26 تیر 1398

22 تیر 1398

فیسبوک بدلیل لو رفتن اطلاعات پنج میلیارد دلار جریمه شد.
جهان

فیسبوک جریمه سنگینی خواهد شد

به گزارش وال استریت ژورنال، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با فیسبوک توافق کرده است که این شرکت به دلیل لو رفتن اطلاعات کاربران جریمه سنگین پنج میلیارد دلار پرداخت کند.

ماه گرفتگی چهارشنبه 26 تیر 1398 را از دست ندهید
جهان

ماه گرفتگی چهارشنبه 26 تیر 1398

طبق گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ماه گرفتگی از ساعت 32 دقیقه بامداد روز 26 تیر شروع می شود. در ساعت 2 و 1 دقیقه حداکثر ماه گرفتگی در ایران قابل رویت خواهد بود.

24 خرداد 1398

گرگ غول پیکر ماقبل تاریخ که 40000 سال پیش زندگی کرده بود، در یاکوتا پیدا شد
جهان

بقایای گرگ غول پیکر ماقبل تاریخ در یاکوتا پیدا شد

بقایای هیولای یخی توسط دانشمندان روسی، سوئدی و ژاپنی مورد بررسی قرار می گیرد.سر یک گرگ غول پیکر که در شمال یاکوتا پیدا شده است توسط دانشمندان روسی، سوئدی و ژاپنی مورد بررسی قرار می گیرد. همانطور که در The Siberian Times گزارش شده است

3 اردیبهشت 1398

نتایج لاتاری 2020 احتمالا تا آخر اردیبهشت مشخص خواهد شد
جهان

لاتاری 2020: زمان اعلام نتایج

نتایج لاتاری 2020 احتمالا تا آخر اردیبهشت مشخص خواهد شد، اگر طبق روال گذشته نتایج اعلام شود، در تاریخ 17 اردیبهشت از طریق سایت می توانید وضعیت پرونده خود را بررسی کنید.

1 اردیبهشت 1398

در هنگام تولد، وزن نوزاد طبیعی بین 2.5 تا 4.5 کیلوگرم است.
جهان

کوچکترین کودک دنیا از بیمارستان مرخص می شود

در هنگام تولد، وزن نوزاد طبیعی بین 2.5 تا 4.5 کیلوگرم است. اگر یک نوزاد نارس وزن کمتر از یک کیلوگرم داشته باشد، پیش بینی آینده او زیادخوب نیست - چنین نوزادانی اغلب مشکلات جدی قلب و آسیب های دیگر اعضای بدن دارند.

خواهران دوقلو لیانا و لئونی با 97 روز فاصله زمانی بدنیا آمدند.
جهان

در آلمان دوقلو ها با اختلاف 97 روز متولد شدند

زن باردار، مادر دوقلوها زایمان زودرس را در هفته 26 آغاز کرد. لیانا با کمک سزارین متولد شد. این اتفاق در تاریخ 17 نوامبر 2018 اتفاق افتاد. دختر در هنگام تولد تنها 907 گرم وزن داشت. او در بخش مراقبت های ویژه نگهداری شد، جایی که کودک منتظر تولد خواهرش بود.

31 فروردین 1398

وزن این ستاره نوترونی ۲.۳ برابر خورشید است.
جهان

کشف بزرگترین ستاره نوترونی

با توجه به نام ستاره های نوترونی، بخش اصلی هسته ی آنها نوترون است. نوترون ها ذرات ابتدایی سنگینی هستند که بار الکتریکی ندارند. اگر چه جرم یک ستاره نوترونی معمولی با جرم خورشید قابل مقایسه است، شعاع آن تنها 10 تا 20 کیلومتر است

سیارک بالقوه خطرناک به نام 2019 GC6 در 19 آوریل از کنار سیاره ما گذشت
جهان

سیارک خطرناک GC6 در 19 آوریل از کنار سیاره ما گذشت

این سیارک، احتمالا به عرض 30 متر، تنها در 9 آوریل سال جاری کشف شد. سرعت نسبی آن بیش از 20 هزار کیلومتر در ساعت است. به گفته کارشناسان، اگر سیارک GC6 واقعا با زمین برخورد میکرد، آسیب می توانست بسیار قابل توجه باشد.

27 اسفند 1397

آنها در معده این حیوان 40 کیلوگرم زباله های پلاستیکی را یافتند.
جهان

40 کیلوگرم پلاستیک در معده نهنگ مرده

به گفته دانشمندان، این زباله های پلاستیکی بود که باعث مرگ حیوان شد. بیولوژیست ها خاطر نشان کردند که از میزان زباله ها شوکه شده اند و از مقامات خواستند تا علیه آلودگی اقیانوس ها اقدام کنند.

6 اسفند 1397

نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.
جهان

جوایز اسکار ۲۰۱۹

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.فهرست برندگان نود و یکمین دوره این جوایز اسکار 2019 سینمای جهان به این شرح است

16 بهمن 1397

بیشتر از یک میلیارد نفر امروز سال نو لونار را جشن گرفتند و سال خوک را آغاز کردند
جهان

جشن سال نو چینی - لونار

بیشتر از یک میلیارد نفر در جهان امروز سال نو لونار را جشن گرفتند و سال خوک را آغاز کردند. امروز روز اول سال نو قمری لونار بود. مردم در این جشنواره بهاره لباس های مخصوص می پوشند و چراغ های قرمز زیبایی درست می کنند، در شب جشن مراسم آتش بازی برپاست. این جشن غذاهای ویژه ای نیز دارد.

6 بهمن 1397

ترامپ حقوق سه ماه آخر سال خود را برای کمک به مبارزه با الکل اهدا کرد.
جهان

ترامپ حقوق خود را برای کمک به مبارزه با الکل اهدا کرد

رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ حقوق سه ماه آخر سال 2018 خود را برای کمک به مبارزه با الکل به موسسه ملی سوء مصرف الکل و الکلیسم اهدا کرد. این خبر توسط کاخ سفید اعلام شده است. حقوق سالیانه رئیس جمهور آمریکا 400 هزار دلار است.

28 دی 1397

17 دی 1397

ریچارد مدن در «بازی تاج و تخت» نقش کاراکتر کلیدی راب استارک را بازی می‌کرد.
جهان

ریچارد مدن ستاره مشهور سریال بازی تاج و تخت برنده جایزه گلدن گلوب شد

ریچارد مدن در هفتادوششمین دوره جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر مرد سریال درام را برای بازی در سریال «بادیگارد» از آن خودنمود. او در این سریال نقش بادیگاردی را که سابقه جنگیدن در افغانستان را دارد بازی می کرد.

15 آذر 1397

27 مرداد 1397

9 مرداد 1397

7 مرداد 1397

او باغی را می بیند و از ظاهر باغ کاملا متوجه می شود که توسط انسان بنا شده است.
جهان

خانواده ی روسی که 40 سال در انزوا و به دور از تمدن زیستند عکس

نکته ای که در خصوص این مشاهده غیر معمول و این باغ وجود داشت این بود که آن منطقه، چیزی حدود صد و پنجاه مایل با نخسین دهکده ها و روستا هایی که کسانی در آن زندگی می کردند، فاصله داشت و هزاران پا بالا تر از سطح زمین و در کوهستان بنا شده بود

25 تیر 1397

18 اردیبهشت 1397

 این سؤال مطرح شده است که آیا این اقدامات جدید واقعا به خاطر کاهش تنش میان این کشورها و مذاکرات اخیری است که صورت گرفته و یا اینکه دلیلی دیگر دارد؟
جهان

علت اصلی توقف آزمایش‌های مراکز اتمی کره شمالی چیست؟

حدود یک هفته پیش بود که اخباری مبنی بر اقدامات جدید کره شمالی در جهت متوقف کردن فعالیتهای مراکز آزمایش اتمی خود منتشر شد. خبری که باعث شگفتی بسیاری شد، چراکه برای مدتهای طولانی است میان این کشور با همسایه جنوبی‌اش، آمریکا و بسیاری نقاط دیگر در جهان تنش وجود دارد.

7 اردیبهشت 1397

31 فروردین 1397

عکس منتخب نشنال جئوگرافیک فستیوال نانگل
جهان

عکس منتخب نشنال جئوگرافیک

عکس منتخب نشنال جئوگرافیک از فستیوال سنتی شیرجه از ارتفاع است، در زبان محلی در جزیره ی پنته کاست وانواتو با نام نانگل شناخته می شود.