خانه سازگار با محیط زیست که در 15 روز ساخته شده است و ساکنان آن مجبور نیستند برای برق هزینه کنند

خانه پیش ساخته

واقعیت های قرن بیست و یکم شرایط جدیدی را در همه حوزه های زندگی تقاضا می کند و ساخت خانه ها نیز از این قاعده مستثنا نبود. با تشکر از تحولات نوآورانه انستیتوی معماری مدرن کاتالونیا ، تنها در 15 روز می توانید خانه های بوم گردی غیرشخصی را بنا کنید که ساکنان آنها هرگز دچار خاموشی نشوند و یا  وقفه در تأمین آب نداشته باشند. در عین حال ، شکل غیرمعمول ساختار اجازه می دهد تا نه تنها احساس راحتی در داخل خانه داشته باشید بلکه در سایه ای از هوای تازه در فضای زیر خانه و در فضای باز استراحت کنید.

 

خانه اسپانیا
خانه کوچک  و بسیار زیبا، سازگار با محیط زیست که می تواند در 15 روز ساخته شود .

 

 

خانه کوچک غیرعادی و بسیار زیبا Fab Lab به عنوان بخشی از مسابقه بین المللی خورشیدی Decathlon ساخته شد. این خانه چنان قلب داوران و تماشاگران را جلب كرد كه بدون پاداش نيز باقي نمانده است. و این تعجب آور نیست ، زیرا یک ساختمان نسبتاً باشکوه که 75 متر مربع است. فقط از مواد طبیعی و سازگار با محیط زیست ، کاملاً مستقل از انرژی ساخته شده است. علاوه بر این ، تجهیزات فوق العاده آن 2 برابر بیشتر از مقدار مورد نیاز برای استفاده دائم 4 نفر بصورت کامل تولید  شده است

 

خانه سازگار با محیط زیست

فضای داخلی اتاق نشیمن در خانه آزمایشی Fab Lab House (اسپانیا).  |  عکس

 

خانه سازگار با محیط زیست

آشپزخانه مجهز در یک خانه سازگار با محیط زیست


این منطقه برای سازماندهی یک اتاق نشیمن و پذیرایی بزرگ کاملاً معلوم شد که در آن جایی برای استراحت و مهمانی با دوستان یا اقوام ، یک آشپزخانه کاملاً مجهز ، اتاق خواب و حمام وجود دارد.

 

خانه پیش ساخته

برای ایجاد اشکال ارگانیک و محاسبه تمام خطرات احتمالی ، ایجاد یک مدل دیجیتال سه بعدی  لازم بود.

 

خانه مدرن
خانه آزمایشی از مواد طبیعی مبتنی بر چوب ساخته شده است

 

با این وجود گروهی از متخصصان بسیار ماهر موفق به ایجاد خانه ای شدند که کاملاً معیارهای معماری "پایدار" را برآورده کند. علاوه بر این واقعیت که خانه Fab Fab از مواد چوب تراشیده شده با چوب و سازگار با محیط زیست و در بیرون و داخل آن ساخته شده است ، از شکل خاصی نیز برخوردار است. 

 

پنل خورشیدی
پنل های خورشیدی فتوولتائیک

 

پنل خورشیدی

به لطف شکل گرد سقف ، امکان قرار دادن تعداد بیشتری پنل خورشیدی فتوولتائیک انعطاف پذیر فراهم شد.


جنبه تکنولوژیکی هنوز معیار اصلی در انتخاب شکل به نظر می رسید ، زیرا شکل گرد تقریباً پتانسیل تولید برق را دو برابر می کند. در این حالت ، مساحت پنل های خورشیدی فتوولتائیک انعطاف پذیر افزایش می یابد. برای اینکه خانه به طور مستقل وجود داشته باشد ، سیستم های جمع آوری و تصفیه آب باران و همچنین مخازن ذخیره سازی تأمین می شود.

 

خانه سازگار با محیط زیست

قسمت خالی در زیر خانه به شما امکان می دهد تا مناطق تفریحی را در سایه داشته باشید.

 

شکل گرد به شما امکان می دهد با یک سطح خارجی کوچک حداکثر حجم داخلی را بدست آورید. و این واقعیت که خانه بر روی سه "پایه" ساخته شده است باعث می شود ساکنان آن در هوای تازه در سایه استراحت کنند. با توجه به شکل ارگونومیک و تعداد زیادی از پنجره ها ، ساکنین دارای نور طبیعی و تهویه مناسب خواهند بود.

 

اتاق ناهار خوری
اتاق ناهار خوری  برای بیش از 6 مهمان  طراحی شده است.

 

پروژه Fab Lab House نه تنها برای شرکت در این مسابقه ایجاد شد ، بلکه دارای مزایای عملی بسیار خوبی است ، از پس انداز پول در قبض های آب و برق و پایان دادن به امکان نصب در مکان های نامناسب برای ساخت و ساز در مقیاس بزرگ می توان از این پروژه استفاده کرد.

 

اتاق خواب رویایی

عکس از فضای داخلی اتاق خواب 

 

توالت
فضای داخلی اصلی حمام در خانه آزمایشی 

 

چنین خانه هایی برای تعطیلات  خانواده 4 نفره ایده آل هستند. آنها همچنین جالب توجه هستند زیرا قیمت نسبتاً مناسبی دارند ، زیرا در طراحی خانه سازگار با محیط زیست، از مواد گران قیمت یا عناصر تزئینی لوکس استفاده نمی شود و بزرگترین مزیت در معماری این خانه سازگار با محیط زیست، ساخت و نصب است که بیش از 15 روز زمان نمی برد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید