گوگل شروع به مسدود کردن تبلیغات با کلیشه های نژادی و جنسیتی کرد

گوگل

گوگل شروع به مسدود کردن تبلیغات با کلیشه های نژادی و جنسیتی کرده است. تبلیغات با کلیشه های نژادی و جنسیتی را نمی توان در خود متن و در تنظیمات تبلیغات هدفمند استفاده کرد.

گوگل اقدامات جدیدی را برای ممنوعیت "تبعیض غیرقانونی در بستر تبلیغاتی خود" انجام داده است. این شرکت خاطرنشان کرد: این نوآوری با دادخواستی علیه شبکه اجتماعی فیسبوک همراه است ، که کاربران آن متوجه تبلیغاتی شدند که مخاطبان آن زنان و کاربران با رنگ پوست تیره را هدف قرار می دهند.

 

گوگل در وبلاگ شرکتی خود گفت که این شرکت "یک سیاست تبلیغاتی شخصی جدید را برای انواع خاصی از تبلیغات" ارائه می کند. این سیاست جدید ، سازمانهایی را که برای استخدام ، فروش مسکن یا وام برای تبلیغات قرار می دهند ، ممنوع می کند و یا تبلیغات را بر اساس "جنسیت ، سن ، وضعیت تاهل یا محل زندگی" حذف می کند. گوگل قانون فدرال را استناد كرد كه صریحاً آنها را از تبعیض در مورد مستاجران یا خریداران بالقوه براساس نژاد ، رنگ ، منشأ ملی ، مذهب ، جنسیت ، وضعیت تأهل منع می كند.

 

Google قبلاً حدود دو هزار تبلیغ را که به صورت ممنوع شخصی سازی کرده اند ممنوع کرده است. برخی از ممنوعیت های امروز - مانند وضعیت تأهل یا وضعیت والدین ، ​​قبلاً دسته هایی هستند که طبق قانون محافظت می شوند. موارد دیگر مانند محل زندگی ، می توانند به راحتی با پراکسی دور زده شوند. ما سعی کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که حقوق هیچ کس نقض نشده است. "

 

در یک مطالعه ، ProPublica دریافت که سیستم فیس بوک به شما امکان می دهد تبلیغاتی را برای فروش مسکن قرار دهید ، آن را از جنسیت یا نژاد خاصی پنهان کنید. خیلی زود پس از آن ، گروهی از کاربران از شبکه اجتماعی شکایت کردند و ادعا کردند که این سایت قوانین فدرال را نقض می کند. فیس بوک قول داده سیستم را بهتر کند. با این حال ، در سال 2017 ، گزارشگران ProPublica توانستند علیرغم اینکه سیاست جدید فیس بوک آن را ممنوع اعلام کرده است ، تبلیغات تبعیض آمیز را در یک شبکه اجتماعی ارسال کنند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید