اولین فروشگاه بدون فروشنده

در

دوربین‌های نصب شده در سقف فروشگاه و حسگرهای الکترونیک، هر خریدار را تشخیص داده و متوجه می‌شوند که چه کالاهایی را انتخاب کرده و هنگام خروج نیز پول کالا از کارت اعتباری خریدار برداشته می‌شود.

خریدار پیش از رود به فروشگاه باید اپلیکیشن "آمازون گو" را در موبایل خود نصب کند و وقتی که خریدار کالایی را از قفسه بر می‌دارد حسگرها کالا را وارد لیست خرید می‌کنند.

آمازون امروز اولین فروشگاه بدون فروشنده خود را در شهر سیاتل آمریکا به روی عموم باز کرد. در این فروشگاه خریداران از انتخاب تا پرداخت پول کالا را خودشان انجام می‌دهند.( سیارک)
آمازون در یک سال گذشته به کارکنان خود اجازه داد که از این فروشگاه خرید و به این ترتیب آن را آزمایش کنند. انتظار می‌رفت آمازون مدتی قبل این فروشگاه را به روی عموم باز کند اما به گفته یکی از کارکنان، دوربین‌ها در تشخیص افرادی که شکل بدنشان شبیه هم بوده دچار مشکل می‌شدند یا زمانی که کودکان کالایی را از قفسه بر می‌داشتند و آن را در قفسه اشتباه می‌گذاشتند.

آمازون اعلام نکرده که آیا این کار را در فروشگاههای دیگرش هم انجام خواهد داد یا نه. علاوه بر این آمازون فعلا قصد ندارد این فناوری را در صدها فروشگاه زنجیره‌ای مواد غذایی خود بکار گیرد.

جانا پوئرینی، مدیر آمازون گو، گفت عملکرد فروشگاه در دوران آزمایشی خوب بوده است. او گفت این فناوری پیش از این وجود نداشته و در واقع گامی است به جلو از نظر دید کامپیوتری و همچنین یادگیری ماشین.( سیارک)

آمازون اولین بار در سال ۲۰۱۵ به خرده فروشی روی آورد و اولین کتاب فروشی خود را در همین شهر سیاتل که مقر خود آمازون هم هست راه اندازی کرد و اکنون سیزده کتاب فروشی مشابه در آمریکا دارد.با این حال آمازون می‌داند که هر چه مشتریان سریعتر خرید خود را بکنند و از فروشگاه بیرون بروند احتمال آنکه باز هم برای خرید مراجعه کنند بیشتر می‌شود بنابراین اگر مشتریان بتوانند بدون ایستادن در صف خرید و پرداخت پول را انجام دهند باعث برتری بر رقبا می‌شود.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

4 گام برای دانستن اینکه مشتریان شما چه چیزی میخواهند

در


مشکل با پرسیدن از مشتریان درباره آنچه میخواهند، دوست دارند یا فکر میکنند اغلب بصورت زیر است:
- آنها نمیدانند
- آنها فکرمیکنند میدانند ولی آنها اشتباه میکنند
- آنها میدانند ولی حقیقت را به شما نمیگویند.
شرکتهای مشهور برای پیش بینی رفتار مشتری (نظیر آمازون، نتفلیکس و پاندورا) کشف کرده اند که داده ضمنی (نظیر رفتارهای مشاهده‌شده مشتری) نسبت به داده صریح (نظیر اطلاعات فراهم‌شده توسط مشتری) قابل اعتمادتر است. درواقع برای پیش بینی رفتار مشتری، پیچیده ترین شرکتها ترجیح میدهند تا بجای گوش دادن به مشتریان، آنها را مشاهده و نظارت کنند.
کارفرمایان چگونه این اقدام را انجام میدهند؟ خوشبختانه مالکین تجارت درحال حاضر دارای یک مجموعه ای از داده ها و ابزار برای کمک به پیش بینی رفتار مشتری میباشند حتی بدون بودجه و منابع شرکتهای بزرگ.

دراینجا چند راه برای بهره بردای از داده های کیفیت و دانستن آنچه مشتریان تان قبلاً هرگز دوست نداشته اند ارائه میشود:
1. کاهش مطالعات و مکالمات "با من صادق باش". مطالعات میزان زیادی کار می‌برند. شما از افراد برای زمان شان استدعا میکنید، یک گروه غیرنماینده پاسخ میدهد (بعبارت دیگر آنهایی که شما را دوست دارند). شما پاسخهای کافی برای بدست آوردن اهمیت آماری کسب نمیکنید و نتایج اغلب اثبات میکنند که قصد مشتری با رفتار آینده تطابق ندارد.
مکالمات مستقیم با دوستان، مشاورین و کاربران تستی معمولاً گمراه کننده میباشند، زیرا تمام افراد صادق نیستند. این طبیعت انسان است که از ناامیدکردن یک کارفرمای مشتاق درباره محصولی که نماینده خون، عرق و اشکش است اجتناب کند. اغلب شما با فیدبک و داده هایی که بطور غلط خوشبینانه و مثبت هستند این کار را به اتمام میرسانید.(سیارک)

2. فیدبک دقیق، فیلترنشده مشتری را بدست آورید. تست کاربر پشتیبانی شده و مشاهده شده، یک جفت از منابع قابل توجه برای فیدبک مفید مشتری میباشند. تماسها و ایمیلهای پشتیبانی مشتری سنگ طلا میباشند. افراد به شما فیدبک مستقیم، واضح و صادقانه میدهند. این یک طرح اولیه برای رفتار بعدی آنها میباشد، که اغلب چیزهایی که آنها هنوز تشخیص نداده اند را آشکار میسازد.
یک منبع فیدبک دردناک ولی مؤثر یک سرویس نظیر Usertesting.com میباشد، که درآن شما میتوانید مشاهده کنید که بعضی افراد از وبسایت یا برنامه موبایل شما استفاده میکنند، محصول شما را می‌بینند یا دموی شما را تماشا مینمایند، درحالیکه تفکراتشان را در زمان-حقیقی بیان میکنند.
این فیدبک فیلترنشده، فوق‌العاده گرانبها است. این افراد پانچ نمیکشند، لذا درحالیکه نظرات ممکن است یک جریان پایدار از تجربیات بد بنظر برسند، درمقابل این تاکتیک مقاومت نکنید و بگذارید تا یک دوست به شما فیدبک صادقانه بدهد. راهی که به شما کمک میکند تا یک تجارت موفق بسازید. راه غیر از این فقط به شما کمک میکند تا احساس خوبی درباره خودتان داشته باشید.
3. اقدامات واقعی را مشاهده کنید. آنچه که افراد انجام میدهند همیشه یک پیش‌بینی‌کننده بهتر از آنچه آنها میگویند میباشد، لذا استفاده واقعی آنها را روی سایت تان تحلیل کنید. تحلیلهای گوگل یک نقطه شروع خوب میباشد، ولی شما باید فراتر از آن بروید تا استفاده سطح فردی و سطح رویداد را درک کنید. ابزاری شبیه میکس‌پنل یا کیس‌متریک، به شما داده ها و نمایشهای براحتی قابل استفاده میدهد که برای گام بعدی ما که تحلیلهای پیشگویانه هست طلایی میباشند.
4. چند گام بسمت داده های بزرگ بردارید. با پشتیبانی مشتری، تست کاربر و داده های بهتر استفاده سایت، شما میتوانید شروع به تکرار تلاشهای نت‌فلیکس، آمازون و پاندورا برای پیش بینی رفتارهای مشتری نمایید. ابزار پردازش زبان طبیعی با اجرای تمام متون از تماسهای پشتیبانی مشتری، ایمیلها، چتها و متون ثبت شده از تست کاربر، میتوانند تحلیل کنند که لغات و عبارتها واقعاً چه معنایی میدهند.
شما ممکن است بیابید که "این آخرین باری است که من"، بدین معناست که مشتری میتواند نجات یابد، "مریض" بدین معناست که آنها به یک پیشنهاد خاص نیازدارند، و "این آخرین باری است که شما"، بدین معناست که آنها درحال ترک کردن میباشند. شما همچنین میتوانید تعقیب کنید که زبان در مدت طولانی‌تر چه معنایی میدهد (بعنوان مثال "تنفر" ممکن است بدین معنا باشد که مشتری خواهدماند، ولی فقط برای دو ماه).

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه آمازون بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان شد

در


 احتمالاً می‌دانید که در حال حاضر، فروشگاه اینترنتی آمازون بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان می‌باشد. در این مقاله، 40 واقعیت و نکته‌ی مفید در مورد این شرکت را که می‌توانید از آن ها الهام گرفته و در فروشگاه اینترنتی خودتان استفاده کنید، بیان می‌کنیم.این مطلب در مورد بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان است. آیا شما هم یک فروشگاه اینترنتی دارید و سعی دارید تا حد توانتان آن را گسترش داده و هر روز، بهتر از روز قبل باشید؟اغلب اوقات، بهترین راه برای پیش بینی اینکه یک شرکت در آینده دچار چه سرنوشتی خواهد شد، بررسی اقداماتی است که آن شرکت در گذشته انجام داده است. 

بزرگ ترین خرده فروشان در جهان، ابتدا والمارت و سپس CVS هستند و در رتبه‌ی بعدی، آمازون قرار دارد. البته آمازون در بین خرده فروشان آنلاین، رتبه‌ی اول را از آن خود کرده است. فروشگاه اینترنتی آمازون تا به حال یک محصول را هم خودش تولید نکرده و فروشگاه سنتی نیز نداشته به این معنا که مشتریان بدون ثبت سفارش اینترنتی بتوانند از آن فروشگاه سنتی خرید کنند. به جای اینها، بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان – آمازون – بر روی انتخاب، قیمت و راحتی مشتریان تمرکز کرده است و سعی کرده است تا زندگی افراد را ساده‌تر و بهتر کند. همه‌ی تراکنش‌های آمازون نیز از طریق وبسایت انجام می‌شود.

آغاز به کار آمازون

1- مدیر عامل این فروشگاه اینترنتی بزرگ – جف بزوس – نام این شرکت را بنا به دو دلیل، آمازون گذاشت:

– در آن زمان، وبسایت‌ها اغلب به ترتیب الفبایی لیست می‌شدند؛

– برای نشان دادن عظمت سایتش (با توجه به رودخانه‌ی آمازون) (آمازون دات کام، به همراه این جمله می‌آمد: بزرگ‌ترین فروشگاه کتاب در جهان)

2- اولین کتابی که توسط سایت آمازون به فروش رفت، در سال 1995 بود (نام آن: Fluid Concepts & Creative Analogies: Computer Models of Fundamental Mechanisms of Thought).

3- لوگوی آمازون –بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان – به این شکل طراحی شده که طرح یک لبخند را دارد که از حرف A (ابتدای واژه‌ی Amazon و اولین حرف الفبا) تا حرف Z (آخرین حرف الفبای انگلیسی) کشیده شده است تا این مفهوم را منتقل کند که شرکت آمازون قادر است انواع مختلف کتاب‌ها را به همه، در هر کجای جهان که باشند، تحویل دهد.

4- جف بزوس، در ابتدا قصد داشت که نام شرکتش را کادابرا (Cadabra) قرار دهد؛ اما بعد از اینکه یک نفر به اشتباه اسم آن را کاداوِر (cadaver) خواند، بزوس تصمیم خود را عوض کرد.

5- بعد از کادابرا، جف بزوس نام relentless را برای شرکت خود انتخاب کرد؛ نامی که هنوز هم اگر آن را در مرورگر خود وارد کنید، شما را به سایت آمازون وصل می‌کند.

6- به عنوان یک اقدام صرفه‌جویانه، آمازون میزهایش را با استفاده از درب‌های ارزان قیمت و کمترین امکانات ساخت. گفته می‌شود این شرکت هنوز به کارمندانی که ایده‌های صرفه‌جویانه‌ی اجرایی ارائه دهند، جایزه‌ای یادآور آن میزهای ساخته شده از درب‌های ارزان – به نام جایزه‌ی Door Desk Award – را می‌دهد.

7- در سال‌های ابتدایی، زمانی که آمازون فقط به فروش کتاب از طریق اینترنتی مشغول بود، زمانی که یک نفر از سایت خرید می‌کرد، یک زنگ که در اداره آویزان شده بود، به صدا در می‌آمد.

8- در اولین ماهی که آمازون کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کرد، از 50 مشتری درون آمریکا و همچنین 45 کشور سفارش کتاب دریافت کرد.

9- در اولین سال آغاز فعالیت آمازون، جف بزوس بیلبوردهایی متحرک را اجاره کرد که فروشگاه‌ های بارنز و نوبل آن بیلبوردها را می‌راندند. بزوس به این صورت تبلیغ آمازون را انجام داد: “نمی‌تونی کتابی رو که می‌خوای پیدا کنی؟” و سپس نام وبسایت آمازون در ادامه آورده شده بود.

10- در سال 1997، بارنز و نوبل، از آمازون شکایت کردند و آن را متهم کردند که استفاده از “بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی در جهان”، ادعای نادرستی است. اما این قضیه نهایتاً حل و فصل شد و قرار شد آمازون شعار خود را همچنان استفاده کند.

11- براد استون – که یکی از زندگینامه‌نویسان است – در شرح حال بزوس نوشته است که خنده‌های بزوس، منحصر به فرد و جذاب است.

12- بزوس، زمانی که پشت یک صندوق در حال کارهای حسابداری بود، با همسرش آشنا شد. به نقل از همسر جف بزوس: “شرکت من، دقیقا کنار شرکت او بود و در تمام طول روز، من به صدای شگفت انگیز خنده‌هایش گوش می‌دادم. چه طور کسی می‌تواند عاشق آن خنده‌ها نشود؟”

فرهنگ سازمانی آمازون

13- کارمندان آمازون، هر دو سال یک بار، به مدت دو روز پشت میز خدمت رسانی به مشتری می‌نشینند؛ حتی مدیرعامل نیز باید این کار را انجام دهد. این کار، تمرینی است برای اینکه همه‌ی کارکنان، با فرآیند خدمت رسانی به مشتری آشنا شوند.

14- ارائه دادن با پاورپوینت، در شرکت آمازون ممنوع است. به جای آن، همه‌ی جلسات، با 30 دقیقه مطالعه‌ی آهسته، در مورد موضوعی که به افراد داده شده است، شروع می‌شود. این کار، برای تاکید بر روی تفکر انتقادی، به جای ارائه‌ی آمارِ بیش از حد ساده، است.

15- بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان، افراد را به کار تیمی تشویق می‌کند. اما پیشنهاد می‌کند که هر تیمی که بر روی یک پروژه کار می‌کند، محدود به افرادی بشود که تعدادشان به گونه‌ای باشد که با دو عدد پیتزا، سیر بشوند!

16- در سال 1998، تعداد کارمندان فروشگاه اینترنتی آمازون برای ارائه‌ی خدمت در زمان کریسمس که اج شلوغی است، بسیار کم بود. طبق گزارش آمازون، هر یک از کارمندان، مجبور بود که در مرکز تامین و تدارک برود و سفارشات را حاضر کند و بسیاری از آن ها، دوستان و اقوام خود را آورده بودند تا به کمکشان کنند.

17- برای این‌که آن اتفاق دیگر تکرار نشود، آمازون در حال حاضر برای اوقات کریسمس، تعداد زیادی کارمند استخدام می‌کند. امسال، 100 هزار جایگاه شغلیِ فصلی در سراسر آمریکا در نظر گرفته شد.

18- آمازون برنامه‌ی pay to quit (پرداخت پول برای استعفا از کار) را در سال 2014 راه اندازی کرد. بنابراین اگر کارمندی استعفا می‌داد، 3000 دلار باید به آمازون پرداخت می‌کرد. در سال 2017 این رقم به حدود 5000 دلار رسید.

19- تعدادی از کارکنان سابق این شرکت –بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان ، خودشان امروزه صاحب کسب و کارهای بزرگی هستند. برای مثال می‌توان به جیسون کیلر (Jason Kilar) – موسس Hulu و vessel – و چارلی چیور (Charlie Cheever) – ایجاد کننده‌ی سایت Quora – اشاره کرد.

ارزش مشتریان

20- آمازون در هر هفته، به چندین هزار مشتری خدمت‌رسانی می‌کند.

21- کاربران منحصر به فرد آمازون، چند برابر بیشتر از شرکت ای بی (eBay) ارزشمند هستند. هر کاربر آمازون به طور میانگین 189 دلار ارزش دارد در حالی که این رقم برای ای بِی، فقط 39 دلار است (طبق آمار 2017).

22- سریع‌ترین تحویل به مشتری که توسط آمازون صورت گرفته، 4 بسته فراپوچینوی وانیلی به یک مشتری در میامی بوده است. تحویل این سفارش به مشتری مورد نظر، در کمتر از 10 دقیقه انجام شد!

23- زمانی که سرویس تحویل سفارش در همان روز، در شهر منهتن (در نیویورک) آغاز به کار کرد، آمازون ادعا کرد که یک مشتری، سفارش خود را (اجاق گاز) در عرض 23 دقیقه پس از ثبت سفارش اینترنتی خود، تحویل گرفته است که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

24- در سال 2017، از هر 10 آمریکایی، 1 نفر -10.7 % از جمعیت – عضو ویژه‌ی آمازون یعنی بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان بود. (مشتریانی که در سایت آمازون عضو ویژه می‌شوند، سالیانه یک حق اشتراک 99 دلاری می‌پردازند و در ازای عضو ویژه بودن، خدماتی به آن ها به صورت رایگان ارائه می‌شود. برای مثال، حمل و نقل سریع السیر و رایگان، ویدئو و فیلم‌های مجانی و غیره)

بزرگی آمازون

25- شرکت گوگل ادعا کرده بود که آمازون، بزرگ‌ترین رقیب وی در تبلیغات جستجو می‌باشد.

26- در سال 2014 و در روز دوشنبه‌ی سایبری (Cyber Monday)، آمازون بیش از 300 آیتم در هر ثانیه به فروش رسانده بود.

27- جف بزوس – موسس و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون – در حال حاضر یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌رود.

28- تقریباً 7 سال طول کشید تا آمازون به سوددهی برسد. در ژانویه‌ی سال 2002، فروشگاه اینترنتی آمازون اعلام کرد که در یک فصل به 5 میلیون دلار سود دست یافته است.

29- در اواخر سال 2015، آمازون اعلام کرد که بیش از 270 میلیون اکانت مشتری فعال، در سراسر جهان دارد و سفارشات را به بیش از 75 کشور در جان ارسال می‌نماید.

30- فرشگاه اینترنتی آمازون، سومین فروشگاه تحسین شده‌ی جهانی در مجله‌ی فورچن (Fortune Magazine) انتخاب شده است.

31- آمازون جزء برترین سایت‌های پربازدید جهانی می‌باشد.

32- در گذشته، سایت آمازون برای 49 دقیقه دچار اختلال شد و در این مدت، حدود 5 و نیم میلیون دلار از فروش خود را از دست داد.

33- آمازون دارای حق ثبت اختراع (پتنت) در هر فرآیند پرداخت آنلاین با یک کلیک است. سایر شرکت‌هایی که می‌خواهند خرید با یک کلیک را به مشتریان خود ارائه دهند، باید از آمازون مجوز لازم را بگیرند. البته این حق اختراع، تا پایان سال 2017 معتبر بود.

34- آمازون اجازه‌ی استفاده از اختراع خود تحت عنوان خرید با یک کلیک را به شرکت اپل داده است.

35- بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان بیش از هزاران کارمند در سراسر جهان دارد.

36- مرکز تامین و تدارک آمازون در فونیکس –آریزونا – مساحتی حدود 1.2 میلیون فوت مربع (111484 متر مربع) دارد که معادل 28 زمین فوتبال است!

37- برای اینکه کار افرادی که در انبار به فعالیت مشغولند آسان‌تر شود و محصولات را ساده‌تر برداشت کنند، آمازون از ربات‌هایی در انبارهایش استفاده می‌کند.

38- سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (Central Intelligence Agency/ CIA)، یکی از مشتریان آمازون است. زیرا آمازون یک قرارداد 600 میلیون دلاری در سال 2013 ، با سازمان اطلاعات مرکزی به منظور ذخیره سازی محاسبات ابری (cloud computing) که بخشی از خدمات وب آمازون است، امضا کرد.

خریدهای آمازون

39- آمازون به ربات‌ها در انبارهای تامین و تدارک محصولاتش به قدری وابسته بود که شرکت رباتیک کیوا سیستم (Kiva Systems) را در سال 2012 به ارزش 775 میلیون دلار خریداری کرد. در سال 2015، آمازون صاحب 15000 ربات در انبارهای خود بود.

40- آمازون در سال 2017، 13.7 میلیارد دلار را برای خرید فروشگاه های زنجیره‌ای هول فودز (Whole Foods) پیشنهاد داد و نهایتاً نیز آن را خریداری کرد. همچنین در سال 2013، در یک حرکت غافلگیرانه، جف بزوس شرکت پست واشنگتن (The Washington Post) را به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرده بود. در سال 2009 نیز، آمازون Zappos را به ارزش 1.2 میلیارد دلار خریداری کرد.بسیاری از خدماتی را که بهترین فروشگاه اینترنتی در جهان در حال حاضر ارائه می‌دهد، ابداعی خود این شرکت نبوده است و آمازون، فقط آن خدمات را ساده‌تر و بهتر کرده است. منبع: biznology.com

نظرات

در ادامه بخوانید...

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش اول

در

درنقاط مختلف دنیا تفریحاتی وجود دارند که متفاوت از کارهای متداول است. از شنا کردن در کنار وال ها تا قدم زدن در اهرام مصر، فعالیت هایی هستند که بسیار منحصر به فرد و به خصوص، برای افرادی که به دنبال تجربه ای جدید و به یاد ماندنی می گردند،  گزینه مناسبی میباشند. در این مقاله قصد داریم شما را با عجیب ترین تفریحات  که در نقاط مختلف دنیا برای گردشگران و نیز مردم بومی در نظر گرفته شده است، آشنا کنیم. با سیارک همراه باشید.

سر خوردن از بالای یک کوه آتشفشانی، مکان: لئون، نیکاراگوئه

اگر از کسانی هستید که کوه های پوشیده از برف و اسکی کردن در آن ها دیگر برایتان جذابیت ندارد و به دنبال تجربه ای جدید و منحصر به فرد می گردید، بهتر است سری به کوه آتشفشانی «سرو نگرو» در لئون نیکاراگوئه بزنید. سال های دور و درازی از آخرین فعالیت های این کوه آتشفشانی گذشته است و در مدت فعالیت، به واسطه عوامل مختلف طبیعی، سنگ هایی که در سطح کوه قرار گرفته بودند، به مرور شروع به تجزیه شدن کردند و در حال حاضر سطح این کوه آتشفشانی، پوشیده از ذره های بسیار ریزی است که بیشتر به خاک می مانند تا سنگ. قرار گرفتن سنگ های کوه برای مدت طولانی در معرض حرارت ناشی از فعالیت های این کوه آتشفشانی، به مرور مقاومت آن ها را کمتر کرده و همین سبب شد تا در برابر عوامل طبیعی، مقاومت سنگ کوهستان های معمولی را نداشته باشند. با این وجود این نکته برای بسیاری از گردشگران خوشایند بوده است، چرا که به واسطه همین حالت به خصوص سطح این کوه آتشفشانی، قادر هستند از بالای آن سر خورده و با سرعتی معادل با سی متر بر ساعت به سمت پایین کوه حرکت کنند.

قدم زدن در اهرام غول پیکر مصر، مکان: جیزه، مصر

اگر از آن دسته افرادی هستید که به بازدید از مکان های فوق العاده قدیمی و باستانی علاقه دارید و این گونه مکان ها برای شما جذابیت دارد، یکی از بهترین مکان هایی که می توانید به عنوان مقصد سفر تفریحی خود انتخاب کنید، اهرام مصر خواهد بود. در قسمت های به خصوصی که توسط مسئولان مصری در نظر گرفته شده است، کسانی که به بازدید از این مکان تاریخی و فوق العاده زیبا می پردازند، قادر خواهند بود در ساعات اولیه صبح، بلیطی تهیه کرده و با استفاده از آن وارد برخی از این هرم ها شده و از منظره داخلی فوق العاده آن لذت ببرند. البته تعداد بلیط هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، محدود است و کسانی که قصد تهیه بلیط داشته باشند، باید برنامه ریزی کرده تا صبح زود قادر به گرفتن بلیط باشند. البته این نکته را هم باید به خاطر داشت که فضای داخلی به شدت بسته و محدود است و در صورت داشتن ترس از فضای بسته ورود به این مکان توصیه نمی شود.

تماشای کرم های شب تاب در درون یک غار، مکان: نیو زلند

اگر از تاریکی ترسی نداشته باشید، دو غار فوق العاده زیبا در نیوزلند وجود دارند که می توانند شما را شگفت زده کنند. این دو غار وایپو و وایتومو نام دارند و نکته ای که این دو غار را قابل توجه و منحصر به فرد کرده است، وجود کرم های شب تاب بر روی دیوار های این دو غار است که همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، منظره فوق العاده زیبایی را در تاریکی غار پدید می آورند. این کرم های شب تاب، مخصوص همان منطقه در نیوزلند هستند و تنها زمانی نور فوق العاده زیبای خود را نشان خواهند داد، که تاریکی مطلق همه جا را فرا گرفته باشد. رنگ اثیری فوق العاده زیبای این کرم های شب تاب وصف شدنی نیست و باید از نزدیک ببینید تا زیبایی و شگفتی آن را درک کنید.

موتورسواری در ارتفاع  پنج هزار متری از سطح زمین، مکان: جامو و کاشمیر، هندوستان

با وجود این که در خصوص این مکان تفریحی صحبت های بسیاری می شود، باید عنوان کرد که این مسیر موتورسواری که با نام خاردونگ شناخته می شود، از لحاظ ارتفاع، بیشترین فاصله را از سطح زمین ندارد و در حقیقت مسیر های موتورسواری دیگری وجود دارند که در ارتفاع بالاتری از سطح زمین قرار گرفته اند، با این وجود نکته ای در خصوص این مسیر موتورسواری وجود دارد که آن را منحصر به فردو عجیب کرده زیبایی و مناظر فوق العاده چشمگیری است که از آن ارتفاع قابل مشاهده خواهد بود و هر انسانی را از خود بیخود خواهد کرد. این مسیر موتورسواری، به طور دقیق، در ارتفاع 5359 متری و در دل کوه قرار گرفته است و از آن ارتفاع، می توان به تمامی روستاهایی که در اطراف این کوهستان قرار گرفته اند نگاه و کرد و از منظره آن ها لذت برد.

غلتیدن به پایین تپه در یک گوی کروی شکل، مکان: رُتُروآ، نیوزلند

اگر از کسانی هستید که علاقه به کارهای هیجان انگیز دارید، یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید انتخاب کنید قرار گرفتن در گوی کروی شکلی است که از بالای تپه ای در نیوزلند به سمت پایین حرکت خواهد کرد و این اتفاق در حالی می افتد که شما در آن قرار دارید. این فعالیت بسیار هیجان انگیز است و در مدت زمان کوتاهی می توانید تجربه شگفت انگیز و هیجان انگیزی داشته باشید.  اگر هم از امتحان کردن این گوی کروی شکل به تنهایی ترس دارید، می توانید یکی از دوستان خود را دعوت کنید تا در کنار شما قرار بگیرد. این گوی ها به گونه ای طراحی شده اند که مکان کافی برای قرار گرفتن دو نفر هم در آن ها وجود دارد.

تجربه کانیونینگ، مکان: کِبو، اسپانیا

کانیونینگ به فعالیتی اطلاق می شود که در آن فرد، وارد تنگه های باریک شده و در آن ها لیز می خورد و از آن ها عبور می کند (Canyon به معنی تنگه یا دره باریک است). این فعالیت بسیار گسترده است و خود شامل فعالیت های بسیاری می شود که از آن جمله می توان به صخره نوردی، شنا کردن و پیاده روی اشاره کرد. این فعالیت به خاطر طبیعت منحصر به فردی که احتیاج دارد، خیلی همه گیر نیست، اما گردشگرانی هستند که بسیار به این فعالیت علاقه پیدا کرده و برای امتحان کردن آن به نقاطی شبیه به آن چه در این مورد عنوان کردیم، سفر می کنند. کانیونینگ فعالیتی است که هم به گونه ای ورزش به حساب می رود و هم این که تجربه دلپذیر و تفریحی به یاد ماندنی برای افراد مختلف فراهم می کند و می تواند برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند، بسیار دلپذیر باشد.

رفتن به بالاترین نقطه پل بندری در سیدنی، مکان: استرالیا، سیدنی

بالا رفتن از این پل فوق العاده بلند در سیدنی نیز یکی از تجربه هایی است که برای مدت ها به یاد خواهد ماند. زمان ایده آل برای رفتن به بالای این پل، هنگامی است که خورشید در حال طلوع کردن است و نیز بعد از ظهر و زمانی که خورشید در حال غروب کردن است، می تواند به همان اندازه منظره زیبایی را به وجود بیاورد. منظره ای که هیچ گاه از دیدن آن خسته نخواهید شد. ناگفته نماند که تدابیر به خصوصی در قسمت بالایی این پل اتخاذ شده است و چیزی شبیه به یک پیاده رو در آن به وجود آورده اند و به همین خاطر از لحاظ ایمنی به هیچ عنوان خطری متوجه افراد نخواهد بود.

مشاهده طبیعت بی نظیر بولیوی در هنگام شب، مکان: بولیوی

منطقه ای در بولیوی وجود دارد که به عنوان بزرگترین منبع سنگ نمک در جهان شناخته می شود؛ این منطقه زمینی است پهناور که سراسر آن پوشیده از سنگ نمک است. نکته جالب در خصوص این منطقه وسیع و پهناور این است که به هنگام شب، زمین به مانند آینه ای، آسمان را در خود منعکس خواهد کرد و منظره ای پدید می آید که نمونه اش را در تصویر مشاهده می کنید، منظره سور رئال و فوق العاده شگفت انگیز که هیچ گاه از یاد نخواهد رفت و ارزش پیمودن کیلومتر ها راه برای دیدن را دارد. برای این که تجربه دیدن این شب سرتا سر ستاره ای را داشته باشید، باید از قبل در تور های به خصوصی که به هنگام شب، گردشگران را به این منطقه می برند، مکانی برای خود رزرو کرده باشید.

پرواز بر فراز ریو دو ژانیرو، مکان: برزیل

ریو دو ژانیرو، یکی از آن شهر هایی است که امکان گلایدینگ و  پارا گلایدینگ بر فراز آسمان شهر آن وجود دارد و با پرواز بر فراز این آسمان، می توان منظره ای منحصر به فرد از ساحل ایپانمای این شهر را تماشا کرد. علاوه بر این کوه های اطراف شهر که آن را احاطه کرده اند، منظره ای بی نظیر را فراهم می کنند و تجربه این فعالیت نیز از آن جلمه تفریحاتی است که تا مدت ها به خاطر ماند.

یخ نوردی، مکان: کلورادو، آمریکا

اگرازارتفاع و بالا رفتن از دیواره هایی که سراسر پوشیده از آب یخ بسته است، نمی ترسید این یکی دیگر از تجربه هایی است که بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد خواهد بود. هر سال زمستان، تعدادی گروه به خصوص مسئولیت این کار را در کلورادو آمریکا به عهده می گیرند و افرادی که مایل باشند، می توانند به هدایت این گروه به مناطقی بروند که از نظر متخصصان این گروه ایمن تشخیص داده شده است و اقدام به بالا رفتن از دیواره های یخ بسته کنند. به همین خاطر این فعالیت به هیچ عنوان از لحاظ ایمنی خطرناک نخواهد بود و تدابیر ویژه ای از این لحاظ اتخاذ خواهد شد. البته این نکته را باید به خاطر داشت که این فعالیت تنها برای کسانی مناسب خواهد بود، که تجربه صخره نوردی و این گونه فعالیت ها را از قبل داشته باشند چرا که بالا رفتن از این دیواره های یخ بسته کار چندان ساده ای نخواهد بود.

قایق سواری در جنگل آمازون، مکان: برزیل

رودخانه ای که در طول جنگل آمازون وجود دارد، بسیار طولانی است (چیزی حدود هفت هزار کیلومتر) و هشت کشور در مسیر آن قرار گرفته اند (برزیل، بولیویا، پرو، اکوادور، کلمبیا، ونزوئلا، گویانا و سورینامه)، با این وجود، قسمتی از رودخانه که دو شهر مانائوس و بِلِم برزیل را به یکدیگر متصل می کند، هم از لحاظ ایمنی بهتر است و هم این که طبیعت آن فوق العاده بکر و دست نخورده است و به همین خاطر، بسیاری از کسانی که قصد بازدید از مناظر زیبای آمازون را دارند، به این قسمت از رودخانه آن می روند که گروه هایی از مردم محلی این دو شهر، با فراهم کردن قایق های موتوری این افراد را به همراه خود به گشت و گذار در این رودخانه می برند.

قدم زدن بر روی پل شیشه ای، مکان: چین

این پلی که در تصویر مشاهده می کنید، در کشور چین ساخته شده است و ارتفاعی نزدیک به دویست و شصت متر از سطح زمین دارد. نکته ای که در خصوص این پل وجود دارد و آن را منحصر به فرد می کند، کف شیشه ای آن است و این که به وضوح می توان قسمت پشت این شیشه را که همان ته دره می شود، نگاه کرد. ناگفته نماند که این پل از لحاظ ایمنی کاملاً حساب شده ساخته شده است و قابلیت این را دارد که در آن واحد تا چیزی حدود هشتصد نفر را بر روی خود جای دهد و توانایی تحمل وزن این تعداد انسان را دارد، با این وجود، باز هم به خاطر ارتفاع فوق العاده زیادی که به وضوح قابل مشاهده است، کسانی که ترس شدید از ارتفاع دارند، تا جای امکان باید از قدم زدن بر روی این پل خودداری کنند.

مطالعه کتاب، درحالی که روی سطح «دریای مرده» شناور هستید، مکان: اورشلیم

نمک موجود در دریایی که با نام دریای مرده شناخته می شود و در اورشلیم قرار دارد، تا چیزی حدود ده برابر بیشتر از نمک موجود در اقیانوس است و همین مسئله باعث شده است تا چگالی آب این دریا به طور قابل ملاحظه ای زیاد باشد و در نهایت همین ازدیاد چگالی است که باعث می شود شنا کردن و شناور ماندن بر روی سطح آب آن کار بسیار ساده ای باشد و این امکان را برای کسانی که در آب هستند فراهم کند که بتوانند به سادگی روی آب شناور شده و برای مثال کتاب بخوانند؛ کاری که در آب معمولی نمی توان انجام داد و برای شناور ماندن به کمی فعالیت دست ها و پا ها احتیاج خواهد بود. البته دریای سیاه تنها در کرانه اورشلیم قرار نگرفته است و از کشورهای اردن و فلسطین نیز عبور کرده و از برخی شهر های آن ها قابل دسترسی است، با این وجود، ساده ترین راهی که بتوان به نزدیکی آب رسید، رفتن به اورشلیم در است که جاده هایی برای دسترسی راحت تر به ساحل دریا احداث کرده اند و می توان با خودرو به آن رفت.

دویدن در کنار گاو های وحشی، مکان: اسپانیا

این فعالیت هیجان انگیز رایج در اسپانیا، از آن دسته فعالیت هایی است که بهتر از هر چیز دیگری، دل و جرأت افراد را می سنجد. اتفاقی که طی این فعالیت عجیب و غریب می افتد این است که عده ای گاو وحشی را در خیابان رها می کنند و افرادی که علاقه مند باشند، باید جلوتر از این گاو ها، شروع به دویدن کنند. البته اگر جزو این افراد باشید، هر زمان که احساس کردید دیگر قادر به ادامه دادن دویدن خود نیستید و یا این که احساس کردید گاو ها بیش از حد نزدیک شده اند، قادر خواهید بود کنار کشیده و از دویدن انصراف دهید. در کناره ی جاده هایی که افراد و گاو ها در آن در حال دویدن هستند، موانعی برای ایمنی قرار داده شده است که این افرادی که خسته می شوند، قادر به رفتن به قسمت پشتی آن ها خواهند بود.ترجمه  itrans.ir

 این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 محصول آمازون که قادر نخواهید بود بدون آنها زندگی کنید

در
برای "زنده ماندن" روزانه به چه چیزهایی نیاز دارید؟ این 10 محصول آمازون به بهترین دوستان شما تبدیل می شوند. در میان وسایل مورد نیاز: از محصولات پوست و زیبایی تا پاور بانک اسفنج های سیلیکونی ، برس برای پوست یا کمربند شارژری مسافرتی خواهید یافت اما دلیلی برای خرید هر کدام وجود دارد. علاوه بر این ، آنها در دسترس همه بودجه ها هستند و باعث صرفه جویی در وقت و یک روز خوب برای شما می شود.
 

اسفنج های سیلیکونی

اسفنج های سیلیکونی
 
اسفنج ها لانه های واقعی میکروب ها هستند زیرا از آنها برای تمیز کردن انواع سطوح استفاده می شود. بنابراین توصیه می شود هفته ای یک بار آنها را تغییر دهید ، مگر اینکه  این اسفنج های بزرگ سیلیکونی را بگیرید. آنها نه تنها ضد باکتری هستند بلکه بسیار سریع تمیز و خشک می شوند. علاوه بر این ، می توانید از آنها در تمام وسایل آشپزخانه خود استفاده کنید زیرا اثری از آنها باقی نمی ماند.
 

مجموعه ای از چاقوهای آشپزخانه

مجموعه ای از چاقوهای آشپزخانه

همه به مجموعه ای از چاقوهای آشپزخانه احتیاج دارند ، و این یکی با رنگ بسیار فیروزه ای بسیار شگفت آور است. برای هر آشپزخانه ای مناسب است. این مجموعه شامل 14 چاقو شامل چاقوی سرآشپز ، چاقوی نان ، شش چاقوی استیک ، چاقو تیز کننده ، چاقوی پارینگ و چاقوی ابزار است.
 

پاور بانک

پاور بانک
غالباً ما هرگز از خرابی باتری، در لحظه هایی که بیشتر به تلفن نیاز داریم، در امان نیستیم . این پاور بانک باعث صرفه جویی در زندگی شما خواهد شد ، زیرا می تواند دستگاه شما را به طور مستقل تا هفت برابر شارژ کند. می توانید آن را در تعطیلات یا برای خرید با خود ببرید. سبک است و همراه با کیسه مسافرتی است که می توانید با خیال راحت آن را در کیف خود نگه دارید.
 

درمان مو و پوست سر با Tea Tree

مراقبت با روغن درخت چای برای ترمیم موهای شکسته ، تحریک رشد و مرطوب کردن پوست سر مناسب است. این پروتئین حاوی پروتئین سویا ، ویتامین E ، کره shea و پوست بید است. این ترکیبات موهای نرم و سالم را تضمین می کنند. با استفاده از آن به آرامی در حدود 5 دقیقه پوست سر خود را ماساژ دهید. احساس بهتری خواهید داشت.
 

 foreo luna mini 2

foreo luna mini 2
 
با استفاده از این ابزار کوچک شگفت انگیز پوست خود را کاملاً تمیز کنید. LUNA mini 2 راز زیبایی شما خواهد شد ، زیرا می تواند 99.5٪ ناخالصی ها و سبوم اضافی را از بین ببرد. به خصوص برای از بین بردن پوست مرده و از بین بردن مانده های آرایش ایده آل است. جمع و جور ، به راحتی در کف دست شما جای می گیرد و قابل شارژ نیز می باشد.
 

یک کرم شب

این کرم شب بخشی جدایی ناپذیر از زیبایی شما خواهد بود. در حقیقت ، حاوی ویتامین E است که باعث مرطوب شدن و لطافت پوست شما می شود. یکی از کاربران اظهار داشت که پوست وی پس از استفاده  "شگفت انگیز" شده است. این کرم غنی و بسیار غلیظ است ، بنابراین مقدار بسیار کم برای بازسازی پوست شما در طول شب کافی خواهد بود.
 

اسکراب بدن

برای صاف و ابریشمی شدن پوست خود ، هفته ای یکبار بدن را با اسکراب بدن ماساژ دهید. Exfoliator Coco Rose همه طبیعی است و بوی فوق العاده خوبی دارد. این اسکراب که بر اساس گلهای مراکشی و روغن نارگیل تهیه شده است، خاصیت تمیز کردن ناخالصی های عمیق را دارد و پوست شما را بصورت دائمی مرطوب می کند.
 
کمربند شارژ
کمربند شارژ
 
برای سفرهای مختلف خود ، همیشه یک کمربند شارژری با خود داشته باشید. اکثر هتل ها و مهمانخانه ها از جایگاه های کافی برای شارژ همزمان تلفن ، دوربین یا لپ تاپ شما برخوردار نیستند. این پاور برق به شما امکان می دهد چندین دستگاه الکترونیکی را به طور همزمان شارژ کنید ، حتی اگر فقط یک آداپتور در اتاق شما وجود داشته باشد. همچنین بسیار کوچک است و بسته بندی آن نیز بسیار آسان است.
 

کیسه ناهار 

 
کیسه ناهار
این کیسه ناهار زیبا برای حمل میان وعده شما در هر مکانی ایده آل است. با کلمات چاپ شده با یک طنز کوچک برای استفاده از آن. مطمئناً این کار هنگام ناهار لبخند بر لب شما می آورد .قابل شستشو و بسیار کاربردی تر و سازگار با محیط زیست نسبت به یک کیسه پلاستیکی است.
 

کتری شیشه ای

کتری شیشه ای
آیا می دانید بعضی از افراد هرگز از لیوان برای جوشاندن آب استفاده نمی کنند؟ در عوض ، آنها ترجیح می دهند از یک کتری استفاده کنند و سپس آب داغ را درون لیوان بریزند. این فرآیند هوشمندانه باعث می شود که زمان پخت و پز نصف شود. این کتری شیشه ای شما را به دلیل طراحی زیبا خوشحال می کند ، علاوه بر این ، وقتی آب کاملاً جوش شد به طور خودکار خاموش می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...