پانزده فرقه مذهبی عجیب تاریخ معاصر

فرقه های مذهبی خطرناک

 

فرقه های مذهبی خطرناک

ما همگی به عنوان انسان هایی که بر این کره خاکی زندگی می کنیم، کم و بیش به برقراری ارتباط و یا حداقل به این که سر از کار برخی فرقه های مذهبی درآوریم، علاقه نشان می دهیم، چرا که این گونه فرقه ها در ابتدای امر هدف از گردهمایی خود را دست یابی به جامعه آرمانی (اتوپیا، آرمانشهر هم نامیده می شود) عنوان می کنند و همین مسئله است که سبب می شود بسیاری به سمت آن ها گرویده شوند. با این وجود، تاریخ فعالیت این گونه فرقه ها ثابت کرده است که آن چه در ابتدای امر به خواست یک رهبر مرموز و کاریزماتیک شکل می گیرد، یعنی گرد هم آمدن عده ای انسان که به فرمان او باشند، به مرور زمان این رهبر را به فردی مستبد و خود خواه بدل کرده و نتایج بسیار ناخوشایندی به دنبال آن به وقوع می پیوسته است. بسیاری از این گروه ها و فرقه های مذهبی برای سال های متمادی و بعضا حتی دهه ها در معرض توجهات قرار نمی گیرند، با این حال در سوی دیگر شاهد دسته ای دیگر از آن ها هستیم که برای مدتی تیتر خبر ها را به خود اختصاص داده و بر طرز فکر و زندگی میلیون ها انسان تأثیر می گذارند.

به هر عنوان بشر در طول تاریخ طولانی زندگی خود بر روی کره زمین، بعضا شاهد شکل گیری فرقه عجیب غریب و مخوف بوده است که گاهی اعمال شان بیش از حد تصور انسان خطرناک و خوف آور بوده است؛ اعمالی که شاید هنوز که هنوزاست و پس از منحل شدن آن فرقه ها رنگ و بوی تندی داشته باشد. با سیارک همراه باشید تا شما را با تعدادی از این فرقه مذهبی بیشتر آشنا کنیم.

 

خانواده منسون

/ The Manson Family

خانواده منسون

در اوایل سال 1960 بود که این فرقه مذهبی در کالیفرنیایی آمریکا رسما آغاز به کار کرد. چارلز منسون، نام شخصی بود که به عنوان رهبر اصلی این گروه شناخته می شد و تمامی فعالیت ها به دستور او صورت می گرفت که ایده پرداز اصلی فعالیت ها بود. افراد این گروه اقدام به حمله به کسانی می کردند که به آنها دستور داده شده بود؛ حمله هایی که در بیشتر موارد منجر به قتل آن شخص می شد و در نهایت و به هنگام فرو پاشی، مشخص شد که افراد این گروه مسئول قتل انسان های بسیاری بوده اند. نکته جالب توجه درباره این گروه، علاقه بیش از حد شان به یکی از آهنگ های گروه مشهور «بیتلز» بود و این که از متن شعر آن آهنگ الهام می گرفتند؛ گویا هدف غایی افراد این گروه به راه انداختن یک جنگ نژادپرستانه و در نهایت آماده شدن برای آخر الزمانی قریب الوقوع بود.

شارون تیت، بازیگر مشهور آمریکایی، همسر رومن پولانسکی زمانی که هشت ماه از دوران بارداری اش می گذشت، به دست افراد این فرقه مذهبی به قتل رسید و همین مسئله بود که بیش از هر چیز دیگری شهرتی جهانی برای آن ها به ارمغان آورد و علاوه بر این، حساسیت ها در ایالات متحده آمریکا نسبت به آن ها افزایشی چشم گیر یافت.

 

هپی ساینس

Happy Science

فرقه های مذهبی خطرناک

ریئوهو اوکاوا نام شخصی است که با تمام وجود بر این باور است که موجودی برتر از دیگر انسان ها است و به عنوان رهبر و مؤسس این فرقه مذهبی ژاپنی شناخته می شود. در سال 1986 بود که برای نخستین بار خبرهایی درباره فعالیت های این فرقه منتشر شد. این گونه به نظر می رسد که عقاید افراد این فرقه مذهبی، ترکیبی است از عقاید تمامی مذهب های بزرگ دنیا و البته برخی ایده های مربوط به ناسیونالیسم یا ملت گرایی را نیز باید به آن افزود. جالب است بدانید که ریئوهو اوکاوا فعالیت های خود را تا آن جایی پیش برد که حتی اقدام به راه اندازی یک حزب سیاسی هم کرد. حزبی که با این نام شناخته می شود: «حزبی که قادر به درک خوشحالی است».

از برخی عقاید غیر منطقی و افراط گرایانه افراد این فرقه مذهبی می توان به این اشاره کرد که منکر برخی قساوت ها و خشونت هایی می شوند که در تاریخ بشر رخ داده است و نیز به این که طرفداران خود را به جنگ با چین و کره شمالی تشویق می کنند و آن ها را دشمنان خود می دانند. بنا به ادعای افراد این گروه، در حال حاضر آن ها نزدیک به دوازده میلیون دنبال کننده از نقاط مختلف جهان دارند.

 

معبد مردم

Peoples Temple

فرقه های مذهبی خطرناک

در سال 1955 بود که فردی به نام جیم جونز به طور رسمی فعالیت این فرقه مذهبی را آغاز کرد و او کسی است که به عنوان رهبر و مؤسس این فرقه شناخته می شود. افرادی که به مرور زمان عضو فرقه مذهبی معبد مردم شدند، خود را پیروان (حواری) مسیح (ع) معرفی می کردند و با مرتبط کردن خود با مسیحیت بود که توانستند نام و نشانی به هم زده و پیروان بیشتری یابند. در سال 1977 و پس از سال ها فعالیت بی وقفه برای جذب افراد بیشتر به فرقه (و نیز زندگی کردن افراد این فرقه به دور از روابط اجتماعی)، در نهایت جونز تصمیم بر آن گرفت تا محل سکونتی رسمی در گویانا برای افراد خود به وجود بیاورد که همین طور هم شد؛ او نام این مکان را «جونز تاون (شهر جونز)» نهاد.

 

فرقه های مذهبی خطرناک

پایان کار این گروه مصادف با زمانی شد که یکی از اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا، یعنی لئو رایان، به منظور بررسی فعالیت های آن ها راهی محل اقامت شان شد. افراد این فرقه مذهبی لئو رایان را به ضرب گلوله به قتل رساندند و زمینه بزرگ ترین خود کشی دست جمعی در تاریخ مدرن بشریت را فراهم آوردند. جیم جونز، مریدان خود را قانع کرد که اگر جان خود را نگیرند، معبد مردم نفرین خواهد شد و هیچ گاه به سعادت نخواهند رسید. نتیجه آن بود که نهصد و نه نفر به واسطه مسمویت با سیانید، جان خود را از دست دادند.

 

کو کلوکس کلن

The Ku Klux Klan

فرقه های مذهبی خطرناک

در سال 1865 بود که شش مرد گرد هم آمده و در کنار یکدیگر این فرقه را به وجود آوردند. هدف از راه اندازی این فرقه افزایش قدرت نژاد سفید پوستان بود. افراد این فرقه مدافع حزب راست ایالات متحده آمریکا در آن زمان بودند و علاوه بر این اعتقاد داشتند که سفید پوستان باید غرور بیشتری نسبت به نژاد خود نشان داده و به این خاطر برتری داشته باشند. آن ها با هر گونه مهاجرت نژاد های دیگر به ایالات متحده آمریکا نیز مخالف بودند. اوج فعالیت ها و محبوبیت گروه مربوط به سال 1924 می شود. در آن زمان نزدیک به چهار میلیون نفر به عضویت این فرقه در آمده بودند. علاوه بر این، فعالیت های آن ها الهام بخش برخی گروه های افراطی دیگر نیز بود که از آن جمله می توان به نئو نازی ها اشاره کرد.

 

رائلیسم

Raelism

فرقه های مذهبی خطرناک

در سال 1974 بود که مردی فرانسوی با نام کلود وریون به طور رسمی فعالیت های این فرقه را آغاز کرد. او بعدها نام خود را به رائل تغییر داد. رائل ادعا می کرد که موجودات فضایی زمانی یک انجیل به خصوص به او داده و برای اش گفته بودند که آینده متعلق به انسان ها خواهد بود. برای سالیان متمادی، همگان آن ها را به چشم انسان هایی بی گناه و بی آزار می دیدند که تنها به موجودات فضایی علاقه نشان می دهند، که البته این مسئله در سال 2002 دست خوش تغییر شد و ماجرا های مرتبط با این فرقه وارد مرحله عجیبی شد. همه چیز از جایی شروع شد که یکی از کمپانی های تحت کنترل این فرقه، ادعایی منتشر کرد مبنی بر این که توانسته اند انسان را شبیه سازی کنند. پس از این اتفاق، شرایط به قدری بحث انگیز شده بود که حتی کاخ سفید نیز وارد عمل شد. البته تا حالا که هیچ مدرک رسمی که تأیید کننده شبیه سازی انسان توسط آن ها باشد، به دست نرسیده است، با این حال هنوز هم شرکت مدعی فعالیت می کند و در حال حاضر سلول های جنینی خود را به قیمتی معادل با نه هزار دلار آمریکا به فروش می رساند.

 

کلیسای علم شناسی

The Church of Scientology

فرقه های مذهبی خطرناک

در اوایل سال 1950 در نیو جرسی بود که شخصی به نام ال رون هوبارد به طور رسمی فعالیت های کلیسای علم شناسی را آغاز کرد. تمامی عقاید او مبتنی بر کتابی بود که منتشر کرده بود: «دایانتیکز: پیشرفت های علمی در مورد سلامت ذهنی(به انگلیسی: Dianetics: The Modern Science of Mental Health)». در این کتاب او به طور مفصل شرح داده بود که چگونه می توان با استفاده از روش روان درمانی او (که البته در آن زمان هنوز در مراحل اولیه به سر می برد و تکمیل نشده بود) که نام «حسابرسی کردن» بر آن نهاده بود، مغز را از هر گونه آلودگی و چیز ناخوشایند پاک کرد. در تمامی طول دوران فعالیت، بحث و جدل درباره افراد عضو کلیسای علم شناسی ادامه داشت و آن ها را متهم می کردند به این که از پیروان خود به لحاظ ذهنی و احساسی با توسل به این روش سوء استفاده می کنند. علاوه بر این، آن ها به واسطه اتهام ارتکاب برخی کار های مجرمانه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند که از آن جمله می توان به اخاذی برخی پیروان شان از لحاظ مالی و نیز رشوه دادن به برخی ارگان های دولتی اشاره کرد (البته هنوز چیزی به اثبات نرسیده است). جالب است بدانید که برخی از پیروان این فرقه مذهبی، افراد مشهور هستند؛ برای نمونه می توان تام کروز را نام برد که به عنوان یکی از هواداران این فرقه مذهبی شناخته می شود.

 

کلیسای بنیاد گرای عیسی مسیح (ع)

و نیز قدیسان نهایی (به اختصار اف ال دی اس)/ The Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints

فرقه های مذهبی خطرناک

ورن جفز نام شخصی است که رهبری کلیسای اف ال دی اس و پیروان آن را به عهده دارد. این رهبر مذهبی، از سوی پیروانش به عنوان پیامبری شناخته می شود که از جانب خداوند انتخاب شده است و به همین خاطر تنها عضو این فرقه مذهبی است که می تواند مراسم ازدواج برگزار کرده و نیز سرپرستی کودکان را به دیگران دهد. از جمله عقاید این فرقه مذهبی می توان به پذیرفتن چند همسری توسط پیروانش اشاره کرد. علاوه بر این، بعضا زنان و دختران کم سن و سال پیرو این گروه نیز به عقد مردان مسن در می آیند. در نهایت در سال 2011 بود که جفز، رهبر این فرقه، به خاطر تجاوز جنسی به یک کودک مجرم شناخته شد و محکوم به حبس ابد شد. او در حال حاضر در حال سپری کردن دوران محکومیت اش در زندان فدرال آمریکا است. علاوه بر این او در یک تجاوز جنسی دیگر نیز به عنوان شریک جرم، مجرم شناخته شد و نیز به خاطر فراهم آوردن شرایط ازدواج میان زنان و دختران کم سن و سال با مردان مسن.

 

آئوم شینریکیو

Aum Shinrikyo

فرقه های مذهبی خطرناک

افراد پیرو این فرقه مذهبی ژاپنی بیش از هر چیز دیگری خواستار نزدیک شدن روز رستاخیز هستند. آن ها به عنوان مسئول اصلی حادثه ای شناخته می شوند که در سال 1995 در متروی توکیو رخ داد؛ منظور حمله ای است که به وسیله گاز شیمیایی سارین (یک ترکیب شیمیایی فسفری مخرب سیستم اعصاب و ماده ‌ای بسیار سمی و مرگبار) در آن سال رخ داد. علاوه بر این آن ها مسئول چند حمله تروریستی دیگر نیز در داخل کشور شان هستند. پس از آن که عده زیادی در این حملات کشته شدند، بسیاری از رهبران اصلی این فرقه مذهبی مجرم شناخته شده و به مرگ محکوم شدند. در نهایت در سال 2007 بود که این فرقه مذهبی به طور کلی تجزیه شد و از آن دو فرقه مذهبی دیگر به وجود آمدند: نخستین الف نام داشت، که  پیروانش هوادار عقاید اصلی فرقه بودند و دومی هیکاری نو وا که بیشتر هواخواه صلح و دوستی بود.

 

کلیسای تعمید دهنده وستبورو

The Westboro Baprist Church

فرقه های مذهبی خطرناک

فرد فلپس نام شخصی است که به عنوان رهبر این فرقه مذهبی شناخته می شود. او در توپکای کانزاس زندگی می کند. افراد پیرو این فرقه مذهبی عقایدی افراط گرایانه دارند و علاوه بر این همه ساله اعتصاب ها و اعتراض هایی به منظور بی حرمتی کردن به دیگران ترتیب می دهند. افراد پیرو این فرقه مذهبی در سراسر ایالات متحده آمریکا سفر می کنند، مراسم عزاداری نظامی ها را مختل می کنند، و نیز اعتراض هایی بر ضد افراد هم جنس گرا ترتیب می دهند.

به طور کلی این فرقه مذهبی بیزاری و تنفر خود را از بسیاری افراد عنوان می کند و به همین خاطر است که شهرتی برای خود دست و پا کرده است: آن ها اعتقادی راسخ دارند مبنی بر این که خداوند از هم جنس گرایان، سیاست مداران، سربازان و سایر فرقه های مذهبی بیزار است.

 

دوازده قبیله

The Twelve Tribes

فرقه های مذهبی خطرناک

این فرقه مذهبی به طور رسمی از سال 1972 و در تنسی بود که فعالیت خود را آغاز کردند. آن ها از مراسم مذهبی یک عده نوجوان در کلیسای محلی شان ایده گرفته و اقدام به راه اندازی فرقه خود کردند و از آن زمان تا کنون توانسته اند پیروان زیادی از نقاط مختلف جهان پیدا کنند. از جمله عقاید این فرقه مذهبی و چیز هایی که به پیروان خود می گویند، می توان به این مسئله اشاره کرد که آن ها فرقه یهود و پیروانش را به خاطر مرگ عیسی مسیح (ع) مقصر می دانند و به این خاطر است که دید خوبی نسبت به آن ها ندارند. افراد پیرو این فرقه مذهبی که ظاهری شبیه به هیپی های آمریکایی دارند بعضا به این اتهام که از کودکان خود برای کار سخت و فرار از مالیات بهره می گیرند، تحت تعقیب قانونی قرار گرفته اند.

 

فرقه داوودی ها

Branch Davidians

این فرقه مذهبی  عجیب غریب در سال 1959 و توسط فردی به نام دیوید کورش به راه افتاد. افرادی که به عضویت این فرقه مذهبی در آمدند، همگی باوری مشترک داشتند مبنی بر این که پایان جهان و آخر الزمان نزدیک است و به زودی اتفاق خواهد افتاد. همین باور سبب شد تا اعضای گروه، به سرکردگی رهبر شان شروع به جمع آوری اسلحه و آماده سازی خود برای آخر الزمان احتمالی کنند و انبارهایی از مهمات برای خود به وجود آوردند. در نهایت در سال 1993 بود که مأموران امنیتی ایالات متحده آمریکا از فعالیت های اعضای این فرقه مطلع شده و نیز ویلایی که در آن سلاح گرم جمع آوری می کردند را یافته و به آن حمله ور شدند. این حمله مأموران امنیتی یکی از طولانی ترین و خطرناک ترین درگیری های چند دهه اخیر در آمریکا را به وجود آورد؛ اعضای فرقه داوودی ها نزدیک به پنجاه و یک روز و به وسیله مهمات و سلاحی که تا آن زمان گرد آوری کرده بودند، از خود دفاع کردند و این  کار نیرو های امنیتی را به مراتب دشوار تر از قبل کرد. در روز پنجاه و یکم نیز در نهایت انفجاری مهیب در ساختمان ویلا به وقوع پیوست و همین مسبب پایان نبرد و تسلیم شدن تعداد اندک باقی مانده شد. در این درگیری مجموعا هفتاد و شش نفر جان خود را از دست دادند.

 

فرقه مذهبی ملت نوائوبیان

Nuwaubian Nation

زمانی که این فرقه به راه افتاد، آن را به نام ایالات متحده نوائوبیان مورور ها می شناختند و بعد ها بود که نام اش به آن چه در عنوان این مورد مشاهده می کنید تغییر یافت. این فرقه بیش از آن که مذهبی به خصوص داشته باشد، بر خلاف سایر مواردی که تا کنون عنوان شده اند، بیشتر پیرو عقاید شخصی فردی است که به عنوان رهبر و مؤسس فرقه شناخته می شود، یعنی دوایت یورک. دوایت یورک به مرور زمان کسانی که پیرو اش شده بودند را متقاعد کرد که موجودات فضایی راه خود به سمت کره زمین را پیش گرفته اند و هر لحظه امکان رسیدن شان هست. علاوه بر این، دوایت عقیده داشت که شیطان نیز در عرصه ظهور است و باید هم خود و همراهان اش برای نبرد با او تدارک ببینند.

 

پیروان یورک به مرور زمان تحت تأثیر عقاید او قرار گرفته و برای مقابله با این نگرانی ها که ذکر اش آورده شد، اقداماتی انجام دادند که از آن جمله می توان به خرید زمینی نسبتا بزرگ در ایالت جورجیای آمریکا اشاره کرد؛ آن ها در این زمین شروع به ساختن ویلایی کردند که با نام تاما ره شناخته می شود و برای ساخت آن از معماری مصری الهام گرفتند (تصویری که مشاهده می کنید متعلق به همین ویلا است). در نهایت اما پرده از مسئله ای برداشته شد که کار یورک و فرقه اش را به پایان رساند: مأموران امنیتی اطلاعاتی درباره جنایاتی سازمان یافته توسط یورک به دست آوردند که حاکی از این بود که او به کمک عده ای مکانی را برای تجاوز به کودکان و آزار و اذیت آن ها کنار گذاشته است. که البته پس از انجام بررسی های بیشتر صحت اطلاعات ارسالی تأیید شد و دوایت یورک خطرناک پس از طی کردن مراحل قانونی (دادگاه و ...) به حبس ابد محکوم شد.

 

فرقه مذهبی دروازه بهشت

Heaven’s Gate

مارشال اپل وایت و بونی نتلز دو فردی هستند که در سال 1975 این فرقه را بنیان گذاری کردند. در آن زمان نامی که برای فرقه شان در نظر گرفته بودند «مسخ فردی انسان» بود و بعد ها نام فرقه شان را به آن چه در عنوان این مورد مشاهده می کنید تغییر دادند. زمانی که تقریبا عده قابل توجهی به این فرقه اضافه شدند، همه با یکدیگر به یکی از بیابان های کلورادو سفر کردند تا در آن جا انتظار رسیدن یک یو اف او (شیء ناشناس پرنده) را بکشند. البته هر چه منتظر ماندند خبری نشد و این یو اف او را مشاهده نکردند، به همین خاطر بود که شروع به سفر به نقاط دیگر ایالات متحده آمریکا کردند: نقاطی چون سن دیگو، سی ای و ... . در حین این سفر ها، دو بار دیگر نام گروه تغییر یافت و در نهایت نیز «دروازه بهشت» به عنوان نام اصلی و بهترین نام انتخاب شد. در سال 1997 بود که اجساد سی و نه نفر از اعضای این گروه در ساختمانی پیدا شدند؛ آن ها لباس هایی هم شکل و هم رنگ به تن داشتند و علت مرگ تمامی آن ها مسمویت به وسیله سیانید تشخیص داده شد. گویا نوعی مراسم مذهبی یا چیزی شبیه به آن بوده است؛ به هر عنوان این آخرین خبری بود که از این فرقه عجیب غریب به گوش رسید و پس از آن دیگر کسی چندان درباره شان چیزی نمی گفت.

 

کلیسای خداوند با نشانه هایی که از راه خواهد آمد

The Church of God with Signs Following

این فرقه مذهبی که به اختصار با نام سی جی اس اف نیز شناخته می شوند، شاید بتوان گفت یکی از جالب توجه ترین و عجیب ترین فرقه هایی است که بشر تا کنون به خود دیده است. آن ها را با نام «کنترل کنندگان مار» نیز می شناسند. اما سؤالی که احتمالا برای تان پیش خواهد آمد این است که عقاید آن ها چه ارتباطی با مار ها می تواند داشته باشد و اساسا علت توجه شان به مار ها چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که آن ها مار را به عنوان نمادی از شیطان می بینند. به عبارت دیگر باور شان این است که شیطان در قالب مار خود را به روی زمین می آورد (شاید ریشه از این باور اسطوره ای مذهبی بگیرد که شیطان پس از تبدیل شدن به مار، آدم و حوا را فریب داده و سبب رانده شدن شان از بهشت شد)، همین باور است که سبب می شود آن ها ماری را برداشته و اجازه دهند به دور و بر بدن شان بپیچد. به این روش اعتقاد راسخ خود را به دیگران ثابت می کنند. البته شاید برای تان چندان دور از انتظار نباشد اگر بدانید بسیاری از افراد این فرقه مذهبی به خاطر نیش سمی مار ها جان خود را از دست داده اند. متأسفانه عقاید آن ها به گونه ای است که پس از آن که ماری نیش شان می زند، دیگر اقدام به پیگیری فرایند درمانی نکرده و بر این باور اند که خداوند خود آن ها را درمان خواهد کرد.

 

فرقه مذهبی شاهدان یهوه

Jehovah’s Witnesses

چارلز تیز راسل نام فردی بود که در سال 1881 فعالیت های این فرقه را به طور رسمی آغاز کرد. او در ابتدای امر سرپرست گروهی چند نفره بود که به قصد انجام مطالعاتی تحقیقاتی بر روی انجیل در پنسیلوانیا گرد هم آمده بودند. در آن زمان، نام «برج مراقبتی زیون» را برای فرقه خود در نظر گرفته بودند و بعدها بود که نام شان به آن چه در عنوان این مورد مشاهده می کنید تغییر یافت. در میان سایر مواردی که تا کنون در این مقاله درباره شان اطلاعاتی داده شد، شاهدان یهوه از شهرت به مراتب بیشتری برخوردار بوده و تقریبا در بیشتر نقاط جهان آن ها را می شناسند و یا حداقل نام اش به گوش بسیاری از افراد رسیده است. آن ها نزدیک به هشت میلیون نفر پیرو دارند که در نقاط مختلف کره زمین ساکن هستند. شاهدان یهوه بیش از هر چیز دیگری به آرماگدون یا نبرد سرنوشت ساز ایمان دارند و این اعتقاد و باور اصلی شان است. آن ها بر این باور اند که تنها راه چاره و تنها راه سعادت انسان ها این است که پادشاهی خداوند بر روی زمین شکل بگیرد و بیش از هر چیز دیگری به این شهرت دارند که در شهر ها به راه افتاده و شروع به موعظه افرادی می کنند که در خیابان می بینند (یا حتی در منازل افراد دیگر رفته و عقاید شان را تبلیغ می کنند). آن ها تا کنون سه بار پیش بینی کرده اند که اتفاقی خواهد افتاد و هر سه بار هم اشتباه کردند (پیش بینی هایی که خود ادعا می کردند با توجه به انجیل به شان وحی شده است). علاوه بر این، تا کنون چند باری هم برخی سرکردگان این فرقه به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

 

فرقه مذهبی استاد بزرگ چینگ های

Supreme Master Ching Hai

چینگ های که خود لقب استاد بزرگ را برای خود برگزیده است، در سال 1950 در ویتنام به دنیا آمد. او ادعا می کند که توانایی این را دارد تا نور درونی خداوند را از فردی به فرد دیگر منتقل کند. در حال حاضر او چیزی حدود بیست هزار نفر دنبال کننده دارد و علاوه بر این یک گروه تجاری بین المللی نیز دارد که هزینه زندگی پر زرق و برق اش را برای اش فراهم می کنند. او علاوه بر اعتقادات به خصوصی که تبلیغ شان را می کند، درباره محیط زیست نیز موعظاتی دارد که به گوش هواداران خود می رساند، هر چند که چند سال پیش در منطقه ای در فلوریدا که محل طبیعی کاشت درخت مانگرو بود، جزیره ای مصنوعی احداث کرد و به همین خاطر بود که تحت پیگرد قانونی نیرو های فدرال آمریکا قرار گرفت و در نهایت نیز مجبور شد مالکیت اش بر این جزیره را به شاکیان اش بدهد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید