میزان دارایی سهام عدالت ، سایت مشاهده دارایی سهام عدالت

در

سهام عدالت

 

ارزش سهام عدالت من چقدر است؟

محمد رضا معتمد در پاسخ به این پرسش که آیا پرتفوی سهام عدالت برای دارندگان آن اعلام شده است، گفت: اکنون پرتفوی (ترکیب دارایی) سهام عدالت برای دارندگان آن مشخص است و آنهایی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموه‌اند، اکنون می‌توانند از میزان و حجم دارایی‌های خود در سهام عدالت آگاه شوند.(ورود به سایت کارگزاری مفید www.emofid.com, ثبت نام کارگزاری مفید)

 

 

چه زمانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس اوراق بهادار می‌شوند

عضو هیأت مدیره سازمان بورس در مورد اینکه چه زمانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس اوراق بهادار می‌شوند، گفت:‌ بعد از اینکه مهلت انتخاب مدیریت مستقیم و یا غیرمستقیم سهام عدالت در ۲۹ خرداد به پایان رسید، باید شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بعد از این که پرتفوی سهامداران استانی در سبد سهام شرکت قرار گرفت، به زودی سرمایه آنها ثبت می‌شود و بر اساس تعداد افراد مشمول سهام عدالت و پرتفوی سهام آنها می‌توانند به افزایش سرمایه شرکت استانی بپردازند و این شرکت‌ها به زودی در بورس یا فرابورس پذیرش می‌شوند.

وی گفت:‌ در برخی از استان‌ها که جمعیت زیادی دارد، تعداد زیادی از سهامداران عضو سرمایه‌گذاری استانی می‌شوند و در استان‌های کم جمعیت‌تر تعداد کمتری سهامدار سرمایه‌گذاری استانی می‌شوند.

به گفته معتمد، در حال حاضر از طریق ارتباط بین سازمان خصوصی‌سازی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، اطلاعات سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم مبادله می‌شود و به زودی دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص می‌شود و پرتفوی سهام این افراد در شرکت استانی مربوطه قرار می‌گیرد و هر استان به اندازه تعداد سهامدار و ارزش سهام خود می‌تواند افزایش سرمایه بدهد و بعد از برگزاری مجمع در بورس حاضر شود.

وی همچنین گفت: اساسنامه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تهیه شود و ۳ بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سازمان خصوصی‌سازی و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و بورس درگیر هستند تا سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به زودی در تابلو مشخص شود.

 

چند درصد از سهام عدالت را می توانم بفروشم

به گفته عضو هیأت مدیره سازمان بورس از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت، حدود ۲۰ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند و حدود ۲۹ میلیون نفر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که در روش مستقیم ارزش سهام هر فرد در پرتفوی خودش قرار گرفته و می‌تواند از طریق کارگزار ناظر خود فعلا تا ۳۰ درصد از سهام عدالت را بفروشد که البته توصیه نمی‌شود که مردم فعلاً  خود را بفروشند. در روش غیر مستقیم مردم سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی مربوطه می‌شوند.منبع:اقتصاد آنلاین

پیوست:

 

سایت مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت

مشاهده سهام عدالت در بورس

در اولین قدم لازم است که نشانیsahamedalat.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کرده و دقیقا وارد همین صفحه شوید .

درگاه sahamedalat.ir به منظور مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب نموده‌اند، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.هر کس نسبت به استعلام دارایی سهام عدالت خود به صورت مجزا اقدام کند.با مراجعه به این سامانه نسبت به مشاهده و استعلام دارایی سهام عدالت خود اقدام کنند .

 

 

برای ثبت فروش سهام چکار کنم

لازم به توضیح است که جهت ثبت سفارش فروش سهام می‌توانید به بانک‌های عامل مراجعه فرمائید و یا در صورت تمایل از طریق کارگزاری‌های فعال بازار سرمایه مطابق با شرایط مصوب اقدام فرمائید.

 

 

پیگیری فروش سهام عدالت بانک ملی

وزارت اقتصاد و دارایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، می‌توانند از روز سه‌شنبه (۶ خرداد) به شعب بانک‌هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده‌اند، مراجعه و با تکمیل  فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه، اقدام کنند.

 

تاریخ آزاد سازی سهام عدالت

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: بانک‌ها از ۱۰ خرداد که آزادسازی سهام عدالت انجام می‌شود و امکان فروش سهام عدالت برای آنها مهیا خواهد شد، سهام سفارش شده را براساس وضعیت بازار به فروش می‌رسانند و مبلغ تعیین شده ظرف چند روز به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

وارد کردن شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

در

سایت سهام عدالت

 

زمان واریز سود سالیانه سهام عدالت 98

واریز سود سهام عدالت 98 از سوم اسفند ماه برای دارندگان این سهام آغاز می شود و به مرور تا فروردین 99 سود همه گروه ها به حسابشان واریز می شود.

 

مبلغ سود سهام عدالت 98

برای کسانی که یک میلیون سهام داشته باشند حدود 200 هزار تومان و برای کسانی که 450 هزار تومان باشد 90 هزار تومان است.

مشمولین برای دریافت سود سالیانه سهام عدالت باید شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود و به نام خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.

 

سایت ثبت شماره شبا سهام عدالت

آدرس سایت سهام عدالت، شماره شبا برای سهام عدالت را کجا وارد کنیم

مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود سالیانه این سهام باید یک شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود و به نام خود در یکی از بانکهای عامل کشور را وارد سامانه سهام عدالت به نشانی،  www.samanese.ir (سامانه سهام عدالت ثبت شماره شبا)کنند.

بر اساس این گزارش؛ مشمولین سهام عدالت که تا کنون موفق بهثبت شماره شبا سهام عدالت، ثبت شبا بانکی خود در این سامانه نشده‌اند لازم است از فرصت استفاده نموده و حتما یک شماره شبا بانکی معتبر به نام خود را از طرق مختلف از بانک دریافت و در سامانه ثبت کنند و از تایید نهایی آن از طریق همین سامانه اطمینان پیدا کنند.

 

ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

ثبت نام سهام عدالت شماره شبا 

گفتنی است هر یک از مشمولان فقط باید شماره شبا خود را در سامانه وارد کند و در هنگام کار با سامانه، شماره شبا شخص دیگری مثل والدین یا فامیل و دوستان را به جای شبای خود ثبت نکند.

 

سهام عدالت شماره شبا فقط متعلق به فرد باشد

همچنین مشمولین باید پیش از ثبت شماره شبا بانکی خود در سامانه از مسدود یا راکد نبودن حساب بانکی شان از طریق بانک اطمینان پیدا کنند.

 

راهنمای ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت

واریز سود سهام عدالت تنها با ثبت شماره شبا امکان دارد لذا تمام سهامداران سهام عدالت باید شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت وارد نمایید. برای ثبت شماره شبای بانکی در سایت سهام عدالت مراحل اول تا هفتم دقیقا باید رعایت شود. یعنی باید وارد سایت سهام عدالت شده، کد ملی خود را وارد نمایید، نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و سال تولد خود را انتخاب و کامل نمایید و در نهایت دکمه ادامه را کلیک کنید.
 
در این مرحله وضعیت کلی سهام عدالت، ارزش آن، و میزان سود سهام عدالت مشمول سهام عدالت به نمایش در می آید. برای ورود شماره شبای بانکی روی گزینه ثبت شماره شبای بانکی کلیک نمایید.
در این مرحله باید کد شبای بانکی خود را که از سایت بانک، شعبه بانک و یا عابربانک گرفته اید را واردنمایید. توجه کنید که شماره شبا باید بدون IR وارد گردد و حتما به نام دارنده سهام عدالت یکی باشد و ورود شماره شبای افراد دیگر مورد پذیرش نمی باشد. اخیرا نیز امکانی بوجود آمده که افراد قادرند دو شماره شبا برای واریز سود سهام عدالت وارد نمایند.

در این مرحله شماره شبای بانکی مشمول سهام عدالت ثبت می گردد اما تایید آن دو هفته زمان می برد . پس از دو هفته اگر شماره شبایی که وارد کرده اید درست باشد و با نام مالک سهام عدالت مطابقت داشته باشد تایید می گردد و در زمان مقرر سود سهام عدالت به این حساب واریز می گردد.

 

حساب بانکی مشترک را برای ثبت شماره شبا سهام عدالت وارد نکنید

بعلاوه این که مشمولین باید شماره شبا حسابهای بانکی مشترک را در سامانه ثبت ننمایید و حتما شبا بانکی شان متعلق به حسابی باشد که فقط صاحب آن حساب، خودشان هستند.

 

اصلاح شماره شبا سهام عدالت

برای اصلاح شماره شبا سهام عدالت خود، مراحل بالا را انجام دهید و در محل مورد نظر برای شماره شبا، شماره شبا جدید را وارد نمایید تا واریز سود سهام شما از طریق حساب جدید واریز شود.

 

کسانی که در دوره های قبلی برای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند

ثبت نام سهام عدالت در دور قبلی بین سال های 84 تا 95 بر اساس تعاونی های استانی صورت گرفته و استعلام سهام عدالت از طریق سایت سهام عدالت به آدرس samanese بود.

در حال حاضر ثبت نام جدید انجام نمی گردد اما دولت وعده داد که برای جاماندگان سهام عدالت در سال 98 دور جدید ثبت نام سهام عدالت را انجام می دهد.

ثبت نام در دور جدید به 2 صورت محتمل است: 1- مانند گذشته از طریق نهادها و تعاونی ها ثبت نام جاماندگان سهام عدالت انجام شود و افراد برای استعلام سهام عدالت خود تنها باید به سامانه سهام عدالت مراجعه نمایند.

حالت دوم.  ثبت نام سهام عدالت 98 مستقیما از طریق سایت سهام عدالت انجام شود که در این حالت فراخوان برای ورود اطلاعات افراد به سامانه داده می شود و پس از جمع آوری اطلاعات افراد صحت و صلاحیت آنها برای توزیع سهام عدالت و واریز سود سهام عدالت برآورد می شود.

نظرات

۱۳۹۸/۵/۲۵وارد کردن شبا

۱۳۹۸/۱۱/۳۰با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خدمت شما بنده حدود 1 ماه پیش در سایت سامانه ثبت نام کردم اما شماره شبای من رو طبق اون 1 ماه فرصتی که برای بررسی گذاشتن متاسفانه تایید نشد و الان گه میخوام شماره شبا رو تغییر بدم اجازه نمیده سایت با این که 1 ماه از فرصت تایید گذشته ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۸/۱۲/۱سلام ظاهرا نسخه جدید سامانه الکترونیکی سهام عدالت امکان وارد کردن شماره شبای جدید را دارد.

۱۳۹۸/۱۲/۳با بسته شدن ثبت نام سهام عدالت از سال 1394، ثبت نام جدید در سال 98 صورت نگرفته و در حال حاضر استعلام پرداخت و واریز سهام عدالت 98 با کارت ملی و مشاهده صورتحساب از طریق سایت سهام عدالت، (سامانه www.samanese.ir) در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۸/۱۲/۳ با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خدمت شما بنده حدود 1 ماه پیش در سایت سامانه ثبت نام کردم اما شماره شبای من رو طبق اون 1 ماه فرصتی که برای بررسی گذاشتن متاسفانه تایید نشد و الان گه میخوام شماره شبا رو تغییر بدم اجازه نمیده سایت با این که 1 ماه از فرصت تایید گذشته ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۸/۱۲/۴مجتبی رهبر

۱۳۹۸/۱۲/۴اگر حساب شما بسته شده شماره شبا هم که روی اون حساب بوده معتبر نیست.شما دوباره وارد سایت www.samanese.ir شوید. اخیرا نیز امکانی بوجود آمده که افراد قادرند دو شماره شبا برای واریز سود سهام عدالت وارد نمایند.شما یک حساب جدید که به نام خودتان باشد و شبای همین حساب جدید را وارد کنید.

۱۳۹۸/۱۲/۴س من یه حساب معرفی کرده بودم که الان اون حساب بسته شده و منم شماره شبای اونو یادم نیست و واسه معرفی حساب جدید باید شبای قبلیو وارد کنم . حالا من باید چکار کنم؟

۱۳۹۸/۱۲/۵سلام من شماره شبا بیشتر از یک ماه است که ثبت کردم گفته که تا یک ماه نتایج اعلام میشه ولی الان هم که یک ماهو گذشته هنوز هم خبری نیست نوشته که در حال بررسی لطفا راهنمایی کنید

۱۳۹۸/۱۲/۲۹باسلام.بنده سال ۹۴ ثبت نام انجام دادم وبن های یک میلیونی هم دریافت نموده ام حال پس از ۵ سال ندادن شمار بعلت نااگاهی سودی برایم واریز نمیشود وبه تعاونی ها مراجعه نمودم تعطیل هستند حال خواهشمندم برای ثبت شماره شبا راهنمایی کنید از کجا اقدام کنم چون سایت سهام عدالت گزینه ثبت شماره شبا نداره ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

۱۳۹۹/۱/۱۴باسلام بنده فرزند جانباز25 درصدو فرهنگی می باشم ودارای سه فرزندکه تاکنون موفق به ثبت نام سهام عدالت نشده ام باوجود اینکه در سال 85 هم استخدام شدم ولی همکاران بنده چندین مرحله سود سهام خودرا دریافت نموده اند حال لطفا برای ما هم چاره جویی نمائید چون به تمام ارگان زیربط که مراجعه میکنم هیچ کس جوابگو نیست.

۱۳۹۹/۱/۲۹سلام،بنده تازه شبا دادم و تایید هم شده،معوقات سود سهام من چه زمانی پرداخت میشه؟آیا همگی پرداخت میشود؟

۱۳۹۹/۲/۱۰سلام. سامانه سهام عدالت به نشانی، www.samanese.ir

۱۳۹۹/۲/۱۰سلام .کجا باید شماره شبا رو وارد کنیم؟

۱۳۹۹/۲/۱۵علی ولی منش

۱۳۹۹/۵/۱۱سلام.من میخواستم شماره شبام رو تو سایت سهام عدالت ثبت کنم ولی هر چی رو گذینه شماره شبا میزنم نمیتونم ثبت کنم.تاریخ امروز ۱۳۹۹/۵/۱۱.لطفا راهنمایی کنید

در ادامه بخوانید...