جهان

انسان مصنوعی میتواند با این عضلات نایلونی جدید حتی واقعی تر باشد

به گزارش (سیارک) دانشمندان نوع جدیدی از فیبر عضلانی مصنوعی نایلونی را ساخته اند، که میتواند روزی روبات های همنشین آینده را واقعی تر ازهمیشه تحویل دهد.


برخلاف عضلات مصنوعی قبلی،این تکنولوژی جدید تولید ارزان و ساده ای دارد،که ان را تبدیل به انتخاب بهتری میکند اگر بخواهیم روبات هایمان خودشان را به طریق مشابه مردم گوشت و خون دار، انعطاف وحرکت دهند و خود را تعمیرکنند.
عضلات روباتی گرداگرد نایلون قبلا هم امتحان شده اند،اما محققان MIT تکنیک جدیدی برای شکل و گرما دادن فیبرها ،جهت بیشتر کردن مقیاس خمش و انقباض عضلات مصنوعی ساخته اند.
برای اینکه سیستم کارکند، رشته ی ماهیگیری نایلونی معمولی فشرده میشود تا سطح مقطع شکل مستطیلی یا مربعی به جای دایروی به خود بگیرد.(سیارک)
با به کارگیری گرما-از طریق ترکیبی از حرارت مقاومت الکتریکی،واکنش های شیمیایی و پرتوی لیزر-محققان توانستند سیم را ازاین طرف به طرف دیگر،در یک حرکت دایروی،و به شکل 8ی،حرکت دهند.
این خمش بخاطر تمایل طبیعی نایلونِ با جهتگیری بالا (که در آن فیبرها در یک جهت قرار میگیرند) به کاهش در طول و افزایش در قطر به هنگام اعمال گرما،اتفاق میفتد.
محققان دریافتند که اگر به یک طرف از فیبر گرما داده شود ،سریعتر از آن که گرما به طرف دیگرش برسد شروع به منقبض شدن کرده،و همین، حرکت خمیده را ایجاد میکند.
بر اساس ازمایشات اولیه،این عضلات نایلونی جدید،باید برای درهرثانیه 17 سیکل خم-و-جمع و درمجموع 100000سیکل خم شدن کارا باشند.یعنی ربات پیشخدمت اینده ی شما از طول عمر بالایی بهره مند خواهد بود.
"این ایده ساده ایست که به خوبی کار میکند". مهندس جفری اسپینکز از دانشگاه ولونگونگ در استرالیا که در این تحقیق دخیل نبوده,میگوید.
"مواد ارزانند.متد ساخت ساده و کارامد است.متد تحریک با ورودی الکتریکی ساده میباشد.عملکرد تحریک خم در رابطه با زاویه خم،نیروی تولید شده و سرعت تحسین برانگیز است."
کاربردهای این نوع تکنولوژی از سبک-دنیای غرب فراتر میرود.یک ماده طبیعی عضلانی انعطاف پذیرِ همانند این میتواند روزی منجر به کاربردهای فراوانی از جمله مناسب سازی برای به کارگیری در دستگاه های بیوپزشکی شود.
"میتوان کاربردهای فراوانی برای این نوع تحریک کننده در زمینه های پزشکی و ابزار متصور شد". مهندس پزشکی اندرو تابرنر از دانشگاه اکلند در نیوزلند که در این تحقیق دخیل نبوده،میگوید. "من منتظرم این کار بسیار مورد توجه قراربگیرد".
کاربردهای ممکن دیگر میتواند در پنل های بیرونی وسایل نقلیه،کمک به ماشین ها برای انطباق به شکل های ایرودینامیک تر،یا در لباس ها باشند،که در ان فیبرها میتوانند منبسط و منقبض شده و به ما چیزهایی مثل کفشی که خودش بندش بسته میشود یا لباس هایی که دقیقا بر بدن شما فیت میشود بدهد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

- نظرات

Sonny 554
You keep it up now, undndstaer? Really good to know.

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


ژاپن در حال از کار بیکار کردن ۳۴ نفر از کارمندانش و جایگزین کردنشان با یک سیستم هوش مصنوعی (AI) است

هوش مصنوعی جایگزین ۳۴ نفر از کارکنان یک شرکت ژاپنی شد

ژاپن در حال از کار بیکار کردن ۳۴ نفر از کارمندانش و جایگزین کردنشان با یک سیستم هوش مصنوعی (AI) است

آیا روبات‌های آینده نیازمند جایگاه جدید حقوقی هستند؟

پارلمان اروپا برای اعطای جایگاه حقوقی به روبات‌ها تصمیم می‌گیرد

آیا روبات‌های آینده نیازمند جایگاه جدید حقوقی هستند؟

محققان بر این باورند که شرایطی که فرد در آن زندگی می کند، دقیقا به همان اندازه مسائل ژنتیکی و تاریخچه خانوادگی در به اعتیاد کشیده شدن او تأثیر گذارند

آیا وضعیت ژنتیکی فرد در تمایل او به اعتیاد تأثیر گذار است؟

محققان بر این باورند که شرایطی که فرد در آن زندگی می کند، دقیقا به همان اندازه مسائل ژنتیکی و تاریخچ...

در این مطلب قصد داریم بعد از مرور تاریخچه ربات ها با صنعت رباتیک آشنا شویم، مزایا و معایب آن را بررسی کنیم و به برخی از کاربردهای آن بپردازیم.

ربات ها از کجا آمدند؟

در این مطلب قصد داریم بعد از مرور تاریخچه ربات ها با صنعت رباتیک آشنا شویم، مزایا و معایب آن را بررس...

 دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد: از سوی دادستانی کل کشور به مسئولین وزارت ارتباطات اخطار داده شده که رفع فیلتر اینستاگرام بر خلاف موازین قانونی و قضایی انجام شده و مسئولین امر باید پاسخگو باشند.

دادستانی کل کشور: رفع فیلتر اینستاگرام بر خلاف موازین قانونی و قضایی انجام شده است

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد: از سوی دادستانی کل کشور به مسئولین وزارت ارتباط...

۳۶۷ کیلوگرم تریاک و مقادیر قابل توجهی مشروبات الکلی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت کشف شد.

کشف مقادیر قابل توجه مشروبات الکلی و تریاک در پایتخت

۳۶۷ کیلوگرم تریاک و مقادیر قابل توجهی مشروبات الکلی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت کشف شد.

این روبات ها از مشتریان انعام هم می گیرند.

این روبات ها از مشتریان انعام می گیرند

این روبات ها از مشتریان انعام هم می گیرند.

"من بیشتر از هر زمان دیگری معتقدم که ما تنها نیستیم".

استفان هاوکینگ درباره ی توقف برقراری تماس با موجودات فضایی، هشدار داده است

"من بیشتر از هر زمان دیگری معتقدم که ما تنها نیستیم".