بایدن پیروز انتخابات آمریکا شد

در

joe-biden-ukraine-fundraising-min.jpg

 

نتیجه انتخابات در ساعات اولیه مطابق پیش بینی ها پیش نرفت و ترامپ در بیشتر ایالت ها جلو افتاده بود، در آخرین ساعات شمارش آرا جو بایدن توانست با کسب اکثریت ارای الکترال رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا شود.

نکته مهم دیگر درباره انتخابات امسال امریکا، شرکت تعداد بالای آمریکایی ها در این انتخابات است، حتی با وجود کرونا مردم به پای صندوق های رای رفتند تا از کاندیدای مورد علاقه خود حمایت کنند.

ترامپ آرای ایالت اریزونا را از دست داد، این ایالت 4 سال پیش به او رای داده بودند. اینبار هم ترامپ توانست رای تگزاس و فلوریدا را مثل دوره ی قبل از آن خود کند. البته برای مثال ایالت تگزاس از سال 1964 به کاندیدای جمهوری خواه رای داده و احتمالا شخص رئیس جمهور تفاوت خاصی در رای آن ها نخواهد داشت.

ترامپ در رشته توییت هایی صحت انتخابات امروز آمریکا را زیر سوال برد و اعلام کرد من در ساعات اولیه پیش بودم ولی ناگهان رای های من ناپدید شد و در برخی ایالت ها از هرجایی رای های بایدن پیدا می شد.

به نظر مردم آمریکا از ترامپ خسته شده اند و حاضر نبودند 4 سال دیگر او را تحمل کنند. 3 رئیس جمهور قبلی آمریکا، اوباما، بوش پسر و بیل کلینتون هر یک 2 دوره سر کار بودند.

 

تاریخچه انتخابات آمریکا

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور آمریکا در سال 1788 برگزار شد و در سال 1789 جرج واشنگتن به عنوان نخستین رئیس جمهور این کشور شروع به کار کرد. جرج واشنگتن برای دوره بعد نیز انتخاب شد. 

انتخابات در امریکا سابقه بیشتر از 230 ساله دارد و تاکنون 45 رئیس جمهور این کشور را اداره کردند. ترامپ که در سال 2016 روی کار آمد 45مین رئیس جمهور آمریکاست. 

جالب است که بدانید در این مدت فقط جرج واشنگتن و جان تیلر(یک دوره) بدون حزب سیاسی توانستند رئیس جمهور آمریکا شوند.

 

شرایط کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا

سه شرط تولد در امریکا، حداقل سن 35 سال و 14 سال اقامت در این کشور شروط اصلی برای کاندیدا هستند.

 

الکترال چیست؟

در امریکا برخلاف بیشتر کشورها، تعداد مجموع آرا برنده انتخابات را مشخص نمی کند. برای مثال در سال 2016 هیلاری کلینتون با کسب 48.2% کل آرا معادل 65 میلیون رای در برابر تقریبا 63 میلیون رای ترامپ بازنده شد. 

برای پیروزی در انتخابات امریکا کسب حداقل 270 رای الکترال الزامی است و اگر کاندیدای نتواند این ارا را به دست آورده مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا یک نفر را از بین 3 کاندید برتر انتخاب می کند.

تعداد الکترال های هر ایالت معادل تعداد رای های نمایندگان در کنگره است. برای مثال کالیفرنیا بیشترین تعداد الکترال معادل 55 را دارد. درکل 538 رای الکترال وجود دارد.

el-min.jpg
تعداد  الکترال های هر ایالت

 

الکترال (Electoral College) مزایا و معایب زیادی دارد ولی یکی از مهمترین مزایای آن شرکت همه اقشار جامعه در انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری است، البته از سوی دیگر به ایالت های که وضعیت حزب در آنها مشخص نیست قدرت زیادی می دهد. عیب اصلی الکترال عدم توجه به خواسته عموم مردم است. (مانند انتخابات 2016) 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا موهای خاکستری دونالد ترامپ آخرین تاکتیک سیاسی وی است

در

GettyImages-1208679310.jpg
اگر عصر دیروز در جلسه مطبوعاتی روزانه رئیس جمهور دونالد ترامپ را دید ه اید و این حس را پیدا کردید که چیزی در مورد او متفاوت است ، شما تنها نیستید. در حالی که وی در خارج از کاخ سفید ایستاد تا کشور را در مورد بحران COVID-19 به روز کند ، ترامپ - و بله ، موهایش - توییتر را دچار ناراحتی کرد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ ظاهراً در میان همه گیری کروناویروس ظاهری طبیعی را پذیرفته است ، زیرا موهای بلوند معروف او به یک رنگ خاکستری که عموماً از یک مرد 74 ساله انتظار می رود ، تبدیل شده است. رئیس جمهور به دلیل علاقه به حفظ ظاهر خود با موهای برنزه و کاملاً حالت دار مشهور است. 

 

با این حال ، به دلیل  کرونا ، سالن ها ی زیبایی در سراسر کشور بسته می شوند ، به نظر می رسد که ترامپ چند قرار ملاقات مو را از دست داده است و دیگر نمی تواند مو هایش را طلایی نگه دارد. از زمانی که ترامپ روز سه شنبه برای یک جلسه توجیهی در باغ رز کاخ سفید ظاهر شد ، تفاوت چشمگیری در رنگ موهای او از روزهای قبل از همه گیری وجود دارد. 

14279848-7097339-The_president_arrived_at_McLean_Bible_Church_in_Vienna_Virginia_-a-34_1559545126898.jpg

فقط چند ماه پیش ، ترامپ هنوز مشغول جلب توجه با موهای بلوند که ریشه های خاکستری  اغلب قابل توجه بود ، دیده شد (که تفاوت بین موی رنگ شده را با رنگ طبیعی و بلوند نشان می داد. )

با ادامه تاج ویروس در سراسر کشور در آخرین حضور وی استاده از رنگ به میزان قابل توجهی کمتر شد. ترامپ مشهور است ،که در مصاحبه ها گرفته تا تظاهرات انتخاباتی ، به موهای خود افتخار می کرد ، و اغلب از این ادعا دفاع می کند که شاید موهایش زیاد خوب  نیست اما "بهتر از بسیاری از دوستان همسن او است". 

 

اخبار جعلی بیشتر بر  فتوشاپ بودن رنگ نقره ای موهای ترامپ تاکید داشت اما ، باد قوی بود و مو به نظر می رسد طبیعی است؟

 

البته تعدادی از تئوری ها درباره انگیزه موهای تازه  او در حال پخش شدن است. یکی از کاربران توییتر این تئوری را مطرح کرد که ترامپ به دنبال یک نگاه شرافتمندانه تر برای انتخابات سال 2020 است که مطمئناً با استراتژیک سیاسی پرشور او در مواجهه با یک بحران جهانی همسو خواهد شد. یکی  کاربر دیگر این سوال را پرسیده که آیا این علامتی برای رعایت فاصله اجتماعی و عدم توانایی برای رنگ کردن موهایش است یا خیر؟ 

 

الكسیس كو ، مورخ ، نویسنده  نیویورك تایمز فکر می کند گزینه دومی بعید است. در حالی که کو حقیقت دیرینه ای را تصدیق می کند که رئیس جمهور بودن باعث پیری یک شخص می شود اما او معتقد نیست که موهای نقره ای ترامپ مظهر فیزیکی ناگهانی فشارهای روحی باشد. وی توضیح می دهد: "آنچه فکر می کنم ممکن است اتفاق بیفتد نوعی دستکاری در افکار عمومی آمریکاست که در آن تلاش می کند تا به شهروندان نشان دهد که در رنج است. ترامپ در تلاش است اذهان عمومی را از پیام های دیرهنگام ، خطرناک و گاهی اوقات کشنده اطراف کورو ویروس منحرف کند.

 

24482834-8524393-An_unedited_pool_photo_from_the_same_moment_on_Friday_shows_Trum-a-2_1594791353363.jpg

 

اگر این یک بازی هدفمند باشد ، ترامپ می تواند به سابقه تاریخی ضربه بزند. الكسیس کو  یک نمونه از جورج واشنگتن در جنگ 1783 را یاداوری می کند زمانی که جورج واشنگتن هنگام خواندن نامه ای با صدای بلند برای اعضای خود ،عینک زد. کو گفت: "هیچ کس تا به حال او را ندیده بود که عینک بزند ، و سربازان او به طرز باورنکردنی به وسیله این حرکت تهییج شدند. برداشت و تعبیر آنها  از این  ژست واشنگتن این بود که او می گفت من نارضایتی های شما را می فهم و آنها را نیز احساس می كنم. این یکی از مشهورترین داستان ها در مورد جورج واشنگتن است ، و روسای جمهور تمایل دارند به دنبال الهام گرفتن از او باشند. اما ، الكسیس کو یادآور می شود که چون به نظر می رسد ترامپ هیچ علاقه ای به تاریخ ریاست جمهوری یا آمریکا نشان نمی دهد ، بعید است که او از گذشته کپی برداری کند.

اگر رفتن به سمت رنگ خاکستری انتخاب آگاهانه ترامپ بود ، مطمئنا این ایده از او سرچشمه نگرفته است. "ترامپ از تغییر ظاهر بدنی خود ناراحت است ، بنابراین او به احتمال زیاد به دستیاران خود گوش داده که به او گفته اند باید کاری چشمگیر انجام دهد. روایتی که برای بسیاری از بین نمی رود ، موهای خاکستری تازه ترامپ فقط روشی است که او در میان فضای فاجعه  بار رنگ های واقعی خود را نشان می دهد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

شرکت کوالکام با اخراج بیش از 1500 کارگر و کارمند خود در پی کاهش هزینه‌ها است.

در

(سیارک) به گزارش بلومبرگ و ENGADGATE شرکت کوالکام به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده فناوریهای مخابراتی اخیرا تصمیم به اخراج چیزی حدود 1500 نفر از کارگران و کارمندان شرکت خود گرفته است.

اگر شما هم از علاقه مندان به بازار موبایل باشید و قبل از خرید گوشی مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی خودتان را بررسی میکنید حتما تا کنون اسم کوالکام به گوشتان خورده است. کوالکام یک شرکت تولید کننده فناوریهای ارتباطی و چیپست است که سری محصولات اسنپدراگون آن در دنیای موبایلها بسیار معروف هستند. البته الان چند سالی است که شرکتهای تولید کننده موبایل علاوه بر محصولات کوالکام از چیپست‌های ساخت خودشان هم استفاده میکنند شرکت سامسونگ حالا دیگراز چیپستهای اگزینوس ساخت خودش حتی بر روی محصولات پرچمدارش هم استفاده میکند، شرکت چینی هوآوی هم از چیپستهای Hisilicon Kirin خودش بر روی محصولاتش استفاده میکند، از سوی دیگر شرکتی مانند اپل هم که از همان ابتدا از چیپهای مخصوص خودش مثل A8 , A7 , و ... استفاده میکرد .کوالکام طی سالهای اخیر پردازنده های خود را به شرکتهایی مانند اچ تی سی ، سامسونگ، سونی، موتورولا ، ال جی و نوکیا عرضه کرده است هر چند کیفیت محصولات کوالکام بر کسی پیچیده نیست ولی به تازگی اخبار بدی از درون این شرکت به گوش می رسد.البته مسلما این اخبار در حوزه تولیدات مربوط به صنعت موبایل نخواهد بود.

به گزارش بلومبرگ و ENGADGATE شرکت کوالکام به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده فناوریهای مخابراتی اخیرا تصمیم به اخراج چیزی حدود 1500 نفر از کارگران و کارمندان شرکت خود گرفته است. خبری که برای کارمندان این شرکت که بیش از 157 شعبه در جهان دارد و حدود 26000 کارمند هم دارد بسیار نگران کننده و البته تلخ است . برای کوالکام که از سال 2012 تا کنون نزدیک به 8500 کارمند جدید استخدام کرده است بحث تعدیل نیرو چیزی شبیه یک کابوس به شمار می آید.

شرکت کوالکام با توجه به قولی که به سهامداران خود داده است تصمیم به کاهش هزینه ها به میزان یک میلیارد دلار گرفته است . هر چند این تصمیم در پی پیشنهاد بی رحمانه شرکت برودکام برای خرید کل سهام کوالکام گرفته شد، برودکام با این پیشنهاد سعی داشت تا با ادغام کوالکام با شرکت خودش عملا تبدیل به یکه تاز این صنعت در کالیفرنیا و احتمالا کل دنیا شود . آنها به کوالکام پیشنهاد 70 دلار به ازای هر سهم را دادند که از این مبلغ 60 دلار آن نقدی بود و 10 دلار آن به صورت سهام شرکت برودکام و ارزش کل معامله حدود 105 میلیارد دلار بود، که بیشترین مبلغ ارزش افزوده در تاریخ حوزه فناوری و تکنولوژی است. سهامداران کوالکام به محض شنیدن این پیشنهاد هیئت مدیره را برای قبول آن تحت فشار گذاشتند و عملا به این پیشنهاد علاقه نشان دادند اما مدیران کوالکام تصمیم دیگری گرفتند و قول دادند که هزینه ها را به منظور افزایش درآمد کاهش دهند. آنها معتقد بودند که برودکام در این شرایط که ما درگیر چندین پرونده قضایی با اپل هستیم سعی دارند از ما دزدی کنند و این مبلغ بسیار پایین است. با این حال یکی از سهامداران به نام Synovus به خبرنگار بلومبرگ گفته بود : مطمئن باشید دست آخر این قرارداد با قیمت 143 میلیارد دلار نهایی خواهد شد. ولی حضور یک نیروی قوی تر همه چیز را تحت تاثیر قرار داد. و آن کسی نبود رییس جمهور ایالت متحده یعنی پرزیدنت ترامپ.

رییس جمهور ترامپ با ادغام احتمالی این شرکتها مخالفت کرد و آن را مغایر با منافع ملی آمریکا داشت . حالا دیگر کوالکام باید اقداماتی در راستای افزایش درآمد خود انجام دهد و متاسفانه تعدیل نیرو یکی از این اقدامات است . یک منبع آگاه در این خصوص به بلومبرگ گفته است : این اخراجها بیشتر در بخشهایی از شرکت انجام می شود که شرکت قصد دارد در آن بخشها فعالیتهای خود را کاهش دهد. هر چند در بخشهای مختلفی از شرکت تعدیل نیرو صورت گرفته است اما مسلما بخشهای مربوط به ساخت چیپستهای موبایل کمترین تعدیل نیرو را خواهند داشت .

شرکت کوالکام پیش از اینکه بحث تعدیل نیرو را قطعی کند تمام گزینه های دیگر را بررسی کرد و در انتها به این نتیجه رسید آنها جهت روشن شدن شرایط اخیر یک بیانیه را در اختیار بلومبرگ قرار دادند که به شرح زیر می باشد:

ما در ابتدا کاهش هزینه‌های بالاسری خصوصا هرینه‌های غیر مستقیم را بررسی کردیم اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای حمایت از رشد شرکت وموفقیت تولید در دراز مدت ناچار به تعدیل نیرو هستیم و اینکار در نهایت به نفع همه سهامداران و ذینفعان شرکت است .(سیارک)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

گوشی موبایل رئیس جمهور کشور ها چیست؟

در

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که قویترین افراد جهان یا رئیس جمهور کشور ها از چه گوشی موبایلی استفاده می کنند. آیا گوشی خاصی دارند یا مثل مردم عادی از همین گوشی های موجود در بازار استفاده می کنند.

رئیس جمهور روحانی

از تصاویر منتشر شده از رئیس جمهور کشور ایران، دکتر روحانی درحال مکالمه با 2 گوشی مختلف از شرکت اپل دیده شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

آقای پوتین گوشی موبایل ندارد! طبق گفته Dmitry Peskov سخنگوی دولت روسیه، آقای پوتین رئیس جمهور روسیه از تلفن های دولتی برای مکالمات استفاده می کند و گوشی شخصی ندارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

قبل از ریاست جمهوری، دونالد ترامپ از یک گوشی اس 3 سامسونگ استفاده می کرد. بعد از انتخاب به عنوان رئیس جمهور امریکا به توصیه بخش امنیتی دولت امریکا از گوشی جدید ایفون اپل استفاده می کند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه

امانوئل مکرون سرمایه دار و رئیس جمهور فعلی فرانسه از یک گوشی مخصوص به نام 0000 تولید Thales defense company استفاده می کند.

 

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

گوشی کیم جونگ اون همیشه در جعبه ای روی میز او مخفی بوده تا زمانی که یکی از روزنامه های کره جنوی به نام Jungan Ilbo برند گوشی کیم جونگ اون را HTC تولید تایوان معرفی کرد.

 

ترزا می نخست وزیر بریتانیا

به گزارش رسانه ها ترزا می به تازگی گوشی قدیمی بلک بری Blackberry خود را عوض کرده و از ایفون استفاده می کند.

 

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان

آنگلا مرکل از Blackberry Z10 با یک چیپ امنیتی اضافی استفاده می کند که مکالمات را رمز نگاری می کند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترامپ حقوق خود را برای کمک به مبارزه با الکل اهدا کرد

در

رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ حقوق سه ماه آخر سال 2018 خود را برای کمک به مبارزه با الکل به موسسه ملی سوء مصرف الکل و الکلیسم اهدا کرد. این خبر توسط کاخ سفید اعلام شده است. حقوق سالیانه رئیس جمهور آمریکا 400 هزار دلار است.

دونالد ترامپ در زمان انتخابات وعده داد بود حقوق 400 هزار دلاری ریاست جمهوری آمریکا را دریافت نخواهد کرد. به لحاظ قانونی چک حقوق هر 3 ماه به مبلغ 100 هزار دلار صادر می گردد که ترامپ در بار این چک را به یکی از موسسات خیریه و یا ملی اهدا می کند.

ترامپ برادر بزرگ خود را بخاطر اعتیاد به الکل در سال 1981 از دست داده است.

این کار علاوه بر کمک مالی جنبه روانی زیادی روی دیگر اقشار پولدار جامعه دارد که کمک به موسسات خیریه را فراموش نکند. 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

روسای جمهور و رهبران کشور ها از کدام دانشگاه فارغ التحصیل می شوند

در
برترین دانشگاه
تحصیل برای روسای جمهور و پادشاهان: آیا می دانید دانشگاه هایی که رهبران کشور های جهان از آن فارغ التحصیل می شوند، چه نام هایی دارد؟
 
یک باور مشترک وجود دارد که افراد خودآموز نسبت به افراد دارای تحصیلات، بیشتر در زندگی به موفقیت می رسند. دشوار است که بگوییم این باور بر چه اساسی استوار است ، زیرا آمارها نشان می دهد که اکثر سیاستمداران و مدیران شرکتهای بزرگ، برعکس این باور تحصیلات عالی دریافت کرده اند. بیشتر اوقات ، رهبران کشور ها فارغ التحصیل دانشگاه های کلاسیک هستند ، اما استثنائاتی نیز وجود دارد.

آنجلا مرکل - گروه فیزیک دانشگاه لایپزیگ

آنجلا مرکل - گروه فیزیک دانشگاه لایپزیگ
ساختمان اصلی دانشگاه لایپزیگ
اولین و تنها زن به عنوان صدر اعظم تاریخ آلمان سالهای زیادی را به علم اختصاص داد. ظاهراً او در ابتدا به حرفه سیاسی فکر نمی کرد ، بنابراین پس از مدرسه وارد گروه فیزیک دانشگاه لایپزیگ کارل مارکس شد ، در اینجا با همسر اول خود ملاقات کرد. این موسسه آموزشی بعد از هایدلبرگ دومین دانشگاه قدیمی در آلمان است. جالب است که رئیس جمهور زن دیگری به نام میشل باچلت که در دهه 2010 رهبر شیلی بود در اینجا تحصیل کرد.
 

ولادیمیر پوتین - دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

ولادیمیر پوتین - دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ
ساختمان اصلی دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ - ساختمان تاریخی دوازده کالج
 
SPbU جانشین دانشگاه آکادمیک است که همزمان با آکادمی علوم با حکم پیتر اول در سال 1724 تأسیس شد. تقریباً 300 سال از وجود دانشگاه می گذرد. نام بسیاری از افراد بزرگ با آن در ارتباط بوده است. هفت برنده جایزه نوبل ، تعداد زیادی از دانشمندان و هنرمندان (در اینجا ، به عنوان مثال ، تورگنیف ، بلوک ، دولاتوف ، وروبل ، پولنوف ، گرابار و روئریچ در اینجا تحصیل کردند). لیست فارغ التحصیلان-رهبران ایالت ها نیز بسیار زیاد است: P.A. Stolypin ، A.F. Kerensky ، V.I. لنین ، D.A. Medvedev ، V.V پوتین ، و همچنین دو رئیس جمهور لیتوانی ، رئیس پارلمان قرقیزستان و بسیاری دیگر از سیاستمداران ، بازرگانان و کارآفرینان. ولادیمیر ولادیمیرویچ در دانشگاه ایالتی لنینگراد در سالهای 1970-1975 در شعبه بین المللی دانشکده حقوق تحصیل کرد.
کریدور ساختمان دوازده کالج
کریدور ساختمان دوازده کالج
 

دونالد ترامپ - دانشکده تجارت وارتون

دونالد ترامپ - دانشکده تجارت وارتون
دانشکده بازرگانی دانشگاه پنسیلوانیا ، فیلادلفیا
 
این مرد همانطور که می دانید به طور مستقیم به سمت ریاست جمهوری نرفت. یک سیاستمدار ، تاجر ، بازیگر و مجری تلویزیون  بود. دونالد ترامپ، بلافاصله راه خود را انتخاب نکرد. از سن 13 سالگی ، والدین او را به مدرسه شبانه روزی آکادمی نظامی نیویورک فرستادند ، ظاهراً تصمیم گرفتند که این رشته به این جوان آسیب نرساند. در سن 18 سالگی ، ترامپ بین یك مدرسه فیلم و یك آموزش اقتصادی انتخاب كرد. با این وجود ، وی در مسیری پایدار و معتبرتر متوقف شد ، اگرچه دانشگاه را چند بار تغییر داد. در پایان ، رئیس جمهور آینده آمریکا لیسانس علوم اقتصاد را از یک موسسه معتبر دریافت کرد. دانشکده تجارت وارتون دانشگاه پنسیلوانیا به دلیل کیفیت بالای آموزش شناخته شده است. دانشکده مالی وی یکی از بهترین های جهان به حساب می آید. مثلاً اینجا است  که ایلان ماسک و بسیاری دیگر را که امروز در صدر امتیازهای فوربس قرار دارند ، مطالعه کرد. به هر حال ، بسیاری از هموطنان ما در بین فارغ التحصیلان این موسسه وجود دارند ، در کل ، دانش آموزان از 140 کشور جهان در مدرسه وارتون تحصیل می کنند.
 

پرنس ویلیام - دانشگاه سنت اندروز

پرنس ویلیام - دانشگاه سنت اندروز
دانشگاه معتبر سنت اندروز
 
شاهزاده جوان و امیدوار انگلیسی ، که به احتمال زیاد ، دیر یا زود پادشاه  می شود ، دارای یک آموزش عالی کلاسیک بود. پس از کالج ایتون ، او وارد دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند شد. این موسسه آموزشی یکی از پنج دانشگاه برتر انگلیس است. به هر حال ، این قدیمی ترین دانشگاه اسکاتلند است. نیمی از دانشجویان در آن خارجی ها هستند.  در این دانشگاه بود که ویلیام همسر آینده اش را ملاقات کرد ، آنها با هم دوره ای را در تاریخ هنر مطالعه کردند. شاهزاده بعداً اعتراف كرد كه او شادترین سالهای عمرش  را در دانشگاه گذراند.
 
شاهزاده ویلیام مدرک دانشگاهی را از دانشگاه سنت اندرو دریافت می کند
شاهزاده ویلیام مدرک دانشگاهی را از دانشگاه سنت اندرو دریافت می کند
 
به هر حال ، مادربزرگ ویلیام ، ملکه الیزابت ، نمی تواند به داشتن یک مدرک معتبر ، بسنده کند ، او یک بار یک مطالعه کامل در خانه را با یک گرایش بشردوستانه گذرانده است. اما نخست وزیر فعلی انگلیس ، بوریس جانسون ، به طور مستقیم نمونه آموزش انگلیسی را گرفت - او فارغ التحصیل Eaton ، و سپس کالج Balliol ، دانشگاه آکسفورد است.
 

امانوئل ماکرون - دانشگاه پاریس X - Nanterre

امانوئل ماکرون - دانشگاه پاریس X - Nanterre
دانشگاه پاریس X - Nanterre
 
رئیس جمهور فرانسه دارای چندین مدرک دانشگاهی است ، و همه آنها دانشگاه های بسیار معتبری هستند ، اما اولین بار او مدرک خود را در دانشگاه غرب پاریس - Nanterre-la-Défense دریافت کرد. این یک موسسه آموزشی بزرگ است ، بیش از 33 هزار دانش آموز در آن تحصیل می کنند. در این دانشگاه بود که تعداد زیادی سیاستمدار ، چندین وزیر و نخستین زن شهردار پاریس ، آنه هیدالگو تحصیل کردند. فارغ التحصیل مشهور وی نیکلاس سارکوزی است. بنابراین برای فرانسوی هایی که می خواهند حرفه سیاسی را دنبال کنند ، انتخاب دانشگاه واضح است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

درمان کرونا

در

همانطور که مشخص است این مقاله علمی نیست و در بخش بهداشت و درمان نیز قرار ندارد، بیشتر موارد ذکر شده هیچ پایه علمی ندارند. اگر علائم ویروس کرونا را دارید به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید.

 

از زمان شیوع ویروس کرونا، درمان های خانگی زیادی برای آن معرفی شده است، ما در این مقاله به 10 + 1 مورد ویژه درمان ویروس کرونا می پردازیم.

 

سیر

برخی در چین اعتقاد دارند که سیر جوشانده شده در آب می تواند ویروس ها را بکشد.

 

پیاز

در ورودی یکی از هتل ها در کرایكودی هندوستان روی تابلو نوشته شده "برای جلوگیری از کرونا پیاز کوچک بخورید"

 

پیاز کوچک

در طب باستان هندی ذکر شده که پیاز برای درمان آنفولانزا یا حداقل بیماری با علائم آنفولانزا موثر است.

 

جوشانده پیچ امین‌الدوله (سرده)

بر طبق یک اعتقاد باستانی چینی جوشانده سرده نیز موثر است، جالب است که مردم چین پیگیر داستان شدند ولی به نظر این معجون به سرعت اثر نمی کند.

 

Shuang Huang Lian

بعد از انتشار خبری در مورد موثر بودن این دارو در برابر ویروس توسط Chinese Academy of Sciences ملت به داروخانه ها حمله کردند، البته شباهت شیشیه دارو به نمونه ای در فیلم "شیوع" نیز بی تاثیر نبوده است!

 

ادرار گاو

سوامی چاکراپانی روز جمعه اعلام کرد ادرار گاو برای درمان بیماری ویروس کرونا موثر است. 

 

 

Arsenicum album-30

مصرف این دارو به همراه مالیدن روغن های گیاهی نیز توسط فردی در هند توصیه شده بود که بعدا توسط منابع علمی رد شد.

 

 

 

داروهای سنتی اونانی شامل انواع دمنوش های Musta, Parpat, Usheer, Chandan,Udeechya & Nagar که در یک لیتر آب جوشانده و در هنگام تشنگی نوشیده شود

 

دالایی لاما از پیروانش خواست دعا کنند. به نظر این روش از تمامی روش های بالا موثر تر است.

 

چایی نبات

بله و در نهایت یکی از بهترین داروها برای تمامی دردها، چایی نبات خودمان است که با کمی زعفران حتی ویروس کرونا را نیز از پای در خواهد آورد.

 

 

ویروس کرونا بسیار خطرناک است اگر هریک از علائم این بیماری را دارید یا حتی شک دارید که ممکن است در خطر باشید به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید و حتما پرستار و پزشک معالج را از وضعیت خود مطلع سازید. تا این لحظه ویروس کرونا جان بیش از 600 نفر را گرفته و هیچ درمان قطعی یا واکسن قابل اطمینانی برای آن ساخته نشده است.

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...