طراحی طاقچه پنجره به فضای قابل استفاده در آپارتمان کوچک

طراحی طاقچه پنجره
ایده های خلاقانه در آپارتمان : 8 روش برای طراحی طاقچه پنجره به یک فضای قابل استفاده در معماری و طراحی داخلی    

کمبود جا یک مشکل ثابت در آپارتمان های کوچک است. آنها در جستجوی هر سانتی متر باارزش به ترفندهای مختلف متوسل می شوند: از لوازم خانگی داخلی گرفته تا سازمان دهندگان پیشرفته. در همان زمان ، طاقچه پنجره اغلب نادیده گرفته می شود ، و آن را فقط به عنوان محلی برای گلدان های گل درک می کند. در حقیقت ، در صورت استفاده هوشمندانه از آن می تواند نقش های بیشتری را در فضای داخلی ایفا کند.

 

1. طراحی طاقچه پنجره به دفتر کار کوچک

طراحی طاقچه پنجره
میز به جای طاقچه باعث صرفه جویی در فضای اتاق می شود.  / عکس


بیشتر ما حداقل به یک میز کار کوچک نیاز داریم و طاقچه پنجره یک گزینه عالی است. برای یک دفتر کار خانگی جمع و جور می تواند در امتداد کل دیوار گسترش یابد یا به یک پنجره محدود شود. این طراحی باعث می شود فضای اتاق آزاد شود و فضای قابل استفاده بیشتر شود ، به این دلیل که مجبور نیستید میز را داخل اتاق قرار دهید.

 

طراحی طاقچه پنجره

طاقچه ای وسیع با موفقیت جایگزین میز کامپیوتر می شود.  / عکس


اگر پنجره بزرگ است ، می توانید قفسه ها یا حتی کابینت های باریک کوچکی را در کناره ها اضافه کنید و اگر بالای میز به اندازه کافی پهن است ، می توانید یک میز کنار تخت زیر آن قرار دهید. گزینه دیگر افزودن ضخامت به آستانه پنجره و ساختن یک کشو برای نگهداری لوازم التحریر و سایر چیزهای کوچک ضروری است.

 

2. طراحی طاقچه پنجره به محل استراحت

طراحی طاقچه پنجره
یک مبل و یک میز کوچک کاربردی و راحت است.  / عکس


آستانه های پنجره ای با عرض کم به راحتی به مبل های کوچک تبدیل می شوند. شما فقط باید یک تشک نرم ، بالش ، یک پتو یا یک روتختی ساخته شده از خز مصنوعی اضافه کنید و می توانید با نوشیدن قهوه داغ و تحسین مناظر بیرون پنجره ، آرام شوید. خواندن کتاب یا کار با لپ تاپ روی چنین جلو پنجره  ای راحت است: در طول روز نور طبیعی خوبی در اینجا وجود دارد ، و در شب یک نور پس زمینه مخصوص ساخته شده به شما کمک می کند.

طراحی طاقچه پنجره

به جای طاقچه ، صاحبان آپارتمان یک مبل و یک میز کوچک بنا کردند. 

 

3. طراحی طاقچه پنجره به میز ناهار خوری

طراحی طاقچه پنجره
طاقچه وسیع پنجره جایگزین مناسبی برای میز ناهار خوری است.  / عکس


در آشپزخانه هرگز فضای اضافی وجود ندارد و در آپارتمان های کوچک نیز فضا بسیار کوچک است. به همین دلیل ، تقریباً جایی برای محل غذاخوری وجود ندارد . با ایجاد پیشخوان شیشه جلوی پنجره می توانید فضا را آزاد کنید. عرض مهم نیست: حتی در صفحه باریک ، چند فنجان و بشقاب جا می شود. شما فقط باید صندلی های بلند مناسب برای سبک داخلی آشپزخانه اضافه کنید - و میز ناهار خوری آماده است. و با عرض کافی از طاقچه پنجره ، یک ناهار خوری تقریبا کامل خواهید داشت.

 

طراحی طاقچه پنجره

آستانه پنجره به عنوان پیشخوان میز ناهار خوری راه حل مناسبی برای آشپزخانه های کوچک است.  / عکس


اگر آپارتمان دارای یک ایوان بزرگ است ، می توانید با گسترش یک طاقچه وسیع پنجره در اطراف کل محیط و یا قرار دادن آن فقط در یک سایت ، یک میز ناهار خوری در آن مجهز کنید. اگر چند صندلی راحت قرار دهید ، می توانید در یک عصر تابستان به راحتی استراحت کنید ، مناظر را تحسین کنید و یک لیوان  نوشیدنی بنوشید.

 

4. طراحی طاقچه پنجره به  میز کار آشپزخانه

طراحی طاقچه پنجره
با طراحی میز در امتداد پنجره سطح پخت و پز افزایش می یابد.  / عکس


اگر فضای کافی در آشپزخانه وجود نداشته باشد ، می توان با برداشتن طاقچه پنجره و قرار دادن میز آشپزخانه ، سطح کار را گسترش داد. اگر منظره زیبایی از پنجره داشته باشید ، یک منطقه راحت برای آشپزی با حداکثر نور طبیعی و فرصتی برای تعمق مناظر بدست خواهید آورد. یک گزینه ساده این نیست که آستانه پنجره را بردارید ، بلکه آن را با یک میز پیشخوان تکمیل کنید و سطح را با همان مواد به پایان برسانید.

 

طراحی طاقچه پنجره

طاقچه پیشخوان طرح را کامل می کند.  / عکس


اگر فضا اجازه می دهد ، می توانید یک کابینت یا قفسه کوچک در زیر آستانه پنجره پیشخوان قرار دهید. همچنین می توانید لوازم خانگی را  آنجا بگذارید: اجاق گاز یا ماشین ظرفشویی.

 

5. سینک ظرفشویی در طراحی طاقچه پنجره

طراحی طاقچه پنجره
سینک ظرفشویی کنار پنجره روندی است که هم در خانه های شخصی و هم در آپارتمان ها محبوبیت بیشتری پیدا می کند.  / عکس


اگر به عکس های آشپزخانه در آپارتمان های خارجی و به خصوص خانه های شخصی نگاه کنید ، می توانید تکنیکی مانند قرار دادن سینک ظرفشویی زیر پنجره را مشاهده کنید. برای کشورهای غربی ، این یک راه حل طراحی کاملاً محبوب است ، حتی اگر نیازی به گسترش مساحت قابل استفاده نباشید. برای ایران ، چنین مکانی برای سینک ظرفشویی غیر معمول است ، زیرا ، به عنوان یک قاعده ، یک رادیاتور در زیر پنجره نصب شده است.

 

طراحی طاقچه پنجره

با شستن ظرف ها در کنار پنجره ، می توانید کارهای کودکان در حیاط را تماشا کنید.  / عکس


اما در سال های اخیر  ، نصب سینک ظرفشویی به جای طاقچه پنجره به روندی در طراحی آشپزخانه در خانه های خصوصی تبدیل شده است. در آپارتمان ها ، این دشوارتر است: شما مجبور به انتقال ارتباطات هستید. با این وجود ، اگر متخصصان با تجربه در کار دخیل باشند ، همه چیز حل می شود.

 

6. طراحی طاقچه پنجره به سیستم ذخیره سازی

طراحی طاقچه پنجره
دراور های کنار تخت به خوبی در زیر طاقچه گسترده ای قرار خواهند گرفت.  / عکس


غالباً از آستانه های پنجره به عنوان محلی برای نگهداری وسایل مختلف مختلف استفاده می شود. ظاهری زشت و ناخوشایند به فضای داخلی وارد می کند ، حتی اگر همه چیزهای دیگر در جای خودشان باشد. چرا ایده را پیگیری نمی کنید و فضای ذخیره سازی کامل را تجهیز نمی کنید؟ در زیر طاقچه وسیع پنجره ، می توانید چندین سبد زیبا با درب یا یک دراور کنار تخت را قرار دهید.

 

طراحی طاقچه پنجره

یک کشو به علاوه یک مکان نشیمن جایگزین مناسبی برای جلو پنجره است.  / عکس


یک گزینه پیشرفته تر ، تجهیز قفسه های داخلی یا یک کشوی ساخته شده برای سفارش با توجه به ابعاد  است.

 

7. طراحی طاقچه پنجره به مکانی عالی برای خلاقیت

طراحی طاقچه پنجره
طاقچه پنجره مکانی عالی برای خلاقیت است.  / عکس


نور طبیعی مناسب باعث می شود جلو پنجره مکانی عالی برای خلاقیت باشد. انجام هر کاری که نیاز به یک نمای کلی خوب دارد راحت است: نقاشی ، گلدوزی ، انجام کارهای کوچک. علاوه بر این ، می توانید به راحتی روی طاقچه پنجره موسیقی بنوازید ، گیتار یا سینت سایزر بنوازید. و اگر مناظر زیبا در خارج از پنجره وجود داشته باشد ، منبع الهام اضافی خواهند شد.

 

8- طراحی طاقچه پنجره به مکانی برای حیوانات خانگی

طراحی طاقچه پنجره
حیوانات خانگی از جلوپنجره روکش دار قدردانی می کند.  / عکس


بسیاری از حیوانات دوست دارند از پنجره بیرون را نگاه کنند و گربه ها به خصوص مستعد تعمق هستند. برای پارچه های کرکی روی طاقچه ، می توانید با پوشاندن سطح با مواد نرم ، مکان دنجی را تجهیز کنید. یک گزینه آسان تر که به کار خاصی نیاز ندارد: فقط یک تخت بگذارید یا آن را با یک تشک بپوشانید. علاوه بر این ، می توان بخشی از طاقچه پنجره را به منطقه ای برای خراشیدن چنگال(گربه) اختصاص داد و با ماده خاصی بست.و برای سگ ها می توانید با تجهیز یک خانه کوچک به کاناپه مکانی راحت در زیر طاقچه پنجره درست کنید.

 

طراحی طاقچه پنجره

قسمت استراحت روی طاقچه را می توان با یک لانه سگ ترکیب کرد.  / عکس

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید