شرایط ایده آل برای گسترش کروناویروس

در
شرایط ایده آل برای گسترش کروناویروس
دانشمندان چینی ، که بدون شک بهترین متخصصان در مورد مطالعه کروناویروس هستند ، گفتند که دمای مطلوب برای انتقال coronavirus COVID-19 دمای 5 تا 8.72 درجه و رطوبت 35 تا 50 درصد است. 
 
قبل از چنین نتیجه گیری، متخصصان داده ها را از20 ژانویه تا 4 فوریه 2020 تجزیه و تحلیل کردند. بنابراین در اوایل بهار، می تواند شرایط تقریباً ایده آل برای توزیع COVID-19 ایجاد کند.
 
فرضیه این بود که درجه حرارت های مختلف می توانند به طور قابل توجهی در انتقال میعانات ، که شامل coronaviruses است ، تأثیر بگذارد.عملکرد مشابهی در عفونت های قبلی با ویروس مرس MERS و سارس SARS مشاهده شد.
 
بنابراین ، آزمایشگاهی که در سال 2011 با SARS انجام شد ، ثابت کرد که این پاتوژن می تواند به مدت 5 روز بر روی یک سطح صاف در محیط با دمای 22 درجه سانتیگراد و رطوبت 40-50٪ باقی بماند. به محض اینکه دما به 38 درجه سانتیگراد افزایش یافت و رطوبت آن به 95٪ افزایش یافت ، فعالیت ویروس متوقف شد.
 
براساس این مطالعه ، coronavirus جدید  به محض اینکه دما به 8.72 درجه سانتی گراد رسید ، فعالیت آن بلافاصله شروع به کاهش کرد. و در دمای 30 درجه سانتیگراد ، میزان آلودگی آن صفر بود.
 
این امر با داده های مربوط به سایر ویروسهای تاج تأیید شده است ، زیرا مشهور است كه در كشورهایی كه دارای آب و هوای معتدل هستند ، عمدتا از دسامبر تا آوریل گسترش می یابند. 
 
با این حال ، همه کارشناسان موافق نیستند که دمای جوی با توانایی انتشار پاتوژن جدید ارتباط دارد. عفونت در 99٪ موارد در داخل خانه با جمعیت زیادی از افراد رخ می دهد و فرقی نمی کند درجه حرارت آن چقدر باشد.
 
ویروس بی سر و صدا در بدن ما با دمای 36.6 درجه و رطوبت زیاد زندگی می کند. به طور معمول ، هرچه رطوبت بیشتر باشد ، میزان عفونت نیز بیشتر است. در اتاقهای با تهویه مطبوع ، همانطور که می دانید میزان عفونت احتمالی پایین است. حجم زیادی از هوا در خیابان وجود دارد ، آلودگی در آنجا بسیار سخت تر است. "

طبق آمار 14 مارس ، تعداد آلوده ها NV سراسر جهان از 145 هزار نفر فراتر رفته است. پرتنش ترین وضعیت در ایتالیا است ، جایی که این ویروس در 17760 نفر تشخیص داده شده است. همچنین بالاترین میزان مرگ و میر که بیش از 1000 مورد است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یکی از شایع ترین علائم جدید کروناویروس

در
درد معده ، حالت تهوع: چگونگی سوء ظن کروناویروس برای علائم معده
به گفته دانشمندان چینی ، یکی از شایع ترین علائم کروناویروس coronavirus جدید COVID-19 به همراه تظاهرات تنفسی اختلالات دستگاه گوارش است. 
 
مطالعه اول مبتنی بر مشاهدات در بیمارستانهای ووهان است که به کانون عفونت تبدیل شده است. دانشمندان علائم 204 بیمار مبتلا به کروناویروس را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که تقریبا نیمی از آنها از اختلالات دستگاه گوارش شکایت دارند: اسهال ، کمبود اشتها ، تهوع ، استفراغ و درد شکم.
 
یک واقعیت این است که بیماران دارای علائم گوارشی فاصله بیشتری بین شروع اولین علائم بیماری و بستری شدن نسبت به افرادی که فقط از مشکلات تنفسی (علائم تنفسی) سرفه شکایت کرده اند فاصله بیشتری داشتند. علاوه بر این ، درمان آنها دشوارتر بود.
 
به گفته پزشکان ، علائم شدید تنفسی در بیمارانی که موج اول را تشکیل می دهند ، خود را نشان می دهند. 
 
در همان زمان ، نویسندگان موارد متعددی را پیدا کردند که آلوده به اختلال گوارشی می باشد ، اما علائم تنفسی به هیچ وجه ظاهر نشده است. به گفته پزشکان ، چنین بیمارانی باید در گروه خطر اولیه قرار گیرند.
 
به گفته دانشمندان ، باید توجه ویژه ای به بیماران مبتلا به بیماری های التهابی روده شود که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می کنند. این بیماران باید سختگیرانه تر از بقیه رژیم رژیم قرنطینه و اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

فروشنده میگو در بازار اولین کسی بود که با کروناویروس بیمار شد

در
فروشنده میگو در بازار اولین کسی بود که با COVID-19 بیمار شد
دانشمندان چینی اولین شخصی را یافتند که را در ووهان ، مرکز اپیدمی کورو ویروس دریافت کرد.
اولین تشخیص COVID-19 توسط زنی به نام "وی " انجام شد که در بازار هوانا مشغول تجارت میگو ی زنده بود ، که مرکز این بیماری شد. هنوز مشخص نیست که این زن ویروس را از کجا گرفته و تحت چه شرایطی آن را مبتلا شده است.
 
رسانه ها ادعا می کردند که اولین مورد ابتلا به کروناویروس در چین در 17 نوامبر 2019 کشف شد. سپس ویروس SARS-CoV-2  ناشناخته در 17 نوامبر در فرد 55 ساله ساکن استان چین هوبی کشف شد. بعداً ، پزشکان چینی روزانه یک تا پنج مورد جدید از عفونت را ثبت کردند ، اما تنها در پایان ماه دسامبر مشخص شد که آنها با یک نوع جدید از کروناویروس سر و کار داشتند.
 
با این حال ، زنی به نام "وی" اولین بیمار بود که به تازگی عفونت کرونا ویروس در او تایید شد. مشخص نیست که چگونه او با اولین حامل کروناویروس در کشور ارتباط داشته ، با این حال "وی" آپارتمانی را در نزدیکی این بازار اجاره کرده و اولین کسی شد که با این علائم با کلینیک تماس گرفت.
 
تا پایان سال 2019 دانشمندان 27 نفر دیگر را با علائم مشابه کشف کردند که در این خانه زندگی می کردند و با بازار هوانا ارتباط داشتند. 11 نفر از گروه اول که پس از شروع علائم آلوده شده اند ، به کلینیک های کوچک نزدیک این بازار ، واقع در ساختمان های مسکونی قدیمی ، مراجعه کردند. اکنون همه این کلینیک های خصوصی بسته شده اند.
 
اکنون در 175 کشور جهان بیش از 472 هزار مورد آلودگی به این عفونت وجود دارد. 90٪ از این موارد در هفت کشور - چین ، ایتالیا ، ایالات متحده ، اسپانیا ، آلمان ، ایران و فرانسه رخ می دهد. در عین حال ، در چین ، که ویروس از آن ناشی شده است ، کاهش چشمگیر اپیدمی مشاهده می شود. از اواخر سال 2019 ، 21 هزار نفر در اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده اند ، بیش از 114 هزار نفر درمان شده اند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

محتمل ترین راه برای ابتلا به کروناویروس

در
محتمل ترین راه برای ابتلا به کروناویروس
متخصصان دانشگاه آلمان، بن ، محتمل ترین مسیر انتقال عفونت کروناویروس را تعیین کرده اند.
 
برای آزمایش ، ویروس شناسان نمونه هایی از دستگیره درب و سایر موارد استفاده مکرر را از آنها گرفت. سپس آنها سعی کردند ویروس را در آزمایشگاه پرورش دهند اما علائم ویروس زنده را در نمونه ها مشاهده نکردند. دانشمندان نتیجه گرفتند که سناریوی انتقال عفونت از طریق تماس با اشیاء بعید است.
 
در صورت سرفه بیمار در دست می توانید آلوده شوید و بلافاصله عفونت را بگیرید و بلافاصله توسط شخص دیگری که او نیز به سرعت چشم خود را لمس می کند ، لمس کنید. کارشناسان می گویند که چنین سناریویی بعید است.به گفته آنها ، شیوع جدی coronavirus پس از وقایع گسترده ثبت شد.
 
نتيجه گيری: محتمل ترين راه انتقال بيماری از طريق تماس نزديك با بيماران است.
 
از نظر تجربی مشخص شد که بیماران مبتلا به COVID-19 بیشترین آلودگی را در زمان اوج بیماری ندارند ، بلکه در دوره یک تا دو روز قبل از شروع علائم هستند.
 
به گفته کارشناسان ، دوره نهفتگی عفونت از دو تا 14 روز و به طور متوسط ​​پنج تا هفت روز است. معاینه آزمایشگاهی برای همه افرادی که علائم عفونت حاد تنفسی دارند ، توصیه می شود.

 

مشخص است که احتمال ابتلا به عفونت بستگی به تعداد ویروس هایی دارد که وارد بدن انسان می شوند. لازم به یادآوری است ،  افرادی كه در نزدیكی درب اتاقهایی با تهویه مطبوع ضعیف از یك منطقه كوچك قرار دارند ، وارد منطقه خطر می شوند. 
 
در عین حال ، اگر هوای تنفس شده توسط حاضران با گازها یا ذرات معلق در هوا مخلوط شود ، ابتلا به عفونت از طریق انتشار در هوا افزایش می یابد. به همین دلیل لیست مکانهایی که "حداکثر احتمال دریافت دوز بالای عفونی ، احتمالاً مرگ در آن وجود دارد" به ریاست بخش های بیمارستان ها مربوط است.
در صورت داشتن هوای خشک ، تهویه بسیار فشرده ای وجود ندارد و یک منطقه کوچک یک روش ایده آل برای دیدار با 10 دوز عفونی به طور همزمان است.این با تأثیر عوارض شدید و مرگ کارمندان پزشکی تأیید شده است.
 
 "دوز عفونی" کروناویروس چیست؟ برای عفونت و ابتلا لازم است که مقدار مشخصی از ویروس ها بر روی ملتحمه چشم یا غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی وارد شوند. به حداقل تعداد عوامل بیماری زا که باعث عفونت می شوند ، "دوز عفونی" گفته می شود.
 
در اواخر سال گذشته ، مقامات چینی از سازمان بهداشت جهانی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در ووهان خبر دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری - نوع جدیدی از کروناویروس 2019-nCoV - را شناسایی کرده اند. در 11 مارس ، WHO شیوع این بیماری را یک بیماری همه گیر دانست.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ابرقهرمانان: چه کسی مصونیت شدید به کروناویروس دارد

در
کروناویروس


 ابرقهرمانان: ویروس شناس توضیح می دهد چه کسی مصونیت شدید به کروناویروس دارد
همانطور که آنچا بارانوا ، استاد دانشکده زیست شناسی دانشکده GMU در ایالات متحده ، گفت: تنها هفت تا هشت درصد از افرادی که COVID-19 داشته اند ایمنی قوی دارند. اغلب ، پایدار ترین سیستم ایمنی توسط بیمارانی حاصل می شود که روند بیماری در آن ها به ویژه شدید بوده است.

 

 ما افرادی داریم که مریض بوده اند ، تب و سرفه داشته اند ، اما آنتی بادی ضد کروناویروس ندارند (حدود هفت تا هشت درصد از این بیماران). این بدان معناست که آنها با کمک اینترفرون ها که به سرعت در بدن انسان در پاسخ به ویروس تولید می شوند ، از عفونت خلاص شدند. در این حالت ، اینترفرون ها خودشان موفق شدند و آنتی بادی ها بوجود نیامد ، بنابراین ، این بیماران از COVID-19 مصون نیستند.گروه ابر انسان ها   ، افراد بیمار با تعداد زیادی آنتی بادی و ایمنی مناسب هستند.

 

این متخصص خاطرنشان کرد: ما انسانهای فوق بشری داریم که پاسخ ایمنی قدرتمندی دارند که می توان از آنتی بادی های آنها برای معالجه سایر بیماران با پلاسمای جدا شده از خون آنها استفاده کرد ، که انجام می شود.

 

بین این دو گروه (همانطور که تعداد زیاد  بود) مابقی بیمار هستند. ایمنی با نقاط قوت مختلف ، نیمه - نسبتاً ضعیف است. علاوه بر این ، مصونیت برخی افراد طی یک ماه کاهش می یابد ، و در نتیجه خطر عفونت مجدد وجود دارد.دلیل این امر این است که همه افراد عفونت های مختلفی دارند. 

WHO بیش از چهار میلیون نفر آلوده گزارش کرده است که از این تعداد حدود 279،000 نفر فوت کرده اند و بیش از یک میلیون نفر نیز درمان شده اند. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

به دلیل شیوع كروناویروس در چین، کنترل در فرودگاه ها شدیدتر شد

در
شیوع کروناویروس
رم به دلیل شیوع بیماری ذات الریه ویروسی در چین اقدامات ایمنی دیگری را ارائه می دهد به یاد بیاورید که این بیماری در ابتدا فقط در ووهان ثبت شده بود. تعداد موارد تائید شده از كروناویروس از 200 نفر فراتر رفت ، سه نفر نیز جان باختند. 14 پزشک دیگر که در حال معالجه بیماران با این شکل از بیماری بودند ، آلوده شدند ، بنابراین دانشمندان تأیید کردند که ویروس از فرد به فرد دیگر منتقل می شود.
 
نه تنها تعداد آنها در حال رشد است بلکه جغرافیای بیماری نیز در حال گسترش است. Cronavirus در یک بیمار از هند پیدا شد ، دو نفر دیگر که در تایلند آلوده شده بودند ، جایی که برای چندین روز اقدامات امنیتی در فرودگاه افزایش یافته است . وظیفه این است که از شیوع ویروس جلوگیری شود ، مسافران به ویژه از چین مورد غربالگری قرار می گیرند. در فرودگاه ، مالزی نیز کنترل های ورودی را سخت تر کرده اند.
 
اکنون آنها اقدامات امنیتی را در فرودگاه بین المللی روم فیومیچینو تقویت کرده اند.
 
- مدیر کل WHO Tedros Adan Gebreyrus جلسه کمیته اضطراری در مورد coronavirus جدید 2019-nCoV را مطابق با استانداردهای بین المللی بهداشت تشکیل می دهد.با توجه به تویتر، سازمان بهداشت جهانی جلسه در روز چهارشنبه، 22 ژانویه برگزار می شود.
در این جلسه مشخص خواهد شد که آیا کروناویروس یک خطر جهانی است و برای جلوگیری از شیوع هر چه سریعتر چه تدابیری باید انجام شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ویروس کرونا چقدر خطرناک است؟

در

كروناویروس ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند. از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را ویروس کرونا می گویند.

ویروس کرونا به شکل جدید به نام 2019-nCoV از پایان سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد و باعث تعطیلی چندین شهر چین و ترس جهانی شد. این ویروس نوع جهش یافته همان ویروس از خانواده کرونا است.

تنها داروی کنترل کننده ویروس با نام K22 میتواند با نمونه ضعیف ویروس مقابله کند و در برابر MERS و SARS کاری از پیش نمی برد.

2019-nCoV یا ویروس ووهان بسیار مسری است و به آسانی از طریق هوا منتشر می شود. به همین دلیل باید مراقب برخورد با افراد مشکوک به بیماری بود.

 

ویروس کرونا چقدر خطرناک است؟

2019-nCoV یا ویروس کرونا در مقایسه با سارس و مرس از همین خانواده ضعیف تر است و تلفات کمتری دارد. طبق گزارشات به دست امده تا امروز کروناویروس حدود 2.6% تلفات جانی ثبت کرده است که در مقایسه با SARS با 11% و MERS بالای 36% آمار کمی است. البته در مقایسه با مثلا آنفولانزا فصلی با حدود 0.1 درصد، آمار بالایی است.

نگرانی اصلی درباره ویروس کرونا جدید بیشتر از میزان تلفات، سرعت انتشار آن است، در صورتی که تعداد مبتلایان زیاد شود امکانات پزشکی قادر به پاسخگویی نخواهد بود و آمار کشته ها به شدت بالا خواهد رفت.

آیا کرونا در ایران مشاهده شده است؟

به گفته وزیر بهداشت تا زمان نوشتن این مقاله نمونه ای از این ویروس شناسایی نشده است، باتوجه به طولانی بودن زمان مشاهده علائم بیماری، ممکن است افرادی مبتلا شده باشند ولی هنوز علائمی نداشته باشند تا شناسایی شوند پس بهتر است از برخورد با اشخاصی که از مکان هایی که بیماری در آنجا دیده شده تا حد امکان پرهیز کرد. جالب است که بدانید ویروس MERS یکی از خطرناکترین ویروس های کرونا در سال 2015 در ایران نیز مشاهده شد. فرد بیمار از عربستان به ایران بازگشته بود و متاسفانه فوت کرد. در آن سال ویروس MERS در عربستان شایع شده بود و جان بیش از 774 نفر را گرفت.

 

درمان کرونا ویروس جدید

متاسفانه تا این لحظه درمان موثری برای ویروس کرونا پیدا نشده است، یک پزشک هندی مدعی شده با داروهای گیاهی ویروس کرونا را درمان می کند، او اعلام کرده که درمان گیاهی روی تب دنگی موثر است، ویروس تب دنگی توسط پشه آئدس به انسان منتقل می شود. این پشه به ببر آسیا مشهور است و در سال های اخیر جان بسیار از ساکنان مناطق استوایی را گرفته است.

 

آیا باید نگران ویروس کرونا جدید ووهان باشیم؟

خیر، اگر با ساکنان مناطق بیمار برخورد ندارید جای هیچ نگرانی وجود ندارد. این ویروس فقط چند ساعت خارج از بدن زنده می ماند.

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...