واکنش انگلیسی ها به تور سه روزه شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون

کیت میدلتون

 

شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون سفری سه روزه را در سرتاسر انگلستان آغاز کردند: آنها با قطار سلطنتی از طریق انگلیس ، اسکاتلند و ولز سفر کردند ، با دانش آموزان و معلمان ، دانشجویان و ساکنان خانه های سالمندان و البته کادر پزشکی دیدار کردند. هدف از سفر دوک ها تشکر از مردم برای کار و صبر آنها بود. مخالفان سلطنت معتقدند که با این روش محدودیت های اعمال شده در رابطه با همه گیری را نقض کرده و هزینه های اضافی را خرج کردند.

 

شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون از تور سلطنتی انگلستان بازگشتند - آنها با قطار مخصوص سلطنتی به سراسر کشور سفر کردند و منحصراً برای الیزابت دوم و خانواده اش خدمت می کردند. عصر روز 6 دسامبر ، دوكهای كمبریج برای یك سفر سه روزه برای حمایت از افراد دور از لندن در مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 سوار قطار 9 واگنی در ایستگاه یوستون شدند. صبح روز 7 دسامبر ، آنها در ادینبورگ ، اسکاتلند از خواب بیدار شدند.

 

روز دوم این زوج در کاردیف ، پایتخت ولز آغاز شد - جلسه ای با دانشجویان دانشگاه بود که به دوک ها گفتند که همه گیری چگونه بر وضعیت عاطفی آنها تأثیر گذاشته است. پس از آن ، شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون در شهر بات در شهرستان سامرست انگلیس منتظر ماندند - در آنجا آنها از دور به طرف ساکنان خانه سالمندان حرکت کردند ، آنها از پنجره به دوک ها نگاه می کردند.

 

پس از توقف در ردینگ ، برکشایر و ملاقات با پرستاران یک بیمارستان محلی ، دوکهای کمبریج تور خود را در قلعه ویندزور به پایان رساندند ، جایی که به همراه اقوام بزرگترشان ، شاهزاده چارلز و همسرش کامیلا و ملکه الیزابت دوم ، داوطلبان ، پزشکان و سایر مشاغل اصلی را پذیرفتند. که در تعطیلات کریسمس کار خواهند کرد.

 

upload-2020-12-08T125702Z_487310669_RC20JK9FUO1J_RTRMADP_3_BRITAIN-ROYALS-pic4_zoom-1500x1500-33811.jpg

 

یک جشن از راه دور با ماسک های محافظتی برای آنها برگزار شد. اعضای خانواده سلطنتی نیز معنای حفظ فاصله اجتماعی را به روشنی نشان دادند: در ورودی قلعه ، دوکهای کمبریج ، شاهزاده چارلز و همسرش و الیزابت دوم فاصله بسیار محترمانه ای از یکدیگر را حفظ کردند.


ایده دوکهای کمبریج این بود که از افرادی که در یک بیماری همه گیر سخت کار می کنند یا در برابر آن آسیب پذیر هستند حمایت معنوی کنند. با این حال ، در مورد توجیه انجام چنین سفری در جامعه اتفاق نظر وجود نداشت. مقامات اسکاتلند و ولز عموماً عمل شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون را که به طور فزاینده ای پادشاه و ملکه آینده خوانده می شوند ، تحسین نمی کردند ، گرچه شاهزاده چارلز 72 ساله همچنان در صف سلطنت انگلیس است.

 

 


نخست وزیر اسکاتلند ، نیکولا استارژئون ، در انتظار دیدار اعضای خانواده سلطنتی گفت: "دولت اسکاتلند از قصد خود برای دیدار با ما هشدار داده شده است و ما همه کارها را انجام داده ایم تا دربار سلطنتی محدودیت های پیش بینی شده در هنگام تصمیم گیری در مورد دیدار و اسکاتلند را در نظر داشته باشد. برنامه ریزی ". علیرغم این واقعیت که نمایندگان دولت اسکاتلند به گاردین اطمینان دادند که رئیس کابینه از حمایت دوک ها بسیار قدردانی می کند ، اما مردم این تصور را داشتند که وی نسبت به ایده آنها برای آمدن به اسکاتلند سرد است.

 

وزیر بهداشت ولز ، واگ گوتینگ ، هنگامی که به رادیو بی بی سی گفت که ترجیح می دهد "هیچ کس بی مورد ملاقات نکند" حتی تأکید بیشتری داشت. سپس وی افزود: "و مردم دیدگاههای مختلفی درباره سلطنت دارند."

 

کیت میدلتون

 

در مورد محدودیت های اعمال شده در سراسر انگلستان - به ویژه در اسکاتلند ، اکنون یک قرنطینه کامل وجود دارد و مرزهای این قسمت از انگلیس برای ورود بسته است - کاخ معتقد است که هنگام سفر به کشور ، شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون هیچ تخلفی نکرده اند. "عبور از مرزها با اهداف کار مجاز است. دوک و دوشس برای تشکر از کارکنان خط مقدم و ملاقات با مردم از اسکاتلند و ولز بازدید کردند.

 

با این حال ، همه متقاعد نشده اند كه سفر دوك ها دقیقاً یك سفر مفید بوده است: مخالفان سلطنت در انگلیس معتقدند كه این سفر فقط برای اهداف تبلیغاتی انجام شده است.

 

به عنوان مثال ، گراهام اسمیت ، رئیس گروه ضد سلطنت رسپولیکا ، به نیوزویک گفت:

 

"آنها اصلاً مجبور به مسافرت نبودند. چه تخلف فنی در قانون وجود داشته باشد و چه نداشته باشد ، من فکر می کنم آنها روح قانون را نقض کرده اند. آنها می گویند که برای کار در آنجا هستند ، به این معنی که قانونی است. اما آنها کاری انجام نمی دهند. این فقط برای تبلیغات است و به درد جامعه نمی خورد ، پس بهتر است در خانه باشند. و قطار در ایستگاه بماند. "

 

این واقعیت که دوک ها با قطار سفر می کنند ، منتقدان را نیز ناراضی می کند. واقعیت این است که یک روز چنین سفری 30 هزار دلار (22،696 پوند) هزینه دارد - حداقل به اندازه سفر ملکه الیزابت دوم و مگان مارکل در ژوئن 2019 به ادینبورگ. بسیاری در توییتر خود پیشنهاد داده اند که می توان این پول را به بانک های مواد غذایی و برای نیازهای دیگران استفاده کرد و اکنون ، در بحبوحه همه گیری و بحران اقتصادی مرتبط ، این سفر سه روزه به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید