استفاده از خوک های اصلاح شده ژنتیکی تأیید شد

خوک

 

سازمان غذا و دارو (FDA) خوک های اصلاح شده ژنتیکی را برای استفاده در مواد غذایی و محصولات پزشکی تأیید کرده است. از خوک های تولید شده توسط Revikor اکنون می توان برای تهیه دارو ، تأمین اندام و بافت برای پیوند و تولید گوشتی که برای افراد حساسیت زا بی خطر است استفاده کرد.

 

خوکهایی که GalSafe نامیده می شوند آلفا گال ندارند. بنابراین ، هیچ واکنش آلرژیک به گوشت آنها وجود ندارد. به همین دلیل ، احتمال رد عضو بسیار کمتر است ، با این حال ، محققان هنوز این مورد را در هنگام پیوند تأیید نکرده اند و از پیش بینی ها خودداری کرده اند. آنها می خواهند تا زمان انجام آزمایش های بعدی صبر کنند.

 

همچنین از خوک ها برای اهداف دارویی استفاده می شود - به عنوان مثال ، برای تولید هپارین ، دارویی که خون را رقیق می کند ، از بافت حیوانات به دست می آید. این اولین بار است که خوک ها نه تنها برای غذا بلکه برای اهداف پزشکی نیز تأیید می شوند.

 

این اولین بار نیست که FDA حیوانات اصلاح شده ژنتیکی را تأیید می کند. در سال 2009 ، سازمان غذا و دارو  بزهای اصلاح شده ژنتیکی را تأیید کرد که شیر آنها می تواند از تشکیل لخته های خون جلوگیری کند. در سال 2015 ، FDA همچنین مجاز به استفاده از سویه ماهی قزل آلا به نام AquAdvantage شد که برای رشد سریعتر از نظر ژنتیکی اصلاح شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید