جفری اپستین کیست؟

جفری اپستین

 

Jeffrey Epstein جفری اپستین یک سرمایه دار آمریکایی بود. جفری اپستین متولد 1953 است و در سال 2019 در زندان خودکشی کرد. البته خودکشی مشکوکی داشت و احتمالا در زندان به قتل رسیده باشد.

 

جفری اپستین یک روز قبل از محاکمه بدلیل ارتباط با دختران زیر سن قانونی و احتمال محکومیت 45 ساله در زندان خودکشی کرد. اپستین ارتباط نزدیکی با سلبریتی ها و سیاست مداران امریکایی داشت، او یک جزیره شخصی داشت و بیشتر روابط نامشروع سلبریتی ها در این جزیره اتفاق افتاده است.Ghislaine Maxwell گیلین مکسول همسر جفری در بیشتر فعالیت های غیرقانونی او دست داشت.

 

دوست رؤسای جمهور آمریكا ، یك خیرخواه و یك مرد بسیار ثروتمند ، جفری اپستین در محافظت شده ترین زندان در نیویورك خودكشی كرد.  اپستین به سوء استفاده جنسی از دختران زیر سن قانونی و قاچاق انسان متهم شد. روسای ایالتی ، ستارگان هالیوود و حتی یک شاهزاده انگلیسی درگیر در رسوایی ها شدند.
 

دلال محبت برای نخبگان

رسوایی پیرامون جفری اپستین از سال 2006 آغاز شد: وی به داشتن رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی مشکوک شد. این پرونده به سرعت با جزئیات زیاد بررسی شد ، دایره متهمان گسترش یافت.
جامعه آمریكا شوكه شد: اپستین و همدستان او كارگران جنسی جوان را نگه می داشتند و برای ماساژ و خدمات جنسی برای افراد تأثیرگذار می فرستادند.
مشتریان مشهور شامل استاندار نیومکزیکو ، سناتور پیشین ، سرمایه دار ، محقق دانشگاهی معتبر ، نماینده مدلینگ ، شاهزاده انگلیس ، رئیس جمهور  ، نخست وزیر و صاحب یک هتل زنجیره ای بزرگ در فرانسه است. چنین شهادتی در سال 2016 توسط یکی از قربانیان جفری اپستین داده شده است.
 
هیچکدام از کسانی که در شهادت دختر ذکر شده بودند ، به دادگاه نیامده اند. آنها یا از اظهار نظر خودداری کردند یا درگیری در این رسوایی را منکر شدند.
در ماه ژوئیه ، جفری اپستین در نیویورک دستگیر شد و دو روز بعد او را در منهتن محاکمه کردند. وی در سالهای 2002-2005 به قاچاق جنسی و کودک آزاری متهم شد. این جنایات در پالم بیچ ، فلوریدا و نیویورک اتفاق افتاده است.
 
قربانیان ، وکلا ، روزنامه نگاران و آمریکایی های معمولی مشتاقانه منتظر پیروزی عدالت بودند. با این حال ، هیچ محاکمه ای وجود نخواهد داشت: در 10 اوت ، جفری اپستین در یکی از امن ترین زندانهای ایالات متحده خودکشی کرد!
 

امپراتوری بردگی جنسی

 اما این دختران نوجوان در 14 یا 16 سال خود اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشتند. جفری اپستین ، یک سرمایه دار و کارآفرین مشهور ، صاحب عمارتهای بسیار گران قیمت و جزیره ای در کارائیب ، دوست خوب دو رئیس جمهور آمریکا و یک شاهزاده انگلیسی ، دختران جوان را فاسد و مجبور به رابطه جنسی در عمارت Palm Beach خود می کرد.
 
او همچنین یک طرح "بازاریابی شبکه ای" برای آنها ایجاد کرد: تنهایی آمدید - دفعه دیگر دوستان خود را با خود بیاورید. یکی از قربانیان او  75 آشنا ، دانش آموزان دبیرستانی ، که او در مهمانی های مدرسه ملاقات کرده بود ، برای وی آورد.یکی از قربانیان او  می گوید: "ما دختران خردسالی بودیم." در آن سن 200 دلار پول زیادی بود."
 
جفری اپستین تمایل داشت که دختران نوجوان از خانواده ها و محلات کم درآمد یا محروم را بیایند. آنها در تریلرها زندگی می کردند ، از خانه فرار می کردند ، والدین آنها از اعتیاد به الکل یا مواد مخدر رنج می بردند. در عمارت ، برای ماساژ چند صد دلار به او می دادند. غالباً دختران مجبور به انجام فعالیتهای جنسی غیرقانونی  می شدند.
 

محل اقامت جفری اپستین در پالم بیچ ، فلوریدا

محل اقامت جفری اپستین

 
یکی از قربانیان می گوید: "اگر من در خانه جفری اپستین نبودم ، زندگی من کاملاً متفاوت می شد. این یک نقطه عطف تاریک است.علاوه بر زنان آمریکایی ، گفته می شود اپستین از دختران اروپای شرقی نیز استفاده  کرده است. صدها کارگر جنسی زیر سن قانونی از خانه وی سر در آورده اند.
 

چگونه عمارت اپستین در سال 2005 لو رفت؟ 

دانش آموز چهارده ساله به والدینش گفت که چگونه یک همکلاسی او را به خانه مردی برده که برای ماساژ به او پول داده است. والدین به پلیس مراجعه كردند ، پلیس با جستجوی نام و شماره تلفن های نوجوانان را پیدا کرد.با قربانیان ادعا شده مصاحبه شد. آنها تأیید کردند که دختران مدارس دائماً در خانه جفری اپستین بودند. در بهار سال 2006 ، پلیس اتهامات مربوط به چند قسمت از رابطه جنسی اجباری خردسالان را مطرح کرد.
 
اما هیئت منصفه  ، برخلاف انتظارات ، یک قسمت از موارد فحشا را محکوم کرد و  این واقعیت را در نظر نگرفت که قربانیان خردسال بودند.
 
جفری اپستین وکلای برجسته ای را که برای معامله با تحقیقات وارد مذاکره شده اند ، استخدام کرد. نمایندگان مظنون خواستار تعویق تعقیب در ازای اعتراف در چند قسمت بودند. هماهنگی جزئیات به تعویق افتاد و جفری اپستین هنوز در دادگاه حاضر نمی شد. FBI قربانیان و شواهد جدیدی پیدا کرد و در ماه مه 2008 اعلام کرد که اگر جفری اپستین به دنبال اعتراف صریح نباشد ، پرونده به دادگاه عالی ارجاع می شود.
آنی فارمر قربانی ادعا شده جفری اپستین
آنی فارمر قربانی ادعا شده جفری اپستین پس از جلسه دادگاه
 
یک ماه بعد ، جفری اپستین به چند قسمت تحریک فحشا اعتراف کرد. وی به 18 ماه زندان و به دنبال آن یک سال در بازداشت خانگی محکوم شد. علاوه بر این ، جفری اپستین به عنوان یک منحرف جنسی در بانک اطلاعاتی ثبت شد و موظف شد هر شش ماه یکبار در محل زندگی خود در فلوریدا گزارش دهد.
همه چیز به صورت پنهانی و بدون اطلاع قربانیان انجام شد. علاوه بر این ، به محکوم اجازه داده شد که به سر کار برود. وی دوازده ساعت را در مطب می گذراند و به زندان بازمی گشت.
 
اپستین در اوایل سال ، بعد از یک سال آزاد شد. چندین قربانی ادعاهای مدنی را در دادگاه تشکیل دادند. وکلا تمام تلاش خود را کردند که پرونده ها به دادگاه نرسند. ادعاهای تجاوز جنسی همچنان ادامه دارد.به نظر می رسد که این کارآفرین! با بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا دوستی داشته است.جفری اپستین همچنین با مشاور سابق امنیت ملی سندی برگر ، رئیس جمهور سابق کلمبیا ، آندرس پاسترانا ، دانشمندان مشهور ، بازرگانان و سلبریتی ها دوستی داشته است.
 
این پرونده چندین سال دیگر به طول انجامید. جفری اپستین سعی کرد با درگیر شدن فعالانه در کارهای خیریه ، شهرت سیاه خود را پاک کند: وی از کنفرانس ها ، پروژه های علمی حمایت مالی کرد.و با این حال ، در 6 ژوئیه سال جاری ، جفری اپستین دستگیر شد.
 
سه هفته قبل از خودکشی ، جفری اپستین در حال تلاش برای خودکشی بود. وی به یک سلول ویژه منتقل شد و در آنجا به مدت دو هفته تحت نظارت ویژه قرار گرفت.درزندان های فدرال  زندانیان بطور شبانه روزی تحت نظارت قرار می گیرند. آنها  حتی به جای لباس زندان ، لباس مخصوص محافظت از خودکشی به تن دارند.با این حال ، چند روز بعد ، جفری اپستین به سلول عادی خود بازگشت. چرا مشخص نیست؟
 
روانشناسان بالینی که با زندانیان در شرایطی با جفری اپستین کار می کنند ، می گویند: مدت طولانی او به دلیل جنایاتی که به آن متهم شده بود در معرض تحقیر عمومی قرار گرفت. علاوه بر این ، مظنونان به پدوفیلی در پایین ترین سطح سلسله مراتب زندان داخلی قرار دارند و اغلب اهداف قلدر ها قرار می گیرند. 
 
ممکن است جفری اپستین وانمود کرده که شرایط وی بهبود یافته است. برخی از زندانیان عمداً متخصصان را گمراه می کنند و آنچه را که متخصصان می خواهند بشنوند ، می گویند. آنها وانمود می كنند كه در حال اصلاح هستند ، فقط برای خارج شدن از نظارت.
 
اکنون بسیاری تعجب می کنند: چگونه در یکی از زندان های محافظت شده در ایالات متحده ، که از نظر شدت مقررات داخلی با گوانتانامو مقایسه می شود ، امکان خودکشی وجود داشته است؟
 

سوالات جدی در باره خودکشی جفری اپستین 

همه اینها بسیار مشکوک به نظر می رسد. دادستان کل آمریكا گفت كه وی شوكه شده است. "سوالات جدی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود." دادستان کل گفت: "علاوه بر تحقیقات FBI ، من با بازرس کل مشورت کردم که تمام شرایط مرگ جفری اپستین را بررسی می کند." چندین سناتور خواستار تحقیقات بیشتر شده اند.
 
واقعیت های بیشتر و بیشتر از گذشته پدیدار می شوند ، که باعث ایجاد نظریه های مختلف توطئه می شوند. بنابراین رسانه ها گزارش دادند که بیل کلینتون در ابتدای دوره ریاست جمهوری خود با بازیگران کوین اسپیسی و کریس تاکر با هواپیمای جفری اپستین به کشورهای آفریقایی پرواز کرده است.  کلینتون هنوز به طور مستقیم به جرایم جنسی متهم نشده است.
 
ترامپ یک مهمان دائمی در مهمانی های جفری اپستین در نیویورک و فلوریدا بود. در سال 2002 ، رئیس جمهور آینده به طور علنی اپستین را که تا آن زمان 15 سال از آن شناخته شده بود ، "پسر عالی" نامید . روزنامه نگاران تاریخچه دوستی رئیس جمهور با یک پدوفیل را به دقت ردیابی کرده اند . علاوه بر این ، ترامپ بارها متهم به تجاوز جنسی علیه زنان شده است. 
 
پس از درگذشت مظنون اصلی و  پس از کالبد شکافی بدن ، متخصصان حتی بیشتر از این شک کردند که هیچ کمکی از خارج  زندان وجود ندارد. دکتر مارک سیگل ، مشاور پزشکی Fox News گفت : "اکنون بیش از هر زمان دیگری ، گمان می کنم که این ممکن است یک قتل باشد. به گفته سیگل ، درگیری  شدید ، به ویژه با شکستگی استخوان هایوئید و ضایعات مشخص در گردن نشان دیده شده است. این که آیا نظر این کارشناس درست است ، همچنان باید در تحقیقات آینده  مشاهده شود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید