به یخ قرمز در قطب جنوب نگاه کنید چرا این تغییر ظاهر شده است

در
به یخ قرمز در قطب جنوب نگاه کنید چرا این تغییر ظاهر شده است
به دلیل تغییر آب و هوا ، یخ در قطب جنوب تبدیل به یخ قرمز شده است.به نظر می رسید که دانشمندان در یک فیلم ترسناک بازی می کنند، اما معلوم شد که باکتری ها به دلیل تغییر آب و هوا ، شروع به تکثیر و رشد در جایی کرده اند که قبلا تکثیر نمی شدند. علاوه بر این ، این جلبک ها برای انسان سمی هستند.
 
مطالعه ای از این پدیده انجام شد و مشخص شد که علت آن Chlamydomonas nivalis است. این جلبک های سبز میکروسکوپی نوعی جلبک های تک سلولی هستند که در همه مناطق یخی و برفی زمین رایج است: از مناطق قطبی تا مناطق آلپ.
 
این جلبک های تک سلولی در حالی که سرما حکمروایی می کند به خواب زمستانی می روند ، اما به محض اینکه نور خورشید یخ را به اندازه کافی گرم می کند تا آب ذوب شود ، جلبک ها به سرعت شروع  به تکثیر می کنند.
 
C. nivalis به دلیل داشتن کلروپلاستهای فتوسنتزی دارای رنگ سبز هستند و دارای دو تاژک هستند که به همین دلیل قادر به حرکت و شنا هستند. با بزرگتر شدن ، تحرک خود را از دست می دهند و اندام های منحصر به فردی برای بقا در شرایط شدید ایجاد می کنند ، از جمله دیواره سلولی عایق ثانویه و لایه ای از کاروتنوئیدهای قرمز ، که رنگ را از سبز به نارنجی و قرمز تغییر می دهد. این لایه جلبک ها را در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.
 
کاروتنوئیدها همچنین به جلبک ها کمک می کنند گرمای بیشتری را جذب کنند ، که به نوبه خود باعث ذوب شدن بیشتر آب برای رشد می شود. این برای جلبک ها و همه کسانی که آنها را می خورند مفید است - به ویژه کرم های گرد. زیرا به تغییر تنوع زیستی در منطقه و همچنین تغییر اوضاع کمک می کند.
 
یک مطالعه سال 2016 نشان داد که شکوفا شدن این جلبک ها می تواند در فصل ذوب شدن یخ در قطب شمال ، میزان نور منعکس شده از برف (همچنین به آلبیدو نیز معروف است) را تا 13٪ کاهش دهد. این به طور مداوم به نرخ ذوب بالاتر یخ منجر می شود.
 
در سال 2017 ، دانشمندان محیط زیست محاسبه كردند كه جوامع میكروبی ، از جمله C. nivalis ، هنگام حضور در مزارع یخی آلاسكا ، بیش از یك ششم ذوب برف را مشاركت می كنند. آزمایشات نشان داده است که در مناطقی که مقدار زیادی آب مذاب وجود دارد 50٪ جلبک بیشتر وجود دارد و در مکان هایی که مقدار زیادی جلبک دارند ، ذوب یخ بیشتر اتفاق می افتد.
 
بنابراین ، افزایش دما منجر به ذوب بیشتر آب می شود ، که به رشد جلبک های بیشتر کمک می کند ، که منجر به ذوب بیشتر و غیره می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

۱۲ خانواده از مرگبارترین باکتری های مقاوم به دارو بصورت رسمی رتبه بندی شدند

در

(سیارک) : سازمان بهداشت جهانی (WHO) در واکنش به روند رو به افزایش مقاومت آنتی‌بیوتیکی در جهان اولین لیست از ابرباکتری‌های مقاوم به دارو که زندگی بشر را تهدید می‌کنند، منتشر ساخته‌است.
این لیست متشکل از 12 خانواده از باکتری‌های مرگباری است که نسبت به داروهای موجود که برای درمان عفونت‌های رایج مورد استفاده قرار می‌گیرند، مقاوم شده‌اند. مقاومت آنتی‌بیوتیکی سالانه جان 700 هزار نفر را می‌گیرد و در صورتی که این پدیده مهار نشود، این آمار به گفته متخصصان می‌تواند تا سال 2050 به 10 میلیون نفر در سال برسد.


به گفته ماری پل کینی، دستیار مدیرکل سیستم های بهداشتی و نوآوری، مقاومت آنتی‌بیوتیکی به سرعت درحال رشد است درحالی که گزینه‌های موجود برای درمان آن رو به اتمام گذاشته‌ است و در صورتی که اقدامی صورت نگیرد، آنتی‌بیوتیک‌های جدیدی که شاید به آنها نیاز فوری باشد، به موقع در دسترس قرار نگیرند.
این لیست به سه بخش ضروری تقسیم شده‌است: بحرانی، شدید و متوسط. هریک نشان‌دهنده شدت و وخامت وضعیت و نیاز به آنتی‌بیوتیک برای مقابله با باکتری‌ها است.
بخش بحرانی شامل سه باکتری است: آسینوباکتر بومانی، سودوماس آئروژینوزا و انتروباکتریاسیا که نسبت به داروهای متعددی مقاوم هستند و می‌توانند بیماری‌های متعددی ازجمله عفونت‌های خونی و ذات‌الریه را ایجاد کنند. این گونه‌های باکتری همگی نمونه‌های باکتری‌هایی هستند که به باکتری‌های گِرَم منفی شهرت دارند،‌ باکتری‌هایی که معمولا دو غشای سلول ایجاد می‌کنند و به این شکل نفوذ ملوکول‌های دارو را دشوارتر می‌سازند.
پژوهشگر آنتی بیوتیک کارولین شور از سازمان Pew Charitable Trusts به کلی کرو در اخبار CBC توضیح می دهد: "بنابراین اگر ملوکول های دارو نتوانند نفوذ کنند، نمی توانند عمل کرده و باکتریها را بکشند".
۹ باکتری مهم دیگر که در دسته‌بندی شدید و متوسط قرار گرفته‌اند باکتری‌هایی هستند که عامل ابتلا به بیماری‌های رایج‌تری مانند مسمومیت غذایی یا سوزاک هستند که در صورت افزایش مقاومت دارویی می‌توانند مرگبار شوند. در این بخش باکتری‌های استافیلوکوکوس اروئوس یا MRSA،‌سالمونلا و هموفیلوس آنفلوآنزا جا گرفته‌اند.
سازمان بهداشت جهانی با انتشار این لیست به این نکته تاکید دارد که تلاش‌های کنونی برای ساخت آنتی‌بیوتیک‌های جدید برای مهار خطرهایی که این باکتری‌ها برای بشریت به دنبال دارند کافی نیست.

دانشمندان از باکتری ها برای کشتن ویروس های مقاوم به آنتی بیوتیک استفاده کرده اند
کینی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو، سوئیس، روز دوشنبه گفت: این لیست "برای ترساندن مردم نسبت به این باکتری های جدید نیست، بلکه برای مطلع ساختن محققان و شرکت های داروسازی در مورد اولویت هایشان است".
به عقیده ی کینی، یکی از مشکلاتی که این تلاش‌ها را با کندی مواجه ساخته،‌ سود‌آور نبودن این داروها برای شرکت‌های داروسازی است زیرا اگرچه زمان و سرمایه زیادی برای ساخت و تولید این داروها صرف می‌شود، اما بیماران آنها را برای مدتی کوتاه استفاده می‌کنند و این به آن معنی است که میزان کمی از داروها به فروش می‌رسند.
یک راه حل این است که شرکت ها و موسسات تحقیقاتی غیر از کسب سودی که از طریق فروش محصولات دارند، در پاداش های مالی ای که برای توسعه ی آنتی بیوتیک های جدید به آنها داده می شود، تغییراتی داده شود.
اما برای اینکه چنین سیستمی در سراسر جهان کار کند، نیاز به همکاری بالای دولتی دارد.
متخصص ضدمیکروبی، پترا گاستمیر از دانشگاه چاریته، آلمان به ساینس گفت: این مشکلی نیست که ما بتوانیم در سطح ملی آنرا حل کنیم، بلکه موردی است که کشورهای با درآمد کم و متوسط را به کشورهای پر درآمد مرتبط می کند.(سیارک
در اینجا امید است که این لیست جدید ارائه شده توسط WHO، بتواند به کشورها در تمرکز روی راه های درست برای مبارزه با این عوامل بیماری زا و مرگبار کمک کند.
کینی برآورد می کند که تا ساخت داروهای جدید یک دهه فاصله وجود دارد، که درصورتی که زودتر به این مسئله بپردازیم این روند تسریع می یابد.
لیست کامل منتشر شده از باکتری‌های مقاوم به دارو توسط سازمان بهداشت جهانی از این قرار است:
اولویت اول: بحرانی
۱. آسینوباکتر بومانی،‌مقاوم نسبت به آنتی‌بیوتیک کارباپنم
۲. سودوماس آئروژینوزا،‌مقاوم نسبت به آنتی‌بیوتیک کاراباپنم
۳. انتروباکتریاسیا، مقاوم نسبت به آنتی‌بیوتیک کاراباپنم
اولویت دوم: شدید
۱. انتروکوک فاسیوم، مقاوم نسبت به وانکومایسین
۲. استافیلوکوکوس اروئوس،‌مقاوم نسبت به متیسیلی و وانکومایسین
۳. هلیوباکتر پیلوری،‌مقاوم نسبت به کلاریترومایسین
۴. کامپیلوباکتر، مقاوم نسبت به فلوروکوینولون
۵. سالمونلا، مقاوم نسبت به فلوروکوینولون
۶. نایسریا گونوره‌آ،‌مقاوم نسبت به سفالوسپورین و فلوروکوینولون
اولویت سوم: متوسط
۱. استرپتوکوک پنومونیه،‌غیرحساس به پنیسیلین
۲. هموفیلوس آنفلوآنزا، مقاوم نسبت به آمپیسیلین
۳. شیگلا،‌مقاوم نسبت به فلوروکوینولون

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

این مواد غذایی را هرگز خام نخورید 10 مورد

در

چه غذاهایی را نباید خام استفاده کنیم ؟در این مطلب 10 غذا که هرگز نباید به صورت خام مصرف شود آورده شده است بعضی از غذاها را برای سلامتی ، بهتر است به صورت کاملا پخته مصرف کنیم زیرا درزمان پختن  باکتری های بالقوه مضر آنها از بین می روند.

1. سیب زمینی خام 

- خوردن سیب زمینی خام می تواند باعث نفخ و اثرات نامطلوب گوارشی شود، زیرا سیب زمینی حاوی نشاسته ای است که دیر هضم است.

 2. لوبیا قرمز

- باعث ناراحتی های ناخوشایند گوارشی و با نشانه هایی شبیه به مسمومیت غذایی همراه است.

3. سوسیس 

- سوسیس می تواند با باکتری لیستریا مونوسیتوژنز آلوده باشد، این باکتری  فقط با پخته شدن از بین می رود.

 4.جوانه ها

- جوانه ها  بخصوص یونجه و تربچه می توانند حاوی باکتری های مضر مزمن مانند سالمونلا  Salmonella  اشریشیا کولای (E. coli)  ، و لیستریا مونوسیتوژنز Listeria باشد.  

5.آرد

- آرد ممکن است با پاتوژن هایی مانند اشریشیا کولای E. coli آلوده شود  که تنها با پخت و پز از بین می رود.

6.بادمجان

- بادمجان خام حاوی سم سولانیل است که در سیب زمینی خام هم وجود دارد. 

7. تخم مرغ

- تخم مرغ خام دارای باکتری سالمونلا است و فقط با پختن کامل از بین می رود.

8.گوشت خوک 

- گوشت خوک دارای دو انگل ، کرم کدوی خوک (Taena Solium) و تريشينلا اسپيراليس Trichinella spiralis است که فقط با پخت کامل گوشت از بین می رود. 

9. شیر خام

- شیر خام می تواندباعث بیماریهای زیادی شود که تب مالت یکی از آنهاست .با جوشاندن شیر به مدت 15 تا 20 دقیقه شیر خام قابل خوردن می شود. باکتری هایی مانند سالمونلا، E. coli و لیستریا با پاستوریزه و هموژنیزه کردن شیر از بین می روند و ارزش تغذیه ای شیر کم نمی شود.  

10. بادام تلخ

-بسته به میزان مصرف آن در بزرگسالان با علایمی مثل سرگیجه، سردرد، استفراغ و تشنج همراه است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش چهارم

در

جزیره کلیپرتون

این جزیره که اکنون از متعلقات فرانسه به شمار می رود، زمانی از مستعمره های مکزیک بود که برای منظور معادن آن مورد بهره برداری قرار می گرفت، اما اتفاق ناخوشایندی که در این جزیره افتاد سبب شد تا دیگر کسی این مکان دور افتاده را برای سکونت انتخاب نکند. در سال 1914 که مکزیک از این جزیره مستعمره خود بهره برداری می کرد، حدود صد نفر در آن به زندگی و کار می پرداختند. ناگفته نماند که بیشتر سطح این جزیره زمین بایر است و خیلی برای سکونت گزینه مناسبی نیست، اما طی آن سالیان که با انقلاب مکزیک همراه شد، به خاطر جود نا به سامانی که در مکزیک پدید آمد، دیگر فرستادن منابع غذایی و سایر امکانات لازم برای گذران زندگی این صد نفر به طور کامل قطع شد و آن ها مجبور شدند برای زنده ماندن راهی پیدا کنند. تلاش های آن ها اما برای دست یابی به این مهم بی نتیجه ماند و تنها سه سال پس از اینکه ارسال منابع غذایی و امکانات از مکزیک به طور کلی قطع شد، بیشتر جمعیت این جزیره به خاطر گرسنگی و بیماری از دنیا رفتند، تا آن جا که تنها پانزده نفر زنده ماندند که شامل زنان و کودکان بودند و تنها یک مرد در میان آن ها بود. متأسفانه شرایط بد روحی یا هر چیز دیگری سبب شد تا آن مرد خود را پادشاه جزیره بخواند و شروع به تجاوز به زنانی که زنده مانده بودند و کشتن آن ها کرد. در نهایت اما یکی از این زنان توانست این مرد را از پا در آورد. تمامی کسانی که از این همه سال و اتفاق جان سالم به در بردند تعدادشان به چهار زن و هفت کودک می رسید که توسط یکی از قایق های متعلق به نیروی دریایی آمریکا که از آن منطقه عبور می کرد، نجات یافتند.

جزیره ای در قطب جنوب

سراسر این جزیره به سختی می توان علائمی از حیات و زندگی پیدا کرد. نود و هشت درصد سطح این جزیره پوشیده از توده های بزرگ یخ زده است و دو درصد باقی مانده هم صخره هایی هستند که در سطح زمین وجود دارند و عملاً امکان رویش گیاه در آن ها وجود ندارد. این جزیره، سرد ترین و خشک ترین نقطه بر روی کره زمین را از لحاظ آب و هوایی دارد و به سرمای هوا، باید باد های شدید و طوفان های موسمی را نیز بیفزاییم. میانگین دمای هوا در این منطقه معمولاً پایین تر از نقطه انجماد است. چیزی که بسیاری این جزیره را به خاطر آن می شناسند، زمستان های طولانی آن است که به طور معمول هوا در طول این فصل در جزیره تاریک است. با وجود این که کشور های بسیاری گاه به گاه در این جزیره مراکز تحقیقاتی احداث می کنند، گونه های جانوری و گیاهی بسیاری کمی در آن مشاهده شده است و شاید تعداد این گونه ها به تعداد انگشت های دست هم نرسد. به همین خاطر است که بیشتر غذای مورد نیاز کسانی که پا به این جزیره می گذارند از نقاط دیگر برای شان ارسال می شود.

زابل، ایران

شهر زابل که در ایران واقع شده است، یکی از مناطقی است که به خاطر طوفان های شدید شن اش شناخته شده است. فصل تابستانبرای مردم زابل بسیار ناراحت کننده است ، چرا که باید خود را برای صد و بیست روز باد و طوفان و خاک آماده کنند. این آماری است که توسط مرکز جهانی تحقیقات جغرافیایی منتشر شده است. بنا به این آمار طوفان های شن در فصل تابستان در زابل به اوج خود می رسند و این زمانی است که خاک و دیگر ریزگردهای موجود در هوا، شهر را بمباران می کند. علت اصلی این ماجرا خشکی بی اندازه ای است که در اطراف این شهر به وجود آمده است و طی چند دهه اخیر، تقریباً تمامی منابع آبی اطراف شهر خشک شده اند و دمای بالای هوا نیز از دیگر عوامل این طوفان ها است.

 

بنا به تحقیقات صورت گرفته، اگر سی دقیقه هوای این شهر را تنفس کنید، تمامی عوامل مثبتی که از سی دقیقه ورزش کردن برای بدن فراهم شده است، از بین می رود. در سال 2016، سازمان رسمی سلامت جهانی، زابل را به عنوان آلوده ترین شهر جهان از نظر هوا و ریزگرد های موجود در آن معرفی کرد.

آرمرو، کلمبیا

 

در سال 1985 بود که یک کوه آتش فشانی، که تا آن زمان فعالیتی از خود نشان نداده بود، نا گهان فوران کرده و یکی از شهرهای کلمبیا را به خاکستر نشاند. مواد مذابی که از این کوه خارج شد، به اندازه ای حرارت داشت که سبب آب شدن سنگ و صخره هایی شد که سطح بیرونی کوه را تشکیل می دادند. در نهایت به خاطر فشار و لرزه ای که سطح زمین های نزدیک به کوه وارد آورد، خسارت جبران ناپذیری به شهر کوه پایه ای آرمور کلمبیا وارد آمد. متأسفانه در آن سال چیزی حدود بیست هزار نفر از کل بیست و نه هزار نفری که ساکن این شهر بودند، به خاطر فعالیت ناگهانی آتشفشان جان خود را از دست دادند. این آمار، این فعالیت آتش فشانی را بدل به مرگ بار ترین آتش فشانی می کند که بشر از سال 1500 میلادی به بعد به خود دیده است. پس از آن فعالیت اولیه، هنوز هم گاه به گاه مقداری مواد مذاب از دهانه این کوه آتشفشانی خارج می شود و به همین خاطر است که نزدیکی به آن به هیچ عنوان کار عاقلانه ای نیست و مردمی هم که جان سالم از این حادثه به در برده بودند، شهر را ترک کردند.

هزری باغ، بنگلادش

هزری باغ، شهری است که در نزدیکی پایتخت بنگلادش، داکا، جای گرفته است و به عنوان منبعی برای دفع زباله های شهر های اطراف استفاده می شود و همین عامل آن را به یکی از آلوده ترین نقاط دنیا تبدیل کرده است. هزاران تکه پلاستیک موجود در شهر، در کنار زباله های دیگر سبب افزایش چشم گیر مواد شیمیایی و گاز های سمی ای شده است که به طور قابل توجهی آب و هوای این شهر را تحت تأثیر قرار داده اند. سوختگی های موضعی ناشی از اسید موجود در هوا، درد های جسمانی، گیجی و منگی و اختلالات و بیماری های بسیاری دیگر، در میان کارگران و مردمی که در این شهر سکونت دارند، شایع است. این آمار و اطلاعاتی است که توسط دیده بان حقوق بشر اعلام شده است. همان گونه که پیش از این نیز عنوان شد، نام این شهر به عنوان یکی از آلوده ترین نقاط روی کره زمین ثبت شده است.

 

دالول، اتیوپی

دو آمار در خصوص این شهر وجود دارد که شاید برایتان جالب توجه باید. دالول که در صحرای داناکیل در کشور اتیوپی جای گرفته است، میانگین سالانه دمایش، به عنوان بالاترین دمای موجود بر روی کره زمین شناخته شده است که به رقمی معادل با صد و پنج درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که در نوع خود قابل توجه است، در کنار این حرارت بالای هوا، این منطقه به عنوان یکی از دور افتاده ترین نقاط بر روی کره زمین نیز شناخته می شود. در نزدیکی این شهر یک کوه آتش فشانی نیز وجود دارد که آخرین فعالیت ثبت شده آن به سال 2011 باز می گردد. در میان شهر و  کوه آتش فشانی نیز یک صحرای بی آب و علف وجود دارد که طوفان های پیاپی شن و فصل های بسیار گرم بهارش، به آن رنگ به خصوصی داده است که به رنگ نئون می ماند و به قدری ظاهر این منطقه را مخوف و ترسناک کرده است که تنها عشایری که برای مدت ها است در مناطق اطراف آن زندگی می کنند، جرأت این را دارند که آن را خانه و وطن خود بدانند. دالول در گذشته دور برای منظور معادن آن مورد بهره برداری قرار می گرفته است و در نهایت در سال 1960 به طور کلی خالی از سکنه شد و از آن زمان تا کنون این اوضاع ادامه پیدا کرده است.

دریاچه نیوس، کامرون

دریاچه نیوس، خصوصیاتی ویژه و منحصر به فرد دارد که آن را بسیار مشهور و متمایز از سایر دریاچه های روی کره زمین کرده است؛ این دریاچه که در نزدیکی مرکز فعالیت آتش فشانی در زیر پوسته زمین قرار دارد، قابلیت انفجاری دارد. پوسته زمین در اعماق این دریاچه، همانگونه که عنوان شد، در نزدیکی مراکز فعالیت آتش فشانی قرار دارد و به همین خاطر است که حاوی عناصری چون کربن دی اکسید است و این عناصر خود را وارد آب دریاچه می کند و البته هوای اطراف دریاچه نیز تحت تأثیر این کربن دی اکسید قرار می گیرد. البته به طور معمول اتفاق به خصوصی در این دریاچه ثبت نشده بود تا این که در سال 1986 طی اتفاقی ناگهانی پوسته زیرین زمین شروع به فعالیت کرده و سبب می شود چیزی حدود یک میلیون تن کربن دی اکسید، از سطح دریاچه، به صورت ابری سیاه رنگ به سمت آسمان برود. این میزان کربن دی اکسید به سادگی می تواند تمامی اکسیژن موجود در هوا را مقهور خود کند و به همین خاطر بود که در آن سال تمامی 1700 سکنه نزدیکی دریاچه، به همراه سه هزار و پانصد دامی که در اختیار داشتند از دنیا رفتند. این نخستین خفگی ای بود که در تاریخ بشر به علت عوامل طبیعی روی می داد و تا این حد تلفات داشته است. خطر تکرار شدن چنین اتفاقی باز هم وجود دارد و نیز دیواره های دریاچه طی سالیان متمادی که در معرض چنین فعالیت هایی بوده است، به شدت ضعیف شده و استحکام سابق را ندارد و همین موضوع سبب افزایش احتمال راه افتادن سیل آب ها را در پی دارد، با وجود تمامی این خطرات، مردم اطراف باز هم در مناطق نزدیک به این دریاچه سکونت کرده اند.

جزیره تیناکولا

سلسله جزایری در میان آب های اقیانوس آرام وجود دارد که با نام جزایر سلیمانیه شناخته می شود و تیناکولا نیز، یک جزیره آتش فشانی و متروکه است که بخشی از این سلسله جزایر را تشکیل می دهد. سکونت در این جزیره به شدت خطرناک است و هر آن احتمال فوران مذاب از آتش فشان هایی دارد که دهانه شان به سطح زمین راه دارد. در سال های 1840 و نیز 1971 افرادی وارد این جزیره شده و قصد سکونت در آن را داشتند که همگی به خاطر فعالیت های آتش فشانی و عوامل طبیعی از بین رفتند و هیچ یک از دو گروه موفق به سکونت در این جزیره خطرناک نشدند. البته فوران های آتش فشانی تنها عاملی نیست که این جزیره را تا این حد خطرناک کرده است؛ بخش اعظم این جزیره به خاطر فعالیت های مداوم زیر زمینی، پوشیده از خاکستر شده است و در کنار این موضوع امکان روی دادن زمین لرزه نیز در جزیره وجود دارد. همه این عوامل باعث شده است تا کرانه جزیره نیز که به دریا راه دارد به هیچ عنوان برای لنگر انداختن کشتی و قایق مناسب نباشد.

جزایر آنتی پودز، نیوزیلند

طی سالیان گذشته و در طول تاریخ، تلاش های بسیاری برای قابل سکونت کردن این منطقه صورت گرفته است و البته تمامی این تلاش ها بی نتیجه مانده است، چرا که شرایط در این جزایر به گونه ای است که به هیچ عنوان امکان زندگی انسان، حیوان و حتی گونه های گیاهی در آن وجود ندارد. به طور معمول از این جزیره برای منظور رهایی از بدنه هواپیماهایی که سقوط می کنند و نیز بدنه کشتی هایی که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند استفاده می شود و به همین خاطر است که در صورتی که کسی در جزیره گرفتار شود به این سادگی ها نمی توان اقدام به نجات آن فرد کرد. در سال 1978 اما، مقامات دولت نیوزلند اقداماتی جدید انجام داده و نام این جزیره را به عنوان یکی از میراث ملی نیوزلند ثبت کردند.

درژینسک، روسیه

بنا به اطلاعاتی که در مقاله ای در روزنامه تایمز آمریکا منتشر شد، درژینسک شهری است در روسیه که متحمل سنگین ترین ضرر هایی شد که هریک از شهر های روسیه در طی دوران جنگ سرد به واسطه تولید سلاح هایی که توسط دولت شوروی سابق صورت می گرفت، دیده بودند. مقامات شوروی برای ساخت سلاح، مجبور بودند ضایعات حاصل از این تولیدات را در شهر های اطراف بریزند. درژینسک، شهری بود که چیزی حدود سیصد هزار تن از این ضایعات در آن ریخته شد. ضایعاتی که به طور معمول متشکل از عناصر و مواد خطرناک شیمیایی بودند. مردمی که در این منطقه مانده اند و قصد ترک کردن شهر خود را نداشته و ندارند، بنا به اطلاعات به دست آمده، به شدت افسرده و آزرده خاطر هستند و مشکلات روانی زیادی را تحمل می کنند. یکی از عوامل این اختلالات روانی می تواند آب به شدت آلوده این شهر باشد که هفده میلیون بار، آلوده تر از آن چیزی است که توسط مرکز سلامت جهانی به عنوان آب استاندارد برای نوشیدن شناخته شده است.

جزیره سنتینل شمالی

این جزیره که بخشی از سلسله جزایری است که در شمال اقیانوس هند واقع شده اند، بر خلاف بیشتر مواردی که تا کنون ذکر شده است، خالی از سکنه نیست، با این تفاوت که سکنه ای که در این جزیره حضور دارند، طی سالیان زیادی از هر گونه ارتباط با دنیای بیرون محروم بوده اند و به همین خاطر سبک زندگی به خصوصی دارند و به شدت زندگی متفاوتی از انسان های متمدن امروزی تجربه می کنند. زمانی که کسی قصد رفتن به این جزیره را داشته باشد، همانند این که جن به سراغشان آمده باشد، به جنگل های انبوه واقع در جزیره می گریزند و یا با نیزه و تیر و کمان به جان کسانی می افتند که پای به این جزیره گذاشته باشند، حتی اگر این افراد مأمورینی باشند که از جانب دولت به جزیره فرستاده شده باشند. تا کنون قتل تعدادی ماهیگیر که به آب های نزدیک به این جزیره وارد شده بوده اند، ثبت شده است. به همین خاطر بود که در نهایت مقامات و سازمان های دولتی، تدابیری اندیشدند تا از ورود افراد معمولی به جزیره خود داری کنند و مردم بومی ساکن آن را به حال خود بگذارند. فعالیت هایی که در جزیره جریان دارد، از فاصله بسیار دور و بوسیله دوربین و تصاویر ماهواره ای زیر نظر گرفته شده است و بنا به اطلاعات به دست آمده، مردم بومی جزیره، برای گذران زندگی خود به شکار حیوانات موجود در جزیره و ماهیگری اکتفا کرده و هنوز قادر به کشاورزی و روشن کردن آتش برای گرما و پخت و پز نشده اند. تعداد افراد بومی ساکن در جزیره مشخص نیست و مقامات رقمی میان پنجاه تا پانصد نفر را برای تعداد ساکنین آن تخمین زده اند.ترجمه  itrans.ir

در سیارک بخوانیم:

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش اول 

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش دوم 

خطرناک ترین نقاط کره زمین بخش سوم  

نظرات

در ادامه بخوانید...

ده خطر پنهان موجود در خانه که سلامت افراد را تهدید می کند

در

کاملاً واضح است که همه ما خانه خود را به عنوان مکانی می شناسیم که در آن احساس امنیت و آرامش کرده و آن را به عنوان سرپناه خود می شناسیم. با این وجود در هر خانه خطراتی وجود دارد که به طور معمول از چشم ما پنهان مانده و این امنیت را تهدید می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با خطرات بالقوه ای آشنا کنیم که معمولاً در تمامی خانه ها یافت می شوند و این امکان را به وجود می آورند که سلامت شما و یا عزیزانتان در معرض خطر قرار بگیرد. با سیارک همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم.

محصولات تمیز کننده

البته در حال حاضر تنها راهکار برای رهایی از جرم ها و میکروب هایی که سلامت خانه و خانواده را تهدید می کنند استفاده از این گونه محصولات تمیز کننده است، اما نکته ای که در خصوص استفاده از این محصولات حائز اهیمت است این است که خطراتی هم متوجه سلامت انسان می کنند و به همین خاطر در استفاده و نگه داری آن ها باید دقت نظر بیشتری به خرج دهیم. محصولات تمیز کننده حاوی فرمول ها و ترکیبات شیمیایی بسیار زیادی هستند و قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض این گونه ترکیبات شیمیایی می تواند اختلالات زیادی را متوجه سلامت انسان کند که از آن جمله می توان به مشکلات مربوط به دستگاه گوارشی بدن اشاره کرد. نکته مهم تری که در خصوص این گونه مواد و محصولات تمیز کننده وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید آن ها را با یکدیگر ترکیب کرد و یا این که از چند ماده تمیز کننده در آنِ واحد استفاده کرد و خطرناک ترین محصول تمیز کننده ای که می توان با دیگر محصولات ترکیب کرد، سفید کننده و یا وایتکس است. این کار در نهایت می تواند مشکلات و اختلالاتی بسیار جدی متوجه دستگاه تنفسی، کلیه ها، کبد و بسیاری دیگر از قسمت های بدن کند و حتی این اختلالات تا جایی پیش می رود که امکان ابتلا به سرطان نیز در فرد به وجود می آید. البته این مطالبی که گفته شد به این معنا نیست که از این گونه محصولات استفاده نکنید و تنها نکته ای که باید مد نظر قرار داشته باشید این است که به هنگام استفاده از آن ها، تا جایی که امکان دارد از ماسک و دیگر وسایلی که خطرات ناشی از محصولات تمیز کننده را به حداقل برساند، بهره بگیرید و نیز این گونه محصولات را در دسترس کودکان خود قرار ندهید. اگر هم بتوانید به طور کلی به جای استفاده از این گونه محصولات شیمیایی خودداری کرده و به جای آن از تمیز کننده هایی طبیعی (مانند سرکه) استفاده کنید، دیگر نیازی به اتخاذ این تدابیر نخواهد بود.

مرطوب کننده های هوا

کپک و باکتری از جمله آلودگی هایی هستند که به طور ویژه در هوای مرطوب امکان رشد و تکثیر پیدا می کنند. نکته ای که در خصوص دستگاه ها و وسایلی که برای مرطوب کردن هوا از آن ها بهره گرفته می شود این است که باید به طور مکرر اقدام به تمیز کردن دریچه ها و دیگر قسمت های آن ها کنیم، در غیر این صورت امکان شکل گیری و رشد باکتری و کپک در آن ها افزایش پیدا کرده و این گونه آلودگی ها می تواند سلامت افراد خانواده را تهدید کند. آسم و بیماری ها و اختلالات مربوط به دستگاه تنفسی، از شایع ترین مشکلاتی است که با نادیده گرفتن وضعیت دریچه های دستگاه های مرطوب کننده، متوجه سلامت افراد خانواده می کنیم، به همین خاطر است که به طور مرتب باید این گونه وسایل را تمیز کنیم. این نکته را هم باید در نظر داشت که برای تمیز کردن این گونه وسایل مرطوب کننده، استفاده از صابون معمولی و آب کفایت می کند و استفاده از محصولات شیمیایی پاک کننده قوی تر، خود می تواند سبب انتشار ترکیبات شیمیایی خطرناک تری در هوا شود.

نشتی در لوله های حامل آب

در لوله کشی ساختمان ها یکی از مهمترین عواملی که مد نظر قرار می گیرد، لطمه نزدن به زیبایی ظاهری منزل است و به همین خاطر لوله های حامل آب همیشه در فضا های داخلی دیوار ها و نیز قسمت های زیرین سینک های ظرف شویی و دست شویی کار گذاشته می شوند. همین مسئله باعث می شود که نشتی در این گونه لوله ها به طور آنی قابل تشخیص نباشد و تا زمانی که این نشتی نشانه بیرونی پیدا نکند (مانند از بین رفتن دیوار ها به واسطه مرطوب شدن) کسی متوجه این شکستگی و نشتی در لوله های حامل آب نمی شود. البته برای ترمیم این لوله ها، هزینه های زیادی باید پرداخته شود (بعضاً خراب کردن قسمتی از دیوار و این گونه تدابیر)، اما این نکته را باید به خاطر داشت که پرداخت این هزینه بسیار حیاتی است و پای سلامت افراد خانواده در میان است. همان طور که در مورد قبلی نیز عنوان شد، بهترین مکان برای رشد باکتری و کپک، همین فضاهای مرطوب است و اگر این نشتی ها تداوم پیدا کند، عوامل آلوده زای بسیاری در دیوار ها و زیر سینک ها به وجود آمده و به مرور راهی به فضای داخلی منزل پیدا می کنند و یا سبب جمع شدن حشرات و جانوران موذی می شود. البته راهکارهایی وجود دارد که به وسیله آن قادر خواهید بود پیش از آن که هزینه زیادی برای ترمیم لوله ها لازم باشد، اقدام به شناسایی محل نشتی کنید و پرداخت هزینه های اضافی لزومی نداشته باشد. می توان فشار آب منزل را به طور مرتب بررسی کرد و در صورت مشاهده هر گونه نا هماهنگی، یک فرد متخصص را برای پیدا کردن محل نشتی احتمالی به خانه آورد.

قارچ و کپک

بسیاری از افراد خانه دار بر این باور اند که تمیز نگاه داشتن منزل و مرتب کردن وسایل برای جلوگیری از رشد قارچ و کپک و این گونه عوامل بیماری زا کافی است، با این وجود باید عنوان کرد که این باور اشتباهی است، چرا که این گونه عوامل بیماری زا (قارچ و کپک) برای شکل گیری و رشد و تکثیر به فضای چندان به خصوصی احتیاج ندارند و وجود کمی اکسیژن، رطوبت و مواد غذایی برای زندگی این گونه عوامل بیماری زا کافی است. زیر زمین، دستگاه های حرارت زای منازل، لوله های حامل آب و کاغذ های دیواری تنها چند مورد از فضاهایی هستند که این گونه عوامل بیماری زا به راحتی قادر به رشد و تکثیر در آن ها خواهند بود. قرار گرفتن این گونه عوامل در منازل، نه تنها باعث می شود جانوران و حشرات موذی به مرور راهی به منازل پیدا کنند، بلکه خود به تنهایی اختلالات بسیاری را متوجه سلامت افراد خانواده می کنند که گلو درد و اختلالات مرتبط با دستگاه تنفسی از شایع ترین این اختلالات و مسائل است.

بوی خوش عطر ها و مواد تمیز کننده

جالب است بدانید که غالباً بوی خوشی که عطر ها و مواد و محصولات تمیز کننده تولید می کنند، حاوی ترکیبات شیمیایی و خطرناکی هستند که می توانند برای سلامتی مضر باشند. ترکیبات و مواد شیمیایی ای وجود دارند که با نام اختصاری VOC ها شناخته می شوند و فتالات (نوعی ترکیب شیمیایی سرطان زا) و ترکیباتی فرّار، بخش اعظم این مجموعه مواد شیمیایی را تشکیل می دهند. بیشتر مواد و محصولات خشبو و معطر، حاوی این ترکیبات (VOCها) هستند و می توانند در بلند مدت برای سلامتی انسان مضر باشند. البته مدت زیادی از تشخیص این ترکیبات شیمیایی نمی گذرد و به تحقیقات جامع تری در این خصوص نیاز است، با این وجود، تا کنون این مسئله به طور قطعی تشخیص داده شده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این گونه مواد معطر و خشبو می تواند خطراتی بسیار جدی را متوجه سلامت انسان کند. جالب است بدانید که VOCهای موجود در محصولات تمیز کننده تقریباً همان خطری را متوجه سلامت انسان می کنند که با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و ترکیبات شیمیایی خارج شده از اگزوز خودرو ها متوجه سلامت می شود.

باکتری های بیماری زا

زمانی که از افراد در این خصوص سؤال می شود که به نظرشان آلوده ترین مکانی که در خانه وجود دارد کدام است، غالباً پاسخی که به این سؤال می دهند سرویس های بهداشتی است، با این وجود، جالب است بدانید که این باوری است که به طور اشتباه در میان مردم رایج شده است و با وجود قرار گرفتن سرویس های بهداشتی در معرض مستقیم باکتری های بیماری زا، این آشپزخانه است که امکان رشد و تکثیر عوامل و ترکیبات مختلف شیمیایی در آن بیشتر از هر مکان دیگری در خانه است. پارچه هایی که به وسیله آن ها بشقاب ها و سایر ظروف را خشک می کنیم و نیز سینک ظرف شویی، به واسطه رطوبت دائمی ای که متوجه شان است، قابلیت رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری های بسیاری را در خود دارند. دستگاه های قهوه ساز و نیز اسکاچ هایی که با آن ها ظروف را می شوییم نیز همین حالت را دارند. فراموش نکنید که مهمترین عامل ایجاد باکتری و قارچ و این گونه مواد و ترکیبات بیماری زا، رطوبت است و تا حد امکان این گونه فضا ها و وسایل را باید خشک نگاه داریم.

سرب

جالب است بدانید که تا سال 1978، برای ساخت رنگ هایی ساختمانی، از سرب در ترکیب آن ها استفاده می شده است و تحقیقات جامعی که در این خصوص صورت گرفت، نشان از خطرات بی شماری داشت که سرب متوجه سلامتی انسان می کرد و به همین خاطر بود که در نهایت در همان سال (1978) استفاده از سرب در ساخت این رنگ ها به طور کلی ممنوع اعلام شد. از همان سال بود که به مرور همگان شروع به رنگ کردن مجدد دیواره های منازل خود کردند تا سرب موجود در رنگ های قدیمی برای شان تهدیدی به شمار نرود، با این حال سرب موجود در لایه های قدیمی تر رنگ دیواره های منازل قدیمی، ممکن است راهی به بیرون پیدا کند و به همین خاطر باید در این گونه منازل به دقت شکاف دیوار ها که راه را برای خروج ترکیبات لایه های قدیمی تر رنگ باز می کنند، ترمیم شوند. جالب است بدانید که کود موجود بر چمن زمین های بازی و نیز فضای سبز روبه روی برخی منازل، حاوی مقادیر زیادی سرب است و به همین خاطر توصیه ای که در این خصوص می شود این است که پس از وارد شدن به خانه (در صورت وارد شدن به فضای سبز) کفش های خود را دم در ورودی بگذارید و آن را به خوبی تمیز کنید، چرا که سرب موجود در کود ها و رنگ های شیمیایی نیز همانند سایر ذرات و گرد های موجود در هوا این قابلیت را دارند که به سطوح مختلف چسبیده و به مرور به صورت گرد و غبار در هوا منتشر شوند.

کربن مونو اکسید

ترسناک ترین و البته خطرناک ترین تهدید هایی که در خانه وجود دارند، آن هایی هستند که قابلیت تشخیص آن ها وجود ندارد (شکل، طعم و یا بوی به خصوصی ندارند) و کربن مونو اکسید یکی از آن ها است. این گاز بسیار خطرناک بو، طعم و رنگ به خصوصی ندارد و احتراق سوخت هایی به خصوص سبب شکل گرفتن و انتشار این گاز در هواه می شود. از مهمترین اختلالاتی که کربن مونو اکسید متوجه افراد می کند می توان به این مسئله اشاره کرد که قابلیت جذب اکسیژن را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و به همین خاطر است که قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی از این گاز در نهایت می تواند باعث ایجاد اختلالاتی جدی در خصوص تنفس افراد شود. راهکاری که برای مقابله و تشخیص وجود این گاز در خانه توصیه می شود، استفاده از دستگاه های جدیدی است که به منظور تشخیص وجود کربن مونو اکسید در هوا ساخته شده اند.

حیوانات خانگی

البته حیوانات خانگی می توانند به دوستان و همراهان بسیار خوبی برای افراد خانواده بدل شده و لحظات شاد و شیرینی برای آن ها به ارمغان بیاورند، با این وجود این نکته را هم باید به خاطر داشت که همین حیوانات خانگی می توانند حاملان میکروب ها و انگل های خطرناکی باشند که قرار گرفتن در معرض آن ها خطرات جدی ای را متوجه سلامت افراد خانواده خواهد کرد. بیماری هایی هستند که به واسطه رشد و تکثیر باکتری ها در بدن فرد شکل می گیرند؛ لپتوسپيروز (بيماري لپتوسپيروز یا تب شالیزار يكي از گسترش يافته ترين بيماريهاي مشترك بين انسان و حيوانات است) یکی از آن بیماری ها است و به وسیله حیوانات خانگی به بدن افراد منتقل می شوند و متأسفانه زمانی که حیوان به این بیماری مبتلا می شود، هیچ نشانه ظاهری ای در او به وجود نمی آید و از این طریق قابل تشخیص نیست. نکته ای که در این خصوص حائز اهیمت است، این است که این گونه بیماری هایی که از طریق حیوانات خانگی به بدن فرد منتقل می شوند، جدی تر از آنی هستند که بسیاری فکر می کنند و قابلیت گسترش پیدا کردن و بدل شدن به بیماری هایی را دارند که حتی در مواردی کشنده نیز خواهند بود و به همین خاطر اتخاذ تدابیری در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ حیوانات خانگی خود را به طور مرتب استحمام کنید و زدن واکسن و چک آپ های سلامتی آن ها را نیز  به هیچ عنوان فراموش نکنید و تنها در این صورت است که قادر خواهید بود از شکل گیری و انتقال این بیماری ها جلوگیری کنید.

موادی که باعث حساسیت می شوند (آلرژن ها)

البته این گونه مواد حساسیت زا، خود به تنهایی تهدیدی برای سلامت فرد به شمار نمی روند و تنها به گونه ای آزار دهنده هستند و این گونه ملکول های آلرژی زا در خانه و قرار گرفتن فرد در معرض آن ها در نهایت باعث می شود پیامی به سیستم دفاعی بدن منتقل شود مبنی بر این که او دچار بیماری شده است، در حالی که این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد. این گونه ملکول های آلرژی زا به طور معمول توسط ذرات گرد و غبار، شوره موجود در بدن حیوانات و نیز حشرات موذی به بدن فرد منتقل می شود و پس از ورود این گونه ملکول ها به بدن، فرد احساسی پیدا می کند مبنی بر این که برای نمونه سرما خورده است و این درحالی است که تنها پیامی مبنی بر سرما خوردگی به سیستم ایمنی او ارسال شده و این بیماری در بدن او به طور جدی شکل نگرفته است. راهکارهایی برای جلوگیری از انتشار این گونه ملکول ها در خانه وجود دارد: برای نمونه می توان از لایه های پارچه های پلی اورتان (نوعی پلیمر با کاربرد های بسیار زیاد) برای محافظت از تشک رخت خواب و این گونه وسایل استفاده کرد، راهکار دیگر هم خشک کردن لباس ها با حرارت بالا است که هر گونه باکتری و حشره موجود در آن ها را از بین خواهد برد.

در سیارک بخوانیم:

کدام اشیا در هتل ها پر از آلودگی و میکروب هستند 

آلوده ترین نقاط در خانه که معمولا از چشم پنهان می مانند 

عواملی که باعث بدتر شدن آلرژی پوستی می شود 

علل و علائم بیماری آنافیلاکسی‌ (شوک‌ آلرژیک‌) 

نظرات

در ادامه بخوانید...

دانشمندان قدیمی ترین گونه طاعون را در استخوانهای یک زن نابالغ یافتند

در

طاعون

گونه جدیدی از باکتری طاعون Yersinia pestasis در استخوان 4900 ساله در یک محل دفن عصر نوسنگی در سوئد شناسایی شده است.کشف جدید، شیوع طاعون در اروپا را در زمان های بسیار گذشته پیش بینی کرده است. این قدیمی ترین گونه ای است که تا کنون شناسایی شده است و با اطلاعاتی که بدست آمده از این گونه می توانیم به منبع ژنتیکی باکتری برسیم.

باکتری Yersinia pestasis طاعون در سراسر تاریخ بشریت بشر بوده است و بارها و بارها جمعیت گسترده ای از جوامع بشری را از بین برده است.

بیماری طاعون جوسستانیان (541-542 میلادی) و در نهایت باعث مرگ و میر  25 تا 50 میلیون نفر شده است .یکی از مشخصه های طاعون جوسستانیان، نكروز دست بود. 

در قرن 14thطاعون که به مرگ سیاه مشهور شده بود 75 تا 200 میلیون نفر را در سراسر اوراسیا از بین برد. و سومین مرگ ومیر با طاعون که در سال 1855 آغاز شد 12 میلیون نفر را در هند و چین کشته است.

ژنرال سیمون رستمسن از دانشکده فنی دانمارک و دانشگاه کپنهاگ گفت: "طاعون شاید یکی از کشنده ترین باکتری ها است که تا کنون برای انسان وجود داشته است."

"نوع تجزیه و تحلیل هایی که در اینجا انجام می دهیم، نشان می دهدکه این باکتری چگونه دارای چنین تاثیرمرگبار عظیمی بر ما بوده است."
کشف Y. pestis در استخوان یک زن 20 ساله نوسنگی نشان می دهد که طاعون در سراسر اروپا بسیار پیشتر از آنچه که قبلا تصور می شد، در سراسر اروپا گسترش پیدا کرده است.
تنها چند ماه پیش بود که یک گروه دیگر از محققان اعلام کردند که تا به امروز، قدیمی ترین شواهد بی نظیر این طاعون را پیدا کرده اند، در استخوانهای افرادی که در دوره استعمار اوراسیا 3،800 سال پیش زندگی میکردند.

تحقیقات دیگری در اوایل سال جاری نیز یک مسیر مهاجرت برای طاعون یوستانیانینی را که منشاء آن مغولستان را نشان میداد، کشف شد.اما اگر باکتری در سراسر اروپا بسیار بیشتر از آنچه که قبلا تصور می شد، در سراسر اروپا گسترش پیدا کرده است،می تواند به توضیح ناپدید شدن کشاورزان اولیه اروپایی، کمک کند.

کشاورزان اولیه اروپایی افرادی بودند که حدود 9000 سال پیش، از خاورمیانه مهاجرت کرده بودند و در شهرک هایی با جمعیت  20،000 نفر ساکن بودند. این افراد به نام Trypillia Culture  به فن آوری های توسعه یافته مانند سفالگری، ساختن چرخ و نگهداری از دام و .... مشغول بودند.

اما حدود 5400 سال پیش، آنها ناگهان ناپدید شدند. شهرک های آنها متروک و تغییر ژنوم آنها در حدود 4500 سال پیش رخ داد که موجب هجوم جدیدی از مردم استپ شد که در نهایت جایگزین فرهنگ Trypillia شد.
چه اتفاقی برای Trypillians افتاد؟ این یک راز و رمز وحشتناک با بسیاری از توضیحات بالقوه است که به شدت مورد بحث قرار گرفته است. شاید آنها فقط به سایر فرهنگ های ورودی جذب شدند. شاید آنها مغلوب فاتحان خود شده بودند. شاید مجبور شدند کوچ کنند.
اما راسموسن و تیمش معتقدند که علت ناپدید شدن ژنوم Trypillians می تواند  چیز دیگری باشد. گونه باکتری  Y. pestis که در سوئد یافت شده، از سایر گونه های حدود 5،700 سال پیش، قبل از هجوم جمعیت های استپ، متفاوت است.

این شهرک های بزرگ Trypillian، بدون بهداشت مناسب و با انسان هایی که در مناطقی نزدیک به حیوانات زندگی میکردند، می تواند زمینه های مساعدی برای رشد باکتری  Y. pestis باشد و طاعون می توانسته در این شهرک های اروپاییشیوع پیدا کند.

راسموسن گفت: "ما فکر می کنیم که اطلاعات مادرست است. اگر طاعون در این شهرک های بزرگ شیوع پیدا کرده ،  این شهرک ها در زمانی که مردم بر اثر طاعون می مردند ، خالی از سکنه و نابود شده اند."

اما در این لحظه، این فرضیه ها هنوز قطعی نیستند، به ویژه به این دلیل که Y. pestis هنوز در هیچ یک از اقامتگاه ها و یا محل سکونت Trypillian شناسایی نشده است. این گام بعدی در تحقیق است.

راسموسن گفت: "ما واقعا دوست داریم که این کار را انجام دهیم، زیرا اگر در این شهرک ها بتوانیم باکتری طاعون را پیدا کنیم،علت نابودی Trypillian مشخص می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 غذای نه چندان خوشمزه که همه فقط برای پیروی از مد می خورند

در
مد فریبنده و قابل تغییر است و این نه تنها در مورد سبک زندگی و سبک های محبوب لباس بلکه در مورد رژیم غذایی و تغذیه نیز صدق می کند. تبلیغات سرگرم کننده ما را به سمت همه ی رنگ ها ، طعم ها و فواید غذاهای مختلف سوق می دهد و آنها را در چشم اندازی خوب نشان می دهد ، خوب ، چگونه نمی توانید تسلیم شوید؟ بی مزه ترین محصولات را می توانید تصور کنید که با تبلیغات راهی سبد خرید شما می شود، به صورتی که، خود ما متوجه نمی شویم چگونه به قلاب  بازاریابان افتاده ایم.
 
در  sayarak.com ، ما اعتقاد داریم که وقتی قرار است غذایی را بخوریم ، فقط باید به احساسات شخصی خود گوش دهیم. در انتخاب امروز ما ظروفی برای تغذیه وجود دارد که برخلاف فواید و محبوبیت آنها ، نه خوشمزه اند و نه مورد علاقه بسیاری از افراد.
 

1. آووکادو

آووکادو
آووکادو فقط یک پارادوکس است: آووکادو را به لطف چربی های سالم و با وجود کالری بالای میوه ، طرفداران تغذیه مناسب دوست دارند.این میوه عجیب و غریب بخاطر چربی های سالم و  ویتامین های بی نظیر تضمین کننده کاهش استرس ، افزایش ایمنی و رهایی از چین و چروک ها است. با این حال ، سلیقه غذایی همه در اشتیاق خوردن این محصول معجزه آسا مشترک نیست.
مانند ژله نفتی مخصوصاً بدون نمک است. 
طعم آن مانند فرنی تند و زننده است که از چمن بعنوان چاشنی در آن استفاده شده است. آووکادو، متشکرم ، نه 
آووکادو ها منزجر کننده هستند ... اوه ، همه این افرادی که آن را در اینستاگرام پخش کرده و وانمود می کنند که با ظرافت می خورند.من آووکادو را تحمل نمی کنم .
 

2. توفو

پنیر توفو
با وجود این واقعیت که توفو تقریباً صفر کالری دارد ، به دلیل ارزش غذایی فوق العاده ای که دارد ، می توانید این محصول را با یک وعده غذایی کامل جایگزین کنید. توفو هزاران طرفدار دارد ، خصوصاً در بین علاقه مندان به غذای سالم و گیاهخواران. پنیر توفو با هر چیزی که بدن ما غالباً فاقد آن است بسیار غنی است : آهن ، کلسیم ، فیبر.
توفو پنیر کاملاً سفت و بی مزه ای است.
 

3. خاویار

خاویار
محصولی وجود ندارد که بتوان خاویار را با آن ترکیب نکرد. و به طور سنتی نمادی از ثروت محسوب می شود.
این وحشتناک است ژلی را با بوی ماهی تصور کنید ، که هنوز با هم نمک طعم دار شده است.
 

4.کلم کیل

کلم کیل
آنها ابتدا در مورد آن در قرن 4 قبل از میلاد صحبت کردند ، و اکنون کیل (یا کال) موج دوم محبوبیت را تجربه می کند. در نمودارهای غذای فوق العاده ، کلم کیل با اطمینان از دانه های چیا و توت های گوجی سبقت می گیرد. کلم بهتر از گوشت گاو است ، زیرا آهن بیشتری دارد ، و مطمئناً بهتر از یک پرتقال است ، زیرا همچنین ویتامین ث بیشتری دارد. اما به دلایلی ، همه از این سبزی مفید خوششان نمی آید.
طعم خاک دارد ، حتی اگر با روغن زیتون و گیاهان آنرا طبخ کنید. 
کلم کیل کاملاً بی مزه است و مردم فقط وانمود می کنند که آن را دوست دارند
 

5. جلبک دریایی

جلبک دریایی
جلبک های دریایی می توانند با هویج ، سیب زمینی ، پنیر و تخم مرغ ترکیب شوند .در یک کلام ، با هر آنچه که دوست دارید. جلبک دریایی گیاه خوراکی همچنین از نظر ید و مواد معدنی بسیار غنی است و حتی در صورت وجود مقادیر نامحدود ، فقط فوایدی را برای بدن به همراه خواهد داشت.
بالاترین بلای دنیا. آیا واقعاً افرادی وجود دارند که این ماده پوسیده را با بوی کپک زده می خورند؟ 
وقتی خشک شد ، مانند پوست ماهی سرخ شده مزه دار می شود. 
 

6. سوشی و رول

سوشی
سوشی و رول قابل خوردن و خوراکی هستند و همچنین به شما کمک می کنند سریع و به راحتی یک دوز پروتئین و اسیدهای چرب دریافت کنید. اما به دلایلی ، همه از ترکیب محصولات مفید مانند برنج و ماهی خوشحال نیستند.
 
برنج خرد شده و چسبیده با سایر مواد عجیب غریب ، ناسازگار ، گاهی اوقات بد بو یا ماهی خام که به دلیل آن ممکن است انگل بگیریم.
برنج سرد پیچیده شده در لاستیک.
 

7. صدف

صدف خوراکی
خواص صدف:مراقبت از شما در برابر کم خونی، منبع عالی برای پروتئین، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان،کمک به کاهش وزن
با این حال ، بیشتر افراد صدف را دوست ندارند
 
این فقط به مخاط داخل روشویی شبیه است. نمی دانم مردم چگونه آنها را می خورند.
من هیچ چیز منزجر کننده دیگری را مانند صدف امتحان نکرده ام.
مزه آب نمک داره. متاسفم برای پولی که برای صدف دادم
 

8. بامیه

بامیه
بامیه دارای 3 ماده اصلی است: پروتئین ، کاروتن و اسید اسکوربیک و یک درمان ضروری برای گاستریت است. و از میان این غلافهای سبز ترد و سالم می توانید هر چیزی را به معنای واقعی کلمه با بامیه بپزید.همچنین می توانید با آن خورشت درست کنید یا در کنار گوشت سرو کنید. چرا بامیه را خیلی ها دوست ندارند؟
 

9. میگو

میگو
میگو در بین غذاهای لذیذ بسیار محبوب است. با اطمینان می توان به هر سالاد و میان وعده اضافه کرد. خوب ، چگونه نباید به مشکلات غده تیروئید اشاره کرد که میگو به دلیل دارا بودن ید زیاد بلافاصله مشکلات غده تیروئید را برطرف می کند . اما بیشتر افراد میگو را دوست ندارند.
 

10. کلم بروکلی

کلو بروکلی
دوستداران کلم سفید باید بدانند که این معجزه فرفری سبز 3 برابر بیشتر از کلم سفید ویتامین C دارد . اما کلم بروکلی واقعا طعم ملایم و بی مزه ای دارد ، بنابراین مردم به خصوص علاقه ای به خرید این محصول در سبد خرید خود ندارند.
مردم چگونه این را می خورند؟ طعم آن مانند پاک کن روی مداد است.
 
و به عنوان نمونه از نظر شما چه محصولاتی بسیار محبوب ، اما بی مزه است؟

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۸اگر هر روز آووکادو بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟همه ما در مورد فواید آووکادو - محبوب ترین و محبوب ترین محصول سم زدایی و سبک زندگی سالم می دانیم. اما اگر مصرف روزانه آن را شروع کنید چه اتفاقی می افتد؟

۱۴۰۰/۱۲/۸آووکادو یک گنجینه کمیاب در میان میوه ها است: آنها سرشار از مواد مغذی سالم، چربی هستند و نرمی و بافت دلپذیری را به هر غذایی اضافه می کنند. اما، مانند هر غذایی در رژیم غذایی شما، اصل تعادل باید در اولویت باشد. هر چیزی که طعم خوبی دارد یا حتی سالم است نمی تواند برای سلامتی شما مفید باشد اگر یک یا آن محصول را در مقادیر زیاد مصرف کنید. با این حال، در مورد آووکادو، وضعیت تا حدودی متفاوت است.

۱۴۰۰/۱۲/۸ محافظت از قلب با آووکادو چربی‌های تک غیراشباع یا «سالم» که به مقدار زیاد در آووکادو یافت می‌شوند، تأثیر مفیدی بر سلامت قلب دارند و به طور خاص، خطر حملات قلبی و سطح کلسترول بد خون را کاهش می‌دهند. آووکادو علاوه بر چربی های غیر اشباع، حاوی مقداری آنتی اکسیدان نیز می باشد که در جلوگیری از التهاب و استرس اکسیداتیو (آسیب سلولی به دلیل اکسیداسیون بیش از حد) در رگ های خونی موثر است. در نتیجه با مصرف روزانه یک عدد آووکادو می توانید جریان خون و به طور کلی سلامت سیستم قلبی عروقی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

۱۴۰۰/۱۲/۸کاهش وزن با آووکادو........ ممکن است به نظر برسد که در اینجا نوعی اشتباه وجود دارد: چگونه یک محصول پرچرب مانند آووکادو می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ به هر حال، چربی مقصر اصلی اضافه وزن است. با این حال، با پرسیدن چنین سؤالاتی، ما ناآگاهی نسبت به بدن خود و مکانیسم‌های کارکرد آن را نشان می‌دهیم. دانشمندان ثابت کرده اند که آووکادو واقعا به کاهش وزن کمک می کند: به دلیل محتوای بالای چربی و فیبر (حدود 14 گرم در هر میوه)، پس از خوردن آن، احساس سیری می کنید و این شما را از میل وسواسی به میان وعده در طول روز نجات می دهد. به عنوان مثال، مطالعه ای که در ژورنال تغذیه منتشر شد نشان داد افرادی که از اضافه وزن مزمن رنج می برند، به محض اینکه فقط نیمی از آووکادو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کردند، میل به خوردن میان وعده را برای تقریباً پنج ساعت از بین می برند

۱۴۰۰/۱۲/۸کاهش خطر ابتلا به دیابت با آووکادو......... تحقیقات علمی اخیر نشان می دهد که آووکادو بهترین چیزی است که طبیعت برای تنظیم قند خون ابداع کرده است. در یکی از آزمایش‌های اخیر، شرکت‌کنندگان نصف آووکادو را به ناهار خود اضافه کردند و پس از آن کارشناسان سطح گلوکز و انسولین خون آنها را در فواصل زمانی منظم اندازه‌گیری کردند. نتایج آزمایش نشان داد که علیرغم اینکه آووکادو کل کالری غذا را افزایش می دهد، سطح قند خون را تغییر نمی دهد.

۱۴۰۰/۱۲/۸بینایی بهتر با آووکادو..... دژنراسیون ماکولا یکی از شایع‌ترین علل از دست دادن زودهنگام بینایی است، به همین دلیل است که مواد مغذی مانند لوتئین و زآگزانتین برای یک فرد ضروری است. خبر خوب این است که آووکادو از هر دو مقدار زیادی دارد. علاوه بر این، مهم است که در نظر بگیرید که آنها فقط به عنوان بخشی از غذا در بدن جذب می شوند، بنابراین مکمل ها در اینجا ناتوان هستند. به همین دلیل است که اگر احساس می کنید که بینایی شما دیگر مانند گذشته نیست، ارزش دارد که آووکادو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. به خصوص که غنی ترین منبع لوتئین در بین 20 میوه رایج دیگر است.

۱۴۰۰/۱۲/۸با آووکادو مو و پوست شما زیباتر می شود همان لوتئین و زیگزانتین موجود در آووکادو به عنوان محافظ اصلی سلول های ما در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و فرآیندهای اکسیداتیو مضری که باعث ایجاد آن می شود، عمل می کنند. اشعه ماوراء بنفش منجر به پیری زودرس پوست می شود و بر سلامت موها تأثیر منفی می گذارد و آن را ضعیف و کم آب می کند. اما این همه ماجرا نیست. یک آووکادو در روز بیش از 20 درصد از نیاز روزانه توصیه شده ویتامین E را که یک عنصر مورد علاقه در محصولات زیبایی است، تامین می کند. و دلیل خوبی دارد: به خنثی کردن رادیکال های آزاد که ساختار بافت ها را تغییر می دهند کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۲/۸خلق و خوی خوب با آووکادو ..... مصرف منظم آووکادو به دلیل محتوای بالای تعدادی ویتامین و مواد معدنی که تأثیر مثبتی بر نوسانات خلقی دارد، به تثبیت وضعیت عاطفی شما کمک می کند. بدن شما طیف کاملی از مواد مغذی را دریافت می کند که برای عملکرد صاف آن لازم است. در نتیجه، هیچ چیز بدن شما را از تولید کامل سروتونین، هورمون شادی، باز نمی دارد، در نتیجه انفجار انرژی، افکار خوب و الهام به حالت عادی تبدیل می شود و استثنایی نادر از این قاعده نیست. اما یکی از نقش های اصلی غلظت بالای پتاسیم است که آووکادو می تواند به آن ببالد. مطالعات علمی بارها نشان داده است که افرادی که مستعد افکار افسردگی هستند سطوح پایینی از پتاسیم را در بدن نشان می دهند

۱۴۰۰/۱۲/۸همه مواد مفید در یک میوه...... آووکادو حاوی حدود 20 نوع ویتامین و مواد معدنی است و این باعث می شود که یک قهرمان واقعی باشد. یک میوه حاوی درصدهای زیر از مواد مورد نیاز روزانه است: ویتامین K - 53٪، فولات - 41٪، ویتامین C - 33٪، ویتامین B5 - 28٪، پتاسیم - 28٪، ویتامین B6 - 26٪، ویتامین E. - 21٪، مس - 19٪. آووکادو همچنین حاوی لوتئین، تیامین، آهن، نیاسین، ریبوفلاوین و مجموعه ای از آنتی اکسیدان ها است. مجموعه خوبی است، درست است؟

در ادامه بخوانید...