خرید بی رویه الاغ آفریقایی توسط چینی ها

چین در حال حاضر به افزایش خرید الاغ های آفریقایی روی آورده است و ذخایر خود را با واردات این حیوان از کشورهای مختلف آفریقایی، بالا می برد.

این در حالی است که با توجه به بررسی های انجام شده بر روی جمعیت الاغ‌های جهان، تعداد این گونه حیوانی طی بیش از ۲۰ سال اخیر، به دلیل توسعه شبکه برقی و مکانیزه شدن کشاورزی از ۱۱ میلیون به ۶ میلیون کاهش پیدا کرده است.

در همین حال نیجریه به تازگی صادرات الاغ را ممنوع کرده و علت آن را به خرید بی رویه این حیوان توسط چینی ها نسبت داده است. بر این اساس، دولت نیجریه اعلام کرده که در ۹ ماه نخست سال گذشته میلادی، ۸۰ هزار الاغ به چین فروخته است؛ این در حالی است که این رقم برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۷ هزار راس، ثبت شده است.

همچنین بورکینافاسو هم در ماه جاری میلادی، صادرات الاغ را ممنوع کرده و این در حالی است که جمعیت الاغ این کشور ۱.۴ میلیون راس است و در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی، تعداد ۴۵ هزار راس الاغ ذبح شده اند.

کاهش جمعیت الاغ‌های آفریقا موجب افزایش بی رویه قیمت آنها در این کشورها شده که این موضوع به اقتصاد کشاورزی آفریقا، آسیب وارد می کند.

بر پایه این گزارش، تقاضای بالا برای یک داروی سنتی به نام «ای‌جی‌یائو» که از جوشاندن پوست خر در چین بدست می‌آید، عامل اصلی واردات این حیوان به چین است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید