیگر  برای دزدیدن اطلاعات شما اقدامنمایند.
البته گوگل و مایکروسافت، به تازگی تعدادی Patch را برای ایمن سازی دستگاه های خود از این آسیب منتشر نموده اند.

یادتان باشد که هکرهاقادرند هر زمانی  که بلوتوث شما روشن باشد، به دستگاهتان نفوذ نمایند.پس یهترین راه حل برای محافظت از دست هکرها  خاموش کردن بلوتوث بعد از اتمام کار می باشد. (سیارک)

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام