تاتو سفید مزایا و معایب

تتو سفید

تتو سفید


 ویژگی های خالکوبی سفید مد برای طرح های سفید برفی روی پوست چندین سال است که از بین نرفته است. محبوبیت جهانی به این دلیل به وجود آمد که رنگ سفید توجه کمتری را نسبت به رنگ های دیگر به خود جلب می کند.

 

حوزه های کاربرد مانند سایر خالکوبی ها، الگوهای سفید، کتیبه ها یا تصاویر در هر قسمت از بدن اعمال می شود: بازوها و پاها؛ روی دست و پا؛ پستان؛ باسن؛ گردن؛ صورت و غیره هیچ محدودیتی در انتخاب تصاویر یا توصیه های ویژه وجود ندارد  اثر بستگی به مهارت هنرمند خال کوبی دارد.

 

تکنیک استفاده از تاتو سفید با استفاده از رنگدانه های دیگر یکسان است. دوستداران تاتو اغلب رنگ سفید را به دلیل ظاهر غیر معمول انتخاب می کنند. مردان و زنان به طور یکسان به نقاشی تصاویر با رنگ خنثی پرداخته اند و آنها را راهی مناسب برای بیان ایده های خود یافته اند.

 

تتو سفید

تتو سفید

تاتو سفید مزایا و معایب 

مشکل اصلی ایجاد یک تتو سفید، طراحی خطوط واضح طرح است. برای حفظ تاتو سفید برای مدت طولانی، رنگ عمیق تر از حد معمول تزریق می شود و این دردناک است.

مدتی پس از استفاده، رنگدانه سفید شروع به محو شدن می کند، با سایه طبیعی پوست ترکیب می شود، تصویر به سرعت وضوح خطوط خود را از دست می دهد، محو می شود و قهوه ای می شود. برای مشتریانی که پوست روشن دارند، تتو کاران پیشنهاد می کنند رنگ با سایه های صورتی، هلویی، آبی و غیره را انتخاب کنند. این راه حل به شما امکان می دهد تصویر را با ظاهر سفید از دست ندهید و با استفاده از این متریال ترسیم خطوط و سه رنگ شدن تصویر آسان تر است.

 

بعدی؛ کار کاملاً سفید برفی همیشه از نظر زیبایی شناسی دلپذیر به نظر نمی رسد ، از فاصله دور مانند جای جوش یا جای سوختگی به نظر می رسد. با توجه به پیچیدگی کاربرد و ویژگی های رنگ، قیمت تاتو سفید از تتو رنگی مشابه بالاتر است.

 

اگر قبلاً خالکوبی سیاه داشته اید، یک جلسه خالکوبی سفید نیز ممکن است دردناک تر به نظر برسد. واقعیت این است که خطوط تیره به وضوح قابل مشاهده هستند، اما برای طراحی تاتو سفید، هنرمند تتو کار می تواند 2-3 بار از یک کانتور عبور کند تا از روشنایی بیشتر اطمینان حاصل کند و بدون آلودگی در اثر انتقال، خالکوبی را ایجاد کند.

تتو سفید

تتو سفید

مشکل در کار با رنگ سفید

نقاشی روی بدن به دلایلی دشوارتر از روی کاغذ است: پوست یک اندام زنده انسان است که دائما خود را تجدید می کند، از طریق سیستم گردش خون تغذیه می کند و رنگدانه را در طول زمان جذب می کند. تسکین، پوست اندازی و تحرک، تولید یک تصویر با کیفیت بالا را دشوار می کند. رنگ سفید عیوب و ناهمواری های پوست را پوشش نمی دهد. ترکیبات هنری رنگ سفید به جان بخشیدن به نقاشی کمک می کند، برجستگی ها و تناژ های پوست را واضح تر می کند.

تتو سفید

طرح تاتو سفید

مراقبت از تاتو سفید

هیچ توصیه خاصی برای مراقبت از خالکوبی سفید وجود ندارد، دستورالعمل های معمول پس از قرار گرفتن در معرض پوست اعمال می شود: در حمام یا سونای زیاد گرم نمانید. حمام آفتاب نگیرید؛ از یک عامل ترمیم کننده زخم استفاده کنید؛ خال کوبی باید با آب گرم شسته شود و به آرامی با دستمال خشک شود. در طول بهبودی، ناحیه آسیب دیده باید باز باشد تا امکان گردش هوا فراهم شود. میانگین زمان بهبودی پوست پس از خالکوبی حدود یک هفته تا 10 روز است. پس از بهبودی، اغلب اصلاح مورد نیاز است.

 

در تاتو سفید ممنوع است

ناحیه خالکوبی را با اسفنج یا پارچه شستشو مالش دهید. شستشو با صابون؛ پوشیدن مواد مصنوعی؛ نوشیدنی های الکلی؛ آفتاب گرفتن و شنا در استخر، رودخانه؛ خراشیدن اگر قوانین مراقبت از خالکوبی و توصیه های هنرمند را رعایت کنید، پس از دوره بهبودی تزئین زیبایی بر روی بدن خود خواهید داشت.

طرح تاتو سفید

طرح تاتو سفید


چگونه تاتو سفید را پاک کنیم

یک خال کوبی سفید را می توان به راحتی با  کرم فونداسیون پنهان کرد و حتی بدون آن نیز قابل توجه نخواهد بود. اما اگر می خواهید کاملاً از شر تتو سفید خلاص شوید، با یک شگفتی ناخوشایند روبرو خواهید شد.

 

اغلب، خالکوبی ها با استفاده از لیزر پاک می شوند . اعتقاد بر این است که پرتو لیزر ذرات رنگ را می شکند و سلول ها را با رنگدانه خارجی از بین می برد و پس از آن ضایعات توسط سیستم ایمنی بدن حذف می شود. اما رنگ سفید نور را بسیار بدتر از رنگ های دیگر جذب می کند. می توان گفت که لیزر به سادگی خالکوبی شما را "نمی بیند"، بنابراین حذف آن آسان نخواهد بود.

 

علاوه بر این، رنگ سفید حاوی تیتانیوم یا اکسید روی است - موادی که هنگام قرار گرفتن در معرض نور تیره می شوند. بنابراین ممکن است پس از یک جلسه حذف لیزر، خالکوبی شما نه تنها محو نشود، بلکه رنگ آن به سبز تغییر کند.

در جلسات بعد، هنوز هم می توان از شر تاتو سفید خلاص شد، اما این به جلسات بسیار بیشتری نسبت به طرح های رنگی و مشکی نیاز دارد.

 

طرح تاتو سفید

طرح تاتو سفید

 

خالکوبی سفید چه زمانی ظاهر شد

تاریخ نقاشی های روی بدن توسط شمن ها و جنگجویان باستانی برای ترساندن مخالفان انجام می شد. رنگدانه سیاه راحت تر به دست می آمد و به وضوح روی بدن قابل مشاهده بود. اولین رنگ زغالی یا دوده است. با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از رنگدانه های چند رنگ برای تاتو، از جمله رنگ های سفید، امکان پذیر شده است.شما فقط باید از یک تاتوکار با تجربه برای تاتو و مخصوصا تتوسفید استفاده کنید. کار با رنگدانه سفید نیاز به حرفه ای بودن بیشتری دارد.👌

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Billymer 175 :

  خالکوبی های تک رنگ کمتر به چشم می آیند و جلب توجه نمی کنند. البته این کاملا درست نیست. تشخیص یک خال کوبی سفید در نگاه اول دشوارتر خواهد بود، اما قطعاً کاملاً نامرئی باقی نخواهد ماند. از نظر بیرونی، خالکوبی های سفید کمی شبیه نتیجه زخم هستند - نوع دیگری از دکوراسیون بدن. اما بر خلاف جای زخم، در مورد خالکوبی هیچ جای زخمی روی پوست باقی نمی ماند و سطح صاف و یکدست باقی می ماند.

  1402/8/13 21:38
 • Billymer 175 :

  بسیار مهم است که در طول تتو کردن مواد غیر ضروری وارد رنگ نشوند. هر گونه ناخالصی، به عنوان مثال، ذرات انتقال دهنده ای که استاد روی آن کار می کند، می تواند رنگ سفید را کمی تار کند. اما به طور کلی تاتو سفید را می توان جایگزین مناسبی برای جای زخم نیز در نظر گرفت.

  1402/8/13 21:40
 • Billymer 175 :

  اغلب اشکال هندسی کوچک، ماندالا، عناصر گل، توری وجود دارد، اما گاهی اوقات یک تصویر پیچیده نسبتاً حجیم پیدا می شود. مزیت اصلی جوهر سفید این است که نسبت به طرح کلی مشکی سنتی کمتر قابل توجه است. اگر به خوبی انجام شود، این خالکوبی ها ماندگاری خوبی خواهند داشت و عالی به نظر می رسند! هنگامی که جوهر سفید با گل و ته رنگ سیاه ترکیب می شود، ترکیبات منحصر به فردی ایجاد می کند و هر چه پوست شما تیره تر باشد، خالکوبی بهتر به نظر می رسد.

  1402/8/13 21:41
 • Billymer 175 :

  تاتوهای سفید به سرعت شکل و رنگ خود را از دست می دهند!!! در دهه نود، قطعا مواردی وجود داشت که خالکوبی های سفید محو می شدند، رنگ زرد کثیف یا با رنگ مایل به سبز بود و با گذشت زمان لازم بود به اصلاح و تغییر متوسل شویم. مانند تاتوهای UV، همه چیز به کیفیت رنگدانه بستگی دارد. امروزه این مشکل حل شده است.

  1402/8/13 21:42
 • Billymer 175 :

  رنگ پوست شما هر چه پوست روشن‌تر باشد، تاتو سفید روی آن کمتر به چشم می‌آید و بالعکس، هر چه پوست تیره‌تر باشد، خالکوبی بیشتر به چشم می‌آید.

  1402/8/13 21:46
 • Billymer 175 :

  یک خال کوبی سفید اغلب کمی بیشتر از یک خال کوبی رنگی هزینه دارد. این به دلیل همان پیچیدگی کار با رنگدانه سفید، حرفه ای بودن هنرمند تاتو و تعداد کمی از متخصصان در این زمینه است.

  1402/8/13 21:48
 • Billymer 175 :

  یک عامل خطر واکنش آلرژیک مکرر به رنگدانه سفید است که در مواجهه با اشعه ماوراء بنفش تشدید می شود. برای کاهش خطر، قبل از جلسه اصلی، از متخصص بخواهید تا یک آزمایش بر روی برخی از مناطق پنهان پوست انجام دهد. به این ترتیب می توانید متوجه شوید که بدن شما تا چه حد به رنگدانه سفید حساس است.

  1402/8/13 21:49

بیشتر بخوانید